Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automatyczne odbieranie mms-ów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 baca108

baca108
  • 5 postów

Napisano 28 lutego 2014 - 20:43

Witam, mam pytanie odnośnie mms-ów. Czy jest możliwość, aby telefon automatycznie odbierał mms-y przy wyłączonym dostępie do danych sieci komórkowej ? Czy muszę mieć cały czas włączony dostęp do internetu ?

#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 marca 2014 - 17:37

Musisz mieć włączony.

#3 Edyta Komar

Edyta Komar
  • 1 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 24 lipca 2014 - 12:18

Ja przez jakiś czas miałam wyłączoną transmisję danych i mms'y przychodziły automatycznie w iphone 5, a teraz po najnowszej aktualizacji mms'y nie chcą już przychodzić. Nawet nie pojawia się komunikat, że dostałam wiadomość mms. Mam w sieci Play, pytałam tam, ale oni nic nie wiedzą. Może Wy mi coś poradzicie?

#4 Deivid2084

Deivid2084
  • 125 postów

Napisano 26 lipca 2014 - 09:25

Zaktualizuj iosa do najnowszej wersji

#5 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 26 lipca 2014 - 09:42

Zaktualizuj iosa do najnowszej wersji


Umiesz czytać ze zrozumieniem ?
Przeczytaj 1 zdanie jeszcze raz, uwaga :

Ja przez jakiś czas miałam wyłączoną transmisję danych i mms'y przychodziły automatycznie w iphone 5, a teraz po najnowszej aktualizacji mms'y nie chcą już przychodzić.

Trudne nie ?

#6 madzko

madzko
  • 2 postów

Napisano 11 sierpnia 2014 - 14:44

Witam, podpinam się do pytania. Mam 4, zaktualizowany soft, jednak nadal nie przychodzi powiadomienie o przychodzących mmsach. Niektóre odczytuje dopiero po tygodniu, gdy zamiast wifi włączam 3g. Narzekałam na szajsunga, jednak tam pojawiała się informacja o mms i możliwości pobrania go. Czy ktoś pomoże? Czy rzeczywiście transmisja danych non stop jest jedynym wyjściem? Pozdrawiam

#7 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 sierpnia 2014 - 16:31

Czy ktoś pomoże? Czy rzeczywiście transmisja danych non stop jest jedynym wyjściem?


Tak. Samochód jak kupujesz też trzymasz go w garażu bo nie stać Ciebie na paliwo? Po co Ci iPhone do szpanowania? Pakiet kosztuje śmieszne pieniądze w tej chwili...

#8 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 12 sierpnia 2014 - 10:48

Sprawdź ustawienia APN

#9 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 sierpnia 2014 - 11:18

Sprawdź ustawienia APN


Przeczytałeś cały wątek, czy tylko piszesz bzdury by pisać?

#10 madzko

madzko
  • 2 postów

Napisano 13 sierpnia 2014 - 13:36

Tak. Samochód jak kupujesz też trzymasz go w garażu bo nie stać Ciebie na paliwo? Po co Ci iPhone do szpanowania? Pakiet kosztuje śmieszne pieniądze w tej chwili...


Nie chodzi o pieniądze czy szpan, gdyby nie okazyjna cena za jaką go nabyłam, w życiu nie pokusiłabym się o iphona. Jabłko z tyłu i tyle, żadna rewelacja.
Jednak baterie zżera przy całodobowym 3g stąd było moje pytanie. Nie trzeba od razu z kąśliwymi uwagami wyskakiwać panie super moderator.
  • FireBird lubi to

#11 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 13 sierpnia 2014 - 13:42

To przełącz sobie na 2G skoro naładowanie urządzenia raz na dobę stanowi problem.

#12 FireBird

FireBird
  • 124 postów

Napisano 11 lipca 2015 - 22:33

Do tej pory nie pojawilo sie zadne rozwiazanie tego problemu? Trzeba jechac non stop na wlaczonej sieci komorkowych danych?

P.S. Jezeli tak, to czy przy wlaczonej sieci 3g i danych kom., ale jednoczesnym wylaczeniu wszystkich automatycznych aktualizacji (mail, lokalizacja) telefon bedzie szybciej zuzywal baterie i zjadal pakiet?

Użytkownik FireBird edytował ten post 11 lipca 2015 - 23:07


#13 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipca 2015 - 17:01

Do tej pory nie pojawilo sie zadne rozwiazanie tego problemu? Trzeba jechac non stop na wlaczonej sieci komorkowych danych?


Nie, ponieważ to nie problem a tak ma być, dla tych kilku osób których stać na iPhone a nie stać na pakiet za kilka złotych, nikomu się nie chce bawić w pisanie obejścia, bo jak ktoś nie chce wydać 5 zł na pakiet to nie wyda tym bardziej 20 zł na program do tego.

P.S. Jezeli tak, to czy przy wlaczonej sieci 3g i danych kom., ale jednoczesnym wylaczeniu wszystkich automatycznych aktualizacji (mail, lokalizacja) telefon bedzie szybciej zuzywal baterie i zjadal pakiet?


Będzie zjadał pakiet i tak ale co ma z pakietem wspólnego lokalizacja to nie mam pojęcia.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#14 FireBird

FireBird
  • 124 postów

Napisano 13 lipca 2015 - 23:16

Lokslizacja moze faktycznie nie - pogoda etc.
Tu nie chodzi czy stac, czy nie - do tego przeciez dochodzi jeszcze pobor energii i co za tym idzie czas trzymania baterii. IPhone'a kupic sobie moze kazdy, kto moze wywalic te 3k na topowe smarty z Andkiem, wiec to nie jest argument. Mi tego bardzo brakuje (jak oczywiscie i innych rzeczy, ale przeciez to juz wszystkk bylo setki razy walkowane).

Dzieki za odpowiedz i potwierdzenie.

Użytkownik FireBird edytował ten post 13 lipca 2015 - 23:17


#15 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lipca 2015 - 23:47

do tego przeciez dochodzi jeszcze pobor energii i co za tym idzie czas trzymania baterii.


Ale to nie argument, po co w takim razie kupować smartfona? Dla szpanu? Na pewno nie dla aplikacji, które umieją zjadać prąd, że procenty lecą jak licznik w taksówce. Jak ktoś potrzebuje prądu, kupuje zwykły telefon a nie smartfona zaprojektowanego do pracy z siecią.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#16 FireBird

FireBird
  • 124 postów

Napisano 29 maja 2017 - 16:41

Słuchajcie - jak wygląda kwestia MMSów w najnowszym iOSie? Przy wyłączonej transmisji danych przychodzi chociaż powiadomienie o MMSie do pobrania, czy zupełnie nic?



#17 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2017 - 17:13

Słuchajcie - jak wygląda kwestia MMSów w najnowszym iOSie? Przy wyłączonej transmisji danych przychodzi chociaż powiadomienie o MMSie do pobrania, czy zupełnie nic?

Nic


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#18 FireBird

FireBird
  • 124 postów

Napisano 29 maja 2017 - 17:32

To przykro - dzięki za cynk.

A znacznie szybciej spada bateria przy włączonej transmisji danych? Wydaję mi się, że taki SE mógłby spokojnie wytrzymać 1,5 dnia średnio-ciężkiego użytkowania przy wyłączaniu transmisji, kiedy się z niej nie korzysta, a tak to pewnie ledwo do późnego wieczora dobije...



#19 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2017 - 17:36

Dlatego ja nauczyłem osoby, które wysyłają mi MMS-y, by po wysłaniu poinformowali mnie o tym SMS-em.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#20 gr@nd

gr@nd
  • 257 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 29 maja 2017 - 20:07

Wyłączanie transmisji danych to nawyk Androidowców, sam tak robiłem na początku przesiadki z chęci zaoszczędzenia baterii, jak się szybko okazało nie maiało to zupełnie sensu. Każdorazowe włączenie danych uruchamiało aplikacje w tle, które "coś" tam pobierały i w tym czasie drenowały baterię jak zwariowane.
Generalnie bycie online niesie za sobą niewątpliwie same plusy.
  • Andaar lubi to

#21 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 29 maja 2017 - 20:57

Wszystko teraz bazuje na internecie (większość aplikacji/usług w smartfonach), więc wyłączanie go jest dla mnie tak idiotyczne że aż mnie głowa rozbolała.

 

Z wyłączaniem wyglądało by to tak:

-chce sprawdzić cokolwiek, np. pogodę.

-wchodze w ustawienia

- włączam internet

- uruchamiam pogode

- wchodzę w ustawienia

- wyłączam internet.

 

Dobrze się jednak czuję i robię to tak:

- odpalam pogodę.

 

A MMS-y to oczy mi wywaliło z orbity, że ktoś to jeszcze używa.


Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 29 maja 2017 - 20:59

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#22 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2017 - 21:42

Wszystko teraz bazuje na internecie (większość aplikacji/usług w smartfonach), więc wyłączanie go jest dla mnie tak idiotyczne że aż mnie głowa rozbolała.

 

Z wyłączaniem wyglądało by to tak:

-chce sprawdzić cokolwiek, np. pogodę.

-wchodze w ustawienia

- włączam internet

- uruchamiam pogode

- wchodzę w ustawienia

- wyłączam internet.

 

Dobrze się jednak czuję i robię to tak:

- odpalam pogodę.

 

A MMS-y to oczy mi wywaliło z orbity, że ktoś to jeszcze używa.

Dokładnie. Poza tym, jak mamy wyłączony internet, to nie skorzystamy z np. Find My iPhone, nie mamy iMessage czy FaceTime.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych