Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brutalność ludzi;(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#26 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 06 listopada 2007 - 23:54

...Tak samo nazwiesz np. moją matkę, która jako lekarz uczestniczy w badaniach najnowszych leków ratujących ludzi po przeszczepach?


A jak nazwiesz lekarzy którzy testują na bezdomnych szczepionkę na ptasią grypę, świadomie wmawiając im, że to normalna szczepionka przeciwgrypowa.
Niedawno było o tym w telewizorni,

#27 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:00

Michau, ok niech sobie testują, ale niech sie nie chawalą;/ dla nas ludzi ktorzy nie maja z takimi testami nic wspolnego to poprostu jest chore, i nie mozemy tyego zrozumiec.
wiadomo ktos musi ucierpiec zeby inny mogl zyc, ale moje zdanie jest takie ze jest juztaka technika i takie srzety ze nie musza testowac tego na malych dzieciach, niech testuja na osobach pelnoletnich ktore same sie na to zgodzą


Testy na ludziach to ostatni etap, niebezpieczeństwo jest minimalizowane przez wcześniejsze etapy. Są*niezbędne, bo nie ma pewności, że skomplikowane substancje (jakimi są leki) zadziałają dokładnie tak samo u dzieci jak: w próbówce/na zwierzętach/na dorosłych.
Wolałabyś, żeby Twoje dzieci dostawały lekarstwa, które nigdy nie zostały sprawdzone? Nie zbadano działań ubocznych? Interakcji z innymi substancjami?
Koncerny farmaceutyczne to nie firmy charytatywne, badania (które sa obowiązkowe! wymaga ich prawo) kosztują je morze pieniędzy. Nie zarabiają na tym.

#28 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 07 listopada 2007 - 00:01

A jak nazwiesz lekarzy którzy testują na bezdomnych szczepionkę na ptasią grypę, świadomie wmawiając im, że to normalna szczepionka przeciwgrypowa.
Niedawno było o tym w telewizorni,


Ale po co tak uogólniać? Moim zdaniem to przesada nazywać*kogoś*"dewiantem", albo "zwyrodnialcem" bo ktoś*kiedyś robił coś*podobnego i oszukał innych ludzi.

#29 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:03

A jak nazwiesz lekarzy którzy testują na bezdomnych szczepionkę na ptasią grypę, świadomie wmawiając im, że to normalna szczepionka przeciwgrypowa.
Niedawno było o tym w telewizorni,

Proszę Cię, nie wierz we wszystko co zobaczysz w TV. Tak się*składa, że jestem "po obu stronach" i mam codzienny kontakt zarówno z lekarzami jak i z dziennikarzami. Brak specjalistycznej wiedzy + sensacyjność za wszelką*cenę dają takie efekty w mediach, że włosy dęba stają.

#30 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 07 listopada 2007 - 00:06

Nie mówię o tym. Mówię o tym że firmy farmaceutyczne robią to w Polsce nielegalnie i testują zupełnie coś innego niż deklarują. Wychodzi to na jaw po trochu. Niedawno było o tym kilka reportaży. Nie ma wytłumaczenia na to że bez zgody i wiedzy pacjentów Akademii Medycznej są na nich przeprowadzane eksperymenty.
Co do człowieka z tamtego wątku... Znajoma dotarła do tej sprawy. Okazało się źe wcale nie chodziło o szczepionki o których mówił ten człowiek. To były szczepionki i inne świństwa. Tamte szczepionki nie były dla dzieci.
Człowiek ten najprawdopodobniej wcale nie był lekarzem. Zleceniodawca instruował ludzi którzy wchodzili do projektu żeby sprawiali takie wrażenie że są ... żeby zdobyć zaufanie i zwabić więcej ludzi. Co do testowania to nie obrażaj mnie bo dobrze wiem na czym to polega. Ale jeśli ktoś w to wchodzi musi zostać dokładnie poinformowany. A tego w tych sprawach nie zrobiono. Zatajona np. powiedziano że szczepionka była na grypę ale nie powiedziano że na ptasią, nie zbadano ludzi itp. I co się pultasz że obrażam twoją matkę. Nic do niej nie mam. Ale wmówić można wszystko :(

---- Dodano 07-11-2007 o godzinie 00:10 ----

Proszę Cię, nie wierz we wszystko co zobaczysz w TV. Tak się*składa, że jestem "po obu stronach" i mam codzienny kontakt zarówno z lekarzami jak i z dziennikarzami. Brak specjalistycznej wiedzy + sensacyjność za wszelką*cenę dają takie efekty w mediach, że włosy dęba stają.


Tak widać to. Robisz tu tak zwany PR. Te sensacje są faktem i tego nie zmienisz. Owszem możesz pomanipulować i ludzie zaczną się lepiej czuć.

#31 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:13

Skoro masz wiedzę o tego typu przestępstwach, to Twoim obowiązkiem jest zgłoszenie tego faktu organom ścigania. Gardłowanie na forach nikomu nie pomoże.

I co się pultasz że obrażam twoją matkę. Nic do niej nie mam. Ale wmówić można wszystko :(

Nie "pultam się", cokolwiek to znaczy. Atakujesz z grubej rury osoby uczestniczące w badaniach farmacetyków, chciałem więc poznać Twoją opinię co do lekarzy podających chorym nie do końca zbadane leki.

Tak widać to. Robisz tu tak zwany PR. Te sensacje są faktem i tego nie zmienisz. Owszem możesz pomanipulować i ludzie zaczną się lepiej czuć.

No, teraz ładnie pojechałeś. Równie dobrze mógłbym napisać, że robisz PR sensacyjnym programom telewizyjnym. To jest forum dyskusyjne, a nie insynuacyjne.

#32 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 07 listopada 2007 - 00:17

Nie mówię o tym. Mówię o tym że firmy farmaceutyczne robią to w Polsce nielegalnie i testują zupełnie coś innego niż deklarują. Wychodzi to na jaw po trochu. Niedawno było o tym kilka reportaży. Nie ma wytłumaczenia na to że bez zgody i wiedzy pacjentów Akademii Medycznej są na nich przeprowadzane eksperymenty.
Co do człowieka z tamtego wątku... Znajoma dotarła do tej sprawy. Okazało się źe wcale nie chodziło o szczepionki o których mówił ten człowiek. To były szczepionki i inne świństwa. Tamte szczepionki nie były dla dzieci.
Człowiek ten najprawdopodobniej wcale nie był lekarzem. Zleceniodawca instruował ludzi którzy wchodzili do projektu żeby sprawiali takie wrażenie że są ... żeby zdobyć zaufanie i zwabić więcej ludzi. Co do testowania to nie obrażaj mnie bo dobrze wiem na czym to polega. Ale jeśli ktoś w to wchodzi musi zostać dokładnie poinformowany. A tego w tych sprawach nie zrobiono. Zatajona np. powiedziano że szczepionka była na grypę ale nie powiedziano że na ptasią, nie zbadano ludzi itp. I co się pultasz że obrażam twoją matkę. Nic do niej nie mam. Ale wmówić można wszystko :(



No widzisz. Podałeś link do wątku, w którym nie ma praktycznie żadnych informacji na temat tego co ten człowiek robi i w jaki sposób. Nic dziwnego, że ktoś może mieć inne zdanie od Twojego tym bardziej, że praktycznie nic o danej sprawie nie wie. Co innego jest oceniać rozmowę przeprowadzoną na tamtym forum, a co innego tamtą rozmowę + informacje od Twojej koleżanki.

#33 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:19

Ale po co tak uogólniać? Moim zdaniem to przesada nazywać*kogoś*"dewiantem", albo "zwyrodnialcem" bo ktoś*kiedyś robił coś*podobnego i oszukał innych ludzi.


Nie, nie uogólniam. Chodziło mi o konkretną sprawę.

Proszę Cię, nie wierz we wszystko co zobaczysz w TV. Tak się*składa, że jestem "po obu stronach" i mam codzienny kontakt zarówno z lekarzami jak i z dziennikarzami. Brak specjalistycznej wiedzy + sensacyjność za wszelką*cenę dają takie efekty w mediach, że włosy dęba stają.


Nie wierzę we wszystko w telewizji, Ale wierzę ludziom, którzy wystąpili w tamtym reportażu.
I nadal nie znam Twojej opinii, skoro jesteś lekarzem-dziennikarzem.

#34 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 07 listopada 2007 - 00:22

Atakujesz z grubej rury osoby uczestniczące w badaniach farmacetyków, chciałem więc poznać Twoją opinię co do lekarzy podających chorym nie do końca zbadane leki.


Atakuję łamanie prawa. Czytać nie umiesz. Badania farmaceutyczne w Polsce są przeprowadzanie niezgodnie z polskim i europejskim prawem. I o to mi chodzi. Tobie tylko o to żeby zrobić ze mnie ...
Zachodnie firmy farmaceutyczne wpadły na genialny i prosty pomysł. Wpadają do biednego kraju gdzie wiedzą że mając forsę zrobią co chcą. Nawet łamiąc prawo.

---- Dodano 07-11-2007 o godzinie 00:23 ----

Co innego jest oceniać rozmowę przeprowadzoną na tamtym forum, a co innego tamtą rozmowę + informacje od Twojej koleżanki.


Nie długo się dowiesz wszystkiego.

#35 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 07 listopada 2007 - 00:26

Badania farmaceutyczne w Polsce są przeprowadzanie niezgodnie z polskim i europejskim prawem. .


Jakieś*konkrety?

#36 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 07 listopada 2007 - 00:28

no juz przestancie sie kłócić, kazdy ma inne zdanie na ten temat i niech tak zostanie, ktos wysle pieniazki na pieska??:(

#37 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:30

I nadal nie znam Twojej opinii, skoro jesteś lekarzem-dziennikarzem.

Nie jestem "lekarzem-dziennikarzem". Pracuję w mediach a jestem z "lekarskiej rodziny". Moja opinia jest taka że:
  • badania leków są dobre i pożyteczne
  • słowo "eksperyment" świetnie się komponuje ze słowem "nielegalny" i razem tworzą świetny headline
  • do prowadzenia nielegalnych badań jest sporo tańszych i bezpieczniejszych miejsc (Chiny, Afryka) niż Polska (w której obowiązują regulacje UE)
  • gdyby jednak takie badania były w Polsce prowadzone, to byłby to większy skandal niż łowcy skór + wszystkie afery III RP razem wzięte
  • ale uspokaja mnie fakt, że badaniami zajmują się lekarze, których obowiązuje przysięga Hipokratesa (w którą wierzę).


#38 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 07 listopada 2007 - 00:32

Nie, nie uogólniam. Chodziło mi o konkretną sprawę.



Chodziło mi o to, że MarcinWitek uogólnia i traktuje wszystkich przeprowadzających eksperymenty medyczne jak zwyrodnialców.
Teraz wiadomo, że wiedział o leszczu coś*więcej niż my i jego oskarżenia nie są*tak bezpodstawne jak się*zdawało.

---- Dodano 07-11-2007 o godzinie 02:34 ----

no juz przestancie sie klucic, kazdy ma inne zdanie na ten temat i niech tak zostanie, ktos wysle pieniazki na pieska??:(


Dyskutować ;)

#39 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:35

Tobie tylko o to żeby zrobić ze mnie ...

Wbrew temu, co mi imputujesz nie mam żadnego interesu w prowadzeniu dyskusji z Tobą. Mam po prostu niską tolerancję na sensacje.

#40 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 07 listopada 2007 - 00:37

ok to dyskutujcie!! ja ide spac!!! dobre i spokojnej nocy wam zycze!!

#41 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2007 - 00:37

Dajcie sobie siana! Kurde, jak zwykle offtopic! Możecie to załatwić między sobą na priv, albo założyć osobny wątek? Lempciap założyła ten wątek, ponieważ tamten pies bardzo cierpi! A to, czy jesteście za czy przeciw: eksperymentom/dziennikarzom/szynkarzom/policjarzom/windowsiarzom, nie ma największego znaczenia w tym wątku! Zamiast tej dyskusji, która i tak do NICZEGO nie prowadzi (gdyż każdy ma swoje zdanie i jeden drugiego nie przekona), moglibyście wspomóc finansowo to biedne zwierze! :/

#42 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:38

no juz przestancie sie klucic, kazdy ma inne zdanie na ten temat i niech tak zostanie, ktos wysle pieniazki na pieska??:(


Już się nie kłócimy. Jutro idę na pocztę.

michau, no to myślimy podobnie. Z tym, że ja mniej wierzę w ludzi, nawet w tych, których obowiązuje przysięga Hipokratesa. A za tego "lekarza-dziennikarza", jak jesteś urażony, to przepraszam, ale tak oceniłem bycie "po obu stronach". Peace.

---- Dodano 07-11-2007 o godzinie 00:40 ----

Dajcie sobie siana! Kurde, jak zwykle offtopic!


Offtopic? W TD? Niemożliwe;)
Już napisałem, jutro idę na pocztę.
  • jbwm lubi to

#43 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:42

Nie jestem wcale urażony, moje wyjaśnienie wzięło się stąd, że nie chciałbym funkcjonować na forum jako ktoś, kim nie jestem (bo lekarzem nie jestem, jeszcze by się do mnie zakatarzeni makuserzy zaczęli zgłaszać ;) @topik wątku: tyle tu spędziłem czasu, że nie ma wyjścia - wrzucę parę groszy dla psiny

#44 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 07 listopada 2007 - 00:44

Jakieś*konkrety?


Przytoczę jeden z ostatnich reportaży tutaj wspominanych przez koleżanki i kolegów. Pewna firma farmaceutyczna zgłosiła się do przychodni o możliwość podania przetestowania szczepionki na grypę - ptasią. Ludziom którym ją podawano mówiono że to po prostu szczepionka na grypę. Nikt nie zwrócił uwagi że podano ją nie tylko bezdomnym. Dostali ją wszyscy chętni. Mówiono im że to na grypę.
Prawo tutaj zostało złamane kilkakrotnie. Żeby coś takiego zrobić firma farmaceutyczna musi dostać specjalne zezwolenia. Nie wiem czy to nawet jest możliwe w przypadku prywatnej firmy. Zezwolenia nie miała. Nie było specjalnych formularzy w których osoba poddawana testom przeczyta na co jest narażona, co jest jej podawane i to w taki sposób żeby każdy to zrozumiał bo nie każdy jest Mamą michau-a, i podpisał że to rozumie. Tego też nie było. Osoby te też nie zostały w odpowiedni sposób przebadane. Co jest bezwzględnie wymagane w takich eksperymentach. Kolejne złamanie prawa.
A i jeszcze jedno a propos michau-a który wymądrza się na temat bardziej lub mniej niebezpiecznych etapów testowania leku. To też w opisywanym przypadku nie zostało przedstawione. Ludzie nie zostali poinformowani czy to co dostają to nie przypadkiem pierwszy etap testowania :D :D :D
NIKT NIC NIE WIE. Wszystko tajne. Jak w poprzednie epoce. Tylko że teraz rządzi forsa :P

#45 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 07 listopada 2007 - 00:46

Dajcie sobie siana! Kurde, jak zwykle offtopic! Możecie to załatwić między sobą na priv, albo założyć osobny wątek?


A jak nazwiesz swoją wypowiedź???


Możecie to załatwić między sobą na priv, albo założyć osobny wątek? Lempciap założyła ten wątek, ponieważ tamten pies bardzo cierpi! A to, czy jesteście za czy przeciw: eksperymentom/dziennikarzom/szynkarzom/policjarzom/windowsiarzom, nie ma największego znaczenia w tym wątku!


Zgłoś raport modom, to wydzielą osobny wątek. Po co urywać dyskusję i kontynuować w innym wątku?? Bajzel większy się zrobi.


Zamiast tej dyskusji, która i tak do NICZEGO nie prowadzi (gdyż każdy ma swoje zdanie i jeden drugiego nie przekona), moglibyście wspomóc finansowo to biedne zwierze! :/


Czy to się wyklucza?

#46 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:48

Masz jakiś link do tego programu? Albo chociaż gdzie i kiedy był emitowany? Chętnie się z nim zapoznam.

#47 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 07 listopada 2007 - 00:52

Sprawa ze szczepionką na ptasią grypę ... o rany ... TVN lub Polsat. Kilka tygodni temu. A sprawa z eksperymentami w Akademii Medycznej ponad rok temu we wszystkich TVN-ach. Były ze 3 programy na ten temat a potem nagle wszystko ucichło...

#48 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 07 listopada 2007 - 00:59

Przytoczę jeden z ostatnich reportaży tutaj wspominanych przez koleżanki i kolegów. Pewna firma farmaceutyczna zgłosiła się do przychodni o możliwość podania przetestowania szczepionki na grypę - ptasią. Ludziom którym ją podawano mówiono że to po prostu szczepionka na grypę. Nikt nie zwrócił uwagi że podano ją nie tylko bezdomnym. Dostali ją wszyscy chętni. Mówiono im że to na grypę.
Prawo tutaj zostało złamane kilkakrotnie. Żeby coś takiego zrobić firma farmaceutyczna musi dostać specjalne zezwolenia. Nie wiem czy to nawet jest możliwe w przypadku prywatnej firmy. Zezwolenia nie miała. Nie było specjalnych formularzy w których osoba poddawana testom przeczyta na co jest narażona, co jest jej podawane i to w taki sposób żeby każdy to zrozumiał bo nie każdy jest Mamą michau-a, i podpisał że to rozumie. Tego też nie było. Osoby te też nie zostały w odpowiedni sposób przebadane. Co jest bezwzględnie wymagane w takich eksperymentach. Kolejne złamanie prawa.
A i jeszcze jedno a propos michau-a który wymądrza się na temat bardziej lub mniej niebezpiecznych etapów testowania leku. To też w opisywanym przypadku nie zostało przedstawione. Ludzie nie zostali poinformowani czy to co dostają to nie przypadkiem pierwszy etap testowania :D :D :D
NIKT NIC NIE WIE. Wszystko tajne. Jak w poprzednie epoce. Tylko że teraz rządzi forsa :P


Czyli całość*rozchodzi się*o sposób przeprowadzenia danego eksperymentu, a nie o to czy ekperymenty są*dobre czy złe "w ogóle".

#49 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 01:08

Dotarłem do tego newsa o szczepionkach w Grudziądzu. Sprawa nie jest tak jednoznczna - polecam lekturę komentarza pod tym tekstem.
  • jbwm lubi to

#50 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 07 listopada 2007 - 01:13

a wy dalej o eksperymentachh i ptasiej grypie;/ wyslalam 25zl, wiecej nie mialam, dobranoc... teraz to juz napewno spadam!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych