Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poznaj swojego moderatora ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 31 października 2007 - 23:54

Witam
Forum jest coraz większe, coraz więcej użytkowników, działów, tematów a co za tym idzie i moderatorów.
Postanowiliśmy, że każdy z nas przedstawi się tutaj, opisze czym się zajmuje na forum(którymi działami się opiekuje, itp) oraz w życiu codziennym(wedle uznania).

Na dobry początek napiszę kilka słów o sobie :)

Jestem administratorem tego forum czyli dbam o całość jako taką.
Zajmuję się głownie stroną techniczną (wszystko ma działać a jak coś nie działa to właśnie moja wina)
Wszelkie problemy techniczne z forum należy zgłaszać do mnie.

Komputerów Apple używam stosunkowo od niedawna (grudzień 2004)
Ze sprzętu klasy PC prywatnie nie korzystam ;)

Poza forum zajmuję się administracją serwerów w firmie dostarczającej Internet.

Moje zainteresowania to wszystko co związane z Apple oraz samochody, wszelkiego rodzaju gadżety(telefony, PDA) a w weekend dobra impreza :)

Wyglądam tak - jak widać uzależnione to jest od dnia ;)

#2 Bero

Bero

    BigBrother


  • 116 postów

Napisano 01 listopada 2007 - 00:44

No więc i jak coś napiszę :)
Na forum jestem praktycznie od początku jego istnienia, pomimo że postów na koncie mało ;) Czasami pomagam od strony technicznej w utrzymaniu forum, z komputerami Apple mam styczność jakoś od 2002 roku (najpierw u znajomych potem sam stałem się posiadaczem).
Aktualnie studiuje i pracuje w firmie ISP jako admin.
Wyglądam jakoś tak
Lubię maki, dziewczyny, chillout, faze, batony i drinki... nie lubię wind i okien.

#3 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 01 listopada 2007 - 01:22

Witam, kolej na mnie .... na Forum jestem stosunkowo krotko patrzac na moich szanownych Kolegow Moderatorow - bo jakos tak od lutego 2007. Na Forum zajmuje sie dwoma dzialami: ,,Sprzet Apple - Specyfikacje,, i ,,Skradziony sprzet,,. Zawodowo zajmuje sie handlem sprzetem elektoronicznym (w tym rowniez Macami - ale to tylko jeden z asortymentow) - mam wlasny komis ze sprzetem uzywanym i jestem wspoludzialowcem w sklepie ze sprzetem nowym. Na chwile obecna mieszkam na stale za granica aczkolwiek planuje w najblizszej 5-latce powrot do Polski. Moje zainteresowania opisalem w swoim profilu wiec nie bede ich powielac ...

#4 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 01 listopada 2007 - 19:21

Witam wszystkich, Na imię mam Szymon, co mam nadzieję sugeruje choć trochę mój nick ;) Akurat w momencie rejestracji nic mądrzejszego nie wpadło mi do głowy – wtedy nawet nie przypuszczałem, że aż tak się tu zadomowię :) Na forum nie jestem od samego początku (od Maja 2006), ale pamiętam jeszcze czasy kiedy od rana do popołudnia postów przybywało sporo mniej niż teraz, chyba nawet rzadko było to więcej niż jedna strona ;) O ile dobrze pamiętam na forum zajrzałem bo miałem jakieś pytanie odnośnie iPoda. Potem zostałem moderatorem działu iPod + iTunes, a jakiś czas później SM. Nadal jednak w miarę możliwości staram się moderować dział iPod + iTunes. Uważam że nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, dlatego przyznaję się bez bicia do tego że pomyłki i potknięcia mi się zdarzają, ale staram się wyciągać z nich wnioski na przyszłość i poprawiać jakość mojej pracy na forum. Tak aby dobrze się tu wszystkim żyło i miło było tu zaglądać. Z komputerami Apple pierwszy kontakt miałem w Anglii, w wakacje bodajże 2004, to był urokliwy iMac zwany pieszczotliwie lampką. Po powrocie do domu naprawdę czułem różnicę pomiędzy Mac OS a Windowsem. To był ten moment w którym zakochałem się w Makach. Obecnie pracuję na MacBooku Pro, którego sprawiłem sobie na Mikołaja 2007. Poza tym jako człowiek, który bez muzyki żyć nie umie jestem szczęśliwym posiadaczem iPoda. Nie ukrywam że mam trochę bzika na punkcie Apple, ale nie jestem fanatykiem i zawsze na spokojnie można ze mną o wszystkim podyskutować :) Jestem z Myszkowa, małej miejscowości koło Częstochowy. Urodziłem się w Bytomiu. Obecnie studiuję w Katowicach Język Angielski w Biznesie. Jeśli ktokolwiek z Was ma jakieś zastrzeżenia co do tego co robię na forum z chęcią ich wysłucham na PW. Piszcie jeśli macie jakieś wątpliwości co do rzeczy które dzieją się na forum - jestem tu po to żeby Wam służyć pomocą.

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 grudnia 2007 - 23:37

Czas i na mnie. Forum czytam od września 2005, ale przyszło mi zarejestrować się w styczniu 2006, czyli wraz z premierą pierwszych Macbooków Pro na Intelu. Cóż za symboliczna data.. Maczki dokładnie poznałem w USA w 2002 roku. Z racji niższych cen niż w Polsce i całkiem nieźle płatnej pracy, zaczęła się zabawa - nie tylko w kupowanie ale i rozbieranie i składanie maczków.Kiedyś strasznie mnie to kręciło - dziś już wiem, że Mak służy do pracy a nie rozkręcania. :) Pierwszy mój iPod to iPod IV generacji - działa do dziś, tyle że czasem mu się dysk zakrztusi.. :) Obecnie prowadzą firmę z branży IT i dość mocno interesuję się platformami mobilnymi iOS i Andorid pod względem wykorzystania ich możliwości w biznesie/firmach. Prywatnie biegam i pijam piwo z regionalnych browarów.

#6 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2009 - 10:27

Cześć Na imię mam Filip Rychlik i na forum jestem od grudnia 2005 roku, czyli jak niektórzy uważają do czasu kiedy były jeszcze prawdziwie Maki :D Z komputerami mam do czynienia od 1984 roku, czyli styczności z ZX Spectrum, później już w latach 90 była Amiga (na której nota bene odpalałem pierwszy emualtor maka). Z maczkami mam do czynienia od ok. 1994 roku (pewnie co poniektórzy pamiętają jeszcze salon Mediagraph na Polnej 54 w Warszawie) Później na UW (ok.1997) administrowałem pracownią makową - całe 4 sztuki pierwszych PowerPC, 4 LC i LaserWriter Select 360. Pracownia działała do 2003 roku. Miałem też 2 przygody z PC, w sumie ok.1,5 roku. Mój pierwszy własny Mak to Power Mac G4 400Mhz. Obecnie jestem użytkownikiem PowerBooka G4 12" 1.5GHz, ale w domu też posiadam wraz z moją lepszą połówką iMaca intel Core Duo. Oprócz tego w szafie leżą u mnie jeszcze ok 5 maków + kilka w częściach. Windowsa nie używam i na szczęście profil mojej pracy też nie wymaga znajomości tego systemu ode mnie :) O swoim życiu prywatnym napiszę wkrótce :)

#7 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2010 - 14:41

Witam, nazywam się Tomasz Wojtkowiak, lat prawie 38, na forum od 2007 roku. Z wykształcenia jestem informatykiem (Politechnika Poznańska) z zawodu programistą. Obecnie pracuję jako kierownik zespołu rozwoju oprogramowania w TFI BZ WBK, oraz prowadzę własną firmę zajmującą się wytwarzaniem oprogramowania na Windows i od niedawna na iPhone (moje programy wprowadzone do AppStore widać w stopce) Użytkownikiem Maczka zostałem w roku 1997 kiedy pierwszy firma w której pracowałem postanowiła pisać*oprogramowanie na nie. Używałem wówczas Performy 4400 z Systemem 8.1 (niemieckim brrrr), a po zakończeniu pracy w tej firmie kupiłem sobie pierwszego własnego maczka - "pizza box" czyli LC 475 (z Systemem 7.5.5). Obecnie mam kilka komputerów z różnymi wersjami OSX (w stopce widać jakie) - na co dzień używam Macbooka Pro early 2008 z Snow Leopardem. Z Windows łączy mnie co raz mniej, nie mam już żadnego komputera z nim, jedynie wirtualną maszynę z XP na której rozwijam moje ostatnie programy działające na Windows. Na forum będę opiekował się działem Programowanie oraz działem Dla Deweloperów (z racji tytułu Dewelopera)

#8 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 stycznia 2010 - 22:36

Cześć, Mam na imię Michał. Od 1998 roku pracuję na sprzęcie Apple. Na początku 2008 otrzymałem "pod opiekę" osobistego Mac'a Pro. Jako że moja wiedza na temat OSX'a była mizerna - zarejestrowałem się na MyApple. I tak już zostało :) W kwestii zainteresowań: jestem zdeklarowanym wielbicielem muzyki - przede wszystkim gitarowej, a zwłaszcza tej cięższej! Pozdrawiam :)

#9 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2010 - 09:25

Hmmm tak przeglądam ten wątek i wygląda na to, że nigdy się nie przedstawiłam :] Więc tak: Mam na imię Asia, jestem na tym forum od początku (a wcześniej udzielałam się na nieistniejącym już forum makowym na swiatobrazu.pl). Pamiętam też stare dobre czasy spymac.com. Z maczkami zetknęłam się w Stanach, jakoś w okolicach 1998 roku (hoho, jak ten czas leci!) - czyli jeszcze w czasach sprzed OSX. W tamtych czasach różnica między Windą i Mac była taka, że maki po prostu działały :) W chwili obecnej używam Macbooka ze Snow Leopardem oraz netbooka z zainstalowaną wariacją na temat Ubuntu zwaną Jolicloud. Po studiach lingwistycznych zajmuję się zawodowo testowaniem oprogramowania (czyli tzw. QA) :) W wolnych chwilach podróżuję, fotografuję (baaardzo amatorsko) oraz spędzam sporo czasu z nosem w książkach (ostatnio zaczytuję się powieściami parahistorycznymi typu "Krzyżowcy" Jana Guillou).

#10 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwietnia 2011 - 20:19

Witam w kółku różańcowym! Nazywam się Radek i jestem MACuzależniony :) Dałem się wszystkim już chyba moderatorom we znaki z lubością używając guziczka "raportuj". Mam nadzieję, że mi wybaczycie, ale jakoś już tak mam, że tępię lenistwo i cwaniactwo więc jak przyszedłem na to forum to również i tutaj podziałało. Prowadzę sklep internetowy związany z elektroniką samochodową, alarmy i różne tego typu zabawki. Mam to szczęście, że pracuję w branży którą się interesuję, czyli elektronika i samochody. Miło jest łączyć zainteresowania z pracą. Nie fotografuję i jestem w tej dziedzinie zupełnym laikiem (widać po zdjęciach na stronie). Nie tworzę muzyki, ale lubię słuchać. Wszystkiego, od muzyki klasycznej przez rock&roll do jazzu. No i jestem nałogowym gadżeciarzem. Uwielbiam otaczać się bardziej lub mniej przydatnymi drobiazgami. No i ostatnio zaszczepiłem się na modelarstwo. Nie RC tylko klasyczne, kartonowe. Siedzę i dłubię, a potem oddaję znajomym. To z grubsza wszystko, więcej grzechów nie pamiętam.

#11 Michal.Rz

Michal.Rz


  • 1 741 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 maja 2011 - 15:20

Witam. Ja krótko i na temat. Mam na imię Michał mieszkam w małej miejscowości (okolice Bydgoszczy). Obecnie pracuję jako informatyk w przychodni rodzinnej. Moja przygoda z jabłuszkami zaczęła się od momentu pojawienia się iPhone 2G. Po obejrzeniu prezentacji postanowiłem, że zrobię wszystko aby sobie kupić to "cacko". Forum myapple polecił mi znajomy po tym jak zostałem szczęśliwym posiadaczem iPhone-a 2G. Od tej pory forum odwiedzam praktycznie codziennie. Zainteresowania ? Przede wszystkim Apple i wszystko, co jest związane z tą firmą a poza tym żużel, snooker lubię posłuchać również dobrej muzyki. W wolnych chwilach nagrywam również prezentację aplikacji dostępnych w Cydii i umieszczam je na moim kanale YouTube. To chyba byłoby na tyle tak bardzo ogólnikowo. Jak macie jakieś pytania zapraszam na Skype. Pozdrawiam Michał

#12 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 stycznia 2014 - 22:35

Niech będę i ja, mam na imię Marcin, i z Jabłkiem zetknąłem się już w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Niestety na co dzień pracuję na Wingrozie, ale Makówki pełnią szczególną rolę w moim życiu, ze względu na moją pracę. Jako maniak gadżetów wszelkiego rodzaju w 2007 przerzuciłem się z Windows Mobile na iOS i tak mi już zostało :) Na MA jestem oficjalnie od 2008 roku, wcześniej głownie jako obserwator, aż zacząłem się udzielać, a że moja praca często wiąże się z siedzeniem przy komputerze, to licznik postów jakoś tak się sam nabił :) Co co mnie poznali wiedzą, że nie cierpię lenistwa i ściemniania, co staram się tępić na forum. Może nieraz tego nie widać, ale na ogół mam spokojną naturę, chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie :) Na co dzień prowadzę dwie firmy i zajmuję się technologiami i dystrybucją. Prywatnie jestem wielkim fanem Kickstartera i muzyki. Poza tym nie cierpię pisać o sobie :D

#13 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 21 stycznia 2014 - 12:25

Szanowni koledzy i drogie koleżanki,

Pojawiłem się na tym padole łez pamiętnego roku 74-tego, gdy pierwszy raz zdobyliśmy medal w piłkę kopaną. Z uwagi na wieczne problemy z zawartością tetrowych pieluch, oraz organoleptycznym poznawaniem świata - w tym zapewne i ww. zawartości, nie mogę za wiele ujawniać z tego jakże traumatycznego okresu.

Potem to już było z górki… wychowywany na Świnoujskiej plaży razem z kolegami, niejednokrotnie rzucaliśmy się zużytymi strzykawkami z pobliskiego szpitalnego śmietnika - to tyle jeśli chodzi o słoneczne dzieciństwo w nadmorskim kurorcie - z pozdrowieniami dla Ślązaków ;).

Wtedy też, w ramach wymiany przygranicznej z bratnim NRD-e dowiedziałem się, że wszystkim obywatelom Niemiec, czy to mężczyźni czy kobiety, po skończeniu 50 roku życia, zanika płeć - zaczynają wyglądać tak samo, czyli noszą się w długich wypłowiałych płaszczach z wielkimi kieszeniami, mają ścięte na jeża siwe włosy oraz druciane okulary (każdy!).

W wieku 6 lat, spędzając miesięczne wakacje u babci, wyskoczyłem przez okno z pierwszego piętra co skończyło się gipsem, szpitalem i tygodniowym sam na sam z pielęgniarkami ;). W tym czasie nie było na szczęście iPhone-ów więc babcia przez miesiąc ściemniała rodzicom, że ze mną wszystko okej :)

Niestety prawo nie pozwoliło mi z tego powodu uniknąć podstawówki, więc tak czy siak musiałem opuścić plażę i przejść proces edukacji wczesnoszkolnej, co o dziwo udało mi się za pierwszym podejściem. Dla przypomnienia, to były czasy ruskich gierek elektronicznych, zegarków z kalkulatorem, a potem to już po bandzie Timexów, Atari i Commodore. Dowiedziałem się wtedy ile kosztuje przyjaźń z kolegą co ma elektronicznego "wilka i zająca", oraz poznałem wpływ ruchów powietrza na ładowanie gry Bruce Lee (100 obrotów) do komputera Atari 800 w zamkniętym pomieszczeniu. Pierwszy raz spotkałem się także z pojęciem innowacji, a to za sprawą TURBO ładowania zastosowanego w Commodore (tylko 20 obrotów magnetofonu) i smaku piwa Bosman Czerwony.

Potem było liceum do którego wszedłem, jak dobrze pamiętam ze wzrostem 156 cm, co już na samym początku ustawiło mnie na pozycji pierwszego ogniwa w łańcuchu pokarmowym i groziło przede wszystkim szybką nauką obsługi czołgu za pomocą deski sedesowej i spłuczki. Na szczęście objawiłem niespotykany talent do biegów długodystansowych i zamiast szkoleń w szkolnej toalecie, biegałem starszym kolegom wyłącznie po fajki ;)

Szczęśliwie z biegiem czasu podrosłem do standardowego 180 i mogłem świadomie wejść w dorosłe życie obłapiając koleżanki na klasowych wypadach pod namiot. Po jednym z takich wypadów, za sprawą naszego nauczyciela polonistyki (młody naiwny ;) ), ukazał się w miejscowym tygodniku mój artykuł wraz z niestety moją "słeet focią". Skończyło się nadzwyczajnym zwołaniem rady pedagogicznej i podjęciem próby wydalenia nierokującego osobnika, czyli mnie ze szkoły:(. Na szczęście na radzie zrobiłem z siebie idiotę (zawsze działa!) gwarantującego dalsze kontynuowanie nauki w zacnym Świnoujskim liceum ogólnokształcącym (bo jedynym :)). Panu od matematyki pozostał jednak pewien uraz po próbie mojej edukacji przy pomocy komputera Elwro (było na Skype Moderatorzy), co przyczyniło się do wykonania ustnej matury raczej z psychologii i pedagogiki niźli z królowej nauk 

Nadszedł w końcu czas studiowania, który z nauką też miał podobno coś wspólnego - o ile rzecz jasna dobrze pamiętam. W każdym razie, mój "talent" artystyczny (podobno koło niego kiedyś stałem) w połączeniu z zamiłowaniem "humanistyki" (szczególnie płci przeciwnej) i ogólnym nieogarnięciem zaowocował dyplomem na wydziale architektury Politechniki Szczecińskiej. Było to dawno temu (mam dowody) i do dziś z mniejszym lub większym sukcesem uskuteczniam zawód architekta, co też, jak ktoś chce to sobie po nazwisku wygugla w grafice. Niestety nie mam znajomych architektów, bo jak powszechnie wiadomo, każdemu z nich wydaje się, że ma sto razy lepszy gust od innych, że tylko jego projekty są ładne i każdy w swoim szalu i rogowych okularach udaje oczytanego inteligenta (patrz def. Hipster)… a przecież wiadomo, że naj naj jest tylko Król Julian ;) … w związku z tym o dziwo dobrze dogaduję się z aptekarkami, informatykami oraz synem sponsora klubu żużlowego Stali Gorzów :), dzięki czemu mam wjazd na stadion gratis i swego czasu nawet uścisk dłoni pana Golloba - nie mył podobno przez tydzień ;).

Chciałem na koniec dodać, że nie miałem poza ww. komputerami z informatyką nic wspólnego - w Commodore próbowałem przy pomocy języka Basic stworzyć moją jak dotychczas pierwszą i jedyną grę pt. Mały POK (sweet :;)) co w rozwinięciu brzmiało Mały Prywatny Obóz Koncentracyjny :( - tak tak wiem, z tym robieniem z siebie idioty na radzie pedagogicznej w liceum naprawdę nie było tak trudno ;). Znam tylko kilka zacnych informatyczek, nie wiem co to html, wiem, że w DOS-ie nie powinno się wpisywać Format C i że ze względów bezpieczeństwa paliwo powinno nalewać się tą dziurką z tyłu ;) ... dlatego też, wybaczcie mi, że jako "moderator" mogę nie ogarniać tematu … ale ja generalnie mało ogarniam.

Na koniec hobby, żeby temu CV stało się zadość … tak mam … pływanie na basenie, skoki do wody z trampoliny, i generalnie sporty wodne, jeżdżenie na desce snowboardowej i nartach, mac-i i przede wszystkim jazz. Lubię whisky i regionalne piwa, lubię czytać papierowe książki, ale najbardziej ze wszystkiego lubię spać - ponieważ od 74-tego roku generalnie nie mogę się porządnie wyspać, do czego to forum od jakiegoś czasu się skutecznie przyczynia :).

To w sumie tyle … Pozdrawiam KOH




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych