Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 5s bateria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
342 odpowiedzi w tym temacie

#1 Joanna1234

Joanna1234
  • 2 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 30 listopada 2013 - 01:40

Bawię się 5s od jakiś dwóch tygodni, przesiadłam się z 4s i pomijając zmiany estetyczne tych w długości trzymania baterii niestety nie zauważam. Jak się przedstawia sprawa u Was ? Ile trzyma Wasza bateria ? Jak ją porównujecie do poprzednich modeli ? Wiem, że jest już temat o ogólnych wrażeniach z 5s ale tutaj chodzi mi jedynie o baterię.

#2 Kronos_Iphone

Kronos_Iphone
  • 354 postów
  • Skądopolszczyzna

Napisano 30 listopada 2013 - 08:48

[ATTACH=CONFIG]18652[/ATTACH]10 h w użyciu i 1d i 16 h spokojnie . Czyli odłączam od ładowarki rano o 6.00 i następnego dnia wieczorem około 22.00 podłączam ze stanem 5-7 % baterii. Jestem w szoku po przesiadce z Androidów w tym HTC One Xperii Z1. Telefon w 90% w trybie 2G (sporadycznie przechodzę na 3G kiedy potrzebuje szykich danych poza zasięgiem WiFi). WiFi przez 75% - 80 % czasu . Dodam, że nie podłączam telefonu w cyklach do komputera więc bateria się nie doładowuje. To są dane z samodzielnej pracy bez wspomagaczy.

#3 adverka

adverka
  • 98 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 14:36

Bateria w moim pierwszym 5s trzymała rewelacyjnie (w gotowości 2 dni i 3 godziny, użycie ponad 6godzin), włączone wifi zamiennie z 3g, push dla poczty, rozmowy facetime. Niestety z powodu wady ekranu musiałam go wymienić w AOS, teraz mam drugą sztukę i bateria do kitu (w nocy spadek 10%), wysłałam 5 smsów w ciągu 30 minut, kolejne 10% w dół... Jeśli tak pozostanie, to wymieniam ponownie, bo bateria na pewno nie działa tak jak powinna :/

#4 pinkibass

pinkibass
  • 11 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 15:04

Ciekawe, ja odczucia co do baterii mam podobne jak Joanna1234 Jak dla mnie - po przesiadce z 4 letniego 3GS aż takiego szału nie ma. Albo w 3GS bateria była tak rewelacyjna, że po 4 latach była w doskonałym stanie, albo ta w 5S jest średnia. Oczywiście czas działania się poprawił, ale wielkiego skoku nie ma Tutaj zrzut ekranu .dla ostatniego ładowania (kolejność użycia noc - dzień - noc). Cały czas włączone 3G, wi-fi, gps, synchronizacja maili co 30min) [ATTACH=CONFIG]18661[/ATTACH]

#5 adverka

adverka
  • 98 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 15:10

pinkibass obecnie (na drugim 5s) mam podobnie, jak Twoj wynik. Jednak wiem, ze moze byc lepiej, bo jak wczesniej wspomnialam, w poprzednim 5s bateria dzialala o wiele dluzej ;/
Ten drugi 5s mam z innej fabryki (nie wiem, czy to ma jakies znaczenie?)

#6 Kronos_Iphone

Kronos_Iphone
  • 354 postów
  • Skądopolszczyzna

Napisano 30 listopada 2013 - 19:17

A z jakiej macie fabryki i jak to sprawdzić ? Ja mam tylko zaprojektowany Kalifornia, złożony w Chinach. [ATTACH=CONFIG]18674[/ATTACH] Dużo tez zalezy od sieci komórkowej. Najlepiej - najdłużej działają telefony na sieci PLUS.

#7 adverka

adverka
  • 98 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 19:41

A z jakiej macie fabryki i jak to sprawdzić ? Ja mam tylko zaprojektowany Kalifornia, złożony w Chinach.


Wpisz tutaj swój serial number: Klantenservice: Serienummers, będziesz mógł sprawdzić kiedy produkowany i która fabryka.

#8 Kronos_Iphone

Kronos_Iphone
  • 354 postów
  • Skądopolszczyzna

Napisano 30 listopada 2013 - 19:56

Thx Factory: C3 (China)

#9 pinkibass

pinkibass
  • 11 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 23:40

pinkibass obecnie (na drugim 5s) mam podobnie, jak Twoj wynik. Jednak wiem, ze moze byc lepiej, bo jak wczesniej wspomnialam, w poprzednim 5s bateria dzialala o wiele dluzej ;/
Ten drugi 5s mam z innej fabryki (nie wiem, czy to ma jakies znaczenie?)

Ta strona pokazuje, ze moj telefon byl wyprodukowany w 2008 roku :)

U mnie może być ten problem, że z powodu remontu nadajników T-Mobile u mnie w domu przez dużą część czasu jest brak zasięgu - być może telefon próbuje znaleźć siec i dlatego tak słabo to wygląda.
Poczekam jeszcze jak sytuacja się rozwinie, bo i tak przecież o żadnej wymianie w takim przypadku nie może być mowy.

#10 Alex145

Alex145
  • 132 postów
  • SkądHrubieszów

Napisano 30 listopada 2013 - 23:48

Generalnie to jestem rozczarowany. Bateria w teorii miała wytrzymywac 10 godz użytkowania. A w rzeczywistości to nigdy nawet się nie zbliżyłem do tego wyniku.

#11 Arturo90

Arturo90
  • 252 postów
  • SkądSpain

Napisano 01 grudnia 2013 - 01:12

max trzymala mi 1 dzien i 22 godziny, 7 godzin uzytkowania. co nie jest zlym wynikiem. wszystko co sie da wylaczylem poza najwazniejszymi funkcjami. zasieg na maxa.

#12 koozak

koozak
  • 32 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 grudnia 2013 - 01:45

Najlepszy wynik jaki mi sie udało uzyskać to taki: [ATTACH=CONFIG]18680[/ATTACH]

#13 Kronos_Iphone

Kronos_Iphone
  • 354 postów
  • Skądopolszczyzna

Napisano 01 grudnia 2013 - 06:47

@up to jest bardzo słabo. Znaczenie ma naprawdę sieć w jakiej się jest. Jeśli ktoś ma Plusa to drenaż baterii najmniejszy, dalej jest T-mobile, Orange a na szarym końcu Play, który żre baterię jak głupi. Jeśli ktoś ma Play sugeruje ustawić ręcznie na Plusa i podzielić się wynikiem.

#14 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2013 - 13:06

Ja mam w standby 2 dni, w użyciu 5 godzin i 40% baterii jeszcze i w orange do tego. Oczywiście wszystko powłączane, włącznie z BT nawet.

#15 maly95

maly95
  • 438 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 15:29

no tak ja póki co używam wysłużonej 4 no i zmieniłem sieć z plusa na play. Po zmianie bateria szybciej spada ale spowodowane jest to oddaleniem odd nadajników sygnału GSM więc każdy będzie miał inny wynik.

#16 mart.plax

mart.plax
  • 178 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 01 grudnia 2013 - 21:35

U mnie bateria tragedia. Screen zrobiony sekundę po podłączeniu do ładowarki, stąd info, że ip został podłączony od ostatniego ładowania. [ATTACH=CONFIG]18692[/ATTACH] To dopiero pierwszy dzień zabawy, możliwe, że z czasem bateria się trochę ustabilizuje?

#17 donmikers

donmikers
  • 29 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 22:25

[ATTACH=CONFIG]18696[/ATTACH]

#18 koozak

koozak
  • 32 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 grudnia 2013 - 00:53

@up to jest bardzo słabo.

Znaczenie ma naprawdę sieć w jakiej się jest. Jeśli ktoś ma Plusa to drenaż baterii najmniejszy, dalej jest T-mobile, Orange a na szarym końcu Play, który żre baterię jak głupi.
Jeśli ktoś ma Play sugeruje ustawić ręcznie na Plusa i podzielić się wynikiem.

Myślisz ze jest to winna baterii i jak mogę to lepiej wymienić telefon ? Używam go 2 tygodnie i lepszego wyniku od tego nie udało mi sie uzyskać :/

#19 Kronos_Iphone

Kronos_Iphone
  • 354 postów
  • Skądopolszczyzna

Napisano 02 grudnia 2013 - 06:46

@up 18h i ponad 7 h w użyciu to nie jest zły wynik. Pokrycie sieci ma tu ogromne znaczenie. U mnie po prostu czasu gotowości są długie bo wstrzeliłem się w sieć , która w miejscach w których się znajduje najczęściej nie zżera mi baterii, a testowałem i T-mobile i Play. Nie wiem jak Orange ale Plus oszczędza mi baterię i to bardzo. Teraz mam 1d 2h w gotowości i bateria 73% jeszcze. Przez noc spada mi 3 - 5 % z włączonym Wi-Fi Gdzieś czytałem, że jakość nadajników Plusa jest najlepsza, wykorzystują inne niż pozostali operatorzy urządzenia i dla tego pokrycie mają lepsze co nie zmusza telefonów do ciągłych poszukiwań lepszych sygnałów. Oczywiście to kwestia ogólna bo ktoś może mieszkać w miejscu gdzie jest na skraju tego zasięgu i Plus będzie mu żarł bardziej niż Play.

#20 mart.plax

mart.plax
  • 178 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 02 grudnia 2013 - 10:38

Czy ktoś ogarniający mógłby tu napisać jak traktować baterię w ip, żeby jak najbardziej wydłużyć jej żywotność? Chodzi mi o jasno powiedziane czy lepiej ładować od 0% do 100%, czy lepiej podładowywać co chwilę, itp.

#21 Kronos_Iphone

Kronos_Iphone
  • 354 postów
  • Skądopolszczyzna

Napisano 02 grudnia 2013 - 11:50

Jasno to żywotność baterii jest uzależniona od cykli ładowania, czyli jeśli będziesz rozładowywał do 5-7 % to wystarczy jej na dłużej niż doładowując przy 50%. Logiczne. Szybciej wyczerpiesz limit ładowań, który jest przewidziany na około 400 razy. Ja uważam, że powinno się pilnować w miarę pełnych cykli i nie doładowywać baterii jeśli nie ma takiej potrzeby.

#22 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2013 - 11:56

Jasno to żywotność baterii jest uzależniona od cykli ładowania, czyli jeśli będziesz rozładowywał do 5-7 % to wystarczy jej na dłużej niż doładowując przy 50%. Logiczne. Szybciej wyczerpiesz limit ładowań, który jest przewidziany na około 400 razy.

Ja uważam, że powinno się pilnować w miarę pełnych cykli i nie doładowywać baterii jeśli nie ma takiej potrzeby.


Nawet nie masz pojęcia jak jesteś mocno w błędzie. Pełne cykle akurat niszczą baterię, a częstsze doładowywanie przedłuża jej żyworność. O bateriach było wielokrotnie już na forum wszystko powiedziane, więc dalszą dyskusję uważam za zbędną, a jak chcesz zgłębić temat, to poczytaj istniejące wątki, bo nic się od tamtego czasu nie zmieniło w konstrukcji akumulatorów.

#23 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 02 grudnia 2013 - 12:00

400 cykli ? Chyba przesadziłeś... Miałem ostatnio przez długi czas w domu pierwszego (!!!) iPhone'a z simlockiem na jakąś amerykańską sieć, który kiedyś był mój, a sprzedałem go lata temu koledze. Oczywiście simlocka zdjałem od razu jak go kupiłem. Kolega wyjechał za granicę, ale telefon ma nadal. Nie za bardzo się na nim zna jeśli chodzi o jailbreak etc i zrobił sobie aktualizację, przez co simlock wrócił. Wrócił też telefon do mnie żeby spróbować go zdjąć. Zdjąłem, naładowałem do pełna i odłożyłem do szuflady. Zanim padła bateria- minęło 17 dni. Nie był uzywany dzwoniony etc, ale ... to 17 dni !!! Uwierzysz ? Sam nie mogłem. A telefon ma 6 lat i na 100% oryginalną baterię. Cuda... P.S. Telefon należy ładować kiedy zachodzi potrzeba, bez pilnowania rozładowywania do 0, potem do pełna. Było na forum setki razy.

#24 Goldix

Goldix
  • 153 postów
  • SkądMarki, PL

Napisano 02 grudnia 2013 - 12:04

Jasno to żywotność baterii jest uzależniona od cykli ładowania, czyli jeśli będziesz rozładowywał do 5-7 % to wystarczy jej na dłużej niż doładowując przy 50%. Logiczne. Szybciej wyczerpiesz limit ładowań, który jest przewidziany na około 400 razy.

Ja uważam, że powinno się pilnować w miarę pełnych cykli i nie doładowywać baterii jeśli nie ma takiej potrzeby.


Bzdury piszesz takie roładowywanie do końca miało sens tylko i wyłącznie w w starych akumulatorach aktualnie stosowane są Li-Ion lub Li-Po (lub odmiany) a one nie lubią jak się je maksymalnie rozładowywuje. Zmniejszasz w ten sposób ilość cykli ładowania które możesz wykonać.

Zalecenia dla tego typu akumulatorów to ładowanie w okolicach 50-60%.

Jest pełno informacj na ten temat.

#25 Kronos_Iphone

Kronos_Iphone
  • 354 postów
  • Skądopolszczyzna

Napisano 02 grudnia 2013 - 16:32

Nie będę polemizował z "Waszymi informacjami" na ten temat. ja po prostu trzymam się tego co napisałem od lat. I wszystkim taki system ładowania będę polecał. Nawet na stronie Apple jest informacja o żywotność liczonej w cyklach. Idąc Waszym tokiem myślenia akumulatory powinny być wieczne - a nie są. Nie każdy robi jak uważa, mnie i tak nic nie przekona więc nie zamierzam na ten temat juz polemizować. Cykl to cykl im rzadszy tym lepiej. A baterie i tak są zabezpieczone przed rozładowaniem więc im to nie grozi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych