Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zapytanie : Deinstalacja wyszczególnionych poniżej programów i w jaki sposób?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 NowyApple

NowyApple
  • 14 postów
  • SkądGliwice PL

Napisano 29 listopada 2013 - 18:05

Witam ponownie.
Jakiś czas temu pytałem o ukrywanie ikon , ale nie do końca mi to pomogło ( oto linki do tematu 1: [url]http://myapple.pl/os-x-10_9-mavericks/284187-ukrycie-w-finderze-ikon-od-podstawowych-aplikacji.html[/url] oraz 2 : [url]http://myapple.pl/os-x-10_9-mavericks/284896-ukrycie-ikon-programow-systemowych-w-launchpad.html[/url] ) co prawda kolega Yellowfrog podał skuteczny sposób w programie Finder , za co jestem mu wdzięczny za pomoc.
Dręczy mnie nadal myśl o utrudnieniu sobie życia i dlatego ...

...też pytam czy mogę ( które ) usunąć bez szwanku:
-Game Center
-Photo Booth
-FaceTime
-Grapher
-Kolorymetr cyfrowy
-Asystent Migracji
-X11
-Konfigurator Midi Audio
-ColorSync
-Dashboard
-Mission Control
-VoiceOver
-QuickTime ( i tak marny z niego pożytek )

i to wszystko odinstalować przykładowo : …appcleaner ?

#2 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2013 - 18:32

Jak już to deZInstalacja. Większości z wymienionych nie naleźy usuwać.

#3 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 18:50

To są aplikacje systemowe, usuniesz je tylko przez terminal. Ja polecam jednak ukryć.
Terminal:
Komenda do usunięcia, w miejsce nazwa_aplikacji wystarczy daną przeciągnąć z Programy a następnie enter.
sudo rm -rf nazwa_aplikacji

Nie polecam tego ponieważ system może ich potrzebować a instalatora nie znajdziesz, będziesz musiał reinstalować system.
Polecam po prostu ukryć jeśli tak bardzo przeszkadzają:

Ukrywanie:
setfile -a V nazwa_aplikacji
Odkrywanie:
setfile -a v nazwa_aplikacji

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 listopada 2013 - 19:49

najlepiej żadne. po co?

#5 NowyApple

NowyApple
  • 14 postów
  • SkądGliwice PL

Napisano 01 grudnia 2013 - 07:38

Witam i dziękuję za pomoc. 1. JerryEvo - fakt wkradła mi się "literówka" 2. Producent - sprawdzę czy działa to na wszystkie aplikacje i serdecznie dziękuję kolejną wskazówkę , która się pewnie przyda. 3. Roberto - pewnie i masz racje z pytaniem: po co? Ale czy też musimy trzymać programy , które nie używamy? Widocznie w tym przypadku tak. Raz jeszcze dziękuję ze wskazówki i uwagi.

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 grudnia 2013 - 08:48

Dashboard i Mission Control to tak naprawdę część Dock'a - a z niego korzystasz. QuickTime to o wiele więcej niż ta aplikacja, to cały framework medialny, z którego też korzystasz. VoiceOver jest głęboko w systemie. Color Sync to bardzo przydatna aplikacja (chociażby jak chcesz zmniejszyć rozmiar pdf'a) i chyba też ma wpływ na inne aplikacje (profile kolorów) Game Center to też jest cały framework. Chociażby. Ukrycie tych aplikacji nie zmieni faktu, że są więc oszczędności miejsca nie ma - nadal je trzymasz. Równie dobrą poradą jest 'nie patrz na te ikonki'. Usuwanie małego pypcia, w porównaniu z całym frameworkiem też nie ma większego sensu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych