Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 13" Late 2013 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ektos

Ektos
  • 15 postów
  • SkądPL

Napisano 18 listopada 2013 - 19:56

Witam, co sądzicie o podstawowej wersji MBP Retina 13' Late 2013? :) Jest Pro :)?


Ciężko nazwać komputer z 4GB ramu "Pro". Wersja 16GB ramu, 512GB ssd podchodzi pod to miano, ale nadal trochę brakuje.

#27 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 18 listopada 2013 - 20:01

Ciężko nazwać komputer z 4GB ramu "Pro". Wersja 16GB ramu, 512GB ssd podchodzi pod to miano, ale nadal trochę brakuje.


Jeżeli ktoś pracuje na kodzie czy arkuszu tekstu 2GB może być PRO.

Nie ma danych wytycznych kiedy sprzęt jest ''pro'' a kiedy nie.

#28 wifirifi

wifirifi
  • 13 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2013 - 20:37

dużo się mówi o plusach tego lapka, powiedzcie coś przeciw niemu :)

#29 marek1234itd

marek1234itd
  • 19 postów

Napisano 18 listopada 2013 - 21:02

Najczęściej spotykanym zarzutem są słabe głośniki ale to jest kwestia gustu albo raczej wymagań. Ja, jako, że się zastanawiam czy 13 czy 15 mogę dodać, że problemem może być mały ekran i nie jestem pewien czy działa płynnie w parallelsie.

#30 wifirifi

wifirifi
  • 13 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2013 - 22:16

To jest mój pierwszy Mac, jestem z niego naprawdę zadowolony :) polecam go wszystkim :)

#31 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 18 listopada 2013 - 23:50

Jeżeli ktoś pracuje na kodzie czy arkuszu tekstu 2GB może być PRO.

Nie ma danych wytycznych kiedy sprzęt jest ''pro'' a kiedy nie.


Co to znaczy na kodzie ? …. bo jeśli mowa o jakiś projektach w xcode - to nie nie podzielam tego typu poglądów, delikatnie mówiąc …. chyba że te prace "na kodzie" to skrypty shellowe ….

#32 Dexter

Dexter
  • 95 postów

Napisano 19 listopada 2013 - 10:48

Jestem już po przesiadce. Jest bardzo szybko, cicho, wydajnie. Zaskakuje niska waga. Na razie wszystko na plus. Zobaczymy jak będzie się działać ze zdjęciami. Najbardziej brakuje mi w tej chwili adaptera thunderbolt>firewire bo dyski po usb 2.0 to słabizna.

#33 crosis

crosis
  • 50 postów

Napisano 20 listopada 2013 - 09:04

Czy po update EFI macie jeszcze problemy (o ile w ogóle mieliście) z freezami? Na bardzie apple jest znowu wysyp postów o freezach, nawet po update EFI 1.3... Byłem w krakowskich iSpotach pytając ich o ten problem (jeszcze przed update), twierdzili, że sprzedali już trochę egzemplarzy i nikt się nie skarżył. Zupełnie luźna i być może bezsensowna myśl, ale może ma to jakiś związek z układem klawiatury, a co za tym idzie z samą klawiaturą fizycznie? Te "polskie" z dużym enterem byłyby OK? Problem w tym, że sam chcę zamówić z klawiaturą US w AOS :(

#34 Dexter

Dexter
  • 95 postów

Napisano 20 listopada 2013 - 15:59

Czy po update EFI macie jeszcze problemy (o ile w ogóle mieliście) z freezami? Na bardzie apple jest znowu wysyp postów o freezach, nawet po update EFI 1.3... Byłem w krakowskich iSpotach pytając ich o ten problem (jeszcze przed update), twierdzili, że sprzedali już trochę egzemplarzy i nikt się nie skarżył. Zupełnie luźna i być może bezsensowna myśl, ale może ma to jakiś związek z układem klawiatury, a co za tym idzie z samą klawiaturą fizycznie? Te "polskie" z dużym enterem byłyby OK? Problem w tym, że sam chcę zamówić z klawiaturą US w AOS :(

Ja nie mam takich problemów ani przed ani po update EFI. Zachwalałem wage ale ma to jeden minus. Laptop jest tak lekki a gumowe podstawki nie kleją sie dobrze do niektórych podłoży że przy zamykaniu zsunąłem całego laptopa na krawędź i o mało mi nie spadł ze stołu. Było ciepło...

#35 Michau1906

Michau1906
  • 15 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 21 listopada 2013 - 21:30

Zaliczyłem dwie zawiechy przed updatem. Osobiście jestem zachwycony Pro Retiną. Przesiadłem się z Windowsa i nie zamierzam do niego wracać no chyba, że będzie taka konieczność. Przede wszystkim bardzo cichy, szybki, nie grzeje się zbytnio. Jakość ekranu powala. No i oczywiście środowisko OS X bajka, o wiele przyjemniejsza praca niż z Windowsem czy Linuxem. Jednym jedynym minusem jak dla mnie to niestety słaba konfiguracja za taką cenę. Jestem graczem i nie jest to sprzęt do gier z czym się liczyłem przed zakupem. O bardziej wymagających tytułach można zapomnieć. Co ciekawe Wiedźmin 1 śmiga na maksymalnych ustawieniach, a MacBook pracuje bezszelestnie! edit: Mój MacBook - 2,4GHz/8GB/256GB

#36 szy123

szy123
  • 33 postów

Napisano 22 listopada 2013 - 23:42

Posiadam zestaw 8gb ram/512ssd/2.6ghz/iris. Jestem mega zadowolony z tego zakupu. Macbook pracuje praktycznie bezszelestnie. Czas używania na baterii jest więcej niż zadawalająca. Jest to mój pierwszy macbook i nie zamierzam wracać do windowsa. Na tym laptopie poprostu chce sie pracować. Gdyby była jeszcze porządna karta graficzna do gier to już byłaby bajka. ( wiem to nie jest laptop do gier )

#37 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 23 listopada 2013 - 15:28

...Czeka się miesiąc tylko na 16GB RAMu...

Witam wszystkich w moim pierwszym poście.

7 listopada w AOS do podstawy MBPr 13" z 256GB dyskiem zamówiłem procesor 2,6GHz i 16GB RAM. Pierwotnie "gotowe do wysyłki 1-3 dni robocze, dostawa 20-22 listopada". Następnego dnia kolejna zmiana terminu: "dostępność do wysyłki 1-2 tygodnie, dostawa 27 lis.-4 grudnia". Pogodziłem się z tym, że mam prawie miesiąc czekania na sprzęt. Wczoraj dostaje kolejnego maila: "Przewidujemy, że zamówione produkty zostaną do Państwa wysłane nie później niż dnia 13.12.2013. Szacujemy, że zostaną one dostarczone na podany przez Państwa adres nie później niż w dniu 27.12.2013"! To już zalatuje sadyzmem ;) Prawie dwa miesiące czekania przez to, że dołożyłem sobie RAMu?!

Gdzie są składane owe konfiguracje? Poza granicami polski? Jak mam rozumieć, że sprzęt zostanie wysłany nie później niż 13 grudnia a dostarczony nie później niż 27 grudnia? Skąd się bierze taka różnica czasowa między wysłaniem a dostawą?

#38 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 23 listopada 2013 - 15:47

Twój komputer będzie do Ciebie leciał z Shanghaju.

#39 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 23 listopada 2013 - 16:03

Twój komputer będzie do Ciebie leciał z Shanghaju.

Dziękuję. W pierwszej chwili pomyślałem, że żartujesz. Jednak w takiej sytuacji jest to całkowicie logiczne. Trudno, poczekam. Nie lubię tylko, jak ktoś kilka razy zmienia zdanie (termin dostawy). Od razu mogli powiedzieć, że do końca roku :P 24 grudnia mam urodziny i dobrze by było, jak by się wyrobili przed świętami. Nie wspomnę już o tym, że po prostu trzeba mi sprzęt do pracy w terenie.

#40 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 23 listopada 2013 - 16:06

Miałem tak samo jak czekałem na swojego, a wybrałem tylko i7 zamiast i5. Przy zamówieniu było 1-3 dni. Później okazało się, że potrwa to dłużej.

#41 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 23 listopada 2013 - 20:27

co dokładnie daje i7 nad i5 w tym macbooku? bo zamierzam zamówić w czarny piątek swojego MBPr z 16GB ram i 512GB ssd. No i nie wiem jak z tym procesorem :/

#42 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 listopada 2013 - 22:12

Więcej L3. Wydajnościowo procesory w rMBP 13 się za wiele nie różnią.

#43 chopen

chopen
  • 13 postów

Napisano 24 listopada 2013 - 21:31

Wiadomo jakie bedą zniżki w czarny piatek na te macbooki ? :)

#44 kdʘ

kdʘ
  • 257 postów
  • SkądJarosław

Napisano 25 listopada 2013 - 02:19

Rok temu nikt wcześniej nie wiedział i tym razem na pewno nie będzie inaczej ;)

#45 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 25 listopada 2013 - 09:04

Tak troszke spekulacji teraz. Broadwell ma przyniesc bardzo duze oszczednosci w poborze pradu, nawet do 30%. Co to oznacza dla Macbookow Pro? Ano to, ze jesli Intel zdecyduje sie wprowadzic Quad Core o TDP 35W i taktowaniu okolo 2.2 GHz, bedzie wielce prawdopodobne ujrzenie go w 13 calowych Macbookach. Apple bardzo mocno promuje ten model i bedzie dazyc do upakowania w nim jak najwiekszej wydajnosci(dlatego tez tak bardzo sciga Intela o to by opracowali najlepsze mozliwe karty graficzne - o nich, za moment). Procesory nie beda zadna rewolucja, ot po prostu ponowne obnizenie rozmiarow, poboru pradu i emisji temperatur. GPU od Intela natomiast ma byc sporym skokiem wydajnosci. Nie to, ze zupelnie nowa polka. Ot zwykly sukcesor karty Iris(HD5100), ma byc od niej o 40% szybsze przy obnizeniu poboru pradu, natomiast sukcesor Iris Pro ma byc o 50% od niej szybszy. Do 13 najpewniej trafia ulepszone wersje Iris, bo Pro jest zarezerwowane dla 4 rdzeniowcow z najwyzszej polki. No wlasnie. A co z tym 4C o ktorym pisalem wczesniej? 35W ma byc osiagniete wlasnie poprzez wymieszanie obnizonego taktowania Procesora i slabszej karty graficznej(czyli byc moze karty o oznaczeniu Intel HD 6100). Przyznam szczerze, ze 13 calowiec z 4 rdzeniowym prockiem 2.2 GHz, nowym GPU, 256 GB SSD i 16 GB RAM jest bardzo, bardzo kuszaca perspektywa. Mam wielka nadzieje, ze Intel zrobi wszystko by stworzyc taki procek, a Apple uzyje go w 13 calowcu. Bedzie to zapewne moj kolejny zakup od Apple. P.S. Mam pytanie do uzytkownikow obecnych MBP. Jak dziala League of Legends i Diablo 3 oraz Starcraft 2 na HD5100 u was?

#46 chopen

chopen
  • 13 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 17:07

Wiadomo juz kiedy bedą następne rmbp ? :) jakieś spekulacje ? Marzec chyba nie nie?

#47 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 25 listopada 2013 - 17:08

Wiadomo juz kiedy bedą następne rmbp ? :) jakieś spekulacje ? Marzec chyba nie nie?


Kolego, dopiero co nowe wyszły…

#48 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 listopada 2013 - 22:33

Wiadomo juz kiedy bedą następne rmbp ? :) jakieś spekulacje ? Marzec chyba nie nie?

:shock:

#49 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 listopada 2013 - 13:50

A ja właśnie stałem się właścicielem nowego MBPro. Może nie w cudownej konfiguracji ale w takiej na jaką stać mnie było. Pozwoliłem sobie na zakup MBPro [ATTACH=CONFIG]18593[/ATTACH] Zainwestowałem w większą pamięć. Cóż mogę powiedzieć. Po 2-u letnim użytkowaniu MBA 11" moje oczy dostały wytrzeszczu. Nie wiedziałem że istnieją kolory :-)

#50 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2013 - 13:58

Niestety Airy mają fatalne matryce.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych