Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Audiotrak Maya U5 problem 5.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yamahammer

Yamahammer
  • 9 postów
  • SkądZabrze, PL

Napisano 22 sierpnia 2013 - 21:21

Witam Kupiłem kartę dźwiękową Maya U5 w celu podpięcia do mojego MacBooka zestawu 5.1, który został mi po starym pececie. Ustawiłem ją jako domyślne wyjście dźwięku i przestawiłem w konfiguratorze MIDI na 5.1. Spróbowałem puścić muzykę przez iTunes, VLC i MPlayeraX i cały czas pracują tylko 2 przednie głośniki. Jak mam teraz, moi przyjaciele, ustawić to tak, aby śpiewały wszystkie głośniki? Z góry dzięki.

#2 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2013 - 22:08

Nie prościej i taniej było podpiąć go do wieży przez toslink?

#3 Yamahammer

Yamahammer
  • 9 postów
  • SkądZabrze, PL

Napisano 23 sierpnia 2013 - 11:06

Wiesz, jakbym miał wieżę...

#4 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 23 sierpnia 2013 - 11:18

Nie jestem pewien tego co mówię, ale nie jest to tak, że materiał musi być nagrany na 5.1, a nie stereo? Sprawdź może na jakimś filmie ze ścieżką 5.1. Jean Michael Jarre ma płyty nagrane w 5.1 - można tak też sprawdzić. pozzdro, aa

#5 Yamahammer

Yamahammer
  • 9 postów
  • SkądZabrze, PL

Napisano 23 sierpnia 2013 - 19:46

To nic nie daje. Według mnie problem tkwi w braku wtyczki do QuickTime'a. Na starszych Macach rozwiązaniem była instalacja pakietu Perian, jednak od pewnego czasu projekt ten nie jest rozwijany i ponoć nie jest kompatybilny z nowym QuickTimem. Znacie jakąś alternatywę dla tego pakietu?

#6 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 24 sierpnia 2013 - 20:04

Ja mam go zainstalowanego na ML i działa: [ATTACH=CONFIG]16639[/ATTACH] pozzdro aa

#7 Yamahammer

Yamahammer
  • 9 postów
  • SkądZabrze, PL

Napisano 25 sierpnia 2013 - 08:51

A masz najnowszego Quick Time'a i iTunes'a? Słyszałem, że Perian nie wspiera nowych wersji tych programów.

#8 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 25 sierpnia 2013 - 13:45

A jaki to zestaw? Amplituner+kolumny? Głośniki komputerowe, jeżeli to jakie?

#9 Yamahammer

Yamahammer
  • 9 postów
  • SkądZabrze, PL

Napisano 25 sierpnia 2013 - 21:09

Głośniki komputerowe Creative Inspire T5900 5.1.

#10 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 sierpnia 2013 - 08:03

Producent nie ma na swojej stronie wymienionego Mac OSX. Importer wspomina o kompatybilności, ale to nie znaczy, że karta ma pełne wsparcie 5.1 w applowym systemie.
Chcesz mieć pełnię dźwięku i obrazu, zainstaluj windows.

#11 Łukasz Bujak

Łukasz Bujak
  • 3 postów

Napisano 11 stycznia 2017 - 15:21

Witam Kupiłem kartę dźwiękową Maya U5 w celu podpięcia do mojego MacBooka zestawu 5.1, który został mi po starym pececie. Ustawiłem ją jako domyślne wyjście dźwięku i przestawiłem w konfiguratorze MIDI na 5.1. Spróbowałem puścić muzykę przez iTunes, VLC i MPlayeraX i cały czas pracują tylko 2 przednie głośniki. Jak mam teraz, moi przyjaciele, ustawić to tak, aby śpiewały wszystkie głośniki? Z góry dzięki.

 

Witam, też mam tą kartę i miałem ten sam problem, ale już działa. Wystarczy wejść: (domyślnie) Finder -> Programy -> Narzędzia -> Konfigurator MIDI Audio. Dalej z menu po lewej stronie należy zaznaczyć naszą kartę i ustawić format na 6 kanałów. Następnie "Konfiguruj głośniki" zmieniamy konfiguracje na 5.1 i możemy przeprowadzić test głośników.

 

Ważne: jeśli używasz odtwarzacza VLC pamiętaj, że po każdej zmianie systemowej lub zmianie dokonanej w programie należy ponownie uruchomić program VLC, żeby wprowadzone zmiany zostały zastosowane.

 

Aby uzyskać dźwięk 5.1 trzeba mieć film/muzykę nagrany w tym systemie.

 

Zrzuty z ekranu:

http://images.tinypic.pl/i/00858/x5vjohp5a0q3.png

http://images.tinypic.pl/i/00858/sw9od41c5moy.png






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych