Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instalacja Linuksa na komputerach Apple bez SuperDrive (Mac Linux USB Loader)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateo14

mateo14
  • 163 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 22:53

Witam

Kilka tygodni temu kupiłem Mac mini server z 2010 i bardzo chciałem na nim zainstalować Ubuntu, ale miałem problem z uruchomieniem tego systemu za pomocą pendriva. Zauważyłem, że wiele osób ma podobny problem z instalacją Linuksa na komputerach Apple bez SuperDrive. Istnieje szereg projektów, które umożliwiały szybkie i łatwe przygotowanie pendriva z Ubuntu dla PC, a jeden z nich nawet miał wersję dla Mac OS X, ale był całkowicie bezużyteczny dla użytkowników tych komputerów.
W końcu natrafiłem na Mac Linux USB Loader, który pozwolił mi zainstalować Ubuntu na moim Mac Mini:

Mac Linux USB Loader

Mam nadzieję, że ta informacja okaże się dla was użyteczna i nie trzeba będzie już korzystać z Terminala, aby dokonać instalacji Linuksa na komputerach Apple.

#2 mocnekatalogi

mocnekatalogi
  • 1 postów

Napisano 11 listopada 2013 - 01:25

jak dla mnie instalacja na komputerach apple'a innych systemów to w ogóle masakra, ja tam wolę połączenie linux i windows na normalnym laptopie

#3 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 11 listopada 2013 - 10:21

Witam

Kilka tygodni temu kupiłem Mac mini server z 2010 i bardzo chciałem na nim zainstalować Ubuntu, ale miałem problem z uruchomieniem tego systemu za pomocą pendriva. Zauważyłem, że wiele osób ma podobny problem z instalacją Linuksa na komputerach Apple bez SuperDrive. Istnieje szereg projektów, które umożliwiały szybkie i łatwe przygotowanie pendriva z Ubuntu dla PC, a jeden z nich nawet miał wersję dla Mac OS X, ale był całkowicie bezużyteczny dla użytkowników tych komputerów.
W końcu natrafiłem na Mac Linux USB Loader, który pozwolił mi zainstalować Ubuntu na moim Mac Mini:

Mac Linux USB Loader

Mam nadzieję, że ta informacja okaże się dla was użyteczna i nie trzeba będzie już korzystać z Terminala, aby dokonać instalacji Linuksa na komputerach Apple.


Mac to mac a z linuxem trzeba sie tutaj troche pomeczyc. Nie wiem czy jest sens robienia tego wogole skoro masz OS X Server ale w to juz nie wnikam bo skoro chcesz to zrobic to sa ku temu powody i nie ma co dalej w nie wnikac.

Tylko nie lepiej bylo kupic sobie do Intela najmniejszy kompa wsadzic tam 16gb radmu i dysk ssd jakis i postawic linuxa? Ta sama cena co podstawy Mac Mini i wszystko ladnie smiga. Nazywa sie to Nuc mam go w firmie dzialo wlasnie jako server tylko mam pierwsza edycje na i5 z 16gb ramu i dyskiem 64gb jako server kilku programow ale nie powiem bo fajnie to smiga...

#4 rozek1899

rozek1899
  • 102 postów

Napisano 19 listopada 2013 - 14:33

Mam podobny problem co kolega. Mam Maca MINI late 2012 z Mavericks i potrzebuję (do szkoły) maszynę wirtualną lub drugi system operacyjny, a mianowicie Linux Debiana. Jak najlepiej to zrobić? Zainstalować na OsX maszynę wirtualną, czy normalnie drugi system. Proszę o pomoc :)

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2013 - 14:40

Takich tematów było mnóstwo i zawsze odpowiedź jest taka sama - jak wolisz, jak Ci wygodniej, co Ci lepiej posłuży. Nie zdecydujemy za Ciebie.

#6 rozek1899

rozek1899
  • 102 postów

Napisano 19 listopada 2013 - 17:29

Te tematy są już podpięte, czy trzeba przeszukiwać? Parallels Desktop będzie dobry?

#7 knut

knut
  • 157 postów

Napisano 21 listopada 2013 - 20:53

Parallels Desktop będzie dobry?


Będzie dobry, skorzystaj z możliwości przetestowania go za darmo przez 14 dni. Rzuć jeszcze okiem na VirtualBox, też jest nie najgorszy.

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2013 - 22:47

Prosiłem: nie dyskutuj po razy tysięczny o czymś, co było tyle razy przewałkowane.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych