Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wygraj serwer NAS Synology DS213j + 2 dyski WD Red 1TB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#26 iMichno

iMichno
  • 4 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 18:57

Serwer Synology jest bardzo użyteczny ponieważ jeśli cała rodzina należy do "rodziny "Apple , to serwer np. Który znajduje się w salonie. Na serwerze znajdują sie np. Filmy , zdjęcia i nie tylko bo np. Jeśli mama pracuje do późna a syn musi zrobić prezentacje , to po skończeniu mama w pracy może ją od razu przejrzeć i poprawić błędy . Jeśli wszyscy wyjadą na wakacje a w pewnym momencie bedzie jakiś dokument potrzebny z domu to tata od razu uruchamia iPhone'a i w minut 5 ma swoje dokumenty przy sobie .cała muzyka rodzinny też znajduje sie na serwerze i gdzie kolwiek są to mogą posłuchać swoich muzycznych idoli, ale przede wszystkim od razu aktualizują swoje utwory jeśli ktoś zakupi nowe

#27 bacanski

bacanski
  • 30 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 19:09

Wraz ze zdobywaniem zabawek z logiem apple stwierdzilem, ze przydal by sie taki sprzecik jaki oferuje synology. Dostep do wszystkich plikow, muzyki moze czsem i filmow z kazdego miejsca na swiecie to jest to :). Jako, ze co jakis czas opuszczam dom na dluzej i nie mam mozliwosci zabrania laptopa zabieram ipada. Niestety nie jest na tyle pojemny aby pomiscic wszystkie pliki, muzyke, filmy(przydatne w samolotach;) ), wiec synology stworzylo produkt, ktory bardzo mnie interesuje. Dostep do plikow zgromadzonych na wlasnym serwerze, wlasny serwer mailowy no i airplay to jest to czego mi teraz najbardziej brak. Niestety poki co sa inne wydatki i nie moge pozwolic sobie na taka maszyne :/ Ehhh tylko pozazdroscic wygranemu:)

#28 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 29 lipca 2013 - 19:18

iTunes serwer zapewne przyda się wielu osobom. Time Machine uruchomiłem na OpenWRT tak jak i storage dla filmów itp po sambie. Kopia aplikacji z iPhone, o tym nawet nie pomyślałem... Cloud Station+DS Cloud to taki BT Sync. I tak dalej i dalej...
Reasumując, jasne, że można samemu wszystko "wygrzebać" ale na to potrzeba wiedzy, chęci i czasu, którego większości z nas brakuje. No i sprzęt, który jest do tego dedykowany. To razem tworzy idealną całość. Nie ukrywam, że

Synology DS412+ jest moim marzeniem.

Wiem, że konkurs polega na wybraniu jednej z dostępnych funkcji ale nie potrafię. To właśnie ta gotowość do użycia po wyjęciu z pudełka, ta sprzętowa moc i ilość funkcji, które już lub za chwilę mogą okazać się przydatne tworzy w moich oczach sprzęt idealny. Serio tak uważam!

#29 nigga111

nigga111
  • 35 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 19:51

Zdecydowanie jest to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu osoby ceniącej sobie porządek w swoim cyfrowym świecie. Korzystam w tej chwili z LaCie Network Space 2. W tygodniu jestem poza domem i przede wszystkim wykorzystuje go jako przestrzeń dyskową dla rzeczy niezbędnych do pracy. Za pośrednictwem iPhone'a oraz iPad'a Pozwala mi to utrzymywać porządek i systematyczny tryb pracy. Mam nadzieję, iż nie odbierzecie tych słów jak tandetnej reklamy w tv ale chyba zrozumie mnie każdy kto po całym tygodniu pracy potrzebuje chwili tylko dla siebie i chciałby chociaż na chwilę odłożyć telefon, rozsiąść się na kanapie przed telewizorem, chwycić pilota od Apple TV i mieć dostęp do swojego centrum mediów. W tej chwili będę szczery w stosunku do LaCie i powiem, że nie daje mi ono takiej swobody użytkowania jaką może mi dać Synology (wnioskuję oczywiście na podstawie szerokiej recenzji w artykule). Fakt, ktoś może powiedzieć, że od tego jest mirroring w iOS i korzystając ze streamingu to mogę media wrzucić na ATV. Tak właśnie robię, ponieważ nie mam innego wyjścia ale szczerze mówiąc nie tego oczekuje pod pojęciem "swoboda użytkowania". Mam wrażenie, iż Synology ma dużo lepiej rozwiązane pewne kwestie i, że wszystko działa tak jak powinno. Dając tym samym właśnie swobodę użytkownikowi:) Widać, iż integracja z iOS jest na Bardzo wysokim poziomie. A, nie oszukujmy się, tego oczekuje każdy użytkownik iPhone'a czy iPad'a. Niestety nie stać mnie w tej chwili na taką zmianę sprzętu ale gdybym miał taką możliwość to napewno poszedłem w tej chwili w kierunku Synology. Mam nadzieję, iż nikogo nie zanudziłem:) Pozdrawiam.

#30 bartoszostrowski

bartoszostrowski
  • 3 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 20:07

Dysk NAS rozumiany przez zwykłego użytkownika to coś skomplikowanego, trudnego do opanowania, zarezerwowanego tylko dla informatyków. Przeciętny laik taki jak ja potrzebuję do przechowywania swoich danych sprzętu, który będzie charakteryzował się prostotą obsługi, bezpieczeństwem danych i co najważniejsze wsparciem w dobrze działającym oprogramowaniu. Sam w swojej "kolekcji" posiadam cztery dyski zewnętrzne na USB, co jeden to większy na każdym mam jakieś dane. Dane, które w moim mniemaniu są najważniejsze, czyli zdjęcia rodzinne, filmy gdy syn stawiał pierwsze kroki, dokumenty i prezentacje do pracy. To wszystko składowane jest na nośnikach, które w obecnych czasach nie zasługują niestety na miano bezpiecznych. Robię jakies tam kopie bezpieczeństwa, lecz różnie z tym bywa. W swoim życiu wykorzystuję na codzień iPhona i iPada. iPad to moje narzędzie do pracy, nauki i rozrywki. Posiadam jeszcze starego wysłużonego laptopa, ale służy on tylko i wyłącznie do zarządzania danymi. Wygląda to następująco: podłączam dysk zewnętrzny do laptopa, wybieram zdjęcia, które chcę pokazać znajomym, zgrywam na dropboxa i dopiero w ipadzie pokazuję całą galerię. Jest to żmudna i czasochłonna operacja. Dlaczego wybrałem dropboxa, bo jako prosty użytkownik, do którego są także kierowane produkty Synology kieruję się łatwością obsługi. Dropbox zdobył popularność dzięki prostocie i tak właśnie jest z DC Cloud. Używam iPada do wszystkiego, niestety brakuje mi oprogramowania, bym mógł w każdej chwili mieć swoje dane dostępne. Jakaż była by radość Babci która mogła by pokazać zdjęcia wnuka sąsiadkom zaraz po zrobieniu i udostępnieniu w galerii. Moje pliki są dla mnie bardzo ważne, staram się dbać o ich bezpieczeństwo a dzięki prostej konfiguracji, udostępnianiu na iPadzie poprzez DC Cloud zamiast Dropbox, DS Video, DS Photo pamiątek z wyjazdów mogę ograniczyć wielkość kupowanego iPada, dokupić AppleTV i cieszyć się filmami nagranymi z DVB-T bezpośrednio na dysku, który będzie stał i pracował dla wygody użytkownika. Po co płacić za dekoder z nagrywarką, znów oszczędność. Inną kwestią jest wykorzystanie plików potrzebnych w pracy, udostępnianie innym, nanoszenie poprawek itp. Ileż to razy zdarzyło się, że dane nagrane na pendriva nie dało się odczytać w pracy a pliki potrzebne były na już gdzie komputer leżał w domu. Ileż to razy ktoś prosił o plik który mam w domu a potrzebował na już, dzięki Ds Download mógłbym od ręki pobrać pliki nie martwiąc sie czy aby na pewno wgrałem je na dysk zewn z komputera. iPad miałby więcej przestrzeni wolnej do wykorzystania na programy a nie do przechowywania plików. Funkcje zawarte w Synology to kwintesencja Prostoty obsługi, konfiguracji. Dostęp do plików z każdego miejsca na ziemi. Oszczędność czasu i pieniędzy, po co wykupować dodatkową pamięć na dropboxie, icloud itp. Dedykowane aplikacje pozwolą nawet laikowi ogarnąć tak doskonałe narzędzie, jakim jest dysk NAS. Jako prosty człowiek oczekuję aby pliki były zawsze dostępne, bez kombinowania, wysyłania ich do chmury. Nie mam na to tak szybkiego łącza, a z Synology wrzucam pliki w domu korzystając na całym świecie. Widać, iż Synology stawia na świat Apple, świat ludzi ceniących dobre aplikacje i sprawną obsługę. Świat w którym urządzenia jak i oprogramowania dla nich przygotowane są zaprojektowane w zgodzie z obowiązującymi trendami, gdzie czas to pieniądz a informacja(dane) są cenniejsze niż rzeczy materialne.

#31 nie_z_krakowa

nie_z_krakowa
  • 230 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 20:29

Pytanie:
Jaką funkcję serwerów Synology (dedykowaną do współpracy z urządzeniami Apple) uważasz za najbardziej przydatną.
Uzasadnij swój wybór.


Na komputerze przechowujemy sporą część naszego życia. Pliki ważne, błache, setki zdjęć przypominających ważne chwile naszego życia. Nawet zdjęcia wykonane przed cyfrową epoką, obecnie zeskanowane, wylegują sie na dysku. Utrata tych danych to jak utrata przyjaciela. Współpraca NASa Synology z systemowym Time Machine a dodatkowo możliwością wysłania takiej kopi na serwer w świat, to niezwykle cenna i kompleksowa opcja zabezpieczenia tego, co w naszej cyfrowej rzeczywistości najistotniejsze. Dzięki temu wiem, że moje dane są bezpieczne.

#32 Snowy

Snowy
  • 17 postów
  • SkądZabrze

Napisano 29 lipca 2013 - 20:53

Za najbardziej przydatną funkcję uważam swobodny, nieograniczony dostęp do danych - świetne dedykowane aplikacje na urządzenia z iOS'em. Dzięki nim iTunes nie jest już potrzebny do synchronizacji jakichkolwiek plików na przenośne urządzenia, iPhone, czy iPad zostają wreszcie "uwolnione" od komputera.

#33 kste

kste
  • 7 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 21:26

Z perspektywy zwykłego domowego użytkownika posiadającego kilka urządzeń Apple - w tym Apple TV - uważam, że najciekawszym i najbardziej potrzebnym rozwiązaniem jest funkcja DS/audio/photo/video. Bezproblemowy dostęp do swojego zbioru zdjęć/filmów wraz z przejrzystą aplikacją do jego odtwarzania na iOS wydaje się bardzo ciekawa. Myślę ze to rozwiązanie mogłoby zabić potrzebą robienia wszelkiego rodzaju jailbreaka na Apple TV, no i co najważniejsze wprowadza szeroki dostęp dla Apple TV do własnych zasobów multimedialnych. No i poza tym cloud w połączeniu z NAS jest genialnym rozwiązaniem samym w sobie. W dobie super ultraooków z limitem własnej pamięci masowej (SSD) nie trzeba się więcej martwić o to co zabrać ze sobą na dysku, wystarczy dostęp do sieci.

#34 sieha

sieha
  • 6 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 21:27

Dla mnie najbardziej przydatne funkcje będą aż trzy: - DS Video - moje lenistwo nie zna granic, więc mógłbym w końcu oglądać filmy na iPadzie w łóżku bez konieczności ich zgrywania i konwertowania w racjonalnym czasie, czyli "na już" - DS Cloud - od kiedy internet jest "podglądany" to miałbym nadzieje, że super tajne zdjęcia mojego kota nie ujrzą nigdy światła dziennego - DS Cam - w końcu mógłbym podglądać co mój kot robi całymi dniami jak ja ciężko pracuje

#35 Hawken12

Hawken12
  • 250 postów
  • SkądGorzów Wlkp. Polska

Napisano 29 lipca 2013 - 21:40

Najlepszą i najciekawszą rzeczą jest funkcja (zarazem i możliwość) postawienia serwera iTunes i wiele aplikacji dedykowanych pod iOS (bo kto z forumowiczów nie potrzebuje "dodatkowej" pamięci? ;]). Mając w posiadaniu ogromną ilość muzyki,filmów i zdjęć (łącznie gdzieś ok. 600GB i ciągle rośnie :P) muszę gdzieś to przechowywać (pamięć "cztery eski" i iPoda nigdy mi nie starczyła a pamięć mojego PC [1 dysk 160GB na system i 1TB na pliki] zaczyna już topnieć :<). File Share też będzie nierozłączną rzeczą w moim "applowym" domu. Dziennie robię troszkę zdjęć (od 30 do 200 wzwyż) i nigdy ich nie trzymam na telefonie tylko pod koniec dnia zawsze podpinam kabel i zrzucam na PC a tak to starczyłoby pod wieczór odpalić i np. pograć w GTA czy coś ;). Też jedną z najciekawszych rzeczy jest możliwość backupu (zawsze coś może się przydarzyć i wtedy lipa.). i robiąc taki backup np. co miesiąc (oczywiście usuwając poprzedni) mamy pewność że nawet jak dysk pójdzie w komputerze to nadal wszystkie pliki mamy na serwerze. Więc już podsumowując ten sprzęt Synology ma niezły design,jest mały i poręczny (do szuflady się zmieści ;D) i ma duużo aspektów (może i nawet zenchantować się da x]) i mocy.

#36 nodi32

nodi32
  • 588 postów
  • SkądRadom!

Napisano 29 lipca 2013 - 22:39

Cytuje siebie :)

Myślę że iTunes Server byłby dla mnie najbardziej przydatną funkcją. Mój iPad mini posiada tylko 16GB pamięci, dlatego nie mogę umieścić w nim wielu rzeczy(kilka appek i koniec pamięci), poza tym nie opłacało by mi się synchronizować iPada tylko po jeden film, wrzucał bym kilka filmów na serwer i mógł bym je oglądać bez ograniczeń. Taki serwer pozwolił by mi rozwinąć mojego iPada'a czego nie mogę teraz zrobić gdyż pojemność mi na to nie pozwala. :) Poza tym jako uczeń technikum informatycznego znalazł bym dla serwera wieeeeleeee pożytecznych zastosować :) Pozdrawiam



#37 SP1D3R

SP1D3R
  • 90 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 lipca 2013 - 00:28

Dla mnie funkcja aplikacji DS cloud jest czymś co przekonuje mnie do tego sprzętu. Korzystam obecnie z kilku usług chmury i zawsze czuję pewną obawę. Przecież wysyłam moje prywatne pliki "nie wiadomo gdzie". Natomiast posiadając je "pod swoim dachem" ale jednocześnie nie tracąc funkcji dostępu do nich w każdym miejscu i na każdym użytkowanym przeze mnie urządzeniu czuję się bezpieczniej. Zwłaszcza, że mogę konfigurować dyski w odpowiednich dla mnie układach pracy RAID.

#38 speacetronic

speacetronic
  • 258 postów

Napisano 30 lipca 2013 - 05:24

Ja osobiście dla iTunes oraz iPhoto mając cztery iPhone mam mnóstwo zdjęć które zajmują bardzo dużo na dysku , trzeba później archiwizować na płytach CD co nie jest najlepszym sposobem , ale skuteczny sposób na pozyskanie miejsca na dysku. Inną część przeznaczyłbym na pliki binarne których mam mnóstwo . Z racji tego że jestem elektronikiem i używam różnych komputerów do pisania programów , to na takim serwerze trzymam wszystkie pliki oraz dokumentację urządzeń które serwisuje . Na pewno takie urządzenie ułatwia życie , przenoszenie danych i stały dostęp do nich . Mając stały adres IP mogę się dostać z innego miejsca w razie potrzeby.

#39 kmita

kmita
  • 131 postów

Napisano 30 lipca 2013 - 07:30

Codziennie pracuje na kilku urządzeniach - Makbooku Pro, iPadzie, Samsungu Galaxy S3 i PCcie. Dzięki Synology rozwiązałbym jeden z moich poważnych problemów, mianowicie synchronizację muzyki. Teoretycznie wystarczyło by mi Spotify ale niestety lubię dość niszowe gatunki i Spotify nie oferuje mi zbyt wiele materiału do przesłuchania. Dzięki możliwości podłączenia moich wszystkich urządzeń do serwera iTunes nie będę musiał się martwić o to czy akurat mam tu swoją ulubioną piosenkę albo szukać jej na Youtube. Magia!

#40 mp_hdtv

mp_hdtv
  • 32 postów

Napisano 30 lipca 2013 - 07:45

Synology jest firmą, która ciągle rozwija swoje produkty tak aby sprostać wyzwaniom stawianym przez użytkowników. Osobiście za najbardziej przydatną funkcję uważam usługę synology cloud. W obecnym "mobilnym" świecie jest to chyba jedna z najważniejszych funkcji, pozwalającą na stały i bezpieczny dostęp do zgromadzonych na serwerze danych. Ze względu na charakter pracy jestem często w podróży, a posiadając taki NAS mam zapewniony zdalny dostęp do projektów, bez konieczności narażania się na utratę cennych danych. Podoba mi się to urządzenie. Czasem nawet mając wiedzę przydają się rzeczy "wyjmuję z pudełka i działa"

#41 Mirinur

Mirinur
  • 80 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 lipca 2013 - 08:18

Całe urządzenie jest genialne, a 'wartość' dodana wynikająca z jego użycia trudna do przecenienia. Za najbardziej przydatną funkcję uważam jednak Cloud Station.
Jestem członkiem zespołu naukowego przygotowującego się do badań na Łotwie w ramach konkursu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Będziemy tam pozyskiwać dane w postaci obrazów (skany i zdjęcia w miejscu badań), audio (pliki wywiadów), video (archiwizacja nagrań zastanych i nasze własne nagrania) i tworzyć nasze własne dokumenty. To wszystko, z uwagi na konieczność rozproszenia zespołów i 'terenowy' charakter pracy, musi być 'spięte' klamrą niezależnego dostępu dla wszystkich badaczy - umozliwiającego bieżące archiwizowanie danych, ich katalogowanie, obróbkę i rzecz jasna późniejszą analizę.
Jako osoba odpwiedzialna za stronę techniczną projektu, za centralny punkt dostępu dla małych zespołów działających w kraju i za granicą (praca na OSX i iOS) przyjąłem NAS Synology z serii DS412. Właśnie z uwagi na jego uniwersalność i funkcjonalność, prostotę konfiguracji i wysoką niezawodność. Niestety nie dane mi było jeszcze testować takie urządzenie w praktyce - konkurs trzeba najpierw wygrać...

Niemniej DS213j chciałbym posiadać na swój własny użytek - bo to taki cyfrowy raj :)

#42 szysle

szysle
  • 1 postów
  • SkądPłock, Poland, Poland

Napisano 30 lipca 2013 - 08:56

Obsługa Time Machine czyli automatyczna kopia zapasowa dysku mojego Mac'a i to bezprzewodowo - Synology działa jak Time Capsule Apple'a ale potrafi o wieeele więcej :-)

#43 Woj Szl

Woj Szl
  • 1 postów

Napisano 30 lipca 2013 - 09:18

Według mnie najciekawszą funkcją Synology DS412, dedykowaną dla urządzeń Apple jest DS video. Ze względu na różnorodność formatów ułatwia oglądanie filmów na iPadzie, iPhonie, Makach i także na pecetach. Serwer Synology z tą właśnie funkcją pozwala użytkownikowi na dostęp do większej kolekcji filmowej niż 128 GB (w przypadku największej wersji pamięciowej najnowszego iPada). Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób, które na swoich Makach posiadają ogromne ilości materiału wideo. Funkcja DS video z pewnością sprzydała by się także osobom, które pracują (edycja, nagrywanie) z filmami. Dzięki tej funkcji mogły by one mieć dostęp do wszystkich swoich projektów z każdego swojego urządzenia, o każdym czasie i w każdym miejscu. Niejednokrotnie wielu użytkownikom Windowsa sprawiało trudność przeniesienie swoich filmów na urządzenie z iOS, jednak dzięki funkcji DS video może obdywać się to bezproblemowo, a wręcz automatycznie. Z pewnością DS video jest najciekawszą funkcją serweru Synology DS412 dla osób, którym nie wystarcza dysk urządzenia i potrzebują dostępu do swoich filmów z każdego miejsca i urządzenia. Funkcja ta jest dedykowana dla urządzeń Apple ze względu na dość małą pamięć iPhonów, iPadów i iPodów, dzięki której mogą one być bardziej przydatne w pracy i zabawie.

#44 Menydz

Menydz
  • 33 postów
  • SkądM-ce

Napisano 30 lipca 2013 - 09:46

Jestem użytkownikiem produktów Apple od kilku lat, sprzęty zbieram powoli i mozolnie z racji na ceny w naszym kraju;) Urządzenie o jakim mowa w konkursie jest także na mojej liście "Świętego Mikołaja" ale z racji na cenę spada na 2 albo nawet 3 plan... Możliwości zastosowania jest mnóstwo ale w telegraficznym skrócie chciałbym podkreślić; Rozwiązanie to zapewnia bezpieczną archiwizację danych lub performance (w zależności od konfiguracij). Dzięki temu pamiątki zbierane przez wiele lat są bezpieczne w jednym miescu, dodatkowo synchronizacja plików odbywa się automatycznie co bardzo ułatwia używanie tego typu technologii, jako że nie każdy użytkownik zna się na rozwiązaniach typu storage. Ciężko wybrać dominującą zaletę tego rozwiązania, jednak osobiście trwierdzę że jest to prosta obsługa, która pozwala na używanie zaawansowanych funkcji urządzenia za pomocą paru prostych kroków. No i jeszcze AirPlay!!!

#45 Hawken12

Hawken12
  • 250 postów
  • SkądGorzów Wlkp. Polska

Napisano 30 lipca 2013 - 10:09

Taki offtopik :). Pamiętajcie że tu chodzi o DS213j nie DS412+.

#46 kacper.pabianek

kacper.pabianek
  • 1 postów

Napisano 30 lipca 2013 - 10:53

dla mnie sprawa podstawowa i najważniejsza to KOMPATYBILNOŚĆ. Urządzenie nie jest wąskim gardłem dzięki temu jego funkcje dostępne są dla użytkowników posiadających w swoim zapleczu domowym urządzenia różnych firm z różnym systemamy operacyjnymi.

#47 adamz.pl

adamz.pl
  • 14 postów

Napisano 30 lipca 2013 - 14:28

Prawda jest taka że Synology dzięki DiskStation Manager jest liderem na rynku serwerów NAS a inni producenci mogą jedynie próbować dogonić jakość oprogramowania i funkcjonalność DSM. Świetne wsparcie producenta wartościowymi aplikacjami na iOS dzięki mamy na wyciągnięcie ręki terabajty danych, bez znaczenia czy pokazujemy zdjęcia na iphonie narodzonej curki przypadkowo spotkanym znajomym czy oglądamy film w łóżku na ipadzie. Osobiście ze względu na bezpieczeństwo nie jestem fanem przechowywanie plików online w chmurze, dzięki serwerowi NAS mamy łatwy dostęp do plików a te nadal zostają pod naszą kontrolą.

#48 dawid1972

dawid1972
  • 316 postów

Napisano 30 lipca 2013 - 15:53

Mnie najbardziej zainteresowała możliwość postawienia serwera. Fajnie mieć całą pokaźną kolekcję w jednym miejscu i na dodatek mieć dostęp wprost z iTunes. Nie dość że zastąpił bym mojego wysłużonego USB HD WD 500GB to jeszcze mam od razu dostęp z iTunes oraz AirPlay i wszystkich iurządzeń w domu. Zmieścił bym całą muzę a miejsca by jeszcze było. Jak dla mnie świetny byłby taki serwerek.P.S.Świetny artykuł.

#49 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 30 lipca 2013 - 15:54

Z mojego punktu widzenia najważniejszą i najciekawszą funkcją jest to co uważa się za podstawę istnienia tego typu sprzętów - czyli możliwość spięcia dysków w raid by tworzyły mirror. Oprócz dodatkowych funkcji wspieranych przez producenta, jak odtwarzanie mediów czy osobista chmura, właśnie ta funkcjonalność jest i będzie w moim mniemaniu podstawowym kryterium wyboru pomiędzy dedykowanymi urządzeniami Apple, jak Time Capsule. Niestety produkt Apple nie spełnia podstawowego kryterium urządzenia do backupu - czyli pewności, że nie utraci się zsynchronizowanych danych. Pod tym względem NAS w wydaniu Synology bije Time Capsule o lata świetlne, a wartością dodaną jest idealna współpraca z ekosystemem apple i osobista chmura. Dla mnie jest to sprzęt godny swych pieniędzy i pewności współpracy na lata bo oprócz funkcji domowych ma w zapleczu VPN, obsługę wirtualizacji i USB 3.0 - oprócz HDMI co chcieć więcej? A więc - Synology kiedy HDMI?

#50 zkarol

zkarol
  • 4 postów
  • SkądGrodzisk Maz

Napisano 30 lipca 2013 - 19:06

Cloud station jest najlepszą opcją, pozwala uciec z ważnymi danymi z dała od popularnych serwisów typu Dropbox, daje wieksza gwarancję prywatności poufnych danych.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych