Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 13'' 2013 - opinie/testy użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
475 odpowiedzi w tym temacie

#26 michaljts

michaljts
  • 8 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 16:49

Ok, ale 10 dni od daty zakupu do wręczenia do rąk, tak? Muszę dzisiaj koniecznie już kupić lot, i mam nadzieję, że dostanę go 8mego. Wylot mam 9.08. Kupiłem 24tego, bardzo wcześnie rano. Cóż, mam nadzieję, że nawet jakby coś, to kurier poczeka kilka dni z dostarczeniem jak się go poprosi. \

#27 radoslaus

radoslaus
  • 107 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 16:56

Tak, od daty zakupu... Dla przykładu podstawowy air zamówiłem w środę a dostałem już w piątek w tym samym tygodniu. Na mini czekałem coś koło 10 dni (dodatkowa pamięć i przejściówka).

#28 michaljts

michaljts
  • 8 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 18:50

Tak jeszcze aby się upewnić: 10 dni roboczych czy zwykłych, kalendarzowych?

#29 kdʘ

kdʘ
  • 257 postów
  • SkądJarosław

Napisano 26 lipca 2013 - 21:30

Roboczych oczywiście. :)

#30 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 27 lipca 2013 - 21:57

Dobra. Jeszcze jedno pytanie. Próbował ktoś bawić się z xCode na podstawowej wersji z 4 GB ram?

#31 michaljts

michaljts
  • 8 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 18:32

U mnie dzisiaj po południu zmienił się status na wysłano, ale komputer i mysz idą w oddzielnych paczkach które czekają na połączenie razem wg. strony apple. Mam nadzieję (albo i się łudzę....), że do następnego czwartku dojdą?? Tak przy okazji, czy idzie tego laptopa zabezpieczyć jakąś linką przed kradzieżą?

#32 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 29 lipca 2013 - 18:44

Nie wykorzystasz popularnego Kensington Lock, bo go w MBA nie ma. Natomiast możesz skorzystać z czegoś takiego - MacBook Air Lock

#33 dymny

dymny
  • 19 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 23:33

Witam serdecznie wszystkich - jestem nowy tutaj i nowy jeśli chodzi o produkty appla. Od trzech dni używam maca air 13 w najmocniejszej wersji ( poza dyskiem). Uważam, że jest on doskonałym wyborem dla zdecydowanej większości osób szukających laptopa ( który z natury nie jest raczej przeznaczony dla wymagających gier), poza profesjonalistami zajmującymi się grafiką itp. Pozostałe - dość szerokie spektrum zastosowania komputera - mac air w wersji 13 spełnia. Zastanawiałem się nad wersją 11, ale tutaj 13 jest zdecydowanie lepsza - jeśli szuka ktoś czegoś mniejszego to tylko ipad - tak ja to widzę, a moja praca jest dość mobilna i sporo się naoglądałem i "przymierzałem" jeśli chodzi o dobór sprzętu - ekran pokroju 10-11 cali jest przydatny raczej do sprawdzania maila i newsletterów, niż przeglądania na szybo dokumentów, czy pisania sprawozdań. Dodatkowo co ważne czas na baterii - dla osoby, która na prawdę przegląda internet, robi prezentacje, pisze regularnie - a więc pracuje na komputerze - 12h jest niemożliwe do osiągnięcia, przy komfortowej jasności ekranu - komfortowej tzn. na tyle jasnej by nie męczyć oczu. Tutaj 10h to max - co i tak jest wyjątkowym wynikiem. Warto dołożyć do ram..co do procesora, bije się z myślami, ale skoro wydaje się ponad 5 tys na sprzęt...chyba lepiej dołożyć te 600 zł by służył on sprawnie dłużej :)

#34 niejaki don jm

niejaki don jm
  • 5 postów

Napisano 11 sierpnia 2013 - 20:04

Też jestem od paru dni ( 1 ładowanie)posiadaczem nowego Air wersja z i5, dyskiem 256GB i 8 GB RAMu.
Chodzi płynnie, rewelacyjnie wręcz. Chciałbym jednak napisać o jednym mankamencie którego nie znalazłem rozwiązania po polsku, który udało mi się rozwiązać po przestudiowaniu angielskich materiałów.
Po włączeniu Mac App Store, zalogowaniu się i kliknięciu pola Updates wyświetlało się długo nawet 20 minut informacja Checking for Updates. I nic… Za poradami z forum Apple wszedłem w Monitor Aktywności wymusiłem zamknięcie procesu. Pomogło. Pomimo, że jest to dostępne w sieci, jeśli ktoś zastanawia się nad tym laptopem warto wiedzieć od razu, by oszczędzić sobie stresów (sprawdzanie nie powinno trwać więcej niż 3-4 minuty).

EDIT: Metoda nie działa ciągle i zawsze, czasem trzeba powtórzyć kilka razy.
Sam komputer jest niesamowity, 7 godzin pracy na baterii przy zewnętrznej nagrywarce i dysku twardym wpiętymi do komputera, porządkowaniu iPhoto i filmów z wakacji w iMovie, teraz po 2 dniach używania internetu po Wi-Fi i wyświetlaniu slajdów (~4 godziny) mam 59% i około 8 godzin pracy. Power Nap jest cudowny, maile tuż po otworzeniu - niesamowita rzecz :)
Dodam że MBA będzie rozpieszczanym komputerem. Nie wiem czy oprócz aplikacji out-of-the-box dojdzie ich więcej niż 3. Za to intensywnie wykorzystywanym, (Scrienever, Keynote przez dłuższą część dnia) rzadko wyłączanym, zazwyczaj w hibernacji.
BTW, jaki dysk zewn. pod Time Machine polecacie.
Pozdrawiam niejaki don jm.

#35 kast6

kast6
  • 31 postów

Napisano 12 sierpnia 2013 - 13:50

Witajcie, Ja również skusiłem się na Macbook'a Air 13, i5, 128, 8RAM. Laptopem jestem oczarowany. Polecam go każdemu. Z płynnością nie ma najmniejszych problemów. Bateria rewelacyjna. Zaskoczony jestem szybkością jej ładowania. :) Nie dostrzegam żadnych minusów. Polecam!

#36 kosmateusz

kosmateusz
  • 17 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 sierpnia 2013 - 14:04

Jestem na etapie testowania tego modelu :) Generalnie nie mam zastrzeżeń poza jakością, a raczej rozdzielczością. Do tej pory pracowałem na Dellu z Windowsem i matrycą Full HD. Na Macbooku Air 2013 mam wrażenie, że czcionki są nieostre. Zapraszam do obejrzenia unboxingu: [url=http://www.youtube.com/watch?v=Mzjb7F7Yumk]Unboxing: 13-calowy MacBook Air (2013) - YouTube[/url]

#37 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2013 - 20:02

Widzę, że większość na bogato ;) Ja wybrałem wersję 128GB i 4GB ramu.

#38 OneManShow_w0w

OneManShow_w0w
  • 29 postów

Napisano 17 sierpnia 2013 - 21:49

Witam wszystkich użytkowników forum! Jestem tu świeży, to jest mój drugi post. Zwracam się do Was z kilkoma problemami/pytaniami odnośnie komputera Mac. Stoję przed wyborem nowego komputera przenośnego, zainteresowałem się właśnie Makiem. Konkretnie modelem MacBook Air 2013 13" i7/i5 Haswell, 8GB RAM i 256GB SSD. Zakup z 10% zniżką, przy okazji otwarcia iTerra w Częstochowie 31 sierpnia. Rodzą się tu pewne wątpliwości i pytania, które, mam nadzieje, pomożecie mi rozwiązać. 1. Jak wyglądają temperatury w czasie pracy/obciążenia? Przyjemny chłodek "amelinium" pewnie znika, ale jak ma się to w praktyce? Przeglądałem suche testy ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy pewna wartość to dużo, mało, czy przeszkadza itd. 2. Czy jeżeli będę potrzebował jakiegoś programu, który istnieje tylko na Windowsa, rozwiązanie Parallels Dekstop lub jakieś inne jest w praktyce dobre? Może po prostu nie opłaca się inwestować w Maca, skoro można mieć sprzęt o podobnych bebechach z Windowsem trochę taniej? Nie zamierzam kupować Maca bez tej zniżki, 6750 zł to zdecydowanie za dużo. Możliwe, że na studiach będę potrzebował Windowsa. 3. Zamierzałem używać AutoCada, środowiska programistycznego na zewnętrznym monitorze. Czy przejściówka do HDMI to dobre rozwiązanie? 13 cali to mało do pracy, taka konfiguracja byłaby świetna. 4. Czy w takim trybie mogę zamknąć klapę w Macu, odłożyć go na półeczkę, a następnie przy pomocy klawiatury i myszki używać go jak standardowego desktopa? Nigdy nie byłem fanem laptopów, ale lekkość i styl Aira do mnie przemawia, no i trochę sytuacja mnie zmusza do nabycia laptopa. 5. Czy i7-4650U / i5-4250U poradzą sobie z kompilowaniem niezbyt złożonego kodu i podstawami pracy w Cadzie, jakims MathLabie czy coś w tym stylu? Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż puki co jestem szczęśliwym posiadaczem iPada i iPhone Jeśli są jakieś strony czy też tematy na forach z dobrą lekturą rozwiewającą moje wątpliwości prosiłbym o podesłanie. z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!

#39 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 17 sierpnia 2013 - 22:10

1. Przy normalnym używaniu jest lekko ciepły. Pod dużym obciążeniem albo na Windowsie lub Linuksie potrafi się zagrzać. 2. Poczytaj o VMware, Virtual Box i Boot Camp. Pecet o podobnych bebechach z Windowsem będzie nawet dwa razy krócej działał na baterii i jest gorzej wykonany (mam tu na myśli Sony Vaio Pro P13). 3. Lepszy będzie kabel DisplayPort, ale wszystko zależy jakie masz wejście w monitorze. 4. Nie radziłbym, powinien być otwarty. 5. Poradzi sobie, ale pomyśl też o MacBooku Pro 13 Retina i ewentualnie ThinkPadzie X240s lub T440s..

#40 Jacek Zięba

Jacek Zięba

  • 625 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 sierpnia 2013 - 22:49

Air to mój pierwszy Mac i muszę przyznać, że jestem zachwycony prędkością jego działania i możliwościami. Powiem tylko, że przy normalnym użytkowaniu bateria 10-12h, przy oszczędnym 14h. Włącza się w 6-8s i jest niewiarygodnie szybki i cichy. Odpalałem na nim kilka gier i jest bardzo dobrze jak na taki komputer, trochę wentylatorki słychać przy Tomb Raider ale wszystko działa płynnie.

#41 OneManShow_w0w

OneManShow_w0w
  • 29 postów

Napisano 17 sierpnia 2013 - 22:49

Łukasz Ignacyk:

1. Jak bardzo jest to odczuwalne, przeszkadzające, uciążliwe?
2. Są to darmowe rozwiązania? Chodzi mi czy darmowe jest tylko i wyłącznie zainstalowanie Windowsa obok OS X przez Boot Camp, czy jest też możliwość używania go w maszynie wirtualnej za darmo? Jak wpływają takie rozwiązania na baterię w Airze?
3. Mam HDMI, to już jest sprawa kosmetyczna. Chodzi mi o to czy się to sprawdza, jakieś lagi, przycięcia, jakość obrazu ?
4. Ze względu na temperaturę? Temperatura temperaturą, chodzi mi o to, że jest możliwe zamknięcie pokrywy i korzystanie tylko z zewnętrznego. Bądź też wyłączenie ekranu laptopa i odłożenie go, otwartego, na bok. Do tego klawiatura i myszka zewnętrzna.
5. Macbook Pro w tym momencie się kompletnie nie opłaca, przynajmniej ja tak uważam. 7300 zł za roczne bebechy, tylko i wyłącznie za ekran, to gruba przesada. Gdyby go odświeżyli, to może i tak. Tyle, że nie wiadomo kiedy to zrobią, a i prędko okazja na nabycie go z 10% upustem może się nie przytrafić.
Co do ThinkPada, którego zaproponowałeś, to chciałbym mieć dysk SSD.

Jacus-Z:

Mógłbyś zrobić jakiś test obciążeniowy i właśnie opisać, jak zachowują się wentylatorki i temperatura? Głownie chodzi raczej o odczuwanie jej na dłoniach, przy podpieraniu i pisaniu. Nie wiem w sumie, nigdy nie miałem laptopa na własność, cale życie na desktopach :) Jeśli coś pomijam, to proszę, mówcie ;)
Gry odpalałeś na Windows czy Mac OS?

EDIT:
Co do temperatur przeczytałem dość obiecującą opinię na stronie macwyznawca.pl, dokładniej tutaj: http://macwyznawca.p...r-mid-2013.html

Treść: "Na koniec jeszcze jedna rzecz jaka mnie bardzo mile zaskoczyła. Temperatura… Air nawet po długim renderingu filmu w iMovie czy testach za pomocą Cinebench gdy słupki procesora (uwaga - są cztery dwa rdzenie po dwa wątki) długo były „na maksa”, jest ledwo letni. Skończą się mokre od potu plamy na udach w miejscu gdzie kładłem komputer…"

#42 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 18 sierpnia 2013 - 00:36

1. A to już zależy od osobistych preferencji. Większość notebooków i tak bardziej się grzeje. 2. Virtual Box jest darmowy, oczywiście podobnie jak w przypadku Boot Camp trzeba kupić Windowsa. Skracają czas pracy na baterii nawet dwukrotnie, mniej więcej do poziomu pecetowych notebooków. 4. Tak, o temperaturę. 5. Jak wyjdą nowe z Haswell to te zeszłoroczne potanieją. Bodaj wszystkie ThinkPady są dostępne z SSD, z tym, że zwykle w wyższych konfiguracjach. Podobnie jest z modemem 4G i GPS. X1 Carbon w standardzie, ale ma zeszłoroczne podzespoły i krótko działa na baterii. Ich zaletą jest matowa matryca.

#43 OneManShow_w0w

OneManShow_w0w
  • 29 postów

Napisano 18 sierpnia 2013 - 11:03

2. Mam Windows za darmo z uczelni. Czyli równomierne odpalenie Windowsa z OSXem jest możliwe ZA DARMO? Parallels dekstop jest drogowaty. Rozumiem, ale i tak będą kosztowały około 5500zł. Co przy moich 6000zł za Maca daje dość niezłą ofertę. 500zł za znaczek, ale i za jakość wykonania, bardzo szybkie SSD, 12h baterii. Tylko matryca przeciętna. Czy jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć przed zakupem Maca? Odeślijcie mnie do jakiejś lektury "wszystko co powinieneś wiedzieć o macu" czy coś w tym stylu. Może być po angielsku. Nie jestem w stanie zbadać nieskończonych kresów Internetów w pojedynkę ;)

#44 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 18 sierpnia 2013 - 18:34

Tak, na VirtualBoksie. https://www.virtualb.../wiki/Downloads

Z tym że studencka licencja Windowsa z tego co pamiętam nie może być używana do celów zarobkowych.
Testowa 8.1 Developer Preview chyba też nie.

Wszystko jest na tym forum ;)

Air z Haswell mają problemy z kompatybilnością karty WiFi, które chyba jeszcze nie zostały rozwiązane poprawką do systemu.

Warto od razu kupić rozszerzenie gwarancji AppleCare na 3 lata.

#45 BartiX

BartiX
  • 30 postów
  • SkądSieradz, Poland

Napisano 18 sierpnia 2013 - 20:32

Paralles jest do kupienia za 220 zł (zniżka 25% w 8 ,10 dniu triala ) polecam. Kupując macbooka za parę tysi warto dopłacić do sprawdzonego programu. Będziesz zaskoczony prędkością działania sprzętu. Sam Mac OS zachwycił mnie - początkowo też myślałem ze nie obędę się bez windowsowych aplikacji. Po paru dniach pracy znalazłem całe mnóstwo fajnych "zastępczych" programów. (polecam AlternativeTo - Social Software Recommendations ) Windowsa odpalam naprawdę rzadko. A w większości "macowe" aplikacje są zdecydowanie tańsze niż ich okienkowe odpowiedniki. Generalnie zaraziłem się " jabuszkami " i nie żałuje. Polecam z czystym sumieniem.

#46 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpnia 2013 - 23:48

Jestem ciekaw czy wersja 2013 będzie miała jakiekolwiek problemy sprzętowe- zawias w poprzednich wersjach czy problemy z wyświetlaczem ;) Oby nie...

#47 OneManShow_w0w

OneManShow_w0w
  • 29 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 03:48

Łukasz Ignacyk:
Tak, wersja studencka (wg mnie) jest po to, aby student za darmo sobie pobrał, przyzwyczaił się, a potem wchodząc na rynek pracy kupił go, lub umiał działać tylko na nim. Pracy puki co nie mam, więc mnie raczej nie posadzą :)

Dlaczego uważasz, że warto to wykupić? To jest aż 1100zł :/

Słyszałem o tych problemach, ale chyba nie wszystkim się zdażają?

Bartix:
Zobaczę, jak to wyjdze "w praniu". Nie wiem czy się opłaca w ciemno wydawać, trzeba zobaczyć czy faktycznie ten Windows przydawałby się tak ciągle, czy raczej bardzo okazyjnie.
Dzięki bardzo za opinię! Mogę wiedzieć czym się trudnisz, itd bo z tego co słyszałem specjalistycznego oprogramowania jak na lekarstwo. Raczej jakieś zabawki itd. Nie wiem, nigdy nie miałem Maca.

A jabłuszko u mnie zaczęło się o iPhone :) Myślę, że mając iPhone i iPada, Mac owocowałby jeszcze bardziej, bo w końcu ekosystem jakiś tam jest.

luck1985:
Co masz na myśli?

Kurdę, muszę się chyba jeszcze dużo doedukować w temacie komputerów apple.

#48 0perator

0perator
  • 110 postów
  • Skądobywatel świata

Napisano 19 sierpnia 2013 - 04:03

Łukasz Ignacyk:
Tak, wersja studencka (wg mnie) jest po to, aby student za darmo sobie pobrał, przyzwyczaił się, a potem wchodząc na rynek pracy kupił go, lub umiał działać tylko na nim. Pracy puki co nie mam, więc mnie raczej nie posadzą :)

Dlaczego uważasz, że warto to wykupić? To jest aż 1100zł :/

Słyszałem o tych problemach, ale chyba nie wszystkim się zdażają?

Bartix:
Zobaczę, jak to wyjdze "w praniu". Nie wiem czy się opłaca w ciemno wydawać, trzeba zobaczyć czy faktycznie ten Windows przydawałby się tak ciągle, czy raczej bardzo okazyjnie.
Dzięki bardzo za opinię! Mogę wiedzieć czym się trudnisz, itd bo z tego co słyszałem specjalistycznego oprogramowania jak na lekarstwo. Raczej jakieś zabawki itd. Nie wiem, nigdy nie miałem Maca.

A jabłuszko u mnie zaczęło się o iPhone :) Myślę, że mając iPhone i iPada, Mac owocowałby jeszcze bardziej, bo w końcu ekosystem jakiś tam jest.

luck1985:
Co masz na myśli?

Kurdę, muszę się chyba jeszcze dużo doedukować w temacie komputerów apple.

Tak edukacja to świetna sprawa! Polecam ! Jeśli możesz to skorzystaj,przeważnie za darmo, no i przestań już tak się podniecać tym"ekosystemem" bo to deko niezdrowe jest i pamiętaj rączki na kołdrę

#49 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 08:46

Ja bym się z MBA 2013 jak i każdym komputerem na Haswellu wstrzymał. Za dużo niejasności jest przy obecnych komputerach dotyczących problemów. MBA jak i PC mają kłopoty w Wifi, nie wiem jak w MBA ale są kłopoty też z BT jak i dziwne zachowania z USB. Nie wiadomo czy intel nie uwalił czegoś sprzętowo. Byłoby dziwne gdyby OSX i Windows miały te same problemy i nie zostały by usunięte przez dość długi już czas. Być może jest to też przyczyną dlaczego premier na Haswellu jest tak mało i wiele modeli jest zapowiedzianych ale nie wypuszczonych na rynek.

#50 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 sierpnia 2013 - 13:03

Dlaczego uważasz, że warto to wykupić? To jest aż 1100zł :/

W razie awarii szybko się zwróci, bo naprawa pogwarancyjna to kilka tys. zł.
Rozszerzenie możesz dokupić później, bodaj w ciągu roku od zakupu komputera.

Co masz na myśli?

Ma na myśli wcześniejsze serie MacBooków Air i problemy z nimi.

Kurdę, muszę się chyba jeszcze dużo doedukować w temacie komputerów apple.


Zerknij do artykułu: http://antyweb.pl/18...siadka-na-maka/


Ja bym się z MBA 2013 jak i każdym komputerem na Haswellu wstrzymał. Za dużo niejasności jest przy obecnych komputerach dotyczących problemów.
MBA jak i PC mają kłopoty w Wifi, nie wiem jak w MBA ale są kłopoty też z BT jak i dziwne zachowania z USB. Nie wiadomo czy intel nie uwalił czegoś sprzętowo. Byłoby dziwne gdyby OSX i Windows miały te same problemy i nie zostały by usunięte przez dość długi już czas.
Być może jest to też przyczyną dlaczego premier na Haswellu jest tak mało i wiele modeli jest zapowiedzianych ale nie wypuszczonych na rynek.

Bo wszyscy producenci chcą wyprzedać zapasy starych modeli, a ci pecetowi dodatkowo czekają na premierę Windows 8.1.
Nawet jeśli coś spartaczyli, to będą musieli wymienić na nowe.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych