Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air / Pro z Niemiec (system)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaszi33

kaszi33
  • 50 postów

Napisano 28 maja 2013 - 22:26

Witajcie ! Słowem wstępu, byłem kiedyś przeciwnikiem jabłkowych spraw, z serii niesprawdzone - ale skrytykuję. Zakupiłem Ipada Retinę i muszę powiedzieć, że mi się spodobało (może poza paroma mankamentami i ubogością oprogramowania), ale do celu! Aktualnie mieszkam w Niemczech. Widziałem konfiguratory na stronie Apple'a i mam kilka pytań: 1. Czy warto (podstawowe ;) ) - chodzi mi o sprawy gwarancyjne - wiem, że w Polsce gwarancja Apple'a jest roczna, a jak w Niemczech ? Czy znacie jakieś konflikty pomiędzy zakupem w PL a innymi krajami (patrzyłem po forach, ale nie znalazłem interesujących mnie informacji). 2. Czy mogę zmienić język systemu po zakupie komputera w Niemczech, czy wiąże się to z reinstalacją/rekonfiguracją? 3. Macbook air czy pro - Wasze opinie ? (Uprzedzę, nic szczególnego robione nie będzie - makra w excelu, access, sporadycznie CAD) 4. Czy warto brać wersje rozszerzone czy zwykła podstawowa wersja Macbooka Air 13" wystarczy (obsługa office'a i programów CAD)? Przepraszam, jeśli coś źle napisałem i jednocześnie dzięki za pomoc !

#2 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 28 maja 2013 - 22:29

Wszystko znajdziesz na forum...:/

#3 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 28 maja 2013 - 22:47

1. Od razu dokup Apple Care na 3 lata. 2. Oczywiście, że jest język polski i wystarczy go ustawić. Gorzej z klawiaturą. 3. Pro z Retiną. 4. Jak do CAD to najlepiej najwyższą. 5. Wkrótce ma być nowa generacja MacBooków.

#4 kaszi33

kaszi33
  • 50 postów

Napisano 28 maja 2013 - 23:03

1. Od razu dokup Apple Care na 3 lata.
2. Oczywiście, że jest język polski i wystarczy go ustawić. Gorzej z klawiaturą.
3. Pro z Retiną.
4. Jak do CAD to najlepiej najwyższą.
5. Wkrótce ma być nowa generacja MacBooków.


Dziękuję. Spotkałem się z opinią, że w MBA puchną baterie, ale wujek google pokazuje tylko stare posty, problem wyeliminowany? Klawiaturę mogę zamówić angielską w wersji międzynarodowej, więc to akurat nie jest kłopotem. CAD nie będzie aż tyle używany, co raczej office. No i pytanie, czy jest sens dokładania 1500 zł (chcę kupić w wersji edukacyjnej dopóki mam legitkę) do rMBP, gdzie czytam wszędzie o problem z ewentualną wymianą podzespołów?

Wszystko znajdziesz na forum...:/

Niektóre rzeczy znalazłem, tak jak Twoje posty o śmieceniu, ale niektóre też nie ;)
Przepraszam, będę podpinał się pod inne.

#5 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 28 maja 2013 - 23:19

Co do baterii to nie słyszałem o jakichś większych problemach.

Co do dopłacania to już musisz sam zdecydować.
Jak dla mnie taniej jest dołożyć niż za pół roku wymieniać komputer z powodu zbyt małej ilosci pamięci czy dysku.

Rozbudowa jest możliwa tylko w niewielkim zakresie, tak jak w pecetowych Ultrabookach.
W zwykłych MBP bez Retiny w większym, na poziomie grubych notebooków.

http://www.ifixit.co...ice/MacBook_Pro
http://www.ifixit.co...ice/MacBook_Air

Konferencja Apple WWDC jest 10 czerwca, więc jak możesz to poczekaj do niej.
Nawet jak nie kupisz nowego modelu, to zeszłoroczne potanieją.

#6 kaszi33

kaszi33
  • 50 postów

Napisano 28 maja 2013 - 23:24

Ok, wszystko wiem. Lapka i tak pewnie najwcześniej w połowie lipca bym kupował, a poniekąd się wstrzymuję - jestem ciekaw czy nowego iPhone'a zaprezentują. Wielki dzięki !

#7 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 28 maja 2013 - 23:28

Raczej tylko nowy iOS 7, a telefon z nim dopiero w sierpniu albo wrześniu.

W wolnym czasie poczytaj: http://myapple.pl/ja...acbook-pro.html

#8 kdʘ

kdʘ
  • 257 postów
  • SkądJarosław

Napisano 29 maja 2013 - 00:32

kdʘ

1. Od razu dokup Apple Care na 3 lata.


Jak dokupi za np. 11 miesięcy, to chyba też nic się nie stanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych