Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

NAPRAWA BŁĘDU (-1) PODCZAS RESTORE.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebeq1697

sebeq1697
  • 45 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwietnia 2013 - 13:28

Siemka. Dziś znalazłem skuteczny sposób na naprawe błędu (-1) Podczas aktualizowania oprogramowania. 1.Wejdź w panel sterowania: start-->panel sterowania-->wygląd i personalizacja-->opcje folderów--> zakładka widok--> poszukaj i zaznacz; Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski. Zapisz i przechodzimy dalej. 2.Wejdź w Mój komputer--> dysk na którym masz zapisany windows (standardowo jest do C\:)--> użytkownicy--> wejdz w folder (twoja nazwa użytkownika PC) Np: Darek.--> AppData-->Roaming-->Apple Computer--> Itunes-->iPhone Software Updates. Zmien nazwe pliku który się tam znajduje. U mnie jest to iPhone2,1_6.1.3_10B329_restore I zmieniłem go na iPhone2,1_6.1.3_10B328. 3.Wejdź do folderu Itunes (cofnij do poprzedniego folderu) wytnij i wklej te 2 pliki z rozszerzeniem localhost na pulpit. i z pulpitu z powrotem do Itunes. PS: Poradnik robiony na windows 7 64Bit. Mi rozwiązało problem z błędem (-1) Pozdrawiam, Powodzenia!!

#2 wgnac

wgnac
  • 25 postów

Napisano 24 czerwca 2013 - 08:52

No może u ciebie, normalnie to nie pomaga (próbowałem tej sztuczki i innych na kilku sprzętach i nothing at all...)

#3 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 24 czerwca 2013 - 09:02

Wystarczy usunąć plik ipsw , pobrać go na i odtworzyć telefon. Ewentualnie wprowadzić go jeszcze w DFU.

#4 joseph79

joseph79
  • 5 postów

Napisano 10 lipca 2013 - 18:33

Witam!

Czy to możliwe że błąd -1 jest winą padniętej płyty głównej? Gdzie w zasadzie znajduje się baseband?



Jestem posiadaczem Iphona 4S z Niemiec (bodajże siec T-mobile - fabrycznie bez simlocka)
Telefon zakupiłem dokładnie dzień przed świętami 23 grudnia i od razu po aktywacji pojawił się problem z uciekającym zasięgiem. Nie byłem pewien czy to wina dociętej karty sim czy też telefonu, ale po przekopaniu internetu wszerz i wzdłuż postanowiłem zgłosić go do naprawy gwarancyjnej w Mik Radom. Posłałem zdjęcia jak znika zasięg (raczej nie był to death grip bo występował też w dodatkowych futerałach oraz baterii). Po 2 tygodniach telefon wrócił z adnotacją iż jest sprawny i nie stwierdzono wady.
Zrzuciłem wszystko na karb SIM i po ok miesiącu wymieniłem ją na nową (sieć Orange) - Taram telefon ożył!

Działał sprawnie ok 2 miesiące - po czym zgubił zasięg i go nie odzyskał. Ni pomagało nic: przełączanie trybu samolot, wyłączenie i włączenie (czasem na kilka sekund pomogło - później wcale) generalnie - porażka. Oczywiście wisienką na torcie jest informacja że padł tydzień po gwarancji. Postanowiłem uaktualnic oprogramowanie do wersji 6.1.3 i od tego momentu jest icegłą :/ Permanentny tryb awaryjny, odtworzenie idzie do momentu: "odtwarzam oprogramowanie sprzętowe Iphone'a" po czym wywala błąd (-1)

Ciekawostki:
- pierwsza aktualizacja z 6.1.0 do 6.1.1 - poszła OTA
- druga aktualizacja do 6.1.2 - zawisł podczas aktualizacji OTA, podpięcie pod kompa: błąd -1 (po 4 dniach i ok 20 próbach udało się :)
- trzecia aktualizacja do 6.1.3 - J.W. - po podpięciu do kompa (-1) (kilka dni, zmian komputera i prób i w końcu poszło)
- po permanentnym zaniku zasięgu - restore oczywiście z problemami, w końcu udało się wgrać oprogramowanie nawet był zasięg na minutę dwie i koniec. Najciekawsze jest to że nie było danych firmware modemu. Działała cała reszta: Bluetooth, WiFi działało tylko zasięgu brak. Kupiłem nawet kartę Plusa i oczywiście z nią nic nie działało.



Podsumowanie:

Jestem właścicielem dość drogiego przycisku do papieru :/
- cały czas błąd (-1)
-

Wystarczy usunąć plik ipsw , pobrać go na i odtworzyć telefon. Ewentualnie wprowadzić go jeszcze w DFU.

nie zadziałało (pobrałem nowy, zmieniałem nazwę i przysłowiowa "zupa")
- sposób opisany przez autora - nic nie daje.
- przeglądając logi od aktualizacji widzę błędy przy próbie wgrywania oprogramowanie basebandu stąd mój być może błędny wniosek że padła płyta główna :/

Mik Radom twierdzi że tel jest po gwarancji i mogą ew sprzedać mi kolejnego na "preferencyjnych warunkach" czyli ok 1400zł (tyle to za niego dałem :/ )

W Was nadzieja - może spotkaliście się z podobnym przypadkiem? Może coś robię źle? Przeczytałem już setki postów i nadal nie wiem NIC.

#5 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 10 lipca 2013 - 19:26

Miałem wiele przypadków tego błędu na komputerze przygotowanym pod zabawy z systemamy w iDevice.
U mnie pomagało:
-Czyszczenie rejestru CCleaner
-reinstalacja itunes + usuwanie ręcznie pozostałości + czyszczenie rejestru
-Zmiana kabla usb
-zmiana komputera
-podmianka płyt głównych z innym telefonem
-usuwanie plików host w system://windows/system32/drivers/etc
-DFU
-Jesli dfu nie działa, ręcznie wprowadzenie w recovery
System pobierz stąd Download iOS Firmware IPSW's And Free Jailbreak Tools

próbuj do skutku :)

#6 joseph79

joseph79
  • 5 postów

Napisano 10 lipca 2013 - 19:54

Dzięki!

Podnosisz trochę na duchu :)

Zmianę kabla i zmianę komputera już zaliczyłem. Uruchamiałem swojego kompa w trybie selektywnym tylko z obsługą applowskich programów, bez myszki (bo jest na usb) - i nic.

CCleaner - po odinstalowaniu Itunes, czyszczenie z plików co zostały, potem ponowna instalacja?

Co rozumiesz przez: "-podmianka płyt głównych z innym telefonem ? Jeśli to jest dosłownie to co piszesz, to niezły hardcore.

Sugerujesz Jailbreak? Jestem w tym zielony, jak z całym IOS zresztą...

Gdzieś na necie wyczytałem że -1 to może być niestety hardware issue.

#7 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 10 lipca 2013 - 20:30

DFU to tryb serwisowy, pozwala wyeliminować pewne błędy, warto spróbować. Podmianka płyt, to znaczy zamienić płytę z inną i na drugim egzemplarzu podzespołów przeprowadzić restore. Tak, po czyszczeniu rejestru ponowna instalacja. Nic o JB nie mówiłem :P

#8 joseph79

joseph79
  • 5 postów

Napisano 10 lipca 2013 - 21:13

Wprowadziłem go w DFU gdy ostatni raz nie miał sieci i nie wskazywał firmware modemu. Niestety po tym już nie udało się go podnieść. BTW - zajmujesz się tym zawodowo czy jak? Jestem skłonny zapłacić za usługę jeśli trzeba.

#9 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 10 lipca 2013 - 23:17

Tak, można tak powiedzieć. Napisz mi na priv, mam jeszcze jedną solucję

#10 rafdyd

rafdyd
  • 113 postów
  • Płeć:

Napisano 30 lipca 2013 - 08:51

Tak, można tak powiedzieć.
Napisz mi na priv, mam jeszcze jedną solucję


Jak ją masz (solucję) to pisz w wątku, a nie na priv.

#11 Enter121

Enter121
  • 25 postów

Napisano 09 marca 2014 - 15:30

Wiem jak rozwiązać problem z recovery loopem po errrorze -1 owy problem miałem już kilka krotnie na moim iphonie wystarczy zrobić restore redsn0wem 15b3 najlepiej na ios 5.1.1 oczywiście jeżeli posiadasz shsh blobs




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych