Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podkladka chlodzaca do laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 03 marca 2013 - 13:44

Hey, mam pytanie do uzytkownikow forum czy stosuja podstawki/urzadzania/wentylatory chlodzace do swoich MacBookow/Mac Bookow Pro. W nowych wersjach (moim late 2012, 13") wentylator jest pod ekranem/w gornej krawedzi laptopa, a nie pod spodem i zastanawaim sie, czy jest jakas podkladka, ktora pomoze obnizyc temerature/odciazyc chlodzenie lub moze zelowe rozwiazania absorbujace cieplo. Sprawa wyglada tak, ze podczas grania (nie jestem wielkim graczem) laptop sie strasznie grzeje i temp. osiaga nawet 90 st. a obroty do 6 K. i zastanawiam sie, czy jest jakis sposob, zeby obnizyc te wartosci. Pozdrawiam

#2 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 03 marca 2013 - 13:50

W konstrukcji MBP taka podkładka niewiele daje, taki urok aluminiowej konstrukcji unibody. Z wysokimi temperaturami podczas grania trzeba się pogodzić. Bardziej pomogłaby wymiana pasty termoprzewodzącej ale należy się liczyć z utratą gwarancji.

#3 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 03 marca 2013 - 13:50

Mi nagrzewa się air 13 kiedy konwertuje filmy, stawiam go na zamrozonym żelu chłodzącym i po 3 minutach jest zimny. Chociaż procesor jest używany na 100%.
http://images.okazje...hot-nexcare.jpg

#4 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2013 - 14:08

Ile kosztuje ten NextCare? :D

#5 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 03 marca 2013 - 14:27

NexCare (Bez T - jakbyś gdzieś szukał to mówię). Np. na allegro jest za 50zł Okład ciepło-zimny ColdHot Nexcare Maxi 1szt. (3054164121) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., albo mniejszy za 13. Ja mam te większy (Maxi). Możesz zapytać w aptece, to byś miał szybciej. Tylko on musi najpierw poleżeć w lodówce ze 2h (Może krócej, nigdy nie sprawdzałem ile to zajmuje).

Fajna by była jakaś cienka podkładka używająca jakichś buteleczek z ciekłym azotem, albo czegoś takiego, ale nie znalazłem nigdzie takiego rozwiązania. Może ktoś wie czy takie coś istnieje?

#6 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2013 - 21:27

Oj, odradzam takie drastyczne chłodzenie. Macbook jest dość zamknięty, a raptowna zmiana temperatury będzie powodowała kompensację wilgoci. Podobnie, zimna podkładka będzie skraplała wilgoć z powietrza i istnieje niebezpieczeństwo, że macbook po prostu tę wilgoć zassie.

#7 RPAnimation

RPAnimation
  • 387 postów
  • Płeć:
  • SkądCzęstochowa

Napisano 04 marca 2013 - 22:27

Ja (za czasów kiedy miałem macbook'a) używałem nakrętek na butelki jako podstawek pod laptopa, o dziwo temperatura podczas grania spdała op ponad 13 stopni...

#8 spamuser

spamuser
  • 11 postów

Napisano 05 marca 2013 - 17:27

Jakies inne patenty poza zelem chlodzacym i nakretkami po butelkach :). Przyznam szczerze, z enie wiem, czy jest w ogole sens uzywania czekogolwiek skoro wyloty wentylatora sa z boku laptopa - dlatego chialbym wiedziec, czy ktos korzysta i z jakim efektem - jesli z jakimkolwiek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych