Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari 3 jest szybkie? Sprobuj tego... Firefox 3 (alfa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 15 września 2007 - 15:59

Uruchomilem. Odpadlem.
Gdy bedzie gotowy, przeskakuje z ulubionej najszybszej i najbardziej przyjaznej jak dotad przegladarki, Safari, na rzecz dobrego efektu koncowego, jakim zapewne bedzie Firefox 3.

Ostatnia wersja: http://releases.mozi...pha7/mac/en-US/
(Poprawiony link do alpha 7)

Ale ostroznie, jesli korzystasz na co dzien z Firefox 2, zabezpiecz swoj profil w Przegladarce.
Moze namieszac.

W kazdym razie jest szybszy od czegokolwiek z czego do tej pory korzystalem.

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2007 - 16:30

to ja bym może polecił raczej 5 a nie pierwszą alphę (osobiście na dysku mam właśnie wersję 3.0a5 i jest to już nawet staroć ;])

#3 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 września 2007 - 16:38

Jak zapewne kazdy "zjadacz" Windowsa zaczynalem swoja przygode z IE, jeszcze w wersji 4.0 :) Potem przesiadlem sie na Opere i od wersji 6 wylacznie na niej smigalem. Kiedy uruchomilem Opere na OSX srogo sie zawiodlem - brak plynnosci przegladania stron, dosyc powolne ladowanie aplikacji. Kiedy zaczalem uzywac Safari nawet juz taby mnie nie bawia. Mam myszke Logitecha z ruchomym skrolem wiec wystarczy ze przechyle kolko w prawo pojawiaja mi sie wszystkie okna aplikacji (jak F10) a w lewo wszystko (jak F9). Safari bardzo plynnie przewija strony. Firefoxa mialem na pececie moze przez godzine i wrocilem wtedy spowrotem do Opery bo tak jak przyzwyczailem sie teraz na klikanie na strzalki i F10 tak wtedy bardzo wygodnie uzywalo mi sie gestow myszki. Co do predkosci wyswietlania stron to mam slabe lacze by to testowac. Pol mega to serjo niewiele tak mysle. Ale jak mialem w UK 2 mega to strony smigaly pieknie :) Poczekam na opinie o FireFoxie 3 jak bedzie w wersji finalnej. Moze ktos mnie przekona :)

#4 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 15 września 2007 - 16:42

W kwestji formalnej:
[URL="http://www.myapple.pl/showthread.php?t=44030"]http://www.myapple.pl/showthread.php?t=44030[/URL]

#5 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 15 września 2007 - 16:54

A Opery 9.5 (Kestrel) próbował? ;>

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2007 - 17:01

Uruchomilem. Odpadlem.
Gdy bedzie gotowy, przeskakuje z ulubionej najszybszej i najbardziej przyjaznej jak dotad przegladarki, Safari, na rzecz dobrego efektu koncowego, jakim zapewne bedzie Firefox 3.

W kazdym razie jest szybszy od czegokolwiek z czego do tej pory korzystalem.


Nieznacznie szybszy od koszmarnie wolnego dotychczasoego FF, muł w porównaniu z Safari i megamuł w porównaniu z nową Operą Kestrel. Dalej obrzydliwy, ciężki, niemakowy FF. To wersja beta ale zdążył mi się powiesić 3 razy w 7 minut.

#7 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 września 2007 - 17:23

Hmm, czy to jest normalne ze jak przegladam strony, w miejscu jak sa reklamy dodane przez google, po najechaniu kursorem na ktorakolwiek blokuje sie scroll w dol? Uzywam Safari 3 i ten efekt mam nawet na touchpadzie. Czy ktos mial podobny przypadek?

#8 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 15 września 2007 - 17:25

Hmm, czy to jest normalne ze jak przegladam strony, w miejscu jak sa reklamy dodane przez google, po najechaniu kursorem na ktorakolwiek blokuje sie scroll w dol? Uzywam Safari 3 Beta i ten efekt mam nawet na touchpadzie. Czy ktos mial podobny przypadek?


Problem jest znany. Omijaj reklamy z lewej strony.

#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2007 - 17:25

tak, też juź o tym tutaj było ;]

#10 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 15 września 2007 - 17:50

W kwestji formalnej:
http://www.myapple.p...ead.php?t=44030


W kwestii formalnej to taki alfowy FF nazywa sie nieprzypadkowo "Minefield" :)
Dzieki za ostrzezenie.

#11 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 września 2007 - 17:58

Uruchomilem. Odpadlem.
Gdy bedzie gotowy, przeskakuje z ulubionej najszybszej i najbardziej przyjaznej jak dotad przegladarki, Safari, na rzecz dobrego efektu koncowego, jakim zapewne bedzie Firefox 3.

Rzeczywiście szybka jest ta przeglądarka ale skoro najbardziej jak dotąd przyjazne jest dla Ciebie Safari to po co chcesz to zmianiać ?
Safari 3 to też wciąż wersja testowa. Jak finalna wersja będzie szybsza od Gran Paradiso to co zrobisz ? znowu się przesiądziesz ? i tak w kółko, jak ukaże się szybszy produkt to na niego zaraz przejdziesz ?
Wybacz, to Twoja sprawa ale pachnie mi to nerwówką jakąś.
Safari jest wystarczająco szybkie. Nawet w wersji 2 używał bym Safari bo jest dla mnie, tak jak i dla Ciebie, bardziej przyjazne.

#12 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 15 września 2007 - 18:12

Nerwowka? Niekoniecznie. Chec poznawania roznych opcji i wersji? Z pewnoscia. Rownie dobrze przywiazanie do jednego produktu i blokade mentalna przed wszelkiego rodzaju nowosciami mozna by nazwac zatwardzialym konserwatyzmem... Ok. Niech bedzie ta nerwowka :) P.S. Na Shiire sie tez czasami przesiadam... Wiem, pograzam sie calkowicie juz. P.S. II I Camino tez.. W pasy mnie trzeba..

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2007 - 18:41

W pasy mnie trzeba..


Za to, ze Ci sie Firefox podoba to na pewno :P

#14 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2007 - 18:50

Za to, ze Ci sie Firefox podoba to na pewno :P


Walczysz o pierwsze miejsce na czarnej liście Mozilla Foundation? Czy może jakieś negatywne doświadczenia z lisami? Bo naprawdę strasznie FF nie lubisz... :)

#15 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 15 września 2007 - 18:55

Nie wiem Panowie co Wy widzicie w FF i Operze (jakies przyzwyczajenia windowsowe?). Safari 3 jak dla mnie jest nadal poza konkurencja :) Szybkosc, plynnosc, makowosc, niezawodnosc. Jak mam liczyc podskowi Opery czy tez FF zanim sie uruchomi i jeszcze znosic ich wyglad to zdecydowanie wole Safari, ktore jest included :)

#16 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2007 - 18:57

Bo naprawdę strasznie FF nie lubisz... :)


Bo nie ma co lubić :>

#17 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2007 - 18:58

Też jestem fanem Safai, mimo przyzwyczajeń z Windy. Uruchomiłem na chwilę FF 3 i nie poczułem jakiejś super różnicy. Lis jak Lis.

#18 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2007 - 18:58

Szybkosc, plynnosc, makowosc, niezawodnosc. Jak mam liczyc podskowi Opery czy tez FF zanim sie uruchomi i jeszcze znosic ich wyglad to zdecydowanie wole Safari, ktore jest included :)


W rzeczy samej. Skacze, skacze, skacze, i do tego jak już łaskawie wstanie to wygląda jak Łyżwiński na kacu.

#19 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2007 - 18:59

W rzeczy samej. Skacze, skacze, skacze, i do tego jak już łaskawie wstanie to wygląda jak Łyżwiński na kacu.


A gdzie Ty go widziałeś bez kaca?

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2007 - 19:05

A gdzie Ty go widziałeś bez kaca?


Wiesz gdzie jest kino Charlie? No to kilka bram dalej była siedziba Samoobrony. Kumpel ma mieszkanie, którego okna wychodziły na tę siedzibę. Dość powiedzieć, że ciekawe rzeczy tam się nocami działy a panie wysiadające z taksówek też wyglądały interesująco :> No więc , odpowiadając na pytanie, dzięki temu, że widywałem Łyżwińskiego wieczorem i rano to wiem kiedy jest na kacu a kiedy jeszcze nie :)))))

#21 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2007 - 19:09

No i wszystko jasne. Obok kina jeżdżę codziennie do roboty, kilka filmów też tam widziałem ;) A wracając do tematu - ciekawe, że jak pojawił się Firefox w początkowych wersjach to jego głównym atutem była szybkość. Niestety z czasem ta różnica w przeglądarkach (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji i testów) nie jest już taka wyraźna. Pewnie gdybym miał Windę to bym na FF 3 pomykał już od pierwszej bety, ale skoro jest Safari to zupełnie nie mam powodu. Teraz FF używam czasami, w sytuacjach gdy (co niestety się zdarza) Safarka zawodzi.

#22 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 15 września 2007 - 19:11

...Teraz FF używam czasami, w sytuacjach gdy (co niestety się zdarza) Safarka zawodzi.


Łeee tam, Camino lepsze.

#23 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2007 - 19:13

Łeee tam, Camino lepsze.


W czasie pięciominutowego użycia raz na miesiąc - nie dostrzegam różnicy. A skoro nie widać różnicy ... to po co instalować ;)

#24 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 września 2007 - 21:56

Teraz FF używam czasami, w sytuacjach gdy (co niestety się zdarza) Safarka zawodzi.


A w jakich Cie zawiodlo? Pytam bo uzywam dopiero 2 miechy.

Co do Opery, sciagnalem Alphe i ciagle nieplynne przegladanie stron. Moze w Becie juz to bedzie ;)

#25 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2007 - 21:59

A w jakich Cie zawiodlo? Pytam bo uzywam dopiero 2 miechy.

Co do Opery, sciagnalem Alphe i ciagle nieplynne przegladanie stron. Moze w Becie juz to bedzie ;)


Najczęściej przy zakupach. Musiałem na FF dokończyć rejestrację na eBayu, bo nie było przycisków na stronie, to samo w sklepie www.kar-ma.pl. W pewnym momencie utknąłem i musiałem przejść na liska, bo znowuż nie miałem na co kliknąć. Poza tym żadnych zastrzeżeń. No może jeszcze sporadyczne wywrotki - ale używam bety więc trudno mieć pretensje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych