Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows nie wykrywa iPada jako dysk


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 szamanoo

szamanoo
  • 11 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 09:34

Hej Moj iPad jest widziany bez problemu w iTunes i nie mam kłopotów z synchronizacja, lecz moj komputer (Windows) nie wykrywa go jako dysk przenisny. czy tez aparat fotograficzny...nie widzi go. O co chodzi? Kabel mam dobry, gdyż iPhone jest widziany na tym kabli bez problemu. Ktoś coś poradzi? Thx

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 listopada 2012 - 09:46

iPad nie jest widzialny jako dysk twardy,bo Windows nie obsługuje systemu HFS,jedyne co możesz zrobić to przeinstalować iTunes

#3 szamanoo

szamanoo
  • 11 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 09:54

No ale po co mam przeinstalowac iTunes, skoro iTunes widzi ipada, nie widzi go tylko komputer... A co się z tym wiąże, nie mogę np. zgrać zdjęć bezpośrednio z ipada na dysk twardy. Thx

#4 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 listopada 2012 - 10:09

Do pobierania zdjęć próbujesz użyć systemowego programu to ściągania zdjęć z aparatu,czy innego? Może poszukaj w ustawieniach systemowych.

#5 szamanoo

szamanoo
  • 11 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 10:31

Po prostu chciałem skopiowac zdjęcia tak, jak przenosi się z zewnetrznego dysku twardego, jak to robię z iPhone'a. Ok, teraz odkryłem, zagladajac w control panel, ze urządzenie jest widziane jako Apple mobile device usb driver model ipad, czyli w porządku. Jednak dlaczego nie jest widziane jako dysk twardy, podobnie jak to jest w przypadku iPhone'a? Czytając inne wątki na forum, ipad powinien być widziany jako zewnętrzny dysk, tudzież aparat fotograficzny.

#6 Kamil Lesiak

Kamil Lesiak
  • 137 postów
  • SkądKielce

Napisano 23 listopada 2012 - 10:36

Zmien ustawienia dotyczące blokad komputera. Jezeli nadal masz ten problem to pozostaje wszystkie fotki na iCloud , a potem przez i iCloud panel wybierasz miejsce gromadzenia zdjęć , i tam je masz.

#7 szamanoo

szamanoo
  • 11 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 10:48

To znaczy jak i gdzie mam te ustawienia zmienić? Dzięki za wszystkie odp:)

#8 SpyChar

SpyChar
  • 27 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 11:22

Jak chcesz po prostu kopiować pliki na ipada to pozostaje jailbreak, a potem przeglądasz pliki za pomocą nakładki T-pot do total commandera.

#9 szamanoo

szamanoo
  • 11 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 11:46

Chciałbym używać ipada jako przenośny dysk twardy, podobnie jak używam iPhone'a. Chodzi mi glownie o szybkie i proste przenoszenie zdjec. Czy jest to możliwe?

- - - Połączono posty - - -

Jailbreaka nie mogę zrobić, gdyż mam ios6 :/

#10 AdamDz

AdamDz
  • 376 postów
  • SkądEsbjerg Dania

Napisano 23 listopada 2012 - 12:34

Proste i szybkie przenoszenie zdjęć do Windows nie powinno sprawiać problemu, bo domyślnie po podłączeniu iPhone lub iPada, Windows powinien go wykryć automatycznie jako aparat fotograficzny i powinien otworzyć się kreator importu zdjęć, jeśli tak się nie dzieje, to znaczy masz coś poprzestawiane w samym Windowsie, zobacz ustawienia-sprzęt-aparaty i skanery, lub coś podobnego ale nie powiem dokładnie, bo nie używam Windowsa.

#11 szamanoo

szamanoo
  • 11 postów

Napisano 23 listopada 2012 - 17:00

No właśnie o to chodzi, ze powinien być wykrywany automatycznie, podobnie jak iPhone, a nie jest, mimo ze przez iTunes widziany jest bez problemów... W sekcji aparaty i skanery rownież jest widoczny. Chodzi o to, ze nie pojawia się jako przenośny dysk...

#12 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 24 listopada 2012 - 12:48

Wyjasnijmy jedna rzecz, bo narobiles zametu...

Dobrze jesli iPhone jest wykrywany w iTunes, to raz.

iPhone nigdy nie jest wykrywany jako pamiec masowa, to dwa. Mogly to robic niektore iPody ale tylko na wydzielonym obszarze niewidocznym dla reszty urzadzenia. iPhone nigdy nie przedstawial sie jako magazyn masowy.

Podejrzewam ze chodzi Ci o tzw. tryb PTP: Picture Transfer Protocol - Wikipedia, the free encyclopedia - urzadzenia zgodne z PTP NIE SA klasycznym magazynem danych.

Slowem - brakuje Ci "ikony aparatu" w oknie "Moj komputer", dobrze rozumiem?

#13 szamanoo

szamanoo
  • 11 postów

Napisano 26 listopada 2012 - 13:17

Tak, dokładnie, brakuje mi ikony aparatu, a co sie z tym wiąże braku mozliwosci transferu zdjęć...

#14 Zizia

Zizia
  • 1 postów

Napisano 20 marca 2013 - 12:43

Mili U nie z iphone jest jeszcze inaczej. Windows widzi po jakims czasie iphone. Pokazuje ikonke. Wchodze na folder DCIM a tam pusto... dlaczego? Na iphonie mam mnostwo zdjec do skopiowania, ale ich nie widac...

#15 mabesto

mabesto
  • 21 postów

Napisano 10 lipca 2015 - 13:53

Ludzie. Lenistwo to pierwszy krok do zguby ludzkości. Znajomość języków obcych za to > do światłości.
Problem z Iphonami, Ipodami itd w Windowsie jest stary jak diabli. Niektóre komputery nie mają z tym problemu, inne mają. Kwestia chipsetu. Sprawę rozwiązuje małe gówno.
Nazywa się : Apple_HFS_Read_Only_Driver_v3.2.0.2 - wujek Google pomoże.

W Win7 instalujesz raz i masz problem na zawsze z głowy.

W windowsie 8 niestety po każdej aktualizacji ITunsa trzeba HFSa instalowac od nowa.

I tyle.

Fajnie prawda?

W ramach podziękowań, uśmiechnijcie się do kogoś nieznajomego.


Użytkownik mabesto edytował ten post 10 lipca 2015 - 13:54





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych