Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Mac mini 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
598 odpowiedzi w tym temacie

#51 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 stycznia 2013 - 21:34

Jak znowu coś odpale co przyspieszy to dam znać konkretne obroty. Kurdę ciężko mi się odnieść do jakiego laptopa jest odgłos podobny. Mam firmowego HP EliteBooka - to mój Mini jest odrobinę cichszy i ma odrobinę wyższy dżwięk (mówię tu o wysokich obrotach - normalnie Mini jest bezgłośny, HD też nie słychać).

#52 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 stycznia 2013 - 22:37

Jeżeli chodzi o wiatrak w najtańszym Mini 2012, to również nie udało mi się go rozkręcić jakoś znacząco. Przez kilka godzin grania w World of Tanks był słyszalny, ale nie głośny. Jeżeli chodzi o temperatury, to niestety nie sprawdzałem dokładnie - jedyne, co mogę napisać - obudowa była ciepła.

#53 Hypvent

Hypvent
  • 99 postów
  • SkądStaszów

Napisano 15 stycznia 2013 - 09:55

Mój Miniak przy konwersji filmu HD w Handbraku rozgrzał się maksymalnie do 95 st.C. Nie trwało to zbyt długo, ponieważ za chwilę wirujący z prędkością 5500 rpm wiatrak zdołał zbić temperaturę do około 91 st.C.

#54 radoslaus

radoslaus
  • 107 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 22:44

Byłem sceptycznie nastawiony, szczególnie, że czekałem na mini od 4 stycznia... Po 5h konfiguracji i zabawy mogę jedno napisać - do moich zastosowań ideał. Dwa monitorki, kilkadziesiąt kart z trzech różnych przeglądarek, eurosport player, radyjko internetowe... W dodatku to coś mieści się pomiędzy monitorami... W nocy wgram jeszcze xampp i zobaczę jak się spisuje ale czuję, że będzie dobrze. Kupiłem najtańszą wersję, jedynie pamięć do 8, to miały być testy systemu i przymiarka do maca... Jak tak dalej pójdzie to zamiast maca będzie najmocniejszy mini. ;) Jakie to jest ciche...

#55 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2013 - 10:03

Komuś się przegrzał Mini z i7? Na innych forach ludzie panikują, stosują jakieś podkładki chłodzące, podwyższają Mini, zdejmują dolną pokrywę. Wszystko byle wystudzić tego kompa. Chciałbym ten mocniejszy model, ale jak ma się pocić, grzać to już sam nie wiem... Nie chce mi się wierzyć, że w testach tego modelu nie wyszło, że układ chłodzący nie daje rady i7.

#56 darekpoznan

darekpoznan
  • 196 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 17 stycznia 2013 - 12:35

Byłem sceptycznie nastawiony, szczególnie, że czekałem na mini od 4 stycznia... Po 5h konfiguracji i zabawy mogę jedno napisać - do moich zastosowań ideał. Dwa monitorki, kilkadziesiąt kart z trzech różnych przeglądarek, eurosport player, radyjko internetowe... W dodatku to coś mieści się pomiędzy monitorami... W nocy wgram jeszcze xampp i zobaczę jak się spisuje ale czuję, że będzie dobrze.

Kupiłem najtańszą wersję, jedynie pamięć do 8, to miały być testy systemu i przymiarka do maca... Jak tak dalej pójdzie to zamiast maca będzie najmocniejszy mini. ;)

Jakie to jest ciche...


napisz proszę więcej o monitorach:
- jaką mają rozdzielczość,
- pracujesz w trybie klonowania ekranu, czy też jako oddzielne ekrany
- czy zauważalne jest spowolnienie komputera,
P.S. Zakładam, że nie są to dwa Apple Thunderbolt Display połączone szeregowo do portu thunderbolt a oddzielnie, tj. do thunderbolt i HDMI?

#57 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 17 stycznia 2013 - 13:04


Jakie to jest ciche...

Nie wiem z czego sie przesiadles na miniacza ale przy obciazeniu lekkim wiatrak sie rozkreca i nie jest to wcale takie ciche :) chyba ze masz na mysli tylko przegladanie samego neta ?

#58 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 stycznia 2013 - 13:12

U mnie jedynie na StarCraft II słychać wentylatory i dalej jest to ciche. Tomas, ma i7 i tam może jest głośniej.

#59 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 17 stycznia 2013 - 13:29

Nio na Sweet Home 3D ,4 rdzenie przy exporcie pracuja na maxa 98% i wtedy 90-95* jest normą :) dla porowna iMac na tym samym programiku osiaga 80-85* ,mysle ze wieksza obudowa i 3 wiatraki robia robote w tym przypadku

#60 radoslaus

radoslaus
  • 107 postów

Napisano 17 stycznia 2013 - 16:25

napisz proszę więcej o monitorach:
- jaką mają rozdzielczość,
- pracujesz w trybie klonowania ekranu, czy też jako oddzielne ekrany
- czy zauważalne jest spowolnienie komputera,
P.S. Zakładam, że nie są to dwa Apple Thunderbolt Display połączone szeregowo do portu thunderbolt a oddzielnie, tj. do thunderbolt i HDMI?


1. 2x23" i oba 1920x1080

Jeden jest podłączony przez przejściówkę minidisplay i do dvi, drugi bezpośrednio do hdmi. Z tego co widzę to ten po dvi wygląda lepiej, jest fabryczna przejściówka hdmi-dvi i chyba to zmienię... Mam dobre porównanie, oba monitory to identyczny model.

2. tzn. nie wiem jak to nazwać, mam jeden obszar roboczy i swobodnie wszystko przesuwam...

3. od dwóch godzin szyfruje dysk, na początku trochę jakby przyciął, teraz leci bez problemu...


Nie wiem jak to z tą głośnością jest ale od rana praktycznie nic nie słyszałem. Obudowa jedynie letniawa, nawet bardziej do pokojowej temperatury. W nocy zainstalowałem mamp i ponad 20 blogów wp na localu, wszystko chodzi znakomicie. Do tego skype, jakiś meczyk, muzyka, 40-50 kart w kilku przeglądarkach. Co prawda niewiele robię, tylko edytor tekstowy i klepanie kodu... ale jest trochę odświeżania blogów na localu a to przecież apache i mysql... Serio, musiałbym się dobrze wsłuchać, żeby cokolwiek usłyszeć. :)

#61 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 17 stycznia 2013 - 16:36



Nie wiem jak to z tą głośnością jest ale od rana praktycznie nic nie słyszałem. Obudowa jedynie letniawa, nawet bardziej do pokojowej temperatury. W nocy zainstalowałem mamp i ponad 20 blogów wp na localu, wszystko chodzi znakomicie. Do tego skype, jakiś meczyk, muzyka, 40-50 kart w kilku przeglądarkach. Co prawda niewiele robię, tylko edytor tekstowy i klepanie kodu... ale jest trochę odświeżania blogów na localu a to przecież apache i mysql... Serio, musiałbym się dobrze wsłuchać, żeby cokolwiek usłyszeć. :)

A to tu sie zgodze jezeli "nic" nie robisz na miniaczu to jest cichy :D

#62 darekpoznan

darekpoznan
  • 196 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 17 stycznia 2013 - 18:53

1. 2x23" i oba 1920x1080

Jeden jest podłączony przez przejściówkę minidisplay i do dvi, drugi bezpośrednio do hdmi. Z tego co widzę to ten po dvi wygląda lepiej, jest fabryczna przejściówka hdmi-dvi i chyba to zmienię... Mam dobre porównanie, oba monitory to identyczny model.

2. tzn. nie wiem jak to nazwać, mam jeden obszar roboczy i swobodnie wszystko przesuwam...

3. od dwóch godzin szyfruje dysk, na początku trochę jakby przyciął, teraz leci bez problemu...


Nie wiem jak to z tą głośnością jest ale od rana praktycznie nic nie słyszałem. Obudowa jedynie letniawa, nawet bardziej do pokojowej temperatury. W nocy zainstalowałem mamp i ponad 20 blogów wp na localu, wszystko chodzi znakomicie. Do tego skype, jakiś meczyk, muzyka, 40-50 kart w kilku przeglądarkach. Co prawda niewiele robię, tylko edytor tekstowy i klepanie kodu... ale jest trochę odświeżania blogów na localu a to przecież apache i mysql... Serio, musiałbym się dobrze wsłuchać, żeby cokolwiek usłyszeć. :)


Dzięki za odpowiedź!

#63 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 stycznia 2013 - 09:42

Byłem sceptycznie nastawiony, szczególnie, że czekałem na mini od 4 stycznia... Po 5h konfiguracji i zabawy mogę jedno napisać - do moich zastosowań ideał. Dwa monitorki, kilkadziesiąt kart z trzech różnych przeglądarek, eurosport player, radyjko internetowe... W dodatku to coś mieści się pomiędzy monitorami... W nocy wgram jeszcze xampp i zobaczę jak się spisuje ale czuję, że będzie dobrze.

Kupiłem najtańszą wersję, jedynie pamięć do 8, to miały być testy systemu i przymiarka do maca... Jak tak dalej pójdzie to zamiast maca będzie najmocniejszy mini. ;)

Jakie to jest ciche...

Przy takim użytkowaniu po paru godzinach, temperatura procesora i5 podobnie jak i7, waha się miedzy 90 - 95 stopnia?
Może to jest wyjaśnieniem, a my tak krzyczymy na Apple.
http://www.purepc.pl...atur_wyjasniona

#64 radoslaus

radoslaus
  • 107 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 13:05

Przy takim użytkowaniu po paru godzinach, temperatura procesora i5 podobnie jak i7, waha się miedzy 90 - 95 stopnia?


Widziałem Twój post i potestowałem maksymalne obciążenie jakie przewiduje dla siebie, niestety tylko przez 1.5h ale jakieś wyniki jednak są...

Przy pracy bez multimediów itp. temperatura waha się pomiędzy 40-45, wiatrak nawet nie wiem kiedy działa. Po załączeniu eurosport player w chrome (wtyczka silverlight) obciążenie (standardowy monitor systemowy) skacze o 30%, temperatura do 65-70 i utrzymuje się po godzinie, więc więcej raczej nie będzie. Dodatkowo dorzuciłem mlb player (jakaś dziwna wtyczka również ale otwierane w oknie przeglądarki) - obciążenie dodatkowo 15% i temperatura do 80 ale przez pół godziny nie przekroczyło tej wartości (76-78). Ciągle standardowa praca, czyli internet, skype, stronki na localu i edytor kodu. Wiatrak ledwo słyszalny... Po wyłączeniu playerów w 10min temperatura zbita do 50, po 20 obudowa zimna...

Rozumiem, że dla grafików te moje maksymalne obciążenie mogą wydawać się śmieszne ale na w7 i laptopie robił się przy tym grzejnik i odkurzacz w jednym. Przed kupnem mini porównywałem ceny nowszych laptopów z podobnymi parametrami i praktycznie wszystko wychodzi koło 3tys... Tak, monitorki i inne pierdołki trzeba dodać ale przecież to zostaje jako wartość dodana, na stałe do mini przyspawane nie jest... Sam narzekałem na ceny ale przy mini muszę to odwołać.

Na dniach spróbuje jeszcze sprawdzić najnowszą civilization, chyba jest na mac... Niestety, nic więcej nie używam co mogłoby dać większe obciążenie. :(


Podsumowując. Do lekkiej pracy jest to znakomity sprzęt, poręczniejsze opakowanie laptopowych podzespołów, brak piecyka pc... Nie jestem wielkim fanem apple ale chyba wszystko przerzucę na ich system, wygląda to na bardziej uporządkowane.

#65 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 stycznia 2013 - 13:24

Widziałem Twój post i potestowałem maksymalne obciążenie jakie przewiduje dla siebie, niestety tylko przez 1.5h ale jakieś wyniki jednak są...

Przy pracy bez multimediów itp. temperatura waha się pomiędzy 40-45, wiatrak nawet nie wiem kiedy działa. Po załączeniu eurosport player w chrome (wtyczka silverlight) obciążenie (standardowy monitor systemowy) skacze o 30%, temperatura do 65-70 i utrzymuje się po godzinie, więc więcej raczej nie będzie. Dodatkowo dorzuciłem mlb player (jakaś dziwna wtyczka również ale otwierane w oknie przeglądarki) - obciążenie dodatkowo 15% i temperatura do 80 ale przez pół godziny nie przekroczyło tej wartości (76-78). Ciągle standardowa praca, czyli internet, skype, stronki na localu i edytor kodu. Wiatrak ledwo słyszalny... Po wyłączeniu playerów w 10min temperatura zbita do 50, po 20 obudowa zimna...

Rozumiem, że dla grafików te moje maksymalne obciążenie mogą wydawać się śmieszne ale na w7 i laptopie robił się przy tym grzejnik i odkurzacz w jednym. Przed kupnem mini porównywałem ceny nowszych laptopów z podobnymi parametrami i praktycznie wszystko wychodzi koło 3tys... Tak, monitorki i inne pierdołki trzeba dodać ale przecież to zostaje jako wartość dodana, na stałe do mini przyspawane nie jest... Sam narzekałem na ceny ale przy mini muszę to odwołać.

Na dniach spróbuje jeszcze sprawdzić najnowszą civilization, chyba jest na mac... Niestety, nic więcej nie używam co mogłoby dać większe obciążenie. :(


Podsumowując. Do lekkiej pracy jest to znakomity sprzęt, poręczniejsze opakowanie laptopowych podzespołów, brak piecyka pc... Nie jestem wielkim fanem apple ale chyba wszystko przerzucę na ich system, wygląda to na bardziej uporządkowane.

Dzięki za odpowiedź. Ciekawy jestem czy przy takim użytkowaniu Mini z procesorem i7 również utrzyma takie temperatury. Pomijając już czynności, które spowodują temperaturę gotującej się wody.

#66 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 18 stycznia 2013 - 13:43

Dzięki za odpowiedź. Ciekawy jestem czy przy takim użytkowaniu Mini z procesorem i7 również utrzyma takie temperatury. Pomijając już czynności, które spowodują temperaturę gotującej się wody.

To są wysokie temperatury jakie przedstawil kolega radoslaus biorac pod uwage tylko net ,przy takiej pracy iMac ma 45-50* ,mini jest maly ma 1 wiatrak i jedynie przy takich obciazeniach jest idealny ,przy wlaczaniu juz jakiegos renderu 3D lub FCPX wymięka

ps. i7 więcej "na necie" sie nie zagrzeje :D

radoslaus zainstaluj smcFanControl będziesz mial podglad na wiatraczek i mozesz sobie nim regulowac rpm ;)

#67 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 stycznia 2013 - 13:56

W takim razie mój wniosek jest taki: Nie warto brać wersji i7 ponieważ do profesjonalnych operacji się nie nadaje, przyprawi tylko o frustrację. Lepiej wziąć tańszego i5 dodać 16 GB RAMu, po gwarancji SSD dla dodania kopa. Pieprzyć 2 dodatkowe rdzenie w Mini... Pozdrawiam.

#68 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 18 stycznia 2013 - 13:58

Jezeli nie robisz nic w hd to tylko i5 :D

#69 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 stycznia 2013 - 13:59

Myśląc o i7 miałem na myśli szybszy kompilator, podobno Xcode korzysta z 4 rdzeni. Po za tym kompresja różnego rodzaju i procesor na dłużej. Przemęczę się na i5...

#70 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 18 stycznia 2013 - 14:02

Mozesz zawsze podstawke chlodzacą zapodac do i7 w porownaniu z i5 procek jest naprawde 2x szybszy (2,6ghz)

#71 radoslaus

radoslaus
  • 107 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 14:03

@tomas1973

Dzięki za programik, czegoś takiego szukałem. :)


w porownaniu z i5 procek jest naprawde 2x szybszy


W zastosowaniach domowych raczej tej szybkości nie da się zauważyć... Jedynie na wykresach procentowe użycie będzie niższe ale czy ma to znaczenie np. przy oglądaniu filmów czy przeglądaniu sieci? wątpię...

#72 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 stycznia 2013 - 14:04

Niby tak... ale ciekawe ile ten sprzęt wytrzyma chodząc codziennie w okolicy 100 stopni. Podstawka... One chodzą jak stare odkurzacze...

#73 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 18 stycznia 2013 - 14:09

HE he jak wlaczam render na 3-4 godz wychodze z pokoju wiatrak w mini kreci w okolicach 4000-4500 rpm schladza do 90* i jakos daje rade

- - - Połączono posty - - -

@tomas1973

Dzięki za programik, czegoś takiego szukałem. :)




W zastosowaniach domowych raczej tej szybkości nie da się zauważyć... Jedynie na wykresach procentowe użycie będzie niższe ale czy ma to znaczenie np. przy oglądaniu filmów czy przeglądaniu sieci? wątpię...


Pisalem juz ze do netu tylko i5 ,a do jakiejs tam pracy i7

#74 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2013 - 14:21

Lepiej wziąć tańszego i5 dodać 16 GB RAMu, po gwarancji SSD dla dodania kopa.
Pozdrawiam.

A co ma SSD do gwarancji ? Ja sobie zostawiłem seryjny dysk na backup. Jak coś padnie to go wsadze z powrotem i tyle.

#75 Pogo

Pogo
  • 42 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 15:47

No właśnie ponoć ma. W Cortlandzie twierdzą, że włożenie dysku SSD do mini jest równoznaczne z utratą gwarancji. Może to ktoś potwierdzić lub zdementować?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych