Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad 4 gen pierwsze wrażenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#51 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 22 listopada 2012 - 12:56

A u mnie jest ciut ciepły jak gram jedynie w Real Boxing, to jest chyba jedyna gra w którą gram na iPadzie, oczywiście mam jakieś gry ale już dawno je przeszedłem i teraz katuje Real Boxing ale to ciepełko jest mile dla rąk :D

#52 gresh

gresh
  • 255 postów

Napisano 25 listopada 2012 - 22:56

Czy jak włożę kartę LTE od Plusa / Cyfrowego polsatu - to będę miał sieć LTE i prędkości takie jak w LTE ? Mówię o ipadzie 4 gen.

#53 skinny500

skinny500
  • 140 postów
  • SkądBangkok

Napisano 26 listopada 2012 - 00:46

Dobrze mi się wydaje, że czas użytkowania podany w ustawieniach jest kompletnie z kosmosu? On do tego dolicza też muzykę przy wyłączonym ekranie, czas w którym się łączy z netem żeby coś sprawdzić itd jeśli dobrze rozumiem. Bo na początku używałem ipada właściwie non stop, więc te 11-13 godzin wiem że daje radę. Natomiast kiedy kilka dni miałem ręce pełne roboty na Pc i iPada nie miałem czasu nawet newsów przejrzeć, to czas użycia wydawało by się, że pozwoli na korzystanie i 20 godzin. Więc patrzenie na ten czas ma sens, jeśli czas gotowości jest zblizony, a jeśli jest o wiele dłuższy, to wtedy czas użytkowania odbiega bardzo mocno od czasu, w którym faktycznie ma się tablet w ręce. Dobrze myślę? To samo będzie z iphonem itd.

#54 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 26 listopada 2012 - 08:01

Czy jak włożę kartę LTE od Plusa / Cyfrowego polsatu - to będę miał sieć LTE i prędkości takie jak w LTE ? Mówię o ipadzie 4 gen.


Nie, w Polsce usługa LTE na iPadzie nie działa.

#55 Przewodnik

Przewodnik
  • 37 postów

Napisano 27 listopada 2012 - 13:45

Nie, w Polsce usługa LTE na iPadzie nie działa.

A mógłbyś wyjaśnić dlaczego?
iPad wspiera jak najbardziej 1800 MHz. Więc LTE będzie działało bez przeszkód.
Oczywiście tylko Plus GSM daje takie rozwiązanie.

#56 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 27 listopada 2012 - 14:02

Ja swojego iPada 4 oddaje, jutro kurier ma mi dostarczyć nowego, nie mogłem znieść tego zółtego ekranu , mam nadzieje iż nowy egzemplarz będzie pozbawiony tego defektu.

#57 blantoman

blantoman
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2012 - 15:53

Ja swojego iPada 4 oddaje, jutro kurier ma mi dostarczyć nowego, nie mogłem znieść tego zółtego ekranu , mam nadzieje iż nowy egzemplarz będzie pozbawiony tego defektu.

Hmm... ja w swoim, nie zauważam tego defektu ale może dlatego że nie miałem na dłużej do czynienia z iPadem 3, chyba poproszę kogoś o niezależną opinię ;p

#58 misza90

misza90
  • 2 postów

Napisano 27 listopada 2012 - 17:37

Są dostępne iPady 4 generacji w Media Markt?

#59 Qbańczyk

Qbańczyk
  • 28 postów

Napisano 27 listopada 2012 - 22:42

Są dostępne iPady 4 generacji w Media Markt?


Pewnie zależy gdzie ale w Lublinie są już od początku Listopada ale jak mi powiedzieli nie wystawiają ich bo za dużo jeszcze mają do sprzedania 3 wersji. Jak coś to mogą sprzedać "spod lady". Także musisz pytać

#60 Colin 79

Colin 79
  • 263 postów
  • SkądWałbrzych, Poland

Napisano 28 listopada 2012 - 21:11

Opłaca się kupić 3 tygodniowego iPada 4 16 GB WiFi za 1700 zł ? Super stan itp ogólnie mało używany.

#61 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 listopada 2012 - 21:27

Jeśli powodem sprzedaży jest nagła potrzeba gotówki a nie wkurzająca właściciela mikro wada to tak.

#62 gresh

gresh
  • 255 postów

Napisano 28 listopada 2012 - 23:57

Sprawdzałem, na moim iPadzie 4 gen z modemem nie działa LTE - używałem karty Cyfrowego Polsatu. Pomimo tego że i iPad i Cyfrowy Polsat działają na częstotliwościach 1800 mhz. iPad z polskiego Apple Store, zamówiony 24 listopada, dotarł do mnie kurierem TNT 27 listopada ( z magazynu w Pradze ). Co za szybkość.

#63 brajtszwanc

brajtszwanc
  • 113 postów

Napisano 29 listopada 2012 - 08:48

Opłaca się kupić 3 tygodniowego iPada 4 16 GB WiFi za 1700 zł ? Super stan itp ogólnie mało używany.

Opłaca się ale zapewne ma jakąś wadę skoro sprzedający spuścił z ceny aż 500zł. Jeśli znasz gościa to możesz zaryzykować, zawsze będziesz mógł mu nawrzucać że wcisnął Ci bubel;)

#64 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 29 listopada 2012 - 09:01

Opłaca się ale zapewne ma jakąś wadę skoro sprzedający spuścił z ceny aż 500zł. Jeśli znasz gościa to możesz zaryzykować, zawsze będziesz mógł mu nawrzucać że wcisnął Ci bubel;)


Niekoniecznie musi mieć wade. Po prostu czasami są ludzię którzy sprzedają daną rzecz, w tym przypadku iPada i nie zależy im aby sprzedać za taką samą cene za jaką go kupili. Ja mam tak, że czasem wolę opuścić na przykład ze 2/3 stówki (oczywiście zależy co sprzedaje) i mieć pewność że się sprzeda. Przykład: Kupowałem iP 4s w lutym, zapłaciłem 2400 zł za wersje 32 GB, nowy zafoliowany, na tamtem okres to była jakaś tam okazja, na allegro był gość który też sprzedawał 4s 32 GB, tyle że uzywany, chciał za niego 2900 zł. Przeglądając ostatnio allegro z ciekawośi widziałem, że ciągle mu sie nie udalo sprzedać tego telefonu za te 2900 zł. Nie wiem czy o nim zapomnial, czy to oszust czy cholera wie co.

#65 Przewodnik

Przewodnik
  • 37 postów

Napisano 29 listopada 2012 - 10:10

Sprawdzałem, na moim iPadzie 4 gen z modemem nie działa LTE - używałem karty Cyfrowego Polsatu. Pomimo tego że i iPad i Cyfrowy Polsat działają na częstotliwościach 1800 mhz. iPad z polskiego Apple Store, zamówiony 24 listopada, dotarł do mnie kurierem TNT 27 listopada ( z magazynu w Pradze ). Co za szybkość.

A to ciekawe. A jesteś w zasięgu?

#66 Wojtasio

Wojtasio
  • 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 listopada 2012 - 20:05

No więc mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie czwartej generacji po 5 dniach użytkowania.Dodam że wcześniejsza moja wersja to iPad 2. Bateria - wystarcza spokojnie na 13-14h przeglądania netu przez wifi, przez 4g już nie jest tak różowo i wychodzi ponad 9. Ekran - brak zażółceń, jasna barwa, nie ma "zasików" Szybkość - miałem 2 generację, więc np samo safari już zapiernicza, ładowanie gier też odbywa się szybciej Waga i temperatura - waga jest podobna do poprzedniej mojej wersji, nigdy mi nie przeszkadzała więc jest ok. Co do pocenia się sprzętu to niestety nie udało mi się go zgrzać nawet do takiego stanu jak wystawka w iSpocie :) Minusy - jest jeden i to największy dla mnie, mianowicie pamięć. Samej muzy mam 80 GB i lubię ją mieć przy sobie. Do tego filmy i programy :/ Jak dla mnie Apple powinno wprowadzić wersję minimum 128GB. Pewnie że można to dozować i tak też właśnie to robię ale chyba nie o to chodzi :)

#67 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 20:32

Dzisiaj przyjechała do mnie 4 z AOS i wtopa, rysa na tyle

#68 lukebor

lukebor
  • 55 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 21:07

Do mnie dojechał już wcześniej, ale dopiero dzisiaj wpadłem do domu...też zamawiany z AOS. Jak na razie żadnych wad nie stwierdziłem: bad pixeli nie ma, zażółcenia ekranu też - wszystko działa jak należy, szybka konfiguracja z kontami i uruchomienie. Jutro przyjrzę mu się dokładniej, ale jak na razie minusów - BRAK :) Sprzęt szybki, stabilny, smart case pasuje (i działa) idealnie, sieć wi-fi łapie szybko i z dobrym zasięgiem. Mogę z czystym sumieniem polecić AOS i Ipada :)

#69 botar

botar
  • 13 postów

Napisano 01 grudnia 2012 - 09:19

Ja swojego Ipada 4 odebrałem w poniedziałek. Retina robi bardzo dobre wrażenie, ekran nie ma żółtej barwy, nie ma też żółtych plam ani bad pixeli. Sam tablet dziala mega szybko. Zauważyłem natomiast problem z automatyczną regulacją jasności. Ekran automatycznie się rozjaśnia kiedy jest jasno w pokoju, natomiast nie przyciemnia się kiedy robi się ciemno. Z lektury rożnych for wynika, ze wiele osób ma to samo, i to prawdopodobnie problem z iOS. Dajcie znać czy u Was tez taki problem występuje.

#70 ziarnoch

ziarnoch
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2012 - 10:23

Tak działająca regulacja jasności to norma. Chyba większość egzemplarzy tak ma.

#71 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 01 grudnia 2012 - 10:30

I kolejny problem z " klejącym " się kablem do portu usb. Dobre pól godziny starałem się go wyjąć,jak się okazało problem już szeroko opisany na zagranicznych forach/stronach

#72 Wojtasio

Wojtasio
  • 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 grudnia 2012 - 14:14

I kolejny problem z " klejącym " się kablem do portu usb.
Dobre pól godziny starałem się go wyjąć,jak się okazało problem już szeroko opisany na zagranicznych forach/stronach

Pierwsze slysze. Jak mozesz opisz szerzej.
Co do automatycznej jasnosci to proponuje ja skalibrowac!
Najpierw ustaw podswietlenie w ciemnym pomieszczeniu, wcisnij power w celu blokady ekranu.Przejdz do jasnego pomieszczenia, ustaw wyswietlacz i wcisnij power. I juz. Na pewno bedzie dzialac. Ekran sciemnia sie zdecydowanie wolniej i dluzej niz rozjasnia.

#73 laki007

laki007
  • 42 postów

Napisano 01 grudnia 2012 - 14:16

Pytanie do osób, które wymieniły 3 na 4. Mam wrażenie, że w 4 ekran świeci nieco słabiej niż w 3, przy maksymalnym rozjaśnieniu, ale może to tylko złudzenie?

#74 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 01 grudnia 2012 - 20:13

Co do tego kabla

https://discussions....tart=0&tstart=0

#75 Wojtasio

Wojtasio
  • 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 grudnia 2012 - 20:56

Oj podałem formułkę na automatyczną jasność a u mnie też nie działa :/. Tzn żeby przejść z jasnego w ciemny trzeba wyłączyć i włączyć ekran. Nie zwróciłem na to uwagi. W iPhonie 5 działa idealnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych