Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad 4 gen pierwsze wrażenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#1 defqon1

defqon1
  • 164 postów
  • SkądUK

Napisano 04 listopada 2012 - 12:29

Witam jakie są wasze pierwsze wrażenia z użytkowania iPada 4gen bo ja jestem pod wrażeniem po przesiadce z iPada 2.Na pewno jest szybszy i Retina robi swoje:DGry wyglądają super i streaming gier na atv2 jakby działał lepiej są zacięcie lecz tylko minimalne podczas grania w Real Racing 2.Co do bateri jes całkiem nieźle jeszcze nie ładowałem od zakupu . A jakie są wasze wrażenia?

#2 papux

papux
  • 128 postów
  • SkądPL

Napisano 04 listopada 2012 - 14:06

Czwórka raczej nie różni się niczym od trójki oprócz procesora przedniej kamery i złącza. Prędkość taka sama. Ekran taki sam (LG, lub samsung IPS z wyciekami światła oraz zarzółcenie jeśli dość świeżo produkcyjny) Bateria tak samo ok 10h użytkowania. Jedyna różnica widoczna to złącze Lightning. Zdarzają się zacięcia. Pewnie dlatego zastąpiono trójkę czwórką gdyż tak na prawdę to te same urządzenia.

#3 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2012 - 14:29

Używałeś 4ki? Chyba nie. bo jest zdecydowanie szybsza od 3ki. Test w stylu odpalanie aplikacji, jak to na yt pokazują to żaden test. Ale nawet tam widać, że przy bardziej złożonej stronie safari na 3ce przycina, podczas gdy na 4ce idzie to płynnie. Najlepsze przykłady to aplikacje wymagające dużej mocy, np: imovie czy gry takie jak galaxy on fire 2 hd. Na 3ce w gof2hd by zachować płynność, konieczne jest zmniejszenie rozdzielczości do 1440x1080. Na 4ce chodzi idealnie płynnie w natywnej rozdzielczości.

#4 qubuss

qubuss
  • 518 postów
  • SkądKońskie, PL

Napisano 04 listopada 2012 - 18:15

Różnica między 3 a 4 uruchomi mi się gra szybciej o 5 sekund, albo jakaś inna aplikacja, nie warto wymiany, czekam na następną generacje. Jeżeli ktoś wymieniał z 2 na 4 to fakt prędkość będzie porażająca. Nie zauważyłem aby Safari kiedy kolwiek mi się zacięło, nawet jak mam otwartych 10 kart.

#5 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 04 listopada 2012 - 18:27

Ale akurat prędkość niczym się nie różni między 2 a 3gen, a między 2/3 a 4 będzie spora w aplikacjach, samych aplikacjach, robgrab ma rację, na iPadzie 3gen ta retina służy bardziej do przeglądania internetu i prostych aplikacji, bo bardziej wymagające gry będą szły w połowie rozdzielczości, a na 4 w pełnej i ta przepaść będzie się zwiększać, ale jeszcze potrwa to bardzo długo, ponieważ urządzenia z A6 mamy 2, a z A5 aktualnie prawie wszystko i tak jeszcze przynajmniej przez 2 lata, kochane apple.Teraz moje pytanie do posiadaczy 4, grzeje się? Grał ktoś IB II czy coś przez godzinke? Podejrzewam, że nie powinno przez 32nm. Oczywiście też uważam, że nie warto wymieniać 3 na 4, ale różnica będzie na pewno.

#6 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2012 - 18:50

Nie grałem w ibII, ale może jutro zainstaluję i sprawdzę. Chociaż lepiej chyba w gof2, bo ibII działa w 1440x1080 więc nie obciąży zbytnio A6X. Zgadzam się z opinią, że nie warto wymieniać 3 na 4, jeżeli głównie zależy użytkownikowi na retinie, a prędkość wystarcza(różnica bardzo podobna jak 4 vs 4s). Ale opinie w stylu : między 2 a 4 różnica w prędkości jest duża, natomiast między 3 a 4 nie ma różnicy to posty złych na apple użytkowników 3jek, którzy sami się pocieszają. Ja przeszedłem z 2ki, bo 3 nie spełniała moich oczekiwań(miałem ją jakiś czas, ale w porównaniu z 2 była często wolniejsza przez braki w wydajności gpu).. Czwórka musiała być wydana wcześniej bo przez problemy z uzyskiem w 32nm, apple pierwszy raz nie wprowadziło nowej generacji procesora w ipadzie i pojawiła się sytuacja w której iphone był znacznie szybszy od aktualnie sprzedawanego ipada.

#7 brajtszwanc

brajtszwanc
  • 113 postów

Napisano 05 listopada 2012 - 11:00

Jak ktoś gra na tablecie to zawsze znajdzie argument do kupna nowszego sprzętu. Nie trafiło mi się jakiekolwiek zamulenie na jakiejkolwiek stronie na ipadzie3. Przesiadka z 3 na 4 dla samego procesora jest nieuzasadniona. Co innego starsze modele - Retina to jakość dla której warto kupić nowy sprzęt.

#8 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 listopada 2012 - 14:54

Fajnie. Cieszę sie.


Typowy zawiedzony użytkownik szybko zestarzałego nowego iPad'a. Idź wylewac żale gdzie indziej.

#9 papux

papux
  • 128 postów
  • SkądPL

Napisano 06 listopada 2012 - 12:08

Zestarzaly to jest iPad 1. Najwidoczniej nie potrafisz przyjąć tego ze doceniam zdanie innych.

#10 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 06 listopada 2012 - 12:19

W iPadzie 4 nawet nie wykorzystano miejsca po wymianie złącza na mniejsze. Za rok prawdopodobnie wprowadzą nowy design składając iPada na nowo.

#11 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 listopada 2012 - 12:21

Pytanie czy pokażą w marcu, czy dopiero na jesień.

#12 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 06 listopada 2012 - 12:22

Jesli pokaza w marcu to ja osobiscie sie nie zdziwie ani troche.

#13 bercikzb

bercikzb
  • 190 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 21:04

Ja kupiłem dzisiaj swojego pierwszego iPad 4 gen. i jestem zadowolony.W prawdzie podczas dzisiejszej zabawy raz zobaczyłem artefakt na mikrofonie SIRI ale poza tym jest ok.Ekran po prostu rewelacja ,szkoda że wiele aplikacji nie potrafi tego wykorzystać . P.s Wam tez podczas ładowania kolejnej "części" AppStore przeskakuje ekran ?

#14 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopada 2012 - 15:54

Czyli definitywnie nie ma już zasikanych iPadów 4? Jak ma się sprawa na zagranicznych forach?

#15 papux

papux
  • 128 postów
  • SkądPL

Napisano 10 listopada 2012 - 16:59

Czyli definitywnie nie ma już zasikanych iPadów 4?


Są!
Nie oceniaj ipada po opinii 3 osób.

#16 laki007

laki007
  • 42 postów

Napisano 10 listopada 2012 - 20:28

Nowy iPad 4 posiada również ulepszone Wi-Fi Dual-Band. Moją 4 zamówiłem jeszcze przed premierą 30-X w AOS, odebrałem 6-XI. Niestety wyglądała gorzej niż moja była, 8 miesięczna 3. Większe przebarwienia, a do tego wyszczerbienie aluminium przy uszczelce ekranu. 7-XI zgłosiłem wadę. Kurier odebrał iPada w kolejnym dniu. 9-XI rano miałem już w ręce idealnego iPada 4, bez najmniejszych przebarwień i uszkodzeń. Nigdy nie spotkałem się z tak szybką, bezproblemową reklamacją i pełnym profesjonalizmem.

#17 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 10 listopada 2012 - 20:50

Niestety wyglądała gorzej niż moja była, roczna 3.


Już po tym zdaniu wiem że piszesz bzdury, roczna trójka która miała premierę w marcu.

#18 papux

papux
  • 128 postów
  • SkądPL

Napisano 10 listopada 2012 - 20:50

Tak na prawde jakość się nie zmieniła. Ciagle mozna trafić na buble z trójki. Taki juz urok skladanegomsprzetu w Chinach. Sam tablet i zamyśle jest perfekcyjny jednak to zazwyczaj podwykonawców pióra robotę. I tak jest w kazdej branży. Moja trójka zamówione w kwietniu była bez wad i czwórka niczym sie nie różni od niej jeśli chodzi o wizualnych aspekt. Co do prędkości puki co czwórka jakoś mnie nie pozwala.

#19 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopada 2012 - 21:53

Jakieś trzy tygodnie temu kupiłem dwójkę 16GB zafoliowaną za tysiaczka. Strasznie się spodobał (niestety) mojej drugiej połówce. I teraz rozważam dołożenie 1600zł do 4 32GB. Chociaż nie wiem czy to ma sens. I jeszcze się mam użerać z zasikami. Dwójeczka trzyma mi spokojnie po 15h. Ehh nie wiem. Chyba dam na wstrzymanie i wydam na jakieś narty czy coś. Za dużo wpadek apple ostatnio notuje.

#20 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 listopada 2012 - 12:49

Tak na prawde jakość się nie zmieniła. Ciagle mozna trafić na buble z trójki. Taki juz urok skladanegomsprzetu w Chinach. Sam tablet i zamyśle jest perfekcyjny jednak to zazwyczaj podwykonawców pióra robotę. I tak jest w kazdej branży.
Moja trójka zamówione w kwietniu była bez wad i czwórka niczym sie nie różni od niej jeśli chodzi o wizualnych aspekt. Co do prędkości puki co czwórka jakoś mnie nie pozwala.


Przyszedłeś tu po to żeby krytykować iPada 4? Bo z czego zauważyłem to nic innego nie robisz. Taki typowy 'hejt'

#21 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 listopada 2012 - 13:48

Kupić czy hejtować, oto jest pytanie.

#22 papux

papux
  • 128 postów
  • SkądPL

Napisano 11 listopada 2012 - 14:22

Skoro to typowy hejt. To spadam z tego wątku.

#23 3GS

3GS
  • 83 postów

Napisano 11 listopada 2012 - 15:08

Od tygodnia używam nowego Ipada i nie zauważyłem żadnych wyżej wymienionych wad... Sprzęt działa genialnie, jest to moj pierwszy iPad i jestem zachwycony funkcjonalnością ( w dużej mierze zastępuje mi telefon i laptopa).

#24 Guts

Guts
  • 1 postów

Napisano 11 listopada 2012 - 17:47

Witam, również od kilku dni posiadam owego IPad'a 4-generacji w wersji 16 gigabajtowej i sprzęt spisuje się znakomicie i wszystko póki co jest ok :) Polecam i pozdrawiam

#25 skinny500

skinny500
  • 140 postów
  • SkądBangkok

Napisano 12 listopada 2012 - 00:43

Poprzednich iPadów nie miałem więc się do nich nie odniosę. Ekran perfekt, oglądałem dokładnie przed kupnem czy nie ma przebarwień itd, bo robię zdjęcia i jednym z jego zastosowań ma być używanie go na niektórych sesjach do szybkiego podglądu, zamiast komputera z wielkim monitorem. Jeszcze muszę wymyślić jak go przytwierdzić do statywu oświetleniowego, żeby było najbezpieczniej i wymyślić jak wyświetlać ostatnie zrobione zdjęcie od razu na full screenie (po kablu, a nie po eye-fi). Co do prędkości to ok, chociaż nie jest tak, że wszystko odpala się od razu beż żadnego ładowania, a aplikacje w ogóle nie przycinają. Czasem jest spadek fpsów. No i więcej ramu też by się przydało, żeby więcej aplikacji w tle mógł trzymać. Ale tak sumarycznie to świetny sprzęt, żałuję że nie kupiłem ipada już kiedy dwójka wyszła. 4th kupiłem w X-komie i w gratisie dali dodatkowe 2 lata gwarancji z ubezpieczeniem, więc też jakiś plus (pewnie są haczyki, ale to by prawnik musiał przejrzeć, ja rozumiem jedynie klauzury o tym, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych wynikiem nuklearnym itd). No i jeszcze bateria - trzymała mi ponad 11 godzin non stop (plus kilka godzin czuwania) przy przeglądaniu netu z muzyką w tle, czasem jakaś gierka, po drugim ładowaniu podobnie, po trzecim nie wiem bo ładowałem jak jeszcze była w połowie. Ekran z włączonym automatycznym podświetleniem - zazwyczaj nieco ponad połowę ustawiało. Wersja 32GB, bo na 16 mimo niewielu rzeczy za nic bym się nie zmieścił.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych