Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 1 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 marlos90

marlos90
  • 1 postów

Napisano 14 lutego 2013 - 19:53

apple tv 1, problem po podłączeniu do internetu Witam, mam mały problem mianowicie mam apple tv 1 (A1218), wersja z dyskiem 160GB podłączam hdmi, podłączam do prądu włączam i normalnie mogę chodzić po menu, wchodzić w ustawienia ale gdy połączę z routerem (nie zależnie czy po wifi czy po lanie) to na tv raz mam logo apple raz menu i tak w kółko przeskakuje obraz.. tak jakby próbował szukać serwera itunes czy co? jak odłączę skrętkę to po chwili zatrzymuje się na menu, a jeśli łączyłem się po wifi to muszę wyłączyć apple, wyłączyć router, włączyć apple i przywrócić domyślne ustawienia (żeby zapomniał nazwę wifi) może mi ktoś doradzić co może być? i jeśli to ważne to wersja softu 1.0

#27 bullass

bullass
  • 19 postów
  • SkądOslo, NO

Napisano 14 kwietnia 2013 - 18:50

Apple tv1 upgrade dysku twardego na ssd Witam, szukam i nic nie widzę na forum więc pytam. Czy ktoś coś wie na ten temat? Jaki dysk? Czy będzie potrzebny Jakiś adapter itp... Pozdrawiam i proszę o wszelkie sugestie...

#28 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 17 kwietnia 2013 - 22:06

Witam, szukam i nic nie widzę na forum więc pytam.
Czy ktoś coś wie na ten temat? Jaki dysk? Czy będzie potrzebny Jakiś adapter itp...
Pozdrawiam i proszę o wszelkie sugestie...


A konkretniej bo nie czaję o co pytasz... (proszę o definicję "ten temat") :P

#29 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 17 kwietnia 2013 - 23:00

Witam, szukam i nic nie widzę na forum więc pytam.
Czy ktoś coś wie na ten temat? Jaki dysk? Czy będzie potrzebny Jakiś adapter itp...
Pozdrawiam i proszę o wszelkie sugestie...


Witam,

@bullass,

jednym slowem: wstyd...

Kolega @Rafal opisal wszystko pieknie z detalami.
Wystarczy kliknac mysza na 1 strone tego tematu..

1 strona


Milej lektury.

Pozdrawiam

GAMA007

#30 Szymon Błażejczyk

Szymon Błażejczyk
  • 21 postów
  • SkądBytom, Poland

Napisano 29 maja 2014 - 09:27

A gdzie mogę kupić w PL ten adapter z ATA na SATA?

#31 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 30 maja 2014 - 18:03

allegro, giełdy elektroniczne, sklepy komputerowe…..

#32 b20308a490

b20308a490
  • 239 postów

Napisano 18 sierpnia 2014 - 13:57

Hej, w Apple TV 1 gen. mam zainstalowane XBMC EDEN 11. Przez XBMC łączę się z TC i mam dostęp do różnych plików wideo, które mam na TC. Próbowałem też zainstalować wtyczkę do oglądania ipla, TVN player itp. Jednak gdy próbuję instalować wtyczki, mam błąd o uszkodzeniu wtyczki. Próbowałem już różnych repozytoriów i za każdym razem mam komunikaty o uszkodzeniu wtyczki. Utrudnieniem jest to, ze nie może zalogować się przez sftp, hasło i użytkownik frontrow nie działają :( więc odpowiednie pliki wrzucam na TC i stamtąd instaluję z pliku zip. Jakieś sugestie jak uruchomić VOD na Apple TV 1 z Edenem 11?

#33 b20308a490

b20308a490
  • 239 postów

Napisano 18 sierpnia 2014 - 15:56

Dla potomności: tutaj są wtyczki do serwerów VOD (ipla, tvn player, tvp vod).

Brakuje mi jeszcze wtyczki do weeb tv (dla XBMC Eden). Może ktoś wie, gdzie taką znajdę?

#34 lizbona

lizbona
  • 124 postów

Napisano 04 stycznia 2015 - 14:01

Witam,

 

Wiem, że na Jailbreak ATV3 nie ma co liczyć, więc zastanawiam się nad zakupem starszej wersji.

Na ebay czasem pojawiaja sie oferty 1 i 2 generacji wraz z XBMC. 1 wersja ma dysk, jest tansza niz ATV2 i ponoc obsluguje 1080p.

 

To do czego mi potrzebne ATV:

- Ogladanie biblioteki TVP, TVN, IPLA,

- Stremowanie z urządzeń Apple (zdjęcia, filmy 720p itp)

 

Jak myślicie, czy do tych zastosowań mogę zakupić ATV1? Mam wolny SSD wiec pomyślałem że mógłbym go tam upchać...

 

Pozdrawiam!



#35 Lava1

Lava1
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 stycznia 2015 - 12:35

Od paru dni jestem posiadaczem Apple TV pierwszej generacji. Urządzenie dostałem za przysłowiową flaszkę. Jak poznać czy urządzenie ma Jailbreaka czy oryginalny system ?

 

Jeżeli byłbym pewny że nie ma to chciałbym to zrobić. Czytałem starsze posty i zastanawiam się czy mając na Mac Mini OSX Yosemite da radę przygotować odpowiedni pendrive i czy w międzyczasie pojawiła się jakaś nowa wersja programów "łamiących" system w ATV ?

 

P.S. Przyznam się, że jestem zielony jeżeli chodzi i OSX.... komputer i ATV mam zaledwie od kilku(nastu) dni;)



#36 Nowy w APPLE

Nowy w APPLE
  • 4 postów

Napisano 24 kwietnia 2015 - 18:55

Witam wszystkich forumowiczow

 

Mam problem takiego typu ze otrzymalem aTV od kolegi i nie ma przy nim pilota :/ jak poruszac sie po menu aby dodac pilot ??

 

Posiadam takze pilot universalny  ale niewiem czy wykryje mi aTV i bedzie chodzil

 

Probowalem jeszcze rowniez 6 sekundowego trzymania przyciskow ale tez nie dalem rady :/

 

Prosze o pomoc czy da sie jakos przypisac inny pilot do mojego Apple TV

 

Dziekuje serdecznie za pomoc

 

Pozdrawiam


Użytkownik Nowy w APPLE edytował ten post 24 kwietnia 2015 - 18:56


#37 Jaro Kwiat

Jaro Kwiat
  • 3 postów

Napisano 24 października 2015 - 10:19

Witam !

Szanowni Forumowicze, z góry przepraszam za tak banalne pytanie, mam ATV 1 gen. i nurtuje mnie sprawa ciągłej pracy urządzenie, czy można je wyłączyć całkowicie. Oczywiście nie wyciągając wtyczki sieciowej. Denerwuje mnie ciągły szum wentylatora i dysku no i urządzenie się grzeje. Instrukcji nie posiadam więc zapytuję o tak prozaiczną sprawę. Osobiście nie znajduję żadnego przycisku typu "power' na tym urządzeniu.

Pozdrawiam.



#38 maker3

maker3
  • 19 postów

Napisano 24 października 2015 - 11:43

Urządzenie nie obsługuje standby, a przynajmniej nie na Linuxie.

Ponieważ prądu bierze dosyć dużo 20-23W, to wyłączam je z wtyczki.



#39 Jaro Kwiat

Jaro Kwiat
  • 3 postów

Napisano 25 października 2015 - 08:25

Urządzenie nie obsługuje standby, a przynajmniej nie na Linuxie.

Ponieważ prądu bierze dosyć dużo 20-23W, to wyłączam je z wtyczki.

Ok, dzięki za odpowiedź:)



#40 montertb

montertb
  • 10 postów

Napisano 11 kwietnia 2016 - 13:08

Przymierzam się zakupić odtwarzacz multimedialny do warsztatu (do monitora LCD poprzez DVI) i do podpięcia rzutnika w "kinie ogrodowym" (poprzez RGB+audio).

Wymyślliłem ze zamiast chińskiego odtwarzacza "Android TV" za 150zł w tej cenie lub podobnej wziął bym aTV 1-wszej generacji. Zmodyfikuje oprogramowanie, zamienię kartę WI-FI na grafikę CrystalHD.

Generalnie robię z tego doktorat bo temat jest szeroki.

Interesuje mnie oglądanie WIDEO i AUDIO strumieniowanych po kablu LAN z domowego NASa, a także słuchanie radia internetowego (moje własne ulubione rozgłośnie, które chcę sobie zaprogramować znając ich adresy do strumieni).

 

1.

Pierwsze wątpliwości mam co do wyjścia analogowego dźwięku. Czy w sytuacji podpięcia kablem HDMI-DVI do monitora, da się wybrać opcję (a moze to automatycznie się dzieje i nie trzeba gmerać) wyjście HDMI + analogowy dźwięk na złączach CINCH? Nie chce używać żadnych dodatkowych konwerterów DIGITAL OPTICAL->analog audio.

Wikipedia pisze w ogóle że w aTV1 dźwięk podawany jest tylko na złącze optyczne i HDMI... :]

 

2. Już trochę czasu minęło od pierwszych postów, od hakowania ATV1 itd.

Jakie opragramowanie jest aktualnie najlepsze? Czego użyć do zhakowania?



#41 montertb

montertb
  • 10 postów

Napisano 21 kwietnia 2016 - 10:39

No normlanie szał w temacie... :)

 

Zainstalowałem OSMC (KODI, dawniej XBMC), internet podpowiadał że to teraz najlepszy wybór. Dodałem kartę Crystal HD BCM970015, wymieniłem na zapas bateryjkę CR2032

Po prostej konfiguracji odtwarzacz działa bardzo dobrze. Obraz jest płynny, nic nie przerywa. Mam oryginalnego pilota, ale steruję myszką, to najlepsze wyjście.

 

Filmy i muzykę, oraz playlisty ze stacjami radiowymi wrzucam poprzez sieć na dysk HDD urządzenia.



#42 montertb

montertb
  • 10 postów

Napisano 11 maja 2016 - 12:57

Czy ktoś podpowie jak uruchomić używanie karty Broadcom CrystaHD na aTV1?

Mam zainstalowaną kartę i w opcjach OSMC 16.1 RC3 pojawia się opcja wspomagania ta kartą, ale nie moge jej uaktywnić.

 

Tutaj jest informacja, jak rozumiem, że w KODI po wersji 14 porzucono obsługę tej karty,ale w OSMC jest to możliwe:

http://kodi.wiki/view/Broadcom_Crystal_HD



#43 maker3

maker3
  • 19 postów

Napisano 11 czerwca 2016 - 10:48

Skoro się wyświetla, to znaczy, że system widzi kartę.

Nie trzeba nic dodatkowo uaktywniać.

Jest na szaro, ponieważ opcja jest nieedytowalna, nie ma możliwości wyłączenia CrystalHD.



#44 leszekcce

leszekcce
  • 68 postów

Napisano 22 września 2016 - 13:02

Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć instalatora Crystalbuntu, czy to jest to samo co Crystalbuntu : http://chewitt.openelec.tv/appletv/ ?

Czy po dołożeniu karty CrystaHD OpenELEC będzie ją obsługiwać, a samo urządzenie będzie mniej się grzało i w menu będzie szybciej działać?



#45 munky81

munky81
  • 1 postów

Napisano 20 kwietnia 2017 - 09:42

Witam,

Mam prośbę a mianowicie czy może mi ktoś pomóc ? Posiadam Apple TV 1 160GB i bardzo chciałbym skorzystać z funkcji Airplay z Iphon'a .

Odkopałem całe forum ale wszystkie linki z instalką na Windowsa się nie otwierają .

Proszę o pomoc .

Z góry dziękuje .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych