Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 1 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 27 października 2012 - 14:26

[ATTACH=CONFIG]12069[/ATTACH]
Witam, niedawno po wielkiej walce z apple tv i brakiem oprogramowania na dysku obiecałem, że zrobię tutorial dla tych, którzy wyczyścili dysk albo chcą wsadzić do środka coś większego lub tak jak ja zdobyli jakoś apple tv bez dysku. Tutorial opisuje jak utworzyć fabryczny dysk do apple tv ponieważ jeżeli to czytasz to pewnie zdążyłeś zauważyć, że apple tv 1gen bez tego magicznego oprogramowania może co najwyżej posłużyć do podstawienia go pod krótszą nogę stołu, albo i to nie...

Uwaga: Będę pisał w sposób przystępny dla przeciętnego zjadacza chleba jakim jestem ja więc nie będę używał profesjonalnego czyli skomplikowanego nazewnictwa bo go zwyczajnie nie znam.
Tutorial napisany pod platformę Mac, niestety pod Windowsa nie miałem ani okazji ani potrzeby tego robić.

No dobra koniec nudnego wstępu!

Nie będę pisał jak rozebrać atv bo skoro popsułeś dysk to już tą wiedzę pewnie posiadasz a jeżeli nie to nie jesteś gorszy bo masz ode mnie ten link.
[link]

Od siebie mogę dodać tylko tyle, ostrożnie odrywajcie gumę na spodzie urządzenia bo ona jest niby gruba ale bardzo delikatna i łatwo ją porwać.

Wgranie oprogramowania na „czysty” dysk

Co będzie potrzebne:
1)Przede wszystkim będziesz potrzebować jakąś kieszeń USB do dysku ATA 2,5” czy jakąś inną przejściówkę lub dock tego typu. Wydatek niewielki od 15zł na allegroszu.
[ATTACH=CONFIG]12071[/ATTACH]
2)No i obraz dysku atv. [link]
(Obraz pochodzi z dysku 40GB więc potrzebujesz takiego samego lub większego.)

Krok1
Oczywiście podłączamy nowy dysk lub ten wymontowany z apple tv po przez kieszeń do komputera.

Krok2
Dysk formatujemy i niema tu różnicy czy to będzie format Mac OS czy też MS-DOS.
[ATTACH=CONFIG]12067[/ATTACH]

Krok3
Następnie trzeba dysk domontować.
[ATTACH=CONFIG]12073[/ATTACH]

Krok4
Otwieramy terminal i wpisujemy polecenie: " diskutil list "
powinniśmy otrzymać listę dysków podłączonych do komputera

[ATTACH=CONFIG]12070[/ATTACH]

/dev/disk0 - dysk systemowy
/dev/disk1
/dev/disk2
i ewentualnie kolejne (w zależności jak kto majętny i ile dysków posiada)

po pojemności i nazwie orientujemy się jaką nazwę ma interesujący nas dysk (w moim przypadku jest to „/dev/disk1”)

Krok5
Podejrzewam, że każdy był na tyle ciekaw, że w link pod którym kryje się oprogramowanie już kliknął i pobrał plik. Więc po rozpakowaniu klikamy prawym na obraz dysku i następnie informację, tam mamy napisane gdzie się znajduje nasz plik więc kopiujemy ścieżkę dostępu, u mnie wyglądała ona tak: /Users/KatalogDomowy/Desktop/smallatv

Krok6
W terminalu wpisujemy polecenie:
dd if= (nasza ścieżka dostępu)/smallatv.dmg of=(nazwa dysku) bs=1024k

Jeżeli mamy ustawione hasło na naszym koncie użytkownika musimy przed tym wpisać „sudo”

W moim przypadku wyglądało to tak:
sudo dd if=/Users/KatalogDomowy/Desktop/smallatv.dmg of=/dev/disk1 bs=1024k

Terminal poprosi o hasło więc je wpisujemy (nic się nie będzie pojawiało) no i naciskamy enter. Następnie cierpliwie czekamy, możemy iść zrobić kawę bo potrwa to kilka minut, dysk będzie pracował z przerwami więc żeby nie podkusiło cię odłączyć go po tym jak przestanie pracować.

Krok7
W oknie terminal pojawia się coś takiego:

1920+0 records in
1920+0 records out
2013265920 bytes transferred in 329.514114 secs (6109802 bytes/sec
)

natomiast dysk zostaje zamontowany i pojawia się na pulpicie pod nazwą „Media” teraz już możesz wysunąć dysk i odłączyć od komputera i włożyć z powrotem do apple tv no chyba, że użyłeś dysku większego niż 40GB wtedy to jeszcze nie koniec.

Poszerzanie obszaru partycji

Jest to istotna informacja dla wszystkich, którzy użyli dysku większego niż 40GB- otóż obraz dysku pochodził z najmniejszego dysku montowanego w apple tv czyli czterdziestce i dysk który utworzyłeś „Media” ma pojemność ~40GB jeżeli użyłeś większego dysku to pozostawienie tego było by swoistym świętokradztwem. Aby zwiększyć tą partycję nie wystarczy użyć „narzędzi dyskowych” ponieważ komputer zacznie przygotowywać dysk to poszerzenia partycji i na tym się skończy będzie tak długo się zastanawiał aż skończy ci się cierpliwość i odłączysz dysk (przynajmniej u mnie tak było).

Potrzebujesz pełnej wersji programu o nazwie „iPartition

Krok1
Podłącz dysk po przez adapter do komputera i otwórz iPartition.

Krok2
Wybierasz po lewej stronie dysk „Media” następnie klikasz na zielony obszar i zielonym suwakiem maksymalnie zwiększasz obszar partycji.
[ATTACH=CONFIG]12068[/ATTACH]

Krok3
Wciskasz przycisz u góry okna „GO” a następnie „OK”, reszta się robi sama.

#2 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 27 października 2012 - 14:39

Brawo!!!

#3 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 27 października 2012 - 14:50

Dyski z interfejsem SATA i Apple TV
[ATTACH=CONFIG]12076[/ATTACH]
Niektórzy pewnie chcieli by włożyć do swojego atv jakiś większy dysk, problem w tym, że pojemności dysków ATA o ile się nie mylę kończą się na 320GB i jest to kosztowna zabawa bo za tą samą cenę możemy mieć dysk SATA o pojemności 750GB albo nawet 1TB. Otóż na Allegroszu można znaleźć adaptery z SATA na ATA za około 30zł. Czy gra warta świeczki zdania będą pewnie podzielone ale jest to możliwe bo sam tak uczyniłem.
Taka przejściówka wygląda tak:
[ATTACH=CONFIG]12080[/ATTACH]

Restore Apple TV

Po podłączeniu dysku trzeba przywrócić apple tv do ustawień fabrycznych (pamiętajmy, że obraz dysku pochodzi z czyjegoś atv) po to aby było można je przypisać do twojej biblioteki iTunes.

Krok1 i ostatni
Podłączamy apple tv do prądu i postępujemy według wskazówek.

Hakowanie Apple TV

Apple tv tym bardziej z dużym dyskiem nie ma większego sensu, jeżeli go nie zhakujesz.
Najistotniejsze dla mnie funkcje, które zyskujemy po tym zabiegu to:
odtwarzanie większej ilości formatów avi, mkv a nawet rmvb
możliwość posiadania filmów na atv bez konieczności posiadania ich w bibliotece iTunes czyli traktowanie atv jak dysku do przechowywania filmów.
Każdy ma inne priorytety ale to było najważniejsze dla mnie, dodam jeszcze tyle, że to pewnie ułamek tego co to urządzenie potrafi, piszę ”pewnie” bo sam jestem świeżym użytkownikiem atv.

Programów do tego procederu ponoć jest wiele ja korzystałem z 2 i dwa opiszę, ale tak naprawdę całość sprowadza się prawie do tego samego i jest banalna.
Właściwie to nie opiszę tylko dam linki....

aTV Flash (Płatny)
Potrzebne będą:
-Pendrive o pojemności minimum 256MB
-Program(ja użyłem wersji 4.5)
[link]

ATV USB Creator (Darmowy)
Potrzebne będą:
-Pendrive o pojemności większej niż 1GB
-Program (ja użyłem wersji 1.0.b13)
[link]

Uwaga: ATV USB Creator nie działa pod OS X Moutain Lion (prawdopodobnie pod Lionem też nie) w połowie tworzenia pendrive-a do przeróbki występuje błąd.
[ATTACH=CONFIG]12078[/ATTACH]
Mam dostęp do komputera z zainstalowanym Snow Leopardem i wszystko działa więc jeżeli masz Snow leoparda to powinieneś zakończyć kreowanie powodzeniem.
[ATTACH=CONFIG]12081[/ATTACH]

Dla Tigera trzeba znaleźć starsza wersję ATV USB Creator. (Informacji sam nie sprawdziłem tylko wyczytałem na jakiejś anglojęzycznej stronie, nie chciało mi się instalować Tigera tylko po to by to sprawdzić.)

Jak kopiować filmy

Jak wyżej pisałem bawię się przerobionym atv dopiero od kilku dni i pewnie nie znam wszystkich jego możliwości. Problemem było dla mnie wrzucanie filmów bez udziału iTunes bo z dysku komputera wyrzucił bym najchętniej wszystkie filmy.

Metodę jaką poznałem to kopiowanie filmów poprzez ftp.
Potrzebować będziemy programu do łączenia się z serwerami ftp czyli tzw. „klient ftp”.
Na Macka mamy np. Cybeduck
Natomiast na Windowsa np. Total Commander

Cyberduck

Dane (czy jak to się profesjonalnie nazywa) do połączenia z atv.

Protokół: sFTP
Serwer: appletv.local
Port: 22
Nazwa użytkownika: frontrow
Hasło: frontrow

W Cyberduck jest zakładka Bonjur i tam powinno automatycznie wykryć i wyświetlić serwer apple tv i wtedy wystarczy jedynie wpisać nazwę użytkownika oraz hasło.
Oczywiście atv musi być podłączone do domowej sieci.
[ATTACH=CONFIG]12077[/ATTACH]
Po otwarciu protokołu filmy wrzucamy do folderu „movies”, kopiowanie filmów niestety trochę twa, tak jak w przypadku dołączania jednego czy dwóch nowych filmów nie jest to uciążliwe bo przez ten czas zdążysz zrobić prażoną kukurydzę do filmu ale przy większej ilości to już w ogóle niema sensu więc jeżeli jeszcze nie zamknąłeś swojego apple tv to podłącz dysk poprzez kieszeń i przerzuć filmy poprzez usb bo wiadomo, że za pierwszym razem będzie ich dużo.

Jeżeli któryś z użytkowników zna szybszą, lepszą lub łatwiejszą metodę to proszę uzupełnić podobnie jeżeli czegoś nie napisałem ponieważ to moja pierwsza przygoda z ftp.

Okładki do filmów

Zapragnąłem mieć okładki do filmów i znalazłem na to sposób- jeżeli mamy zainstalowane nito to w ustawieniach jest możliwość dodawania okładek.
Polega to na tym, że nito ma swój folder o nazwie „pictures” i jeżeli tam znajdzie się grafika o takiej samej nazwie jak nazwa pliku filmowego lub folderu w którym jest film to przypisze ją do konkretnego pliku automatycznie.
Ścieżka dostępu do folderu jest w ustawieniach programu.

O ile się nie mylę program „nito” jest dostępny poprzez aTV Flash natomiast ATV USB Creator nie posiada możliwości tego dodania.

Tutaj też proszę o sprostowanie lub dopowiedzenie jeżeli ktoś zna łatwiejszy bądź po prostu inny sposób na dodanie okładek.

Tworzenie własnego obrazu dysku

Jest możliwość stworzenia własnego obrazu dysku.
Aby to uczynić w terminalu musimy wpisać następujące polecenie:
dd if=(nazwa dysku który chcemy skopiować) of=(ścieżka dostępu do miejsca gdzie ma być zapisany obraz)/(nazwa).dmg bs=1024k

czyli np.
dd if=/dev/disk1 of=/Users/KatalogDomowy/Desktop/Obraz-atv.dmg bs=1024k


Cały tutorial jest napisany pod macka ale może się przyda też komuś korzystającemu z Windowsa.
Tutaj link jeszcze dla tych którzy korzystają z Windowsa (nie sprawdzałem tego).
Tweaking4All � Restore AppleTV OS after erasing disk

#4 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 27 października 2012 - 15:28

Apple Tv 1gen - pytania

Witam,

Krociutko; prosze o zamieszczanie wszystkich pytan dotyczacych Apple Tv - 1gen. w tym temacie.

Dziekuje & pozdrawiam

GAMA007

#5 Wojzar

Wojzar
  • 131 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 27 października 2012 - 17:24

no cóż.... gratuluję

#6 bullass

bullass
  • 19 postów
  • SkądOslo, NO

Napisano 01 listopada 2012 - 21:04

Witam Świetny temat ,gratuluje pomysłu... wiele to wyjaśnia, ale mam kilka pytań na które szukam odpowiedzi, Mianowicie gdzie wgrać pluginy XBMC typu mrknow.pl czy sd-adons.eu, czytałem temat o PL TV na aTV2 lecz to nie to samo co aTV1... dodam ze mam aTV z aTV Flash 4,5. Pozdrawiam

#7 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 02 listopada 2012 - 23:24

Uuu Panie kolego ja XBMC nie używam bo wystarczy mi "nito" ale [tu] jest poradnik odnośnie atv2 i ośmielę się twierdzić, że na atv1 będzie tak samo lub bardzo podobnie ponieważ po przez cyberduck znalazłem opisywany tam folder a w ustawieniach XBMC można ustawić skąd dokonać ma instalacji pluginu.

ścieżka dostępu do folderu: Applications/XBMC.app/Contents/Resources/XBMC/addons (i tam musi się znaleźć plugin)
no i w apple tv: XBMC/System/Setings/Add-ons/get add-ons (i chyba tam powinno to być)

A jeżeli z zipa to jest opcja "install from zip file" i tam wybierasz z jakiego folderu, ja na dysku atv nie miałem folderu "desktop" więc dodałem takowy i wrzuciłem tam pustego zipa żeby zobaczyć czy na atv się to pojawi i pojawiło się więc jak tak zrobisz to powinien widzieć pliki zip.

Powinno się udać, daj znać co z tego wyszło

#8 bullass

bullass
  • 19 postów
  • SkądOslo, NO

Napisano 03 listopada 2012 - 14:03

Uuu Panie kolego ja XBMC nie używam bo wystarczy mi "nito" ale [URL="http://myapple.pl/apple-tv/231995-xbmc-dodatki-faq.html"][tu][/URL] jest poradnik odnośnie atv2 i ośmielę się twierdzić, że na atv1 będzie tak samo lub bardzo podobnie ponieważ po przez cyberduck znalazłem opisywany tam folder a w ustawieniach XBMC można ustawić skąd dokonać ma instalacji pluginu.

ścieżka dostępu do folderu: Applications/XBMC.app/Contents/Resources/XBMC/addons (i tam musi się znaleźć plugin)
no i w apple tv: XBMC/System/Setings/Add-ons/get add-ons (i chyba tam powinno to być)

A jeżeli z zipa to jest opcja "install from zip file" i tam wybierasz z jakiego folderu, ja na dysku atv nie miałem folderu "desktop" więc dodałem takowy i wrzuciłem tam pustego zipa żeby zobaczyć czy na atv się to pojawi i pojawiło się więc jak tak zrobisz to powinien widzieć pliki zip.

Powinno się udać, daj znać co z tego wyszło


Dzięki za odpowiedź , już czytałem temat o aTV2 zanim się zdecydowałem zapytać w tym temacie
, niestety ścieżki się nie pokrywają, próbowałem instalować wtyczki z pendrive ale nie działają i wywala błąd w momencie otwierania wtyczki przez XBMC.
Widać że aTV1i2to nie jest to samo, cóż - pozostaje mi szukać dalej odpowiedzi jak to ugryźć

#9 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 03 listopada 2012 - 23:14

Ale ta ścieżka którą ci napisałem jest sprawdzona na atv 1gen więc powinno być ok, warto spróbować w końcu można zawsze to wyrzucić z dysku prawda?

#10 bullass

bullass
  • 19 postów
  • SkądOslo, NO

Napisano 05 listopada 2012 - 18:19

Ale ta ścieżka którą ci napisałem jest sprawdzona na atv 1gen więc powinno być ok, warto spróbować w końcu można zawsze to wyrzucić z dysku prawda?


Masz rację , scieżka jest poprawna lecz niestety nie działa , wywala błąd skryptu
, na iPad2 i iPhone działa , więc raczej wtyczki są sprawne...
jakieś pomysły jak to uruchomić?

#11 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 05 listopada 2012 - 20:47

No to niestety nie pomogę już, może ktoś inny będzie na tyle dobry, powodzenia.

#12 Paolo

Paolo
  • 85 postów
  • SkądPuszcza Kampinoska

Napisano 09 listopada 2012 - 23:11

Czy można zmusić Apple TV 1g do wyświetlania polskich napisów do filmów z iTunes Store, które takie napisy mają ? W menu Audio/Video napisy można ustawić tylko w kilku językach zachodnioeuropejskich ...

#13 mcdanio

mcdanio
  • 16 postów
  • SkądLondon

Napisano 11 listopada 2012 - 12:17

sugerowalbym opisac proces instalacji crystalbuntu , chyba najciekawsza opcja dla ATV1 :)

#14 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 15 listopada 2012 - 20:23

Kolega mcdanio mógłby więc opisać tutaj czym jest crystalbuntu i jak się to wykonuje.

Rozszerzenie powierzchni dyskowej apple tv o pojemność dysku USB

Widziałem w starych postach że wiele osób zadawało pytania jak to zrobić ale albo nie otrzymywali odp. a jak sobie poradzili sami to nie pisali jak to zrobili ja sam miałem z tym problem ale udało mi się dojść do tego.

Trudno nazwać ten post tutorialem bo to tak naprawdę banalne i aż wstyd się przyznać, że miałem z tym problem ale napiszę co trzeba zainstalować by działało.

Krok1
wszedłem Maintenance/Settings/nito Smart Installer

Krok2
Wchodzimy w nitoTV/settings/install software/smart installer po instalacji powinien widzieć dysk USB jako folder( o takiej samej nazwie jak dysk) w katalogu files.
Dzięki temu możemy też podłączyć pendrive od znajomego i bezpośrednio skopiować plik na nasze apple tv.







Widziałem, że jest możliwość zainstalowania emulatora gier z czasów kiedy bylem małym chłopcem czyli NES itp. mógł by mi ktoś powiedzieć coś więcej w tym temacie?
(mam na myśli jak to zrobić, pomijając zainstalowanie emulatora, co mi jest potrzebne oprócz pobranych gier, ponad to czy apple tv już zawsze będzie działać wtedy w trybie chyba serwisowym - mrugająca pomarańczowa dioda)

Piszcie tu (lub prywatnie to na koniec jak mi się uda wszystko ogarnąć to mogę zrobić tutoriala) Piszcie nawet jak byście mieli odświeżyć temat za 100lat bo mam sentyment do tej prostej grafiki i koślawych dźwięków.

#15 Pavulon_

Pavulon_
  • 142 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 grudnia 2012 - 20:54

Mam ATV ver 1 i ostatnio przestał działać. Nie za bardzo wiem co się stało ale po prostu widzi sieć wifi ale nie ma sygnału, net nie bangla, nie robi synchronizacji, nic ... itunes na Mac też go juz przestał widzieć ... czy to kwestia nowszego softu iTunes i jakoś się gryzie z ATV ? pls help, laik ze mnie w temacie ale ostatnie 4 lata ATV śmigał idealnie i nagle ... zonk dzięki

#16 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 18 grudnia 2012 - 12:35

jest możliwość przesyłania obraz oraz dźwięku do atv gen1 tak jak w atv black, poprzez airplay? chodzi mi konkretnie o stremowanie dzięku z macbooka, oraz klonowanie obrazu i dzwięku z ip4s?

#17 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 20:25

dźwięk jak najbardziej, właściwie tylko to, bo dla całej reszty hardware ATV1 powoli staje się leciwy i nie domaga roli...

#18 bzyk74

bzyk74
  • 111 postów

Napisano 04 stycznia 2013 - 23:14

Apple tv first gen (apple tv 1) linux - Crystalbuntu XBMC 11 jako alternatywa

Mini post dla fanow pierwszej generacji z Apple TV + crystal HD i userow bardziej zaawansowanych. Napisze tak - nie zawracajcie sobie glowy na razie, crystalubuntu w stosunku do mini osx-a (zainstalowanych fabrycznie) na atv jest tragiczne, chodzi znacznie wolniej niz 3.0.2, jest problem z wyprowadzeniem dzwieku dts/dd... szkoda czasu, dla chetnych samodzielnego sprawdzenia proponuje instalke i bootowanie z USB (nie niszczy obecnego systemu) - TU jest tutorial Crystalbuntu - XBMC , wymaga cierpliwosci, nie ma gui, wiec trwa i trwa, a progresu nie widac... nie martwcie sie ze pokazuje 1080i , w momencie odtwarzania przelaczy sie na 1080p... ACZKOLWIEK nie warto, szkoda Waszego czasu, ja juz swoj zmarnowalem.... Nastepne XBMC 12 (frodo) bedzie pracowac tylko na nowszym jadrze niz obecne crystalubuntu, moze wtedy bedzie warto znow rozpoczac przygode z testowaniem... Tak off-toppic czy KTOS z WAS atv maniakow (zakladam) testowal android box-a ?? Mnie troszke kusi (frodo RC3 jest juz na androida) ?? Ceny sa superfajne (200-300zl za swietnie w teori wyposazone urzadzenie) Jedynym androidkiem jaki posiadam jest sramsung galaxy s (tylko do developerki, nie martwcie sie :) i nie moge uzyskac na nim dzwieku :( Moze ktos ma cos szybszego i mogly potestowac...

pozdrawiam Andrzej

#19 coldcat

coldcat
  • 24 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 18:43

A propos tworzenia własnego obrazu dysku - czy jest na to sposób bez konieczności wyjmowania go z obudowy Apple TV? Aktualnie mam zjailbrekowane aTV1 z Firecore aTV flash jednak przymierzam się do instalacji crystalbuntu i chciałem mieć na wszelki wypadek kopię. Nurtuje mnie też pytanie, czy XMBC na Crystalbuntu będzie widział zewnętrzny dysk USB sformatowany jako HFS ? Pozdrawiam Jarek

#20 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 12:01

Co do obrazu dysku bez otwierania atv to poszukaj w starszych tematach bo ktoś deklarował się, że tego dokonał chyba przez total commander dowiedz się na priv i napisz czy da i jak. Teraz pytanie ode mnie czym jest "crystalbuntu" a dokładniej czym to jest, jak to działa i dlaczego wszyscy się tak na to napalają?

#21 bullass

bullass
  • 19 postów
  • SkądOslo, NO

Napisano 18 stycznia 2013 - 14:39

Teraz pytanie ode mnie czym jest "crystalbuntu" a dokładniej czym to jest, jak to działa i dlaczego wszyscy się tak na to napalają?


Jest to właściwie XBMC , [url=http://stmlabs.com/tag/crystalbuntu/]crystalbuntu [/url] obsługuje kartę crystal HD (wpinaną w miejsce WiFi) sterowniki są już dograne w instalatorze i uruchamia się odrazu po włączeniu aTv, właśnie testuje Crystala z nową kartą i jak narazie chodzi lepiej niż to XBMC z aTv Flash-a, wciąż tylko nie widzi mi dysku 1tb po usb, może ktoś wie jak to ogarnąć ?

#22 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 17:29

...obsługuje kartę crystal HD (wpinaną w miejsce WiFi)...


W takim razie nie wiem poco użytkownikowi "coldcat" wiedza ja zrobić obraz dysku bez wyjmowania tegoż dysku z ATV skoro i tam musi otworzyć puszkę by wpiąć crystal HD.

#23 bullass

bullass
  • 19 postów
  • SkądOslo, NO

Napisano 18 stycznia 2013 - 19:38

W takim razie nie wiem poco użytkownikowi "coldcat" wiedza ja zrobić obraz dysku bez wyjmowania tegoż dysku z ATV skoro i tam musi otworzyć puszkę by wpiąć crystal HD.


właściwie to nie musi ale jak ale chce miec 1080p to warto, ja to traktuje jako gadzet bo filmy w standardowyn 720p mnie zadowalają...

#24 kafkamr

kafkamr
  • 5 postów

Napisano 10 lutego 2013 - 15:16

Uwaga: ATV USB Creator nie działa pod OS X Moutain Lion (prawdopodobnie pod Lionem też nie) w połowie tworzenia pendrive-a do przeróbki występuje błąd.


jest na to sposób:

open terminal >> type" sudo -s" >> enter your user password>> now go to the atv creator app in finder and right click on it and select show package contents>>contents|macOS| and drag the atvcreator package to the terminal and hit enter. now it will launch and should work it did for me anyways.

#25 bzyk74

bzyk74
  • 111 postów

Napisano 12 lutego 2013 - 00:33

A propos tworzenia własnego obrazu dysku - czy jest na to sposób bez konieczności wyjmowania go z obudowy Apple TV?
Aktualnie mam zjailbrekowane aTV1 z Firecore aTV flash jednak przymierzam się do instalacji crystalbuntu i chciałem mieć na wszelki wypadek kopię. Nurtuje mnie też pytanie, czy XMBC na Crystalbuntu będzie widział zewnętrzny dysk USB sformatowany jako HFS ?

Pozdrawiam
Jarek


Tak, mozna zrobic to na zewnetrznym dysku (ale nie pendrivie, bedzie za wolny/zbyt malo wydajny) USB - wystarczy zciagnac gotowy image z crystalubuntu! Dysk usb oczywiscie zostanie sformatowany na ext-a, wiec dane proponuje zabezpieczyc...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych