Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oszust wśród użytkowników myapple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 26 września 2012 - 10:09

Witam, wśród zarejestrowanych użytkowników myapple jest prawdopodobnie oszust.
Kolega ma nick: marcogal
i wystawił takie oto ogłoszenie na myapple: http://myapple.pl/sp...z-simlocka.html
Z tego co widzialem, jego profil odwidziło mnóstwo osób, mimo że ogloszenie zamknął bardzo szybko.

Ja się naciąłem, nie przeczę, ale z tego co wyszukałem, to nacięły się też inne osoby, bo się wygooglała w tym samym terminie aukcja allegro prywatna pod konkretnego użytkownika.

Teoretycznie mam jego dane, ale poza nr konta nie sądzę, żeby reszta była prawdziwa, ponieważ mi na priva podwał inny adres a na allegro inny.

Jeśli ktoś kojarzy faceta, to proszę poprostu uwarzać.

---------- Wpis dodano o 11:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:32 ----------

PS. Jedna prośba, może komuś się chce to może znajdzie jakieś dane lokalizujące koleżkę. Ja się dowiedziałem tyle:
podaje się jako: Cibor Sokołowski
email: trunk@o2.pl
nick na myapple: marcogal
dane do konta podaje: Niemodlin albo Szczecin
mam jeszcze nr kont, ale powiedzmy że to zostawiam.

#2 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 26 września 2012 - 10:10

Jakie masz dowody przeciwko niemu?

#3 _Frantic

_Frantic
  • 83 postów

Napisano 26 września 2012 - 10:16

Skoro chcecie kupować ip4s w cenie za która nawet porządnej 4 się nie kupi to co się dziwić, wszystko na własne życzenie

#4 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 26 września 2012 - 10:20

Jakie masz dowody przeciwko niemu?


Moja wpłata i dodatkowo w tym samym terminie wystawiona i sprzedana inna aukcja na allegro z nazwiskiem tym samym ale adresem innym (był podany w opisie). Posty i info od innego użytkownika z podobnym problemem.

Skoro chcecie kupować ip4s w cenie za która nawet porządnej 4 się nie kupi to co się dziwić, wszystko na własne życzenie


Dźizas, wiem wiem, ja to wszystko wiem, w sumie zdarzyło mi się to pierwszy raz. No takie życie. Masz rację.

#5 blade1230

blade1230
  • 15 postów

Napisano 26 września 2012 - 10:22

wiesz jak komuś są potrzebne bardzo pieniądze to skłonny jest sprzedać za mniejszą cenę, bo w tedy szybciej się sprzeda

#6 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 26 września 2012 - 10:28

własnie, z tego żyją np lombardy tfu tfu tfu

#7 tasiu

tasiu
  • 546 postów
  • Skądokolice Cieszyna

Napisano 26 września 2012 - 15:46

Na FB masz jego imię i nazwisko oraz zdjęcie.

#8 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 26 września 2012 - 17:02

nie mam fb niestety. Masz linka?

#9 Creator

Creator
  • 132 postów
  • SkądElbląg, PL

Napisano 26 września 2012 - 17:15

Po wpisaniu podanego maila w wyszukiwarkę FB wyskakuje taki ktoś: Karol Sobiech | Facebook

#10 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 01 października 2012 - 15:21

Mała korekta, nie trunk tylko truuunk@o2.pl
Więc panu od trunk-a zwracam honor.

A swoją drogą, sprawda trafiła na Policję, ma już swój nr, papiery zaniesione, przesłuchanie 1,5 h. Będę czasami informował co się w temacie dzieje, może kiedyś komuś w potrzebie się przyda.

Pozdrawiam

#11 seca

seca
  • 8 postów

Napisano 01 października 2012 - 22:39

liczę na pozytywne zakończenie, sam kupiłem iP 5 i zaraz będę szukał kogoś do sprzedaży iP 4S

#12 parada1990

parada1990
  • 35 postów

Napisano 02 października 2012 - 22:43

nie łudź się :-) U mnie była kradzież na 1010 złotych, iPhone 4, pieniądze zablokowane na koncie także oszust ich nie dostał, przesłuchiwania 2x po 2.5 godziny.. Co z tego wyszło, czekanie ok roku i sprawa umorzona ... Dodzwoniłem się do prokuratora i jego odzew" pieniadze jak odda poczta to odda, jak nie to nie"... list napisany do poczty o zwrot pieniedzy, dolaczone wszystko 0 odzewu..

#13 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 02 października 2012 - 23:08

No zobaczymy, a nóż a widelec. Prokuratura wyjmie z banku dane delikwenta, mają ip komputera skąd szła korespondencja, tak że narzędzia mają. Bank mi kasy nie zwróci, to pewne. Ale sprawa sądowa tak. Jak pojawią się konkretne dane koleżki to zawsze może go święty mikołaj ze wschodu, znaczy gwiazdor odwiedzić. I teraz pytanie, przyniesie prezent czy rózgę :)

#14 VeNom3g

VeNom3g
  • 40 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2012 - 14:31

zycze powodzenia w znalezieniu sprawcy.

#15 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 17 września 2013 - 13:09

Sprawa umożona, znaleźli kolesia, ale powiedział, że ktoś się pod jego konto podszył...masakra hehehe... zamiast pociągnąć go z kasy, to stwierdzili, że skoro twierdzi, że ktoś się podszył to znaczy, że nie kłamie :)

#16 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 17 września 2013 - 14:22

Oserwować, obserwować, no i informować naturalnie. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych