Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 3gs - Brak SIM po aktualizacji do iOS 6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 bobek26

bobek26
  • 6 postów

Napisano 25 września 2012 - 11:30

Cześć. Mam iphone'a 3gs. Aktualizowałem go w niedzielę do iOS 6. Po aktualizacji przestał czytać moją kartę sim. Telefon kupiony w Orange. SIMlock na Orange. Karta w Orange. Wyskoczył komunikat przy konfiguracji telefonu - Włóż karte SIM bez blokady pin. Kupiłem nawet nowy starter za 5 pln bez blokady - nie pomogło. Po udanej próbie powrotu do 5.1.1 - również to samo. Wyświetla się "Brak SIM". Zrobiłem Jailbreak'a - bez zmian. Aktualnie telefon posiada BB 05.16.07. Oczywiście żaden BB od iPada nigdy nie był na nim instalowany. Wczoraj jeździłem po Trójmiejskich serwisach komórkowych i udało mi się zlokalizować jednego gościa z takim samym problemem. Jak na razie również nie znalazł rozwiązania. Pomoc techniczna Apple odsyła do Orange. Orange do Apple... Panowie i panie... jakieś sugestie? Pozdr

#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 września 2012 - 11:42

rozumiem, ze włożyłeś kartę Orange bez PINu i jaki był wtedy komunikat ?

#3 bobek26

bobek26
  • 6 postów

Napisano 25 września 2012 - 11:53

Znalazłem rozwiązanie... Uszkodzone gniazdo SIM... ;/ Po mocniejszym dociśnięciu tacki z kartą telefon prosi o PIN. Gniazdo do wymiany? Z tym, że jak podczas zwykłej aktualizacji mogło to się stać to nie mam pojęcia. Telefon nie upadł - leżał cały czas obok laptopa. Dziwne ;/

#4 maxtor

maxtor
  • 13 postów

Napisano 27 września 2012 - 07:57

Mam ten sam problem od 10 minut. Resety i wkladanie/wyjmowanie karty nic nie dają. Potrzebuję pilnej pomocy :)

#5 maxtor

maxtor
  • 13 postów

Napisano 28 września 2012 - 11:57

Problem się wyjaśnił. W czasie aktualizacji (sieć 3G, nie przez Wi-Fi i iTunes) padła karta SIM. Nie działała też w innym iphonie. W punkcie zrobiłem duplikat (60 PLN) i wszystko działa. Jak widać aktualizacje nie zawsze są darmowe :) pzdr

#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2012 - 18:30

Jak karta przestaje działać, to wymiana jest bezpłatna, nie wiem po co przepłaciłeś aż 60 zł.

#7 pico90

pico90
  • 1 postów

Napisano 28 września 2012 - 21:38

Witam odrazu na wstepie zaznacze ze jestem świeżakiem :) przypadkowo kliknalem wczoraj w itunes aktualizacje, nawiekszy chyba błąd jaki moglem zrobić.(tel kupilem niedawno od kolegi z zagranicy byl zrobiony jailbreaki sciagniety simlock wszystko smigalo elegancko) teraz moje pytanie czy w najblizysz czasie mozna sie spodziewac jakiegos Jaila? albo czy ruch opisany w tym poradniku przejdzie [ [url=http://www.myapple.pl/iphone-ipod-touch/46616-przywracanie-dziewictwa-iphoneowi.html]Przywracanie "dziewictwa" iPhone'owi[/url] ] jezeli tak prosilbym o odswieżenie linkow :) Pozdrawiam

#8 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 września 2012 - 11:01

Zaktualizowałeś soft, zrób RESTORE i masz czysty soft. JailBreak zawsze prędzej czy później wyjdzie, ale darmowego zdjęcia SimLock'a na najnowsze iPhone'y dawno nie było

#9 bernardinio

bernardinio
  • 9 postów

Napisano 04 grudnia 2012 - 15:11

aktywacja 3gs zdjęcie simlocka w komisie rozwiąże problem na 3gs-ie? (u mnie wykrywa sim, ale nie da się aktywować bo tej był w o2)

#10 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2012 - 21:03

W komisach nie da się zdjąć simlocka z iPhone.

#11 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 grudnia 2012 - 21:23

Znaczy pewnie przez komis da się zlecić zdjęcie SimLock'a, ale pewnie będzie to kosztować jeszcze więcej a tak bez wychodzenia z domu możesz wykupić usługę chociażby na simlock.pl

#12 dominzak

dominzak
  • 474 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 grudnia 2012 - 21:37

Tak jak kolega wyżej ja także raz na zawsze załatwiłem problem simlocka tutaj Simlock.pl - Uwolnij swój telefon od blokady simlock i mogę z czystym sumieniem polecić tą stronę każdemu. Zdjąłem locka z Orange UK w kilka dni (choć przyznam, że nie było tanio, ale błędy kosztują) jednak było warto bo wolność od zamulającego 3GSa JB i Ultrasn0w jest bezcenna! :D

#13 bernardinio

bernardinio
  • 9 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 11:45

próbowałem zrobić jb i hacktivate przez sb0wbreeze i iBooty wedłyg tego filmiku [url=http://www.youtube.com/watch?v=p8kLQb4OSUE]iPhone 3GS iOS 6.0.1 Desactivar SIN SIM CARD (Hacktivate) - YouTube[/url] ,ale gy już wyznaczam mu custom ipsw z dysku do zrobienia restore, itunes wyświetla mi komunikat w stylu " serwer apple jest tymczasowo niedostępny lub nie można się z nim połączyć , proszę spróbować pózniej". Co mam zrobić? POMOCY!

- - - Połączono posty - - -

w komisie powiedzieli ,że mogą zrobićtethered jb za 50 zł czy to załatwi problem z aktywacją i jb?

#14 bernardinio

bernardinio
  • 9 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 19:46

Problem rozwiązany, udało mi się zrobićdowngrade do 4.1. Niestety pojawił się kolejny problem, Czcędo ipka wgrać ios 4.3 ale podczas restore wywala mi błąd 11. Pomoże ktoś?

#15 iThomas

iThomas
  • 172 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 19:51

Moze wina lezy po stronie iTunes'a? Sprobuj sciagnac osobny plik z softem z internetu, przejdz do trybu DFU i z wcisnietym klawiszem Shift (jesli nie korzystasz z Mac) kliknij na restore i wybierz plik z iOSem... Nie daje gwarancji ale mi kiedys pomoglo

#16 bernardinio

bernardinio
  • 9 postów

Napisano 19 grudnia 2012 - 20:18

Właśnie się zorientowałem ,że mam shsh zapisane dla 4.3.5 a nie 4.3 więc spróbuje z 4.3.5 i dam znać.( tak w ogóle to mam BB od ipada, 06.15.00)

Znalazłem poradnik jak to wykonać. Proszę o odpowiedz czy tak ma być:

Instrukcja pod Windowsa.
1.Sciagasz soft do 3gs (ios) (iPhone2,1_5.0_9A334_Restore) w opcjax expert zaznaczasz aby był haktywowany. Klikasz bulid ipws.
2.Sciagasz snobrezza do ios 5 (sn0wbreeze-v2.8b8)
3.Przerabiasz snowem soft. (jeżeli jesteś leniwy tu link do haktywowanego softu do 3gs Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! )
4.iREB-r4 wprowadzasz telefon w pwng dfu.
5.Potem w itunes klikasz odtwórz z shiftem i wybierasz soft zrobiony przez snowa (powinien się tak nazywać sn0wbreeze_iPhone 3GS-5.0)
6.Czekasz aż soft się zainstaluje
7.Uzywasz ibooty aby właczyć telefon.
8.Sciągasz redsnowa (najnowszy obsługujący iOS5) ps. nie jest to konieczne ponieważ po wgraniu softu przerobionego snowem i tak mamy Cydie.
9.Uruchamiasz go zaznaczasz w extras w select ipws orginalny ios5 (iPhone2,1_5.0_9A334_Restore)
10.Potem klikasz Jilbreak and instal cydia i tam masz Instal BB ipada czy cos takiego . Zaznaczasz to i czekasz aż cały proces sie zrobi.
11.Uruchaszmiasz telefone rednowem opcja Just Boot która znajduję sie w extras
12.Uruchaszmiasz cydie gdy już telefon się włączy .
13.Czekasz aż sie zaktualizuję
14.Sciagasz Ultrasnowa
15.Po ponownym uruchomienie telefonu powinno być wszystko ok.

Kroki od 8 do 11 można pominąć.
Ale podobno nowy redsnow naprawia błąd z rozłączaniem wi fi przy uruchomionej funkcji lokalizacji.
UWAGA !!!!!!!
Jeżeli po instalacji Ultrasnow telefon nadal nie łapie zasięgu/sieci należy ponownie wgrać BB od ipada.
UWAGA 2 !!!!!!!!!!!! ^^
Na razie istnieję tylko JailBreak na uwięzi i co z tym idzie za każdym razem kiedy padnie nam bateria lub przyjdzie potrzeba ponownego uruchomienia telefonu potrzebny nam będzie komputer z redsnowem lub ibooty.
Jest też inna opcja o której możemy przeczytać tu :
[url]http://www.ipod.info.pl/index.php/pr...ilbreak-ios-5/[/url]
Pamiętajmy jednak aby cieszyć się wszystkim funkcjami telefonu będziemy musieli użyć komputera.
UWAGA 3!!!!!!!!!! -,-
Jeżeli telefon zawiesił się na jabłku po aktualizacji Cydii lub po wgraniu softu należy użyć Redsnowa (Just Boot now) lub iBooty aby odpalić telefon.

Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC.

- - - Połączono posty - - -

Czy wystarczy po prostu wgraćsoft przez itunes i potem dopiero zrobić jailbreak? I czy w ogóle da się zrobić jb i ominąć simlocka? bo nie chce żeby mi simlock wrócił po aktualizacji ;/

#17 iThomas

iThomas
  • 172 postów

Napisano 21 grudnia 2012 - 13:46

Jest to mozliwe. Mozna wgrac oryginalny iOS, a nastepnie poprzez prosty program wykonac jailbreak/wgrac Cydie. Program CHYBA nazywal sie JailbreakMe. Robilem to jeszcze na iPhone 2G wiec nie wiem jak to bedzie dzialac w Twoim przypadku

#18 bernardinio

bernardinio
  • 9 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 22:37

to moje kolejne pytanie zanim sie za to wezmę- Czy po zrobieniu jb na 4.3.5(jak mi się uda wgrać) będę mógł też ominąć simlocka? (właśnie przeczytałem na tym forum ,że przy bb od ipada 06.15 nie da się zrobić restore w itunes na orginalnym sofcie) ? POMOŻE KTOŚ?!

#19 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 31 grudnia 2012 - 08:03

Witam w orange duplikat kosztuje 25 zł wiem bo wymieniałem dziesiątki razy,jeżeli to karta na doładowania.

#20 Qbolezo

Qbolezo
  • 43 postów

Napisano 09 lutego 2013 - 16:27

Witam, mam podobny problem. Mój iPhone 3GS nie widzi karty sim. Dopiero po mocnym dociśnięciu palcem tacki widzi kartę. Czy to jest wina softu 6.1 czy karty czy bardziej gniazda sim? Ktoś miał podobny problem? Dodam że jak docisnę tackę to tel działa około całą dobę po czym problem występuje ponownie.

#21 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 lutego 2013 - 18:12

Jasne, bo problem z tacką jest problemem softwareowym, tak samo jak stłuczesz wyświetlacz, też będziesz pytał czy restore go naprawi? Myśl trochę.

#22 Qbolezo

Qbolezo
  • 43 postów

Napisano 13 lutego 2013 - 22:08

Zauważyłem że przy rozebraniu urwała się blaszka która dotyka ramkę, czy to może być też tego wina? [ATTACH=CONFIG]13739[/ATTACH]

#23 Qbolezo

Qbolezo
  • 43 postów

Napisano 18 lutego 2013 - 01:32

[url=http://www.youtube.com/watch?v=dgOBic2N4_8]How to Fix No Sim Installed Error on iPhone 3G 3GS - YouTube[/url]

Gdyby ktoś miał problem - mi pomogło :)
Polecam filmik.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych