Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Clash of clans


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#51 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 18 lipca 2013 - 13:38

Jednostki które trenujesz, służą tylko do ataku. Jednak w miarę zdobywania doświadczenia, możesz mieć króla i królową, którzy bronią wioski. Przy obronie pomocne są jednostki, które zostały Ci przekazane, gdy jesteś w klanie. Za dotacje jednostek otrzymuje się punkty doświadczenia.
Warto odbudować siedzibę klanu jak najszybciej. Wybór klanu - najlepiej ten, w którym są częste dotacje - jeśli jesteś aktywnym graczem - to pomoże w szybszym zdobywaniu surowców i zdobywaniu doświadczenia = rozbudowie wioski. Będąc w klanie możesz komunikować się z innymi (czat klanu i globalny). Niektóre z klanów mają wymagania, aby stać się ich członkiem (np. ilość dotacji).


Jednostki służą też jako obsadzenie Clan Castle graczy z klanu. Niektórzy gracze uruchamiają oddzielną "produkcję" jednostek na potrzeby clanu. Archer Quenn i Barbarian King są to jednostki, które polecam jako "dodatek" do obrony. Warto skupiać się na rozwijaniu Archer Tower, Mortar itp. Co do siedziby clanu (Clan Castle) to pełni ona bardzo ważny element w obronie. Jednak nie warto upować Town Hall by upować Clan Castle na wyższy level (Town Hall jest "zaporową" budowlą, której poziom określa zaawansowanie i rozwój naszej wioski). Co do wyboru clanu - początkujący gracz "wyleci" z dobrego clanu. Powód? Nie posiada wystarczająco dobrych jednostek aby wspomagać kolegów z Clanu. To poskutkuje brakiem możliwości donacji a w ostatecznym rozrachunku, usunięcie takiego gracza z powodu braku odpowiedniej ilości donacji. Polecam więc Clany dopiero co rozwijające się o dużej tolerancji na donacje.

Dopiero co zacząłem grać, więc pytania mogą być z rodzaju zielonych. ;) Jednostki, które trenujemy w koszarach służą tylko do ataku, czy również bronią naszą wioske w momencie zagrożenia? Pytam, bo na razie widziałem tylko sytaucje, gdy wioski bronią maszyny. A może istnieją jedynie specjalne jednostki defensywne?
Kolejne- czy ktoś by mógł bardziej szczegółowo opisać działanie klanów w tej grze? Głowne założenia znam (grało się w plemiona ;), chodzi mi bardziej o konkrety. Jak wygląda wspomaganie się wojskiem, współpraca itp.

Gra przypadła mi do gustu i mimo, że takie rozgrywki zawsze mocno mnie uzależniały, wylądowała w docku. ;)


Główną ideą clanu jest wspomaganie się jednostkami. Także wymiana spostrzeżeń na chacie. Na czele stoi lider pod nim stoją leaderzy (starsi). którzy posiadają uprawnienia niewiele mniejsze od leadera. Clany mają wymagania, głównie chodzi tu o liczbę pucharów. Potem weryfikuje się liczbę donacji otrzymanych od danego gracza.

Co do rozwoju wioski to polecam rozwijanie Town Hall (główna siedziba) na samym końcu. Czyli w tym wypadku, kiedy nie możemy już niczego rozwinąć bez upowania TH. Wszystkie jednostki defensywne otaczamy murami. Założenie w obronie jest takie, że bronimy wszelkimi siłami magazynów ze złotem i elixirem. Te surowce określają szybkość naszego rozwoju. Gemsów (diamentów) pod żadnym pozorem nie wydajemy. 500 gemsów pozwoli na m na wykupienie 3-go budowniczego. Po osiągnięciu 1250 pucharów otrzymamy od gry 250 gems, co zazwyczaj pozwala już na zakup trzeciego budowlańca. Atakujemy tak często jak to możliwe. Kolejność rozwoju budynków w wiosce wygląda następująco.

Mortar---> Wizard Tower----> Archer Tower----> Cannon----> Air Defense-----> Clan Castle----> Army Camp---> Barracks----> Laboratory -----> Gold/Elixir Storage----> Walls (mury) oraz cała reszta. Na samym końcu Town Hall.

#52 Amsztel

Amsztel
  • 81 postów
  • SkądToruń

Napisano 31 lipca 2013 - 19:08

Jolaos - fajnie wszystko wytlumaczyles, ale tzw. kolejnosc rozwoju wcale nie musi wygladac tak jak napisales, a nwet nie powinna :) Z tego by wynikalo, ze robisz upgrade air def. przed army campami? Really? :)

#53 Remik666

Remik666
  • 105 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 31 lipca 2013 - 19:43

Ja też robię air defense przed army camp ;) Potem dużo smoków lata i healerów, więc w takiej sytuacji air defense się przydaje, army camp nie ;) Jak nie masz dobrze rozstawionego air defense to 10 gigantów i 3 healerów rozwali Ci wioskę.

#54 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 04 września 2013 - 16:12

Witam, dopiero zaczałem grać ale gra strasznie mnie wciągneła. Myślę, że na dniach będę budował Clan Castle, czy jest jakiś klan dla laików w grze? Chętnie dołącze, nie potrzebuje żadnych wsparć, po prostu, żeby z kims pogadać albo podpytać o jakieś rady. Zastanawia mnie obrona, czy jak są drzewa i kamienie, to jednoski przeciwnika mogą przez nie przechodzić? Za kilka h kończy mi się okres ochronny, ale nie jest źle, wioska nie najgorzej rozbudowana, irytuje brak innych budowniczych ale już mam 290gemsów, czekam i za tydzień może już będzie 3 bob budowniczy :) Dodawajcie, mój nick Da4V. Szukam chętnych do wspólnej gry i wymiany zdan i ciekawostech, chętnie posłucha mrad doświadczonych ;)

#55 Amsztel

Amsztel
  • 81 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 września 2013 - 22:52

musisz dolaczyc do jakiegos klanu i podac tu jego nazwe inaczej Cie nie znajde.

#56 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 05 września 2013 - 00:54

Zapraszam do klanu Polska.

#57 Amsztel

Amsztel
  • 81 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 września 2013 - 16:23

klanow polska jest od .... nie polecam ich.

#58 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 września 2013 - 17:00

dodajcie mnie na Game Centerze nick Da4V do weekendu będę miał Clan Castle. jakis klanik dla laika, który chętnie wesprze radami, gram dość często, ogar jest (dużo grałem w ogame), wyślę troche łuków do klanu gdy będzie trzeba :) kolejne pytanie, czy jak ktoś mnie pokona i zniszczy całą wioskę, to ja tebudowle trace i musze budować od nowa czy on tylko surowce mi kradnie? bo jak narazie 3 ataki odparłem to nie bardzo wiem czy były straty..

#59 Amsztel

Amsztel
  • 81 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 września 2013 - 18:31

kolego to ogar czy nieogar? :-) tylko surowce Ci kradnie. nawet helpa nie przeczytales? :-)

#60 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 września 2013 - 20:36

No ogar ogar, już więcej wiem, mam już prawie 400trofeów za samą obronę, jak narazie na 11 ataków tylko 1 koleś mnie ubił, bo remontowałem wieżę i mortala w jednym czasie niestety :( ogólnie powoli małymi kroczkami, gra jest fajna i przyjemna. No nic czekam na kogoś kto by mnie przygarnął do polskiego clanu, pozdrawiam. :)

#61 Amsztel

Amsztel
  • 81 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 września 2013 - 19:14

Nie chce podawac tu nazwy klanu, wiec jesli masz juz zamek to wejdz do jakiegokolwiek klanu i podaj tu jego nazwe. Wtedy Cie znajde :-)

#62 ZlyPL

ZlyPL
  • 229 postów

Napisano 14 września 2013 - 13:34

Starych wyjadaczy zapraszam do klanu "Polska !" 3 wolne miejsca, wysokie troops. Edit. Już 2 wolne miejsca

#63 Paull

Paull
  • 24 postów

Napisano 14 września 2013 - 15:21

Skorzystałem z zaproszenia dzięki ; ]

#64 Lock@

Lock@
  • 58 postów

Napisano 14 września 2013 - 19:56

No fajna gierka, ale jest kilka denerwujących rzeczy. Mam ciągle deficyt murów obronnych, przez co upchane to wszystko niemiłosiernie. Rozbudowa wszystkiego trwa wieki. W zasadzie bez użycia karty kredytowej, dostaje się mocno po tyłku, chyba, że ma się anielską cierpliwość. Początek, jak chyba większość, miałem głupi - atakowałem mapę bez sensu tracąc kasę i czas. Oczywiście wyprzytykałem się z klejnotów szybciutko, wychodząc z założenia, że skoro nie mogę pokonać przeciwników z mapy, tym trudniej będzie kogoś rzeczywistego. Błąd, niektóre wioski nie są chronione prawie wcale, niektóre widać wspomagane finansowo są nierealnie uzbrojone, wtedy lepiej dać sobie spokój :) Do klanu jeszcze nie dołączyłem, bo z moją brązową tarczą i 20 poziomem jestem za cienki :)

#65 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 14 września 2013 - 20:00

No fajna gierka, ale jest kilka denerwujących rzeczy. Mam ciągle deficyt murów obronnych, przez co upchane to wszystko niemiłosiernie. Rozbudowa wszystkiego trwa wieki. W zasadzie bez użycia karty kredytowej, dostaje się mocno po tyłku, chyba, że ma się anielską cierpliwość.
Początek, jak chyba większość, miałem głupi - atakowałem mapę bez sensu tracąc kasę i czas. Oczywiście wyprzytykałem się z klejnotów szybciutko, wychodząc z założenia, że skoro nie mogę pokonać przeciwników z mapy, tym trudniej będzie kogoś rzeczywistego. Błąd, niektóre wioski nie są chronione prawie wcale, niektóre widać wspomagane finansowo są nierealnie uzbrojone, wtedy lepiej dać sobie spokój :)
Do klanu jeszcze nie dołączyłem, bo z moją brązową tarczą i 20 poziomem jestem za cienki :)


Nie trzeba płacić ani jednego grosza. I nie trzeba mieć anielskiej cierpliwości. Co do gemsów to radzę zbierać (wycinanie drzew, likwidowanie kamieni) a po jakimś czasie uzbiera się liczba pozwalająca na kupno nowego boba. Nie mierz w top 100 players bo rzeczywiście oni często używają karty lub też używają różnych hacków.

#66 Lock@

Lock@
  • 58 postów

Napisano 15 września 2013 - 07:54

Nie potrzebuję nowego budowlańca, ci co mam się wyrabiają. Wycinka drzew i usuwanie kamieni też kosztuje. Ale nie mów mi, że czekanie 1,2,3 dni na to, aż jakaś budowla czy upgrade wreszcie stanie nie wymaga cierpliwości. Owszem, można zrabować kogoś i trochę zarobić, ale trzeba liczyć się z odwetem :D

#67 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 15 września 2013 - 09:05

Nie potrzebuję nowego budowlańca, ci co mam się wyrabiają. Wycinka drzew i usuwanie kamieni też kosztuje.
Ale nie mów mi, że czekanie 1,2,3 dni na to, aż jakaś budowla czy upgrade wreszcie stanie nie wymaga cierpliwości.
Owszem, można zrabować kogoś i trochę zarobić, ale trzeba liczyć się z odwetem :D


Kolega jak widzę początkujący:) Dojdź do takiego poziomu gdzie na up czeka się miesiąc i kosztuje on 8 milionów gold. Chcesz rady? Produkuj full camp archerów i ciągle atakuj. Technika sprawdza się znakomicie tak do 60 lvl.


EDIT: Każdy up niejako robiony jest z boku i nie wpływa w żaden sposób na grę:)

#68 Matysha

Matysha
  • 22 postów

Napisano 17 września 2013 - 16:09

Mam Klan z 8 zawodnikami, lvl wszyscy ~ 60. Jesteśmy skłonni na kolaboracje, chętnych do negocjacji zapraszam na matysha@o2.pl. Pozdrawiam!

#69 michas__

michas__
  • 12 postów

Napisano 23 września 2013 - 12:28

Zapraszam do wspolnej gry do klanu "nocne psy" !!! Czujecie ze nie macie zycia przez CoC to zapraszam do nas. My tez nie mamy :D

#70 Amsztel

Amsztel
  • 81 postów
  • SkądToruń

Napisano 25 września 2013 - 12:44

myslalem ze invite do klanu to w grze sie daje... A tu jakbym na globalu byl.

#71 RudziN

RudziN
  • 28 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 września 2013 - 20:53

Zapraszam wszystkich do klanu " Warszawa ", mój nick na GC i w grze to RudziN :)
https://www.facebook.com/CoCWarszawa

#72 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 12 listopada 2013 - 19:01

Jako lider klanu Polska Cytadela mam przyjemność zaprosić Was do wspólnej gry:)
Polska Cytadela powstała na skutek przemyśleń jej założycieli i doświadczeń wyniesionych z poprzednich klanów. Dążymy do obalenia rządów totalitarnych, jakie mają miejsce w większości polskich klanów (typu lider ma zawsze rację, jak nie, to masz kick).

Jakie są zasady?

- donacje minimum 500 jednostek na sezon;
- minimum 5 poziom łuków;
- tylko Polacy/Polki;
- ukończone 18 lat;
- aktywność w grze;
- dobry humor;

Dlaczego akurat my?

U nas panuje przyjazna atmosfera. Jesteśmy klanem ludzi, którzy chcą się wyluzować/zrelaksować po pracy czy szkole. Nie mamy ciśnienia na wyniki, aczkolwiek pijawkom od razu dziękujemy. Minimum powinno być osiągnięte tak aby innym klanowiczom grało się lepiej.

Reszty dowiesz się już w Cytadeli:)
Zapraszamy!:)

#73 Thunderbolt

Thunderbolt
  • 24 postów

Napisano 19 listopada 2013 - 19:01

dziwne, nie mogę Was znaleźć:)

#74 pikard865

pikard865
  • 2 postów

Napisano 20 listopada 2013 - 18:14

Witam! Jestem tutaj nowy i nie wiem czy był poruszany ten temat! Chodzi mi o to grałem od ponad roku i mi telefon przywrocił ustawienia fabryczne i gra mi sie skaskowała musze grac od poacztku! Mowie z gory ze nie mam konta na GC i iCloud Czy da się powrocic do swojego starego konta! Prosz o pomoc z gory dziekuje!

#75 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 20 listopada 2013 - 19:15

Telefon oczywiscie sam przywrocil ustawienia fabryczne ;p. pozatym musiales dac budowanie nowej wioski po instalacji gry (z tego co pamietam to kiedys sie pytalo o cos takiego). Teraz po instalacji masz od razu swoja wioske, nie da sie jej usunac bo znajduje sie na serwerze coc. Wiem to bo nie jednokrotniw po przegranym ataku tak sie wkur... Ze usowalem gre i dane z icloud. Dzien pozniej dalej stala moja wioska.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych