Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13" 2012 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#76 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 03 lipca 2013 - 12:11

Głupoty gadacie. Mam Air'a z 4GB i działa świetnie.


Do www i maila tyle wystarczy. Tylko że świat idzie do przodu a dopłata do 8GB nie jest specjalnie wysoka.

#77 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 03 lipca 2013 - 12:18

Do www i maila tyle wystarczy. Tylko że świat idzie do przodu a dopłata do 8GB nie jest specjalnie wysoka.


Iron mój Air poradził sobie wczoraj z grafika o wielkości 30000x18000 px i 300Dpi. Całkiem sprawnie, bez jakis większych problemów.
Ma 4GB RAM.
Wiecej...ostatnio na potrzeby iTunes przerabialiśmy Gra o Tron sezony. Kazdy odcinek trwa około 1 godziny. Film w SD, bitrate na poziomie 8Mbps.
HandBrake poradził sobie z jednym przebiegiem w 33 minuty, Air z 8GB to samo...w 31 minut.
Tak wiec te 8GB to takie "chce dla lepszego samopoczucia".

#78 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 03 lipca 2013 - 12:25

Odpal 10 zakładek w Safari + Chrome z jakimś filmem + iTunes + Mail + iPhoto + iMessage itp pierdoły, dodaj do tego Parallels i 8GB to mało.

#79 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 03 lipca 2013 - 12:38

Tylko po co to? Safari, Chrome itd w jednym czasie...jasne i kazdym osoba, każdego dnia używa tak laptopa...juz to widze. Dodam tylko, ze w czasie pracy nad grafika włączona była muzyka, a w trakcie konwersji filmów przeglądarka Safari pracowała i grała z iTunes muzyka. Bez problemów. A pisanie, ze jak uzywa ktos Safari to i 144 zakładki...bez przesady, kazdy normalny uzytkownik nie korzysta w taki sposob z komputera. Zazwyczaj sa to 2-3 programy. A do tego 4GB wystarczają z nawiązką, uwzględniając fakt, ze jeden z tych programów moze naprawdę dac "popalić" w zapotrzebowaniu na moc. Owszem, na stacji te same filmy konwersji trwała 9 minut. Tylko Air to nie stacja, w 99% czasu ma służyć do podstaw. A tutaj prawda jest taka, ze mam obok siebie Air'a z 4GB i 8GB...kazdy z nich w codziennym użytkowaniu pracuje tak samo wydajnie.

#80 kast6

kast6
  • 31 postów

Napisano 03 lipca 2013 - 13:37

No to już jest jakiś konkret.... Jeszcze trochę was poczytaj i zastanowię się, czy lepiej w ram pójść czy w dysk. Albo w ogóle kupię 11" i wezmę obie rzeczy...?

#81 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 03 lipca 2013 - 13:57

Kast6 strasznie malutki ekranie...moze zabraknąć Ci optycznie miejsca na ekranie (jest mały). Moja konfiguracji Air'a to podstawa, 128GB dysk i 4GB. Mam go od niespełna 3 miesięcy i wiem, ze bede go sprzedawał nie dlatego, bo jest mało wydajny, ale tylko po to, by kupic nowy model. Nie mam żadnych podstaw, by zarzucić brak wydajności w codziennym użytkowaniu i co ciekawe...nawet dla czysto porownawczych celów, zadania bardzo skomplikowane wykonał szybko i bez żadnego bólu. Mając obok 8GB nie widać żadnych różnic w normalnym używaniu, w naprawdę wymagających pracach, różnice sa minimalne i sięgają dosłownie ułamek różnicy na korzyść 8GB jednostki.

#82 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 03 lipca 2013 - 14:03

To poczekaj Arrasie na OSX Mavericks :D wtedy bedzie biadolenie: "dlaczego nie zamowilem 8 GB RAM"...

#83 mpta

mpta
  • 146 postów
  • Skądwroclaw/monachium

Napisano 03 lipca 2013 - 14:10

Chcialem Zonie kupic kompa i zastanawialem sie nad MBA 13 i MBP 13. Wzialem MBP i nie zaluje, jednak trzeba bylo wymienic ram na 8GB. ML zamulal na 4GB przy normalnej pracy (dysk 5400) Dysk tez wymienilem bo akurat mialem 7200. Plusem MBP jest to ze mozna rozbudowac. SSD nie jest juz takie niezbedne, ale da jeszcze kopa w przyszlosci na pewno.

#84 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 03 lipca 2013 - 14:11

Koyotte alez oczywiście, jak przyjdzie czas nowego OSX zobaczymy i porównamy to. Na dzis 4GB sa wystarczające do 99,9999% zadań podstawowych i średnio zaawansowanych.

#85 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 03 lipca 2013 - 14:21

No to fakt, na dzisiejszy standard i OSX ML to 4 GB RAM jest wystarczajace. Choc dla mnie osobiscie minimum to 8 GB.

#86 kast6

kast6
  • 31 postów

Napisano 03 lipca 2013 - 16:36

Czyli morał z tego taki, że koniecznie muszę kupić wersję z 8gb ramu. Laptopa kupuje na minimum 5 lat, a nie na dziś, więc wszystko jasne, 8gb kosztem większego dysku. Pozdrowienia - dzięki.

#87 Gość_ubiq2012_*

Gość_ubiq2012_*

Napisano 21 sierpnia 2013 - 13:14

Laptop na 5 lat... Mało realne.

#88 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 22 sierpnia 2013 - 07:32

Laptop na 5 lat... Mało realne.


Zależy od zastosowań, nie dajmy się zwariować.
Piszę to właśnie z HP6910p który ma 6 lat i działa mega sprawnie pod W8.
Szczególnie że ma 4GB ram, czyli tyle co większość nowych komputerów.
Można rozbudować do 8GB, dołożyc dysk SSD i jedynie procesor jest ok 2x wolniejszy od dzisiejszych konstrukcji.
Podczas codziennej pracy biurowej to nie jest odczuwalne.
Rozwój laptopów jest obecnie powolny.

#89 yahuto

yahuto
  • 323 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 sierpnia 2013 - 13:52

Laptop na 5 lat... Mało realne.

Ja miałem MB Alu z 2008 z 8GB ramu i dyskiem SSD. Kupiłem właśnie MBP 2012 na i5 dodałem 16 GB ramu i dysk OCZ SSD 256 GB. Alu służył mi 5 lat więc i ten posłuży mi 5 lat ;-)

PS. Alu wciąż działa bardzo zadowalająco (dostała żona) i będzie miał wsparcie do Maverick.

#90 daniello23

daniello23
  • 194 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 27 grudnia 2013 - 00:47

Cześć, Stoję właśnie przed kupnem pierwszego notebooka Apple i zastanawiam sie nad tym modelem, wydaje się bardzo atrakcyjny cenowo. za 4200zl w sklepie "Nie dla idiotów" w podstawowej konfiguracji. i5, 2.4/4GB/500GB/Intel HD4000.. ale mam kilka pytań: 1. Ponoć można w nim zwiększyć pamięć ram samodzielnie ze standardowych 4GB do 8GB? (Wg. Apple max. 8GB) ale na Allegro są kości np. 16GB (2 * 8GB) - to jak to w sumie jest z tą pamięcią? 2. Ponoć można wymienić dysk twardy, ale powiedzie mi proszę, czy wtedy mozna wykonywać stary HDD i w jego miejscu zainstalować dysk SSD, czy to odbywa sie kosztem napędu SuperDrive (przyznam, że nie chciałbym go tracić). W tej samej cenie co ten MacBook Pro tutaj jest też dostępny MacBook Air 13" z i5/1.3-2.6GHz/4GB RAM/128 SSD/Intel HD5000 Ktory byłby lepszy doncodziennych niezobowiązujących zastosowań typu, safari, dokumenty tekstowe, filmy

#91 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 01:01

1. Ponoć można w nim zwiększyć pamięć ram samodzielnie ze standardowych 4GB do 8GB? (Wg. Apple max. 8GB) ale na Allegro są kości np. 16GB (2 * 8GB) - to jak to w sumie jest z tą pamięcią?

Jeśli Apple określił max na 8GB to więcej Ci nie zadziała.

2. Ponoć można wymienić dysk twardy, ale powiedzie mi proszę, czy wtedy mozna wykonywać stary HDD i w jego miejscu zainstalować dysk SSD, czy to odbywa sie kosztem napędu SuperDrive (przyznam, że nie chciałbym go tracić).

Jeśli możesz wymienić to wyciągasz HDD i wkładasz SSD.

W tej samej cenie co ten MacBook Pro tutaj jest też dostępny MacBook Air 13" z i5/1.3-2.6GHz/4GB RAM/128 SSD/Intel HD5000 Ktory byłby lepszy doncodziennych niezobowiązujących zastosowań typu, safari, dokumenty tekstowe, filmy

Air ma słabszy procesor, ale za to trochę lepszą grafikę. Nie wymienisz w nim niestety RAMu i dysku, więc warto się ew. zastanowić, czy nie wziąć czegoś "na zaś". W zamian za to trzyma 12h na baterii.
Do codzienny 'niezozobiązujących' zastosowań pewnie obydwa byłyby równie dobre ;)

#92 Misiekk

Misiekk
  • 284 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 13:44

Ja powiem tak - znajomi korzystali z windowsa i jak dotad zadziwiaja ich szybkosc i rozmiary mojego sprzetu. Dodatkowo ogromnym atutem jest gladzik. Jest wyjatkowy - co zgodnie znajomi wszyscy stwierdzili. Ja mam swoj 4 miesiace i jestem bardzo zadowolony. Gdyby nie problemy z kurzem to stalby juz obok iMac ale w tej sytuacji poczekam na kolejna wersje :). na razie innego komputera nie potrzebuje :)

#93 Otick

Otick
  • 3 postów

Napisano 02 maja 2015 - 22:49

Zastanawiam się nad kupnem tej MBP z tego roku i mam pytanie. Jak długo trzyma bateria przy konfiguracji z i7 i wymienionym HDD na SSD. Głównie chodzi mi o użytkowanie polegające na przeglądaniu internetu, słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów itp.



#94 Luciano

Luciano
  • 11 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 stycznia 2016 - 14:24

Witam ;)

 

Mam ten model od około 2 lat, i w chwili kiedy go kupowałem był już nie najnowszy - skusiła mnie cena (to mój pierwszy MB) i wbudowany napęd DVD. Komputer mam do dzisiaj i na jego działanie nie mogę narzekać - wadą jest jedynie mały RAM (4 GB), który w tym modelu - jako w jednym z ostatnich - można rozbudować, słyszałem że nawet do 16 GB. Dysk twardy wprawdzie klasyczny, ale o dużej pojemności (500 GB). Procesor i5 radzi sobie bez problemu, także z aplikacjami typu maszyna wirtualna, czy DAW (Reaper, GarageBand). Od niedawna jest to mój jedyny komputer (stary stacjonarny PC trafił już na zasłużoną emeryturę). Ogólnie, jeżeli komuś zależy na niedrogim, w miarę uniwersalnym i bardziej klasycznym sprzęcie, to MBP '2012 mogę polecić. W moim wypadku napęd DVD służy do odtwarzania sporej kolekcji audio CD, które zgrane do mp3 tracą nieco na jakości, oraz DVD - głównie koncertów.


Si momentum requires, circumspice.


#95 nalepek

nalepek
  • 37 postów
  • SkądTychy

Napisano 21 sierpnia 2017 - 07:48

Witam ;)

 

Mam ten model od około 2 lat, i w chwili kiedy go kupowałem był już nie najnowszy - skusiła mnie cena (to mój pierwszy MB) i wbudowany napęd DVD. Komputer mam do dzisiaj i na jego działanie nie mogę narzekać - wadą jest jedynie mały RAM (4 GB), który w tym modelu - jako w jednym z ostatnich - można rozbudować, słyszałem że nawet do 16 GB. Dysk twardy wprawdzie klasyczny, ale o dużej pojemności (500 GB). Procesor i5 radzi sobie bez problemu, także z aplikacjami typu maszyna wirtualna, czy DAW (Reaper, GarageBand). Od niedawna jest to mój jedyny komputer (stary stacjonarny PC trafił już na zasłużoną emeryturę). Ogólnie, jeżeli komuś zależy na niedrogim, w miarę uniwersalnym i bardziej klasycznym sprzęcie, to MBP '2012 mogę polecić. W moim wypadku napęd DVD służy do odtwarzania sporej kolekcji audio CD, które zgrane do mp3 tracą nieco na jakości, oraz DVD - głównie koncertów.

 

Posiadam również tego Maca. 

Mam go już 3 lata - dodałem pamięć RAM (obecnie 10GB, docelowo 16GB), zmieniłem dysk na SSD i zamiast wydawać 5-6tyś na nowego, wystarczyło jakieś 600zł i działa niesamowicie szybko!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych