Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 15'' 2012. Recenzja użytkownika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1358 odpowiedzi w tym temacie

#1 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 czerwca 2012 - 12:31

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem najnowszego MBP 15'' Retina 2012, jako że model ten jest bardzo trudno dostępny w naszym kraju ponadto dostałem masę maili / PW z prośbą podzielenia się swoimi wrażeniami postanowiłem napisać mini recenzje w.w MBP Retina.

Dołączona grafika

Model który postanowiłem kupić to wersja 15'' Retina z procesorem Ivy Bridge 2.3GHz / 8GB pamięci Ram 1600MHz / dyskiem SSD 256GB / kartą graficzną GF650 1GB DDR5. Co najważniejsze ekran Retina z powalającą rozdzielczością 2880x1800 wykonany w technologi IPS.



Wygląd zewnętrzny

Tym razem Apple zmieniło dosyć sporo, po kilku latach nastąpiła ewolucja. Nawet pudełko zostało zmienione upodobniając się do tych od iPada i iPhone'a. Kiedy zobaczyłem nowe MBPr w internecie byłem sceptycznie nastawiony, krótko mówiąc nie podobały mi się. Otwierając pudełko zmieniłem zdanie, wygląd zmienił się znacznie, w mojej opinii na dobre. Komputer dzięki zastosowaniu nowych technologi i pozbyciu się leciwego SuperDrive stał się jeszcze bardziej mobilny. Jest naprawdę bardzo cienki i lekki, teraz patrząc na ''starego'' MBP 15'' mam wrażenie jaki on brzydki i gruby. Otwierając pokrywę komputera widać że każdy jeden milimetr jest tu w 100% wykorzystany. Nie ma zmarnowanej przestrzeni, na potrzeby nowej budowy zmieniło się nawet wcięcie na froncie MB służące do jego otwierania, teraz jest płaskie a nie jak dawniej zaokrąglone. Oszczędność widać także w zastosowanym złączu MagSafe, które jest znacznie węższe. Dla mnie dużym minusem jest ''stara-nowa'' wtyczka zasilacza, wolałem ''starą'' w kształcie litery L. Na szczęście dostępna jest przejściówka dzięki której można podłączyć MagSafe z poprzednich modeli, wspomniana przejściówka jest niezbędna dla posiadaczy monitorów ACD i ATD. Jej cena w AOS to niecałe 50zł.

Ogólna budowa laptopa wygląda bardzo lekko, poprzez spojrzenie można dojść do wniosku że to świetnie wykonany sprzęt. Nie ma mowy o jakichkolwiek luzach czy trzeszczeniu. Komputer jest jeszcze bardziej solidnie wykonany od dotychczasowego modelu unibody. Choć jest cienki w żadnym wypadku nie jest delikatny, aluminium z którego został wykonany sprawdza się w 100%.


Klawiatura

Klawiatura na pierwszy rzut oka wydaje się być taka sama lecz także zmieniła się w niewielkim stopniu. Zmianie uległ skok klawiszy, teraz podobny jest do tego z MBA, czyli klawisze są niżej umieszczone i mają mniejszy opór. Zmianę oceniam na plus. Podsumowując klawiatury w MBP/MBA są moim zdaniem najwygodniejszymi z dostępnych na rynku. Oczywiście jak we wszystkich modelach ''Pro'' wyposażony jest w znakomite podświetlanie klawiatury, niezbędne do korzystania z komputera w nocy.


Wydajność w grach

Jak przystało na nowy model widać skok wydajnościowy, w szczególności karta graficzna stała się odpowiednia nawet dla graczy. Miałem możliwość przetestowania gry Diablo III, bałem się że komputer nie podoła i gra przy włączonych cieniach stanie się nie grywalna. Doznałem miłej niespodzianki, grałem w ustawieniach full z cieniami włączonymi High w rozdzielczości 2048x1152. Nie doznałem jakichkolwiek spadków płynności.

Porównując model 2011 skok wydajności jest zauważalny, na zeszłorocznym modelu grałem w rozdzielczości 1680x1050 z wyłączonymi cieniami w ustawieniach high osiągając ok.45- 50 FPS ( w momentach krytycznych nawet 10-15 FPS).


Wydajność ogólna

Nowy MacBook jest naprawdę szybki, bardzo szybki. Bardzo trudno zmusić go do chwili zamyślenia, wszystko działa doskonale, iPhoto, YouTube wszystko działa perfekcyjnie szybko. Nie testowałem wydajności w specjalistycznych programach, ale na pierwsze wrażenie wydaje się być szybszy, np. podczas konwersji filmów . W programie GeekBench osiąga  grubo ponad 11 000 punktów, ale jak wiemy liczby to nie wszystko...  Wynik to 11098 punktów w programie Geekbench 32 bity.

Zamontowany seryjnie dysk SSD 256GB to w moim odczuciu demon prędkości, z oznaczenia wynika że jest to produkt Samsunga. Wszystkie programy uruchamiają się na jeden ''skok'' w docku. Komputer włącza się w ok 15 sekund zaś wyłącza w 4 sekundy. Na potwierdzenie moich słów zrobiłem test; Write 418.1 MB/s, Read 446 MB/s.


Ekran

A zatem najbardziej rewolucyjna część nowego MacBooka Retina. Po iPhone, iPad nastała pora na MBP. Uruchamiając MBP ma się wrażenie WOW, jaka ostrość i jakość kolorów.

Apple zastosowało ogromną rozdzielczość 2880x1800 obszar roboczy możemy skalować na 1440x900 (oryginalny), 1680x1050, 1920x1200. Zaletą jest że poprzez skalowanie do np. 1920x1200 nie odczujemy w żadnym wypadku spadku jakości wyświetlanego obrazu. Także dla każdego znajdzie się złoty środek.

W każdej rozdzielczości wyświetlany obraz jest niespotykanej jakości jak na komputer przenośny, świetna ostrość i głębia kolorów. Miałem wrażenie że w dotychczasowych MBP ekran jest dobrej jakości jednakże teraz zmieniłem zdanie. Choć model Retina nie ma opcji matowej matrycy jedynie gloosy (szklana) nie występują refleksy świetlne, a dzięki gloosy kolory są nasycone i mają bardzo dobrą głębie czerni. Ogromny plus dla Apple i nowego MBPr.

Kolory są dobrze odwzorowane czarny to czarny nie szary. Korzystając z komputera przy oknie wszystko widać w 100%, dodam że na poprzednim MBP 2011 z matrycą gloosy widziałem jedynie swoje odbicie...

Nowy MBPr jest znacznie jaśniejszy od ''starych'' MBP, ustawiając jasność na MAX ma się lampkę która wieczorem oświeci pokój. Nie miałem możliwości przetestować ekranu jakimiś programami, dla mnie jako osoby która miała wszystkie MBP i iMaci obraz w nowym MBPr jest zdecydowanie najlepszy. Mam dobry wzrok i nie udało mi się zobaczyć pojedynczego piksela. Nie zauważyłem żadnych plam, skaz itp usterek.

Jako że wymieniłem same zalety teraz jedna z wad, możliwe że indywidualna. Po dłuższym korzystaniu (ok 30 minut) z MBPr bolą mnie oczy, możliwe że jest to brak przyzwyczajenia. Na ''szczęście'' korzystam z ATD. 


Temperatury

Jako że Apple wraz z zmianą designu zmieniło system chłodzenia nowego MBPr należy wspomnieć o temperaturach. Przyznam że bałem się że laptop będzie małym grzejnikiem, jako że został wywalony SuperDrive który pozwalał pobierać zimne powietrze z zewnątrz a obudowa została odchudzona moje obawy były zrozumiałe.

Korzystając z komputera w sposób mało wymagający czyli; internet Safari, Mail, iPhoto, iTunes nowy MBPr jest chłodny i całkowicie niesłyszalny, czyli norma. Bardziej obawiałem się jego temperatur kiedy to karta graficzna i procesor ruszą do pracy. Okazało się że moje obawy były niesłuszne, projektanci Apple zrobili coś niesamowitego. Udało im się odchudzić konstrukcje w znaczący sposób i o dziwo zmniejszyć nagrzewanie się. Grając w Diablo III które MBP 15'' Late 2011 rozgrzewało do granic 90 stopni nowy MBPr jest znacznie chłodniejszy, obudowa nie robi się gorąca. Odczuwalne jest jednak oddawanie gorącego powietrza poprzez klawiaturę. Widać wentylatory nowej generacji i kosmiczne szczeliny po obydwu stronach spełniają swoje zdanie w 100%.


Bateria

Bateria w tym przypadku jest zamontowana na stałe. Nie znam jej budowy, mogę tylko jako użytkownik sprawdzić jej działanie. Korzystając z komputera w umiarkowany sposób czyli Safari, Mail, iTunes na włączonej karcie graficznej Intel HD udało mi się wytrzymać blisko 6 godzin, a zostało mi jeszcze kilka % (nie można rozładowywać na zero).


Nowe porty

Nowe MacBooki zarówno Retina jak i standardowe doczekały się wreszcie długo wyczekiwanego USB 3.0. Jest to dosyć ważna zmiana, pliki na zewnętrzne urządzenia w tym standardzie kopiują się kilkukrotnie szybciej. W MBPr pojawił się także dodatkowy port Thunderbolt, jedyna funkcja jaką spełnia w moim przypadku do wtyczka do podłączenia ATD. Przydałoby się bardziej upowszechnić ten standard jednak nie zależy to od Apple lecz bardziej od innych producentów sprzętu komputerowego. Tak długo jak będzie to ''egzotyczny'' sprzęt nie doczekamy się urządzeń dedykowanych temu standardowi. Sam osobiście czekam aż pojawią się dyski zewnętrzne w tym standardzie w normalnych cenach. Kolejną nowością jest port HDMI, z pewnością duży plus i oszczędność kilku złotych na przejściówce.

Nie można pominąć że wraz z przybyciem kilku nowych portów wyleciało min. FireWire i złącze Ethernet. Jest to z pewnością duża wada dla wielu użytkowników, dodam tylko że kupując monitor ATD mamy je na nowo, ponieważ podłączając wspomniany monitor do MBPr poprzez Thunderbolt zyskujemy rozgałęziacz USB a także port FireWire i Ethernet. Więc jak dla mnie nie jest to wada.


Podsumowanie

Podsumowywując nowy model MBPr w mojej opinii jest bliski ideałowi. Wiele osób narzekało na rozmiary starszych MBP, teraz nie dość że komputer jest chudszy i lżejszy do tego mniej się grzeje. Ekran przewyższa wszystkie inne z jakich miałem przyjemność korzystać. Doczekałem się dobrej karty graficznej dzięki której bez przeciwwskazań można grać w wymagające gry w dobrej jakości. Apple nie ustrzegło się jednak kilku wad, wiele osób narzeka na wlutowaną na stałe pamięć RAM i dysk który co prawda jest wymienny ale trudno dostępny. Pozbyto się wskaźnika naładowania baterii który moim zdaniem był bardzo przydatny i pozwalał sprawdzać stan naładowania baterii bez konieczności włączania laptopa.

Na koniec pytanie czy warto...? Przez prawie cały tekst wychwalałem nowego MBPr ale uważam że jeżeli nie masz potrzeby posiadania najnowszych modeli a posiadasz model 2011 i jest wystarczający to nie. Różnica wydajności jest zauważalna jednakże nie jest to jakaś przepaść na miarę wydania 10 000zł. Dla posiadaczy starszych modeli 2010 w dół jest to świetna propozycja. Czy jestem zadowolony, myślę że tak. Komputer spełnił moje wymagania w 100%, ale nie wyobrażam sobie abym korzystał z niego bez zewnętrznego monitora. na papierze mamy tutaj ogromną rozdzielczość ale nic nie zastąpi fizycznych 27'' w przypadku iMaca czy ATD lub 17'' w MBP. 


Plusy
-design
-wydajna karta graficzna
-dysk SSD w standardzie
-martryca IPS o rozdzielczości 2880x1800
-niskie temperatury
-USB 3.0 i HDMI
-wydajna bateria

Minusy
-ekran powodujący ból oczu (w moim przypadku)
-bardzo trudna rozbudowa
-zbyt mała ilość portów USB
-brak kontrolki baterii
-brak czujnika uśpienia
-cena...



Dołączona grafika
  • iDeath lubi to

#2 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 czerwca 2012 - 12:40

Doceniam włożony trud w napisanie recenzji, ale miejscami ciężko się to czyta. Chyba przede wszystkim przez składnię i drobne błędy stylistyczne .. ;)

#3 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 czerwca 2012 - 12:41

Na szybko to pisałem, więc się nie ustrzegłem.

#4 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 czerwca 2012 - 12:42

Iron, a dokąd się tak śpieszyłeś? :)

#5 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 czerwca 2012 - 12:44

A na dwór bo ładna pogoda, no i niezbyt mam umiejętności do takich zadań...:)

#6 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 czerwca 2012 - 12:45

Spoko. Pobądź nieco królikiem doświadczalnym i zdaj szerszą relację z używania tego ekranu. Skoro masz dostęp do Retiny to skup się przede wszystkim na ekranie, a nie pracujesz z podłączonym laptopem do ATD - gdzie tu sens? ;) Nie ignoruj najwiekszej zmiany w tym sprzecie. Zrob tez jakies porownawcze zdjecia ze starszym MBP pod różnymi kątami. Przydadza sie tez printscreeny ekranów z roznymi rozdzielczosciami z nowego i starego aby porownac obszar roboczy w programach .. wiesz, wiecej faktów i smaczków ;)

#7 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 czerwca 2012 - 12:48

Wieczorem postaram sie poprawić.

#8 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 czerwca 2012 - 12:50

Tylko nie odbieraj moich słów jako czepialstwa - doceniam włożony trud i gratuluje, ale jeśli dorzucisz kilka detali to recenzja będzie jeszcze lepsza ;)

#9 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 13:44

Dokładnie. Mógłbyś też powiedzieć czy zawsze po tych 30 minutach bolą Cię oczy czy już się przyzwyczaiłeś, może daj komuś z rodziny na chwile laptopa :D Ogólnie recenzja mi się podoba, dzięki!

#10 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 czerwca 2012 - 14:05

Dzięki. :) Co do ekranu to jest piękny, ostry, nie odbija dużo światła. Ale jakoś nie mogę się przestawić, dokładniej opisze to dziś wieczorem.

#11 Odkrywca

Odkrywca
  • 10 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 14:14

Dzieki rowniez za recenzje! Uslyszec to od "swojego" to cos innego niz zagraniczne recenzje :) Tak jak pisza koledzy u gory, przydaloby sie wiecej na temat samego ekranu. Zaintrygowaly mnie te bolace oczy po 30 minutach uzytkowania, mnie osobiscie zdaza sie przesiedziec przed laptopem 8h - 10h dziennie z malymi przerwami, wiec jest to wazny aspekt.

#12 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 14:15

Fajna recenzja, napisana prostym językiem, niedłużąca się przez niepotrzebne porównania których często "profesjonalni" recenzenci nadużywają.Mógłbyś podać temperatury przy graniu w Diablo ? Miałeś problemy z tym zastyganiem obrazu? Jak nie sprawdzałeś to odpal jakąś stronę w Safari i zostaw na 10 min, a potem jak możesz to podziel się wrażeniami czy występuje to u Ciebie, ja osobiście nie mam tego na moim wyjątkowym niewadliwym iPadzie, na którym też się to dzieje, z tego co czytałem. Mam telewizor plazmowy i osobiście mam uczulenie na te zastyganie obrazu, zawsze mam nawyk przełączania na coś innego, żeby potem nie było duchów, a kupując laptopa z LCD IPS, chciałbym móc go spokojnie zostawić z otwartą stroną do poczytania albo okienkiem komunikatora na np godzinę. i pograć np na konsoli w tym czasie, od czasu do czasu odpisując i sprawdzając wiadomości. PS. Co do bolących oczu, to jakie masz ustawione odświeżanie ? Nie mam pojęcia jakie można w MBP, ale mnie osobiście oczy bolą od migotania w 50 Hz, a przy 60 Hz mogę przesiedzieć nawet 6 godzin i więcej.

#13 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 14:34

to ja dodam 2gr od siebie .. moze nie mam az tak dlugo kompa jak iron bo od rana ale szczerze coraz bardziej przekonuje sie do retiny teraz mam ustawione skalowanie na 1920x1200 i jest rewelacyjnie NIC NIE JEST ZA MALE ! czciona mega czytelna wczesniej mialem ustawione skalowanie na domyslne 1440x900 ale text byl za duzy ... 1680x1050 jest OK ale chyba bardziej podoba mi sie 1920x1200 ! kolory - BAJKA glebia - BAJKA (jakby obraz wystawal poza tafle ) ostrosc - BAJKA aha na 10.7 wydaje mi sie mniej responsywny system na 10.8 mountain lion jakby dostal skrzydel kurna chyba jestem zadowlony z zakupu ;)

#14 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 czerwca 2012 - 15:51

Sprawdzałem i w moim modelu zastyganie ekranu nie występuje.

#15 TheDriver

TheDriver
  • 112 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 30 czerwca 2012 - 16:07

Gratuluje Wam dwóm i niesamowicie zazdroszczę tego sprzętu. Sam chciałbym już mieć swojego Macbooka Pro na biureczku ale to jeszcze musi poczekać.
Fajnie by było, jakby któryś z Was miał możliwość przetestowania tego sprzętu z programem Final Cut Pro :)
Martwi mnie troszkę ten twój ból oczu iron.gery przy pracy z Retiną :( Mam nadzieję, że to minie po pewnym czasie...
Czekam na dalsze wieści po dłuższym użytkowaniu.
Pozdrawiam

#16 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 16:25

co do czytelnosci tekstu a co za tym idzie bolu glowy przy wpatrywaniu sie w malutka czcionke .. jesli ustawimy SKALOWANIE nawet na 1920x1200 to czcionka jest mega czytelna .. mam tez zenbooka 13" full hd i tam jest duzo mniejsza - tam moglbym sie przyczepic ze jest mala .. ale nie na 15 calach takze mysle ze nie ma sie czego obawiac at all ...

#17 psokalski

psokalski
  • 3 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 21:44

Witam, dzięki za recenzję :) Mój nowy Macbook już jedzie, ale dzisiaj (czysto przez przypadek nota bene) poczytałem trochę na temat nowych Macbooków. Moje pytanie brzmi - czy macie jakieś problemy z urządzeniami zewnętrznymi obsługującymi USB 2.0, czy np. nie działają tego typu pendrivy albo modemy zewnętrzne? Dzięki za odpowiedź.

#18 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 czerwca 2012 - 22:18

Wszystko działa w 100%, USB oczywiście we wszystkich standardach. Jestem bardzo zadowolony, zakup w 100& udany.

#19 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 30 czerwca 2012 - 22:21

u mnie takze przywracanie systemu z HDD usb 2.0 bez najmnieszych problemow

#20 reticuli

reticuli
  • 25 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 00:04

Czy zauważyłeś domniemane lagi w Safari związane z przewijaniem? ; Jak wygląda sprawa wydajności podczas odtwarzania filmów FULL HD 1080p w rozdzielczości 1920x1200? .

#21 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 10:14

przewijanie strony www bardzo plynne i lekko powtorze jeszcze raz nie ma takiego czegos jak ustawienie rozdzialki w OSX mozna ustawic tylko skalowanie (wielkosc) wyswietlanych elementow okon,okien czcionki np 1680x1050 , 1440x900 itd ale a natywna rodzielczosc to 2800x1900 etc

#22 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 10:38

*2880x1800

#23 Thomas Percy

Thomas Percy
  • 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2012 - 10:47

Mnie bolały oczy w pierwszym miesiącu z MBA też po 30 minutach, ale teraz po roku mogę kilka godzin z przerwami podziałać. Mam nadzieję, że retina MBP też da się oswoić.

#24 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 lipca 2012 - 18:48

Ja dzis wrocilem od kuzyna, ktory kupil podobna wersje MBP tylko ze 16 GB RAM. Slowo ode mnie. Po dluzszym uzytkowaniu tego komputera stwierdzam, ze... porownujac z innymi laptopami niczym nie powala. Wszystko juz gdzies bylo. Ale komputer jako calosc, jako "User experience" jest to najlepszy laptop na rynku i jest calkowicie wart tej ceny! Osobiscie wole rozdzialke 1920x1200 niz Retine. Wszystko jest calkowicie czytelne. Kolory sa fantastyczne i fakt ze nie ma efektu Glare(niemalze... ;)) robia swoje. Karta GT650M jak pisalem to podkrecona wersja tego ukladu i jest szybsza niz GTX660M. Co ciekawe, pod OSX nie odnotowalem zjawiska throttlingu. Pod Winda na 3 sekundy zostalo zduszone taktowanie procesora a pozniej przy obciazeniu 4 rdzeni na 80% taktowanie wynosilo okolo 3 GHz(drobne roznice MHz) w tescie Orthos. Temperatury nie przekraczaly przy tym 90 stopni pod winda, pod OSX nie przekraczaja... 85 stopni oscylujac czesto pod obciazeniem w granicach 7X stopni na procku. Ciekawe jakby wygladaly temperatury po zmianie pasty i poprawnym jej nalozeniu. Kuzyn jako zewnetrznego Storage uzywa karty SDXC, poki co, polecalem mu by kupil zwykly dysk 2.5 calowy i jakas kieszen na USB za 50 zl dla Time Capsule. Podsumowujac, ten laptop to nic nowego pod wzgledem bebechow. Ale jako calosc zwala z nog. Ekran, Szybkosc, lekkosc, wydajnosc, czas pracy na baterii. Apple nie bez powodu reklamuje go jako produkt nowej generacji. A Ive po raz kolejny udowodnil, ze jest geniuszem Designe'u...

#25 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 01 lipca 2012 - 19:40

Ja dzis wrocilem od kuzyna, ktory kupil podobna wersje MBP tylko ze 16 GB RAM.

Slowo ode mnie. Po dluzszym uzytkowaniu tego komputera stwierdzam, ze... porownujac z innymi laptopami niczym nie powala. Wszystko juz gdzies bylo. Ale komputer jako calosc, jako "User experience" jest to najlepszy laptop na rynku i jest calkowicie wart tej ceny! Osobiscie wole rozdzialke 1920x1200 niz Retine. Wszystko jest calkowicie czytelne. Kolory sa fantastyczne i fakt ze nie ma efektu Glare(niemalze... ;)) robia swoje. Karta GT650M jak pisalem to podkrecona wersja tego ukladu i jest szybsza niz GTX660M. Co ciekawe, pod OSX nie odnotowalem zjawiska throttlingu. Pod Winda na 3 sekundy zostalo zduszone taktowanie procesora a pozniej przy obciazeniu 4 rdzeni na 80% taktowanie wynosilo okolo 3 GHz(drobne roznice MHz) w tescie Orthos. Temperatury nie przekraczaly przy tym 90 stopni pod winda, pod OSX nie przekraczaja... 85 stopni oscylujac czesto pod obciazeniem w granicach 7X stopni na procku. Ciekawe jakby wygladaly temperatury po zmianie pasty i poprawnym jej nalozeniu. Kuzyn jako zewnetrznego Storage uzywa karty SDXC, poki co, polecalem mu by kupil zwykly dysk 2.5 calowy i jakas kieszen na USB za 50 zl dla Time Capsule.

Podsumowujac, ten laptop to nic nowego pod wzgledem bebechow. Ale jako calosc zwala z nog. Ekran, Szybkosc, lekkosc, wydajnosc, czas pracy na baterii. Apple nie bez powodu reklamuje go jako produkt nowej generacji.

A Ive po raz kolejny udowodnil, ze jest geniuszem Designe'u...


O. I taki opis mi się podoba. Dużo przydatnych informacji.

A jakie temperatury przy "nic nie robieniu"?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych