Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki program do MKV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil.szymczak

kamil.szymczak
  • 101 postów

Napisano 26 maja 2012 - 20:27

Witam, chcę w najbliższym czasie kupić sobie Air lub Pro, kiedy wyjdzie nowa generacja. Z racji tego iż mam sporo filmów HD w formacie MKV na obecnym komputerze chciałbym móc obejrzeć je potem na Macu. Czy jest jakiś program najlepiej od razu po zainstalowaniu systemu który otwiera ten plik ? jeszcze jedno pytanko, filmy HD nagrane w iPhone w jakim są formacie ? dziękuję!

#2 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 26 maja 2012 - 20:43

1. VLC lub MPlayerX. 2. mov

#3 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 26 maja 2012 - 20:46

nie mam iPka, więc nie pomogę. Sa 2 opcje. VLC Media player - odtwarza wszystko, poza płytami vinylowymi ;) Możesz przerobić je na bardziej "Apple'owy format" w postaci m4v darmowym i szybkim programem Handbrake. Wtedy możesz stworzyć w iTunes bibliotekę filmową dodając okładki itp. "Niestety" mkv jest o niebo lepsze od m4v bo jest kontenerem, a wiec zawiera wszystko, co miał oryginał. Plik m4v jest juz konwersją. Kolega Kracek był pierwszy :)

#4 kamil.szymczak

kamil.szymczak
  • 101 postów

Napisano 26 maja 2012 - 21:03

Powiedzcie mi, czy iTunes jest podstawowym programem do odtwarzania, muzyki, filmów? a QuickTime ? Tak zawiera .mkv zawiera wszystko począwszy od dźwięku DTS po wysoką rozdzielczość i szybki przesył danych. Brite filmu. Hmm a po przekonwertowaniu na m4v bd gorsza jakośc obrazu, dźwięku ? Lepiej chyba zostać przy mkv




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych