Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mieszkanie TBS?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 lipca 2007 - 22:32

Witam Jako ze to Think Diffrent, tak i temat jest diffrent. Czy ktos z was spotkal sie takim mieszkaniem? Jestem aktualnie na etapie szukania mieszkania w wawie, no i natknalem sie na te TBS.Czy jestescie moze w stanie wytlumaczyc mi co to znaczy? No bo ceny ich sa bardzo atrakcyjne(150tys za 40metrow na Białolece). Dzieki za odpowiedz wszystkim:D

#2 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 30 lipca 2007 - 22:35

google ?
http://www.tbs.org.pl/
http://www.um.warsza.../v_syrenka/tbs/

#3 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 lipca 2007 - 22:38

dzieki,znam ta strone. chodzi mi o wypowiez ludzi majacych kontakt z tego typu mieszkaniami. tzw przezycia:D

#4 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 lipca 2007 - 22:39

Witam
Jako ze to Think Diffrent, tak i temat jest diffrent.
Czy ktos z was spotkal sie takim mieszkaniem? Jestem aktualnie na etapie szukania mieszkania w wawie, no i natknalem sie na te TBS.Czy jestescie moze w stanie wytlumaczyc mi co to znaczy? No bo ceny ich sa bardzo atrakcyjne(150tys za 40metrow na Białolece).

Dzieki za odpowiedz wszystkim:D


mniej więcej chyba to że zapłacisz 150K i mieszkanie nigdy nie bedzie Twoje..... czyli 150K jak psu.... :( mając 150 000 rozglądnij sie lepiej za czymś w okolicach wawy ... Piastów , Piaseczno albo nawet wawa w starszym budownictwie do remontu

#5 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 lipca 2007 - 22:41

no tak tyle ze z tego mieszkania mnie nigdy nie wywala,a po 20latach bylbym jego wlascicielem.jak dobrze zrozumialem od sprzedajacego.a zawsze mozna odsprzedac po 5latach studiow:D z tego co mi powiedzial to jedyna jego wada jest czynsz-10zeta za metr

#6 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 lipca 2007 - 22:42

,a po 20latach bylbym jego wlascicielem.


a po czym wnosisz ze byłbyś Właścicielem ?? chyba wieczysty najemca to lepsze słowo .... Wiesz dziś masz wieczysty najem a potem okazać sie może ze albo płacisz albo wypad :( dla mnie to samo co wynajmowanie ..... a w wynajmowanym mam ten komfort (hipotetycznie) ze jak mi sie dzielnica nie podoba (ot bo zmieniłem prace i daleko przykładowo) to do widzenia i koniec. Generalnie jestem raczej za kupieniem własnego M i posiadaniem Aktu Notarialnego

#7 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 lipca 2007 - 22:44

no bo zrozumialem ze w momencie zakupu mam 30% mieszkania, po 5latach[czyli teraz] jest juz 50% i ze po tych 20 zostaje jakims cudem wlascicielem.i ze spoldzielnia jakos to splaca.ale jak??nie wiem..

#8 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 lipca 2007 - 22:47

Sorry ja to rozumiem jednoznacznie :)

Cytat
"Budujemy :

Ekonomiczne w eksploatacji mieszkania dostępne dla osób o średnich dochodach, w oparciu o korzystny system kredytowania to oferta, której nieustanny brak odczuwają zwłaszcza młodzi ludzie. Z myślą o nich działa od kilku lat Ogólnopolskie TBS Sp. z o.o. Dzięki preferencyjnym kredytom inwestycyjnym zbudowaliśmy nowoczesne mieszkania na wynajem. Są to popularne w Europie tzw. "czynszówki" gwarantujące bezterminową umowę najmu, regulowany ustawą, stabilny czynsz a także bezproblemowe przenoszenie prawa do najmu lokalu na dzieci. "



Tu masz To napisane z litery prawa

Mieszkania w TBS to lokale czynszowe. Nie można ich wykupić na własność, można za to dziedziczyć prawo do najmu.


Procedura w TBS wygląda następująco – zanim zacznie się budowa TBS tworzy listę osób chętnych do zamieszkania w nim. Przed realizacja inwestycji pobierana jest tzw. partycypacja w kosztach budowy. Przyszły najemca musi zdać dotychczas zajmowane mieszkanie komunalne lub wpłacić partycypacje w kosztach budowy na poziomie 20 – 25% wartości lokalu.

Przed wprowadzeniem się do mieszkania należy wpłacić jeszcze kaucję w wysokości 10 miesięcznych czynszów. W stawce czynszu zawarta jest opłata eksploatacyjna oraz spłacany jest kredyt, jaki TBS zaciągnął na budowę mieszkań.


Oczywiście aby zamieszkać w TBS należy spełnić kilka warunków…

Nie powinno się za dużo zarabiać, bowiem dochód gospodarstwa domowego nie może przekraczać 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia powiększonego bądź o 20% w momencie mieszkania w mieszkaniu samemu bądź o 80% gdy ze współmałżonkiem (ale bez dzieci) oraz o kolejne 40% na każdą dodatkową osobę. Zarobki jednak powinny być wystarczające by opłacić dość wysoki czynsz. Opłaty za mieszkanie nie powinny przekraczać 20 – 25% domowego budżetu. Stawka czynszu wynosi około (w zależności od miasta) 7,50 zł za metr kw.


Kolejnym warunkiem jest nieposiadanie własnego mieszkania (lokatorskiego, spółdzielczego, własnościowego) w miejscowości w której staramy się o mieszkanie w TBSie ale pracę musisz mieć w tym mieście gdzie buduje „twój dom” TBS.


#9 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 30 lipca 2007 - 22:48

no bo zrozumialem ze w momencie zakupu mam 30% mieszkania


Hmm, to nie do końca tak działa. Jeśli nie masz w rodzinie/wśród znajomych dobrego prawnika (celem skonsultowania konkretnego przypadku/umowy), to sobie daruj – może się okazać, ze wydasz kupę pieniędzy, a będziesz miał jedynie prawo pierwokupu mieszkania za jakąś horrendalną kwotę.

#10 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 30 lipca 2007 - 22:50

tyle ze widzisz...on mi powiedzial ze dopoki bede placil czynsz i oplaty, to mnie nie moga wywalic.czy toretycznie dobre wyjscie tak na start?zeby we 3mieszkac..to by tanio wyszlo

#11 farok

farok
  • 47 postów

Napisano 30 lipca 2007 - 22:52

kredyt Nawet jeżeli dysponujesz gotówką na to mieszkanie to i tak pójdź do jakiegoś banku i postaraj sie o kredyt przez jakiegos Expandera itp. To będzie w miarę darmowa informacja o tym jakim tworem prawnym są te mieszkania. Jak już się okaże że na to mieszkanie kredytu nie dostaniesz to chyba będzie to pewnym ostrzeżeniem przed taką inwestycją :)

#12 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 lipca 2007 - 22:54

tyle ze widzisz...on mi powiedzial ze dopoki bede placil czynsz i oplaty, to mnie nie moga wywalic.czy toretycznie dobre wyjscie tak na start?zeby we 3mieszkac..to by tanio wyszlo


Jak bedziesz płacił czynsz o opłaty to z wynajetego nikt Cie nie wywali :)A wyjście jest o tyle kiepskie ze :

1. Jeden lub Dwóch z Was Trzech sie rozmyśli i utopisz pierwszą wpłate jak sie wyprowadzisz (bo nie bedzie komu partycypować w kosztach) a nie wiem czy oddadza Ci wkład :(
2. Kto według Ciebie bedzie dziedziczył (z Was trzech) prawa do "dziedziczenia" lokum

Jeszcze raz powt. moim zdaniem kiepski pomysł ..... poszukaj mniejszego , dalej , gorszego* niepotrzebne skreśl :) ale WŁASNEGO !!

#13 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 31 lipca 2007 - 09:11

wiem, szukam ciagle ale znalezc cos w warszawie lub okolicach w tej cenie, jst bardzo trudno ad.1 Nie to troche inaczej ma byc.Ze ja mam je kupic(ojciec) a oni maja wynajmowac. A nawet jakby sie wyrowadzili to znalezc chetnego do wynajmu jest bardzo prosto. Wracam do dalszego czytania ofert w necie...

#14 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 31 lipca 2007 - 12:05

TBS to dla mnie dozywotnie najmowanie mieszkania. Dla mnie bez sensu. Lepiej kupic mieszkanie na kredyt. Placisz raty nawet takie jak w TBS ale po np 20-30 latach mieszkanie jest Twoje.

#15 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 31 lipca 2007 - 12:19

No jak dla mnie to jest całkowicie idiotyczny pomysł. Ja miałem dość wynajmowania mieszkań, zaciągnąłem kredyt, kupiłem trzypowkojeowe 67 metrów prawie w centrum Krakowa i kredyt spłacam w całości z wynajmowania dwóch pokoi sam mieszkając za darmo. Fakt, że kredyt na 16 lat ale rata mojego kredytu jest mniejsza niż wynajem dużo gorszego mieszkania.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych