Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

final cut - podgląd problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 bonifacy1

bonifacy1
  • 2 postów

Napisano 18 kwietnia 2012 - 23:00

Witam Gdy wrzucam filmy do final cut pro x w podglądzie mam bardzo wyblakłe kolory, w porównaniu do oryginału. Pliki źrodlowe są ok, po eksporcie również nie ma problemu. Tylko w fcpx jest coś nie tak. Pliki źrodłowe pochodzą z sony nex3 i gopro hero HD Jakieś pomysły co może być przyczyna problemu?

#2 tcyprian

tcyprian
  • 98 postów
  • SkądGostyn, Poland

Napisano 20 kwietnia 2012 - 10:50

ja mam problem z kolorami gdy mam profile do monitora z colormunki, jak profil jest domyślny to jest ok obecnie dość intensywnie koresponuje z supportem apple, kazali sobie wysłac profile i dalej działaja w tym temacie, ogólnie z korespondencji wynika, że fcpx ma jakiś tam problem z kolorami i sporo osób na to narzeka

#3 zdzich

zdzich
  • 178 postów
  • Skądjuż nie Poznań

Napisano 21 kwietnia 2012 - 10:49

Ja mam identyczny problem. Z tym ze przyczyną jest karta graficzna Intel GMA x3100 szkoda bo wszystko chodzi płynnie (jak na tej klasy sprzęt) ale podgląd pozbawiony jest kolorów

#4 Pine

Pine
  • 42 postów

Napisano 23 kwietnia 2012 - 17:13

Witam, Ja nie będę zakładał nowego tematu bo problem jest podobny mianowicie jak wrzuce do FCS plik full HD 1920x1080 to plik już wrzucony na oś czasu jest zamazany o wiele gorsza jakość a jak wyexportuje w full HD to do słabszej jakości dochodzi jeszcze przeplot. Miał ktoś podobny problem ?

#5 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 23 kwietnia 2012 - 18:42

Pine, wyraźnie widać, że sekwencja nie ma parametrów pliku źródłowego. Ustaw poprawnie sekwencję lub włącz automatyczne dostosowanie do pierwszego wrzuconego klipu w preferencjach FCP.

#6 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 25 maja 2012 - 15:27

Nie chcąc zakładać nowego tematu...może ktoś pomoże wyjaśnić dziwne zjawisko...jeszcze kilka dni temu efekt finalny programu Final Cut Pro X był ok,teraz- jakieś jaja są tzn gdy ktoś na filmie w miarę dynamicznie się porusza w zapisanym filmiku są piksele ,jakby klatki nie nadążały. Podczas edycji filmu w FCPX, na dużym ekranie tego nie ma. Dlaczego więc zapisując film pojawiają się? Ktoś może podpowiedzieć co się mogło stać? Będę wdzięczny za pomoc...

#7 Tosio

Tosio
  • 178 postów

Napisano 25 maja 2012 - 21:30

Obstawiam na złą dekompresję lub/i przeplot. Podaj dane jaki miałeś materiał (z czego) i jak wyeksportowałeś...

#8 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 25 maja 2012 - 22:17

Za mały bitrate przy eksporcie? Jak wyżej kolega pisał - podaj parametry plików źródłowych, projektu oraz eksportu. To wyjaśni wszystko.

#9 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 27 maja 2012 - 01:35

[ATTACH][ATTACH][ATTACH]11095[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH] Dodam,że jeszcze dwa dni temu wszystko było ok.Jeszcze jedna ciekawostka przy zmianie zasu klipu (Retime-slow) wszystko jest ok, zaś Retime-fast-znów piksele. Pliki żródłowe były importowane z kamery (nie jeden raz tak robiłem i wszystko było, jak należy). Nic nie rozumiem.Może odinsalowanie programu i ponowna instalacja by pomogła?

#10 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 27 maja 2012 - 01:36

Coś zrzuty się żle załadowały-wybaczcie.

#11 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 28 maja 2012 - 14:56

Kolejna ciekawostka -eksportując materiał do Apple Devices-iTunes- tych "smug pikselowych"- nie ma. Pojawiają się tylko przy eksporcie na pulpit!

#12 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 30 maja 2012 - 01:40

Sprawa wyjaśniona i rozwikłana :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych