Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie biurko?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 19 marca 2012 - 21:00

Witam! Przymierzam się do zakupu biurka. Pokój białe ściany, białe meble. Zależy mi, aby biurko miało szklany blat, ewentualnie białe drewno i metalowe nogi. Oczywiście, żeby ładnie się komponowało z Mackiem :P Czy ktoś może polecić owe tanie i duże biurko (chciałbym, aby blat przekraczał 130 cm). Nie chcę do biurka żadnych szafek, ani miejsc na klawiaturę. Po prostu zwykłe i eleganckie biurko. Pozdrawiam Mihu

#2 Indiana Jones

Indiana Jones
  • 4 postów
  • SkądNATO

Napisano 19 marca 2012 - 21:13

Pokój jak u mnie :)

#3 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2012 - 21:14

Szklany blat? Zapomnij. Gwarantowany reumatyzm. Jak chcesz tanio, to pojedź do jakiejś hurtowni formatyzującej płyty meblowe, zamów odpowiedni wymiar i kształt, a metalowe nogi dokupisz albo u nich, albo w podobnej firmie posiadającej elementy i okucia meblowe.

#4 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 19 marca 2012 - 21:15

Tylko biurka jeszcze nie wybrałem :)

---------- Wpis dodano o 21:15 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:14 ----------

Szklany blat? Zapomnij. Gwarantowany reumatyzm.

Jak chcesz tanio, to pojedź do jakiejś hurtowni formatyzującej płyty meblowe, zamów odpowiedni wymiar i kształt, a metalowe nogi dokupisz albo u nich, albo w podobnej firmie posiadającej elementy i okucia meblowe.


Niestety płacić będą rodzice, sam jestem zwolennikiem twojej propozycji, jednak u nich to nie przejdzie i muszę coś ,,ze sklepu" zabrać

#5 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2012 - 21:18

No to pojedź do sklepu typu Castorama i tam na miejscu Ci przytną i będą nogi metalowe do kupienia. Będzie ze sklepu i do skręcenia w domu, jak w większości innych przypadków ;)

#6 jacekkk

jacekkk
  • 91 postów
  • SkądZawiercie

Napisano 19 marca 2012 - 21:59

A może ten szklany wynalazek z Ikei - VIKA GLASHOLM/VIKA LINDVED Stół - IKEA ?

Na żywo prezentuje się nieźle, choć w dotyku jest niezbyt przyjemne (po prostu zimne).

#7 iUżytkownik

iUżytkownik
  • 754 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 marca 2012 - 22:27

Ja bym z ikri nie brał. Kupiłem u nich kilka rzeczy i wszystkie już są zepsute.

#8 loco232

loco232
  • 2 postów

Napisano 20 marca 2012 - 18:33

ja parę miesięcy temu też szukałem czegoś podobnego, mój wybór padła na ten model: [URL="http://www.boxmarket.pl/p/4/112/biurko-szklane-avante-z-1zsst-biurka-pod-komputer.html"]biurko[/URL]
Jak za tą cenie jest to prosta i solidna konstrukcja.

#9 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 25 marca 2012 - 22:57

Miałem identyczne wymagania jak autor wątku. Zdecydowałem się w końcu na takie biurko.
http://img15.allegro...9/06/2204190661

Tanie nie jest. Jakiś czas temu dałem za nie 1700 zł. Teraz można znaleźć je troszkę taniej, np TU

Ale warte jest swojej ceny. Biurko nie rysuje się, bardzo ładnie prezentuje się z pozostałymi białymi meblami oraz w moim przypadku szarymi ścianami.

Z Mac'iem na wierzchu oraz paroma innymi gadzetami Apple, prezentuje się prestiżowo :)

#10 nizki

nizki
  • 4 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 11:38

Blaty szklane w naszej strefie klimatycznej nie mają sensu - są zimne więc w konsekwencji za parę lat reumatyzm pewny. Blaty szklane sprawdzają się w krajach arabskich.

Odradzam też białe blaty w połysku - refleksy światła mocno męczą oczy - grozi tzw. syndrom sicca.Kolor blatu powinien być taki żeby kontrast między nim a dokumentami i ekranem komputera nie przekraczał 40%

Najważniejsza w biurku jest regulacja wysokości blatu - żeby dostosować ją do indywidualnych cech antropometrycznych użytkownika.

A najważniejszy - fotel, zakres jego regulacji i jakie ma mechanizmy poprawiające ergonomię stanowiska pracy/nauki/zabawy z komputerem.



#11 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 23 lutego 2017 - 13:40

Blaty szklane w naszej strefie klimatycznej nie mają sensu - są zimne więc w konsekwencji za parę lat reumatyzm pewny. Blaty szklane sprawdzają się w krajach arabskich.

Odradzam też białe blaty w połysku - refleksy światła mocno męczą oczy - grozi tzw. syndrom sicca.Kolor blatu powinien być taki żeby kontrast między nim a dokumentami i ekranem komputera nie przekraczał 40%

Najważniejsza w biurku jest regulacja wysokości blatu - żeby dostosować ją do indywidualnych cech antropometrycznych użytkownika.

A najważniejszy - fotel, zakres jego regulacji i jakie ma mechanizmy poprawiające ergonomię stanowiska pracy/nauki/zabawy z komputerem.

 

czyżby złota łopata?


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#12 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 23 lutego 2017 - 15:15

czyżby złota łopata?

Co racja, to racja. Skoro przez niemal 5 lat nikt nie przemówił w temacie, to należy go jednak zarchiwizować, co niniejszym robię. Tym bardziej, że autor powyższego postu wypowiedział się już – w podobnym tonie zresztą – w nowszym, mniej zakurzonym.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych