Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes Gift Card pytania! Karta upominkowa do iTunes Store & iTunes Store Gift this App


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#51 dawid1972

dawid1972
  • 316 postów

Napisano 07 października 2012 - 15:20

Z Gift kartami z allegro bywa różnie. Dużo na allegro jest kart po prostu z kradzieży ale oczywiście nie wszystkie.Było o tym na forum. Jak kupisz kradzioną i apple to wyłapie zablokują Ci konto i wtedy stracisz kasę . Lepiej kup kartę prepaid doładuj i będzie ok. Ja mogę polecić kartę prepaid z banku WBK Bank Zachodni. Mam taka i działa bez problemu.

#52 kugua

kugua
  • 62 postów

Napisano 07 października 2012 - 15:44

I wtedy nie muszę się przelogowywać na inne konta USA? A trzeba mieć pewnie konto w banku, zeby taką kartę kupić, czy nie? I ile mnie będzie kosztowało kupienie takiej karty?

#53 dawid1972

dawid1972
  • 316 postów

Napisano 07 października 2012 - 16:25

Karta kosztowała coś koło 20 zł i nie wymaga posiadania konta w banku. Podasz w APPLE te kartę jako metodę płatności i wszystko. Podajesz na polskim koncie-kupujesz w polskim AppStore. Kartę możesz podać rownież w każdym innym sklepie internetowym

#54 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2012 - 16:45

Jestem zielony co do tych kart i chciałbym zadać parę pytań. Mam konto w polskim appstorze i nie chcę mi się tworzyć jeszcze jednego, bo się w końcu pomieszam gdzie co i jak.
Czy mogę kupić giftcard i kupować za pośrednictwem polskiego konta w polskim Appstore?
Czy mógłby mi ktoś polecić miejsce gdzie mogę takiej tranzakcji dokońać, np. allegro


Polski AppStore nie obsługuje giftcard, a każda karta jest przypisana do konkretnego kraju.

I ostatnie, czy nie lepiej i łatwiej po prostu byłoby mi podłączyć kartę debetową do sklepu. Od razu piszę, że nie jestem nastawiony na jakieś wielkie zakupy, co najwyżej parę aplikacji i tyle.

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź, bo mam w sumie możliwość kupić taką kartę w przystępnej cenie


Po prostu podepnij swoją kartę płatniczą, jak większość ludzi, zamiast bawić się w giftcardy, które mogą się okazać kradzione i Apple Ci zablokuje całkowicie konto.

#55 tasiu

tasiu
  • 546 postów
  • Skądokolice Cieszyna

Napisano 07 października 2012 - 17:27

Polski AppStore nie obsługuje giftcard, a każda karta jest przypisana do konkretnego kraju.(...)


Bzdura. https://buy.itunes.a.../buyLandingPage

#56 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2012 - 17:35

Użyłem za dużego skrótu myślowego. Chodziło mi o tradycyjne fizyczne, bo inaczej jaki jest sens kupowania kart wirtualnych, jeżeli trzeba i tak dane karty płatniczej podać i później ich używania na tym samym koncie. W innych krajach możesz w każdym kiosku/sklepie kupić zdrapki wtedy to ma sens.

#57 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 07 października 2012 - 20:42

Bzdura. https://buy.itunes.a.../buyLandingPage

Użyłem za dużego skrótu myślowego. Chodziło mi o tradycyjne fizyczne, bo inaczej jaki jest sens kupowania kart wirtualnych, jeżeli trzeba i tak dane karty płatniczej podać i później ich używania na tym samym koncie. W innych krajach możesz w każdym kiosku/sklepie kupić zdrapki wtedy to ma sens.

http://myapple.pl/ip...rtificates.html
Aktualnie dla polskiego iTunes Store są tylko "Gift Certificates" - czyli karty podarunkowe w wersji elektronicznej wysyłane na adres e-mail, do zakupu którego, trzeba mieć kartę płatniczą. Sens? To kwestia indwyidualna - np. kontrola wydatków.

#58 bboyMarcus

bboyMarcus
  • 258 postów

Napisano 24 października 2012 - 12:42

iTunes Gift Card, a konto w PL App Store. Witam Nigdy wcześniej tego nie robiłem i w związku z tym chciałem zapytać, jak to wygląda, a w zasadzie jak tego dokonać? Posiadam konto w PL App Store i chciałbym po prostu zakupić Gift Card, ale jak wiadomo problemem jest waluta? Jak mogę skorzystać z tego mając konto PL. Pozdrawiam

#59 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 24 października 2012 - 12:48

nie da się. Załóż sobie kartę prepaid do płatności internetowych i tyle.

#60 tasiu

tasiu
  • 546 postów
  • Skądokolice Cieszyna

Napisano 24 października 2012 - 13:23

(...) Nigdy wcześniej tego nie robiłem i w związku z tym chciałem zapytać, jak to wygląda, a w zasadzie jak tego dokonać?
Posiadam konto w PL App Store i chciałbym po prostu zakupić Gift Card, ale jak wiadomo problemem jest waluta?

Jak mogę skorzystać z tego mając konto PL. (...)


Znajdź kogoś, kto kupi dla Ciebie GC i problem z głowy.

#61 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 24 października 2012 - 13:40

Witam

Nigdy wcześniej tego nie robiłem i w związku z tym chciałem zapytać, jak to wygląda, a w zasadzie jak tego dokonać?
Posiadam konto w PL App Store i chciałbym po prostu zakupić Gift Card, ale jak wiadomo problemem jest waluta?

Jak mogę skorzystać z tego mając konto PL.

Pozdrawiam

Część odpowiedzi znajduje się stronę wcześniej: http://myapple.pl/ip...tml#post1987017.
Kroki do zakupu gift card - w postaci certyfikatu: uruchom iTunes, przejdz do zakładki: "iTunes Store", po prawej "Buy iTunes Gifts -> np. "Email Gift Certificates": "Buy now" i w następnym kroku wybierasz wartość 10€-50€ wtedy otrzymujesz numer na email & możesz skorzystać z takowej karty /Aby dokonać zakupu trzeba mieć podpiętą kartę - zakupu możesz dokonać samodzielnie, znajomy, etc./.

#62 wojteqq13

wojteqq13
  • 100 postów
  • SkądWrocław*

Napisano 24 października 2012 - 17:55

Zdobyłem gift card ze strony freemyapps, ale nie moge nic z nia zrobic bo przekierowuje mnie do iTunes, a tam ppojawia sie komunikat, ze moj iT nie pasuje z certyfikatem karty. Slyszalem ze musze zmienic kraj mojego iTunesa, tylko jak i czy to sprawi ze bede mogl korzystac z tego gift cardu. Dodam, ze iPhone jest z USA.



Na tym forum piszemy zgodnie z zasadami jęz. polskiego! plmax.


#63 dawid1972

dawid1972
  • 316 postów

Napisano 24 października 2012 - 20:38

GiftCard z freemyapps wykorzystasz tylko w US AppStore. Jeśli zmienisz kraj na US to będziesz miał już konto tylko w US. Aplikacji nie stracisz. Aby powrócić do wcześniejszego kraju będziesz musiał zdobyć kod reedem (na dowolną rzecz) z danego kraju.Kod reedem na polskę zdobędziesz np na naszym forum. Ewentualnie poszukaj znajomego który ma konto w US, dogadaj się z nim i jak podasz mu ten kod z Giftcard to niech Ci kupi apki jakie chcesz jako prezent i po sprawie.

#64 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 24 października 2012 - 21:01

Zdobyłem gift card ze strony freemyapps, ale nie moge nic z nia zrobic bo przekierowuje mnie do iTunes, a tam ppojawia sie komunikat, ze moj iT nie pasuje z certyfikatem karty. Slyszalem ze musze zmienic kraj mojego iTunesa, tylko jak i czy to sprawi ze bede mogl korzystac z tego gift cardu. Dodam, ze iPhone jest z USA.

Pochodzenie telefonu nie ma znaczenia. Na freemyapps jest wyraźnie zaznaczone, że należy posiadać konto w iTunes Store - Stany Zjednoczone (USA). Temat zmiany kraju to osobny temat, w skrócie: by dokonać zmiany trzeba mieć kartę z tego kraju, na który chcemy zmienić iTunes (karta USA do iTunes USA).

#65 Bill

Bill
  • 1 postów

Napisano 29 października 2012 - 16:32

iTunes Gifts Card Witam. Mam, pytanie: czy można kupować karty podarunkowe z poziomu iTunesa? Bo zamówiłem taką na swój adres.

#66 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 października 2012 - 18:14

Witam.

Mam, pytanie: czy można kupować karty podarunkowe z poziomu iTunesa?
Bo zamówiłem taką na swój adres.


Jeżeli zamówiłeś, to chyba kupiłeś, więc nie widzę sensu pytania.

#67 demon7

demon7
  • 17 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 23:23

Mam pytanie chciałbym mieć Aplikacje na swoim podstawowym koncie. Czy da się podarować aplikację kupując ją w sklepie appstore amerykańskim i podarować ją dla konta appstore w polsce? Chodzi mi o opcję gift this app.

Proszę pisać zgodnie z zasadami języka polskiego! Tutaj znajduje się pomocny link.
Przeniosłem do właściwego tematu.
eualex



#68 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 11:17

Czy da się podarować aplikację kupując ją w sklepie appstore amerykańskim i podarować ją dla konta appstore w polsce? Chodzi mi o opcję gift this app.


Nie.
http://myapple.pl/ip...tml#post1843586. Jeśli nic się nie zmieniło, to nadal jest ograniczenie regionalne - podarowanie aplikacji tylko w obrębie tego samego kraju. USA-USA, PL-PL, etc.

#69 bboyMarcus

bboyMarcus
  • 258 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 22:41

Witam Uprzedzając zawistne posty typu, użyj wyszukiwarki etc. Od tego jest forum dlatego piszę. Mam pytanie? Mianowicie posiadam konto w PL AppStore i chce zasilić je sobie GiftCard'em. Jak tego dokonać? Problem w tym że waluty Euro nie można zasilić kartą US, jasne i oczywiste. Obiło mi się coś o uszy, że można zmienić Region. Ok, ale to się wiąże z podaniem danych typu: stan, zip- code, ble ble ble. Nie zamierzam tworzyć fake account. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

#70 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 23:21

Witam

Uprzedzając zawistne posty typu, użyj wyszukiwarki etc. Od tego jest forum dlatego piszę. Mam pytanie? Mianowicie posiadam konto w PL AppStore i chce zasilić je sobie GiftCard'em.

Jak tego dokonać? Problem w tym że waluty Euro nie można zasilić kartą US, jasne i oczywiste. Obiło mi się coś o uszy, że można zmienić Region. Ok, ale to się wiąże z podaniem danych typu: stan, zip- code, ble ble ble. Nie zamierzam tworzyć fake account.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

http://myapple.pl/ip...tml#post1997826 #63
Chyba, że chcesz zasilić Gift Card w $? Aby tego dokonać trzeba, posiadać kartę płatniczą z USA, (lub np. paypal na USA), wtedy zmiana będzie możliwa, po dokonanej zmianie można zasilać konto Gift Card $.

#71 hardys

hardys
  • 10 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 10 stycznia 2013 - 00:47

Witam , Mieszkam w Holandii i posiadam Polskie konto AppStore bez karty kredytowaj bo poprostu jej nie posiadam , chcialbym zasilic konto Gift Card-em ktora mozna kupic prawie w kazdym sklepie i moje pytanie brzmi czy ta karta zadziala z Polskim kontem czy bede musial zmieniac kraj ? Jesli moje pytanie sie powtarza to przepraszam ale nie bylem w stanie znalezc . Z gory dziekuje za odpowiedz . Pozdrawiam Marek

#72 pontonix

pontonix
  • 196 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2013 - 01:36

Na polskę nie ma giftcardów.

#73 hardys

hardys
  • 10 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 10 stycznia 2013 - 02:31

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie tego, co chcesz przekazać.
Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#74 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2013 - 02:34

Na polskę nie ma giftcardów.


Jak nie ma, jak są...

- - - Połączono posty - - -

nie pytalem czy na Polske sa czy nie bo wiem ze nie ma tylko czy moge uzyc Holenderski gift card zeby doladowac Polskie konto itunsa


Są gifcardy na Polskę, jak najbardziej. A co do Twojego pytania, to nie, nie możesz użyć, gifcardy są przypisane do konkretnych krajów.

#75 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 10 stycznia 2013 - 09:04

Jak nie ma, jak są...

- - - Połączono posty - - -



Są gifcardy na Polskę, jak najbardziej. A co do Twojego pytania, to nie, nie możesz użyć, gifcardy są przypisane do konkretnych krajów.


CO za brednie. I to się nazywa moderator..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych