Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 3 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
765 odpowiedzi w tym temacie

#51 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 25 marca 2012 - 17:16

Witam,

@iAndrzej,

nie musisz juz szukac, miales poczesci racje.
Tej opcji Muzyka - iTunes Match nie ma w Polsce -tzn. poprzez polskie konto iTunes.

W tym cala tajemnica:)

Pozdrawiam

GAMA007

#52 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 marca 2012 - 17:21

tak właśnie sądziłem. ale dziękuję za podpowiedź pozdrawiam

#53 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 25 marca 2012 - 21:25

etam... wystarczy zalogować się na koncie amerykańskim, brytyjskim lub jakimkolwiek innym, w lokalizacji podać np USA albo UK i nagle wyskakują nieznane dotychczas funkcje. Ja mam iTunes Match wykupione, więc na moim ATV2 działa :-). Dodatkowo, żeby działał netflix warto wykupić usługę: Unblock Us - smarter faster VPN i tak dalej...
To jest tak, jak ja się kiedys dziwiłem, jak to jest, że kupiłem urządzenie i ono dotarło szybciej niż, gdybym sam je kupił i natychmiast wsiadł do samolotu. Po prostu podanie użytkownika i hasła daje dostęp do funkcji spersonalizowanych na poziomie kraju, itd...

#54 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 marca 2012 - 22:27

No i moje ATV w dniu dzisiejszym zostało wysłane, troszke mnie zdziwił fakt iż idzie ono z Pragi no ale cóż poczekam sobie i tak będzie o wiele wcześniej niż być miało :)

#55 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 26 marca 2012 - 23:06

Dzisiaj rowniez moje wylali UPS z Holandii i ma byc jutro u mnie?

#56 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 marca 2012 - 15:06

Moje AppleTV w dniu dzisiejszym dotarło za pośrednictwem kuriera TNT. Moje wrażenia w porównaniu do pierwszej generacji to moge powiedzieć kilka rzeczy, pierwsza wręcz oczywista to fakt iż jest ono malutkie, druga to fakt iż jest szybkie wszystko chodzi płynnie bez żadnych przycięć czy przywieszeń. Kolejny fakt to pilot który wreszcie jest wygodny, i wydaje się solidny a obsługa jego jest o wiele przyjemniejsza niż w wcześniejszej wersji. Tylko mam jedno pytanie jakim programem najlepiej darmowym mogę przekonwertować film na 1080p w specyfikacji dla ATV ?

#57 nemonick

nemonick
  • 129 postów
  • SkądManchester/Wroclaw

Napisano 27 marca 2012 - 16:13

HandBrake tym mozesz sprobowac

#58 danio12340

danio12340
  • 383 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 marca 2012 - 16:22

Strumieniowanie filmów Mkv z napisany do Apple tv 3G ? Właśnie zamówiłem Apple tv 3G, posiadam duży telewizor i chciałbym strumieniowac filmy z MacBooka do tv. Filmy bedą Mkv 1080p z napisami. Jest na to jakieś rozwiazanie ?

#59 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 27 marca 2012 - 17:41

seb235 z ciekawości zapytam co chodzi Ci płynnie? mógłbyś to szerzej opisać ?:) ja cały czas walczę :) właśnie przełączyłem router z trybu N na G (zmniejszyłem niby prędkość), dzięki czemu (paradoks, laptop zwolnił z 50mb/s na 20mb/s) prędkość wifi w ipad 2/iphone 4s wzrosła dwukrotnie, wg speedtesta mam teraz 20mb/s zwykłe divixy zaczęły działać sprawniej, ale airplay dalej tak samo kulawo

#60 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 marca 2012 - 19:45

HandBrake tym mozesz sprobowac


Niestety posiada on profil dla 2G :/

---------- Wpis dodano o 20:42 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:40 ----------

seb235 z ciekawości zapytam co chodzi Ci płynnie? mógłbyś to szerzej opisać ?:)


Proste rzeczy np włączenie wideo następnie wyjście z niego itd ... na pierwszej generacji czasami potrafiły przymulić i trzeba było poczekać na czarnym ekranie kilka sekund, obecna wersja chodzi w zupełności płynnie żadnych przymuleń itd ... Co do połączenia to ja preferuje zawsze kabel, wifi tylko tam gdzie konieczne :)

---------- Wpis dodano o 20:45 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:42 ----------

malyr tak z ciekawości co to za router ? :)

#61 nemonick

nemonick
  • 129 postów
  • SkądManchester/Wroclaw

Napisano 27 marca 2012 - 23:16

Niestety posiada on profil dla 2G :/[COLOR="Silver"]

i cala maase roznych "recznych" konfiguracji rozdzielczosc mozesz sobie wybrac jaka chcesz :)

#62 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 28 marca 2012 - 05:38

seb235 router mam Tp-Link TL-WR1043ND (zmienione anteny na mocniejsze), podłączyłem Linksysa wrt54gl na którym jest jeszcze słabiej a on jest tylko z B+G :) Więc ciekawostka :)

#63 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 28 marca 2012 - 08:50

ustaw może moc sygnału czy jak to tam się nazywa na 5GHz ;-> mam ten sam router i nie mam żadnych problemów z nim;> oryginalny soft masz na nim czy gargoyla ?

#64 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 28 marca 2012 - 09:11

ArieLoOo wgranego mam gargoyla (dysk udostępniam) w tym sofcie chyba nie ma takiej możliwości, w sumie poszukam. Ale w żadnej konfiguracji airplay z atv nie działa (tnie), nawet jak ipada na routerze położę.

#65 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 marca 2012 - 10:16

seb235 router mam Tp-Link TL-WR1043ND (zmienione anteny na mocniejsze)


Sprawdź na oryginalnych antenach bo te mocne za grosze są zazwyczaj nic nie warte, a jeżeli już nawet się trafi sensowna sztuka to w pomieszczeniach zamiast polepszać działanie sieci to one pogarszają (sam tak miałem), ewentualnie sprawdź jaką masz ustawioną moc nadajnika i ustaw max dla możliwości routera. Jeżeli nic nie da to wywal ten chiński wynalazek i zainwestuj w sensowny sprzęt :)

#66 Wo1tylla

Wo1tylla
  • 6 postów

Napisano 28 marca 2012 - 13:26

Witam, Chciałem uspokoić niektórych forumowiczów. W moim przypadku Apple TV 3 - nie tnie niczego, zarówno korzystając z zasobów internetu (youtube, filmy...) jak i też korzystając z zasobów wewnętrznych. Testowałem streaming filmu 1080p z itunes i wszystko ok. W większości przypadków oglądam seriale, filmy udostępnione na notebooku - typowe avi i wszystko działa płynnie (wada notebook musi być włączony - niestety do póki nie ma JB nie ma możliwości udostępnienia zasobu sieciowego). Testowałem też airplay z ipada (ipad korzystał poprzez xbmc z sieciowego dysku - niestety na tv nie miałem fullscreena) - brak opóźnień. Być może niektóre przypadki zrywania mają związek z samą siecią... U mnie Apple TV do routera podłączony jest kablem, streaming odbywa się poprzez WIFI 5Mhz ( zmierzona przepustowość 80 Mbit). Pozdrawiam

#67 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 28 marca 2012 - 15:34

Moja chińszczyzna niestety sobie nie radzi, ogólnie przepraszam za zamieszanie. Wo1tylla jaki masz router?:)

#68 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 28 marca 2012 - 16:28

seb235 router mam Tp-Link TL-WR1043ND (zmienione anteny na mocniejsze), podłączyłem Linksysa wrt54gl na którym jest jeszcze słabiej a on jest tylko z B+G :)
Więc ciekawostka :)

mam identyczny ruter, niedawno kupiony. Streaming zarówno z dysku sieciowego LACIE, SYnology jak i z dysku 40GB podłączonego do USB w tym ruterze nie ma żadnych opóźnień. Ustawiłem TYLKO N. Ruter i dyski na kablu na jednym końcu mieszkania, ATV1 i ATV2 na drugim końcu... Żadnych zacięć, problemów itp. Poprzedni model - owszem byly problemy TP-LINK WR740N.

#69 poli_x

poli_x
  • 347 postów

Napisano 28 marca 2012 - 18:54

Witam,
Chciałem uspokoić niektórych forumowiczów.
W moim przypadku Apple TV 3 - nie tnie niczego, zarówno korzystając z zasobów internetu (youtube, filmy...) jak i też korzystając z zasobów wewnętrznych.
Testowałem streaming filmu 1080p z itunes i wszystko ok. W większości przypadków oglądam seriale, filmy udostępnione na notebooku - typowe avi i wszystko działa płynnie (wada notebook musi być włączony - niestety do póki nie ma JB nie ma możliwości udostępnienia zasobu sieciowego).
Testowałem też airplay z ipada (ipad korzystał poprzez xbmc z sieciowego dysku - niestety na tv nie miałem fullscreena) - brak opóźnień.

Być może niektóre przypadki zrywania mają związek z samą siecią... U mnie Apple TV do routera podłączony jest kablem, streaming odbywa się poprzez WIFI 5Mhz ( zmierzona przepustowość 80 Mbit).

Pozdrawiam

A te aviki jak ogladales?

#70 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 29 marca 2012 - 20:14

Mam problem z podłączeniem ATV3 do komputera. Chciałem wgrać ios beta, żeby móc robić airplay mirroring z mountain liona, a w ząb nie wiem jak to zrobić, żeby ATV3 pokazało mi się jako urządzenie w iTunesie iOSa ściągnąłem już z IMZDL'a.

#71 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 29 marca 2012 - 20:53

ArieLoOo wgranego mam gargoyla (dysk udostępniam) w tym sofcie chyba nie ma takiej możliwości, w sumie poszukam.
Ale w żadnej konfiguracji airplay z atv nie działa (tnie), nawet jak ipada na routerze położę.


ja mam ten sam router u mnie smiga na oryginalnych antenach jak bajka :)
nawet film fullhd z macbooka do apple tv mi nie tnie ;>
coś masz namieszane z routerem.

---------- Wpis dodano o 21:53 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:49 ----------

Mam problem z podłączeniem ATV3 do komputera.
Chciałem wgrać ios beta, żeby móc robić airplay mirroring z mountain liona, a w ząb nie wiem jak to zrobić, żeby ATV3 pokazało mi się jako urządzenie w iTunesie
iOSa ściągnąłem już z IMZDL'a.


mi np itunes widzi normalnie aTV ;> nawet jak włączam jakiś film w iTunes to odrazu mi idzie na aTV

#72 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 29 marca 2012 - 21:11


mi np itunes widzi normalnie aTV ;> nawet jak włączam jakiś film w iTunes to odrazu mi idzie na aTV


Tak, airplay z itunes'a nie ma sprawy.
Już odkryłem, że w przeciwieństwie do ATV2, trójkę podczas łączenia z komputerem przez kabel usb trzeba podłączyć też do prądu - czasem wyciągnięcie instrukcji z pudełka nieco pomaga :)

Tak czy inaczej, na stronie dev.apple jest dostępne ios 5.1 beta 3 tylko dla ATV2, a nie dla ATV3, co oznacza, że airplay mirroring z mt.liona 10.8 na razie nie jest możliwy na atv3 ;/

#73 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 29 marca 2012 - 23:37

Już odkryłem, że w przeciwieństwie do ATV2, trójkę podczas łączenia z komputerem przez kabel usb trzeba podłączyć też do prądu - czasem wyciągnięcie instrukcji z pudełka nieco pomaga :)
/

Czyli oprócz 1080 i braku flashowania to trzecia nowość, jaką odkrywają użytkownicy ATV3

#74 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 29 marca 2012 - 23:42

Dlaczego oprócz braku 1080? Mi działa 1080

#75 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 30 marca 2012 - 07:01

w innym znaczeniu mu chodziło to słowo oprócz:
oprócz nowości, czyli 1080p i braku flashowania jest jeszcze to co Ty odkryłes.

---------- Wpis dodano o 08:01 ---------- Poprzedni wpis dodano o 07:58 ----------

a propos, warto zamieniać aTV2 na aTV3 ?
poki co chyba bez sensu, jak jest brak aTV flash ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (2)