Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1226 Kakamxx

Kakamxx
  • 29 postów

Napisano 15 sierpnia 2016 - 23:02

Powinno być ok, dzięki :) sprawdzę jutro po pracy.

#1227 Suami777

Suami777
  • 22 postów

Napisano 16 sierpnia 2016 - 15:36

Szukam czegoś co pozwoli mi używać alt + tab tak jak w windowsie



#1228 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 16 sierpnia 2016 - 16:37

Szukam czegoś co pozwoli mi używać alt + tab tak jak w windowsie

 

To znaczy? Na maku działa cmd+tab między aplikacjami i cmd+~ miedzy oknami tej samej aplikacji...


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1229 Suami777

Suami777
  • 22 postów

Napisano 16 sierpnia 2016 - 23:15

No to inaczej napiszę 

 

Szukam softu który przy tym ustawieniu klawiatury pozwoli mi skonfigurować kombinacje ALT+TAB do przełączania oknami.

 

18I9z7u.png



#1230 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 17 sierpnia 2016 - 00:03

Kumam. To:  https://bahoom.com/hyperswitch


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 17 sierpnia 2016 - 00:05

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1231 Suami777

Suami777
  • 22 postów

Napisano 17 sierpnia 2016 - 15:42

 

Dziękuję to to ! :)

 

Potrzebuje jeszcze: 

- Jakiegos softu do notyfication center sprawdzającego kursy polskiej gieldy

- j.w. tylko kurs walut



#1232 wspulnik

wspulnik
  • 8 postów

Napisano 23 sierpnia 2016 - 10:26

szukam dobrego softu antyspamowego

przychodzi do mnie kilkadziesiat maili dziennie o tych samych tytulach ale z roznych adresow email typu "zostan bogaty w 1 dzien/jak zarobic milion dolarow/tajemnica sukces finansowego itp itd"

próbowałem i filtrami programu "mail" i podobno jednego z lepszych programow "spam sieve", pomógł ale nie w 100%

szukam czegos co dziala konkretnie, mozecie cos polecic?



#1233 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 23 sierpnia 2016 - 20:44

Witam serdecznie,

Poszukuję jakiejś dobrej aplikacji szyfrującej katalogi (?).

Mam bardzo dużo dokumentów, zdjęć, filmów itp do których nie chciałbym żeby ktoś niepowołany miał dostęp :)

Da się jakoś zaszyfrować jakiś wybrany katalog? Materiały trzymam na WD MyCLOUD....

Zależy mi na tym żeby programik był multi-platformowy (dostęp do dysku mają dokumenty zarówno z Windows jak i MacBooki)



#1234 maly95

maly95
  • 438 postów

Napisano 09 września 2016 - 09:52

Poszukuje aplikacji do przeglądania zdjęć na moich urządzeniach. Wiem, że jest aplikacja Lyn, może polecacie coś innego? Głównie chodzi mi o to aby nie tworzyć bazy zajmującej olbrzymie obszary pamięci, gdyż niemal wszystkie zdjęcia trzymam na NASie.


Mac: Macbook Air 11,6' Mid 2012 || Tablety: iPad Air 2 16GB Silver; iPad Mini 16GB Space Gray

Telefon:iPhone 6S Gold 32GB; 2 x iPhone 5S Silver 32GB; iPhone 5S Gold 16GB; iPhone 4S black 16 GB; iPhone 4 16GB Black;  iPhone 3GS 16GB Black.


#1235 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 09 września 2016 - 19:17

Poszukuje aplikacji do przeglądania zdjęć na moich urządzeniach. Wiem, że jest aplikacja Lyn, może polecacie coś innego? Głównie chodzi mi o to aby nie tworzyć bazy zajmującej olbrzymie obszary pamięci, gdyż niemal wszystkie zdjęcia trzymam na NASie.

 

Z AppStore pierwszy. Reszta nie wiem czy tam jest, bo nie chce mi się sprawdzać. Wszystkie mają podobne możliwości. Używam w robocie Bridge ale do domu za drogi. W domu mam Lyna.  Poza tym polecam XnView, który ma trochę gówniany wygląd, ale jest darmowy i bardzo dobry.

 

iSmartPhoto https://itunes.apple...940107333?mt=12

 
A jak nie chcesz, żeby program tworzył ci bazy podglądów, to zwykły systemowy Preview (Podgląd) świetnie się sprawdza. Tylko trzeba nabrać nawyku wciśnięcia cmd+a przed przeglądaniem zdjęć wewnątrz jakiegoś katalogu (wtedy prawym klawiszem na dowolnym zdjęciu i otwórz w Preview). Można też po prostu przeglądając zdjęcia w jakimś katalogu wcisnąć cmd+a i spację. Potem wystraczy kliknąć na ikonkę cztereck kwadracików po lewo na górze.
 
Ewentualnie i najprościej: wchodzisz do katalogu z fotkami: cmd+a, spacja i full screen po lewej na górze (drugi guziczek) i możesz przeglądać strzałkami albo masz widok stykówek, albo nawet slideshow. Nie potrzeba żadnych programów wtedy.

Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 09 września 2016 - 19:46

  • maly95 lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1236 bart_d

bart_d
  • 2 postów

Napisano 09 września 2016 - 21:10

Cześć,

 

szukam programu do tworzenia zrzutów ekranu. Skitch jest niezły, ale niestety nie obsługuje przewijania okien. Rozważam zakup Snagit, ale cena nie jest niska. Czy polecacie jakieś alternatywy?



#1237 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 24 września 2016 - 21:29

Witam,

znacie może jakiś program (najlepiej darmowy) do szyfrowania wybranego katalogu na dysku?

Trzymam dane firmowe w jednym katalogu i chciałbym go jakoś zabezpieczyć....



#1238 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 24 września 2016 - 22:43

Witam,

znacie może jakiś program (najlepiej darmowy) do szyfrowania wybranego katalogu na dysku?

Trzymam dane firmowe w jednym katalogu i chciałbym go jakoś zabezpieczyć....

 

http://osxdaily.com/...lders-mac-os-x/


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1239 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 26 września 2016 - 13:32

Witam serdecznie,

Poszukuję programu do synchronizacji danych na komputerze oraz zdjęć z iPhone.

Dotychczas używałem iCloud, jednak w ostatnim czasie mam obawy o jego "stabilność".

 

Zastanawiam się nad 3 opcjami:

- OneDrive,

- GoogleDrive,

- DropBox.

 

Mam na komputerze parę folderów które chciałbym synchronizować, dokumenty oraz parę folderów na dysku.

 

Z tego co widzę, to te aplikacje wymagają "wrzucenia" wszystkich swoich folderów do jednego katalogu - i tylko ten jest synchronizowany?

Nie ma możliwości wskazania które foldery z dysku będą synchronizowane?

 

 

Najbardziej podoba mi się aplikacja GoogleDrive (ma cość fajną przeglądarkę zdjęć i dość sprawnie to wszystko działa), OneDrive jest dość tani i daje pakiet Office (ale nie wiem czy tylko u mnie, ale strasznie muuuuuli) a DropBoxa nie znam za bardzo....

 

Którą aplikację byście polecili?

 

 

Bardzo proszę o poradę  :)

 

Northwest



#1240 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 26 września 2016 - 14:33

 

Z tego co widzę, to te aplikacje wymagają "wrzucenia" wszystkich swoich folderów do jednego katalogu - i tylko ten jest synchronizowany?

Nie ma możliwości wskazania które foldery z dysku będą synchronizowane?

 

Nie, wrzucasz różne katalogi pod jeden zbiorczy Dysk Google czy tam Dropbox i w aplikacji możesz zaznaczyć, które podkatalogi będą synchronizowane, a które będą tylko w chmurze. Tego właśnie wszystkim brakuje w iCloud.

 

Wszystkie trzy są porównywalne, jeśli chodzi o zakres usług. Ja używam Google Drive, bo często używam tych ich Google Docs. Ale wybierz sobie co ci pasuje, np. cenowo.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 26 września 2016 - 14:34

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1241 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 26 września 2016 - 14:36

dziękuje za odpowiedź :)

Chodziło mi o coś takiego:

- katalog dla OneDrive/GoogleDrive  - mam w moich dokumentach (dokumenty/onedrive)

 

Katalogi do synchronizacji ma  przykładowo:

- dokumenty/pisma

- dokumenty/inne

- dokumenty/finanse

- biurko/nowe

- biurko/wakacje

- biurko/zdjęcia

 

Chodzi mi o to, że te katalogi nie siedzą w dokumenty/onedrive... Da się je także synchronizować? :)



#1242 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 26 września 2016 - 14:42

A nie możesz ich po prostu przenieść pod np. Google Drive a na Biurku czy w Dokumentach zrobić sobie zwykłych skrótów.

Ja tak mam. Jak potem coś mi się skopie i przeinstalowuję system, to mi się wszystko na nowo ściąga z Goole Drive i mam spokój.

 

Można też zrobić symlinki.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1243 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 26 września 2016 - 15:13

Aha, w sumie masz rację :) A jak backupujesz fotki?

Normalnie, masz je w folderach na dysku - czy w tej aplikacji Zdjęcia?

 

Miałeś styczność może z OneDrive?

 

Zdjęcia w kopi, na GoogleDrive masz w formie albumów, czy normalnych folderów?

 

Do GoogleDrive idzie "podłączyć" 2 smartfony (do backupów fotek)? Będą szły do osobnych folderów, czy do wspólnego?



#1244 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 26 września 2016 - 21:24

Dzięki :) 

Znacie może jakąś aplikację do przeglądania zdjęć? Szukam czegoś na wzór Applowskiego "zdjęcia" (wyświetlanie zdjęć w albumach/folderach, pokazywanie na mapce gdzie fotka została zrobiona itp)?

Applowskie Zdjęcia mi się podobają, bardzo - tylko trzeba fotki i filmy "importować" do tego programu... :( 



#1245 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2016 - 09:22

Ja używam iSmartPhoto, piękna, lekka aplikacja.



#1246 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 28 września 2016 - 23:50

Mam OneDrive i jest opcja wyboru, które katalogi na Macu mają być synchronizowane... natomiast migawki plików są dostępne tylko pod Windows...

Aplikacja na iPhone potrafi wysyłać zdjęcia i filmy w tle 

Dają darmowy 1TB jeśli zakupisz oryginalnego Windowsa lub Office'a :)



#1247 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 29 września 2016 - 12:46

a jak Ci to chodzi? Jesteś zadowolony? Wydaje mi się strasznie wolny ten OneDrive....



#1248 pawelu

pawelu
  • 2 postów

Napisano 29 września 2016 - 14:23

Po aktualizacji do Sierry wywaliło mi działanie Karabinera (na stronie jest info, że Karabiner nad tym pracuje), który zapewniał zmianę funkcji klawisza Command na Enter/Return (który mi nie działa). Szukałem po haśle "alternatives for Karabiner", ale żaden program nie daje takich funkcji jak prosta zmiana funkcji klawisza z obecnej na inną. Będę wdzięczny za jakieś porady.



#1249 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 30 września 2016 - 07:01

Po aktualizacji do Sierry wywaliło mi działanie Karabinera (na stronie jest info, że Karabiner nad tym pracuje), który zapewniał zmianę funkcji klawisza Command na Enter/Return (który mi nie działa). Szukałem po haśle "alternatives for Karabiner", ale żaden program nie daje takich funkcji jak prosta zmiana funkcji klawisza z obecnej na inną. Będę wdzięczny za jakieś porady.

 

http://doublecommand.sourceforge.net

 

Stare, ale moze akurat ruszy Ci na macOS.


Użytkownik Najwyzszy edytował ten post 30 września 2016 - 07:02


#1250 perzyk

perzyk
  • 302 postów
  • SkądWawa

Napisano 01 października 2016 - 10:16

Witam,

 

Po aktualizacji na Sierre mój dysk zewnętrzny nie jest sprawny w 100% tzn. nie mogę przenosić plików itd. Wcześniej miałem wgrany NTFS for Mac OS X ale teraz coś mi nie działa :/ jakaś rada co teraz zrobić? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych