Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1201 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 17 lipca 2016 - 16:28

Witam,

 

poszukuję programu bądź aplikacji, za pomocą której będę mógł ustawić progi prędkości automatycznego załączania wentylatorów, przy osiągnięciu danej temperatury. Podejrzewam, że uszkodziły mi się czujniki temperatury i mam stale 2 tyś obrotów, nawet przy 85°C procesora.

 

Z góry dziękuję.

 

Macs Fan Control (działa nawet na becie Sierry)

Darmowy.

http://www.crystalid...acs-fan-control


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1202 Saphiro

Saphiro
  • 2 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 19 lipca 2016 - 10:25

Macs Fan Control (działa nawet na becie Sierry)
Darmowy.
[url=http://www.crystalidea.com/macs-fan-control]http://www.crystalidea.com/macs-fan-control[/url]

 
Dziękuję za odpowiedź. Na własną rękę poszukałem wszystkich możliwych, m. in. Macs Fan Control, ale nie sprostał moich oczekiwań.
 
Wybór padł na TG PRO, niestety płatny - US$18.

https://www.tunabellysoftware.com/tgpro/


 MacBook Pro 15" i7 2.66 GHz Mid-2010 //  PowerMac G5 2* Core2Duro 2 GHz.


#1203 lampik

lampik
  • 10 postów

Napisano 22 lipca 2016 - 13:46

szukam programu magazynowo -kasowego na osx , zna ktoś jakis dobry  ?



#1204 Futek

Futek
  • 10 postów
  • SkądStargard Szczeciński

Napisano 28 lipca 2016 - 12:25

Witam 

poszukuję programu Kadrowo Płacowego ( kadry i płace ). Możecie coś polecić.

z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Radek



#1205 castawaliga

castawaliga
  • 1 postów

Napisano 29 lipca 2016 - 14:50

Hmmm.... A Teta HR? Teraz chyba większość firm używa ich systemów. 



#1206 Kakamxx

Kakamxx
  • 29 postów

Napisano 02 sierpnia 2016 - 17:15

Szukam w miarę prostego i darmowego programu do notatek na studia które robię zazwyczaj na komputerze. Funkcje konieczne to podstawowe formatowanie tekstu, łatwy dostęp do wcześniejszych notatek i katalogowanie oraz eksport do PDF. Znam tą wbudowaną apkę w OS X ale nie mogę się przekonać :/ zna ktoś jakieś dobre, darmowe albo bardzo tanie apki w tej kategorii? Kombajny jak evernote etc, mnie niezbyt interesują :(



#1207 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 02 sierpnia 2016 - 18:04

Zainteresuj się OneNote, to bardzo dobre narzędzie do notatek.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#1208 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 02 sierpnia 2016 - 18:21

Za 7 dolców jest jeszcze prosty i bardziej czytelny klient Evernote pod nazwą Alternote - zdecydownie wygodniejszy od oryginału.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1209 Kakamxx

Kakamxx
  • 29 postów

Napisano 02 sierpnia 2016 - 18:33

@torik akurat mam office, OneNote wydaje się być zbyt rozbudowany jak na moje oczekiwania, ale spróbuję poużywać przez pare dni i może mnie do siebie przekona, jak nie to Alternote o którym wspomniała @ciotka_paszczaka ma darmowego 3 dniowego triala i tutaj z tego co przeglądnąłem ich stronkę z wierzchu będzie idealnie. No ale ten plus, że office już mam :) dzięki za szybkie odpowiedzi!



#1210 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 02 sierpnia 2016 - 18:59

Faktem jest że OneNote jest rozbudowane. Ja sam zrezygnowałem z niego na korzyść notatek systemowych.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#1211 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2016 - 22:48

Hej!

 

szukam jakiegoś programu który zmieni mi kodowanie napisów do filmu z eastern european windows 1250 na UTF-8


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#1212 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 02 sierpnia 2016 - 23:00

Hej!

 

szukam jakiegoś programu który zmieni mi kodowanie napisów do filmu z eastern european windows 1250 na UTF-8

 

Np. TextWrangler, TextMate. Ale przecież zwykłym TextEdit to zrobisz. Tak sobie ustaw. Jak już nie będziesz potrzebował, to sobie kliknij przywróć domyślne.

 

N7lkWCF.jpg


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1213 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2016 - 23:13

dzięki


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#1214 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 sierpnia 2016 - 09:45

iconv -f cp1250 -t utf-8 plik.txt > lalala

mv lalala plik.txt


  • cronopioverde lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1215 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2016 - 10:54

iconv -f cp1250 -t utf-8 plik.txt > lalala

mv lalala plik.txt

THX


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#1216 FuriousApple

FuriousApple
  • 2 postów

Napisano 03 sierpnia 2016 - 17:22

Witam, potrzebuję prostego i darmowego programu do kompresowania filmów, zmniejszania ich rozmiaru. Odpowiednik Freemake Video Converter. Z góry dziękuję. ;)

#1217 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 sierpnia 2016 - 18:19

Witam, potrzebuję prostego i darmowego programu do kompresowania filmów, zmniejszania ich rozmiaru. Odpowiednik Freemake Video Converter. Z góry dziękuję. ;)

 

http://www.anvsoft.c...r-mac-free.html

Za pierwszym robi jakiś tam cache z fontów. To trzeba chwile poczekać. Jak za długo - to można mu przerwać i dalej już zadziała.

 

Bardziej polecam Handbrake, ale nie ma takich ładnych ikonek ;)


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 03 sierpnia 2016 - 18:24

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1218 FuriousApple

FuriousApple
  • 2 postów

Napisano 03 sierpnia 2016 - 19:42

http://www.anvsoft.com/any-video-converter-mac-free.html

Za pierwszym robi jakiś tam cache z fontów. To trzeba chwile poczekać. Jak za długo - to można mu przerwać i dalej już zadziała.

 

Bardziej polecam Handbrake, ale nie ma takich ładnych ikonek ;)

Dziękuję. A coś naprawdę podstawowego do edycji filmów? Przeglądałem już jakieś programy, ale przygodę z OS X dopiero zaczynam, więc nie ogarniam za bardzo.



#1219 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 sierpnia 2016 - 20:14

Dziękuję. A coś naprawdę podstawowego do edycji filmów? Przeglądałem już jakieś programy, ale przygodę z OS X dopiero zaczynam, więc nie ogarniam za bardzo.

 

Za darmo chyba nic dobrego nie ma. To znaczy jest Lightworks, ale weź się w tym połap. No chyba, że ci akurat podpasuje.

Z prostych płatnych to Apple iMovie (darmowy jeśli kupowałeś nowego kompa). Ze swojej strony polecam Filmorę - mały program o bardzo dużych możliwościach, niestety płatny, ale jest demo czy tam trial.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 03 sierpnia 2016 - 20:18

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1220 escobol

escobol
  • 72 postów

Napisano 09 sierpnia 2016 - 18:29

Witam,

 

Czy istnieje jakis program na maca jak na ios w stylu scanbot, scanner pro ?

 

Mam spora liczbe zdjec (jpg) dokumentow ktore chce przerobic na pdf (przerobic, tzn wyprostowac, wyciac tlo i zmienic z kolorowych na szare/czarnobiale - identycznie jak to sie dzieje we wspomnianych aplikacjach) - znalalzem dwa programy ktore przerabiaja zdjecia na pdf - ale one tylko wklejaja zdjecie w tresc pdf - poszukuje czegos jak wspomniane programy dostepne na ios (no i wbudowany teraz skaner w dropboxa - jednak nie mozna go zastosowac do wiekszej ilosci zdjec - przez brak zaznaczania, kolejkowania, oraz jest dostepny tylko z poziomu telefonu).

 

Jakis pomysl?



#1221 ultragreen

ultragreen
  • 14 postów

Napisano 10 sierpnia 2016 - 17:58

Ktoś poleci porządny klient IRC?


Macbook Air 13,3, Mac Mini, Iphone 4s, Iphone 5s


#1222 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 10 sierpnia 2016 - 19:12

Ktoś poleci porządny klient IRC?

https://www.codeux.com/textual/

http://limechat.net/mac/

http://colloquy.info/index.html


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1223 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 sierpnia 2016 - 16:40

Textual z wymienionych podobał mi się najbardziej, ale wróciłem i tak do irssi, jak człowiek.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1224 Kakamxx

Kakamxx
  • 29 postów

Napisano 15 sierpnia 2016 - 11:51

Szukam jakiejś bardziej rozbudowanej alternatywy dla spotlight, która mu nie ustępuje jeżeli chodzi o aspekty wizualne :P chodzi mi o np. wyszukiwanie informacji o pogodzie, której w naszym spotlight nie ma :(



#1225 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 15 sierpnia 2016 - 14:37

Szukam jakiejś bardziej rozbudowanej alternatywy dla spotlight, która mu nie ustępuje jeżeli chodzi o aspekty wizualne :P chodzi mi o np. wyszukiwanie informacji o pogodzie, której w naszym spotlight nie ma :(

 

Może Alfred (z Powerpakiem) - można sobie doinstalować różne dodatki, w tym i pogodę


Nie czytam prywatnych wiadomości.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)