Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Sprawdzanie iPhone: Warranty & Simlock Status


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1602 odpowiedzi w tym temacie

#1326 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 01 marca 2017 - 18:21

 


Lubię patrzeć jak nasz samozwańczo honorowy naród wytyka palcem 'tych wszystkich złych' i szarżuje opiniami bazującymi na... niczym.
Telefon nie musi być w żadnym wypadku kradziony, a wszystkie jego części mogą być oryginalne.

Są prawdopodobnie dziesiątki powodów dlaczego sprzęt który jest dopisany w systemie jako 'wymianiany' albo w ogóle nigdy nie był wymianiany albo jest sprzedawany poza serwisem,.
Wymieniając tylko kilka - telefon otrzymany jako zastępczy z ubezpieczenia za zgubiony/skradziony. Taki telefon nawet później odnaleziony jest nierozłącznie związany z innym IMEI w systmie i oznaczony jako 'wymieniany'

Kolejny to sprzęt sprzedawany przez Appla do certyfikowanych firm refurbishingowych. Takich w USA jest wiele.
Telefon sprzedawany przez samego Applea w ich programie upgradowym, gdzie skupują telefony oid użytkowników i dają im nowsze modele ze zniżką. Też bardzo popularne w USA i mniej w UK.
...

 

Lista się ciągnie. ;)


Dobry złom składany u chińczyka w szopie używa 'oryginalnych' części Appla - to jest części z fabryki która produkowała dla Appla OEM i już tego nie robi ale dalej korzysta z tych form produkcyjnych do sprzedaży części zamiennych.
99% techników nie będzie miała o tym pojęcia. Tylko technicy Appla będą wiedzieli czego szukać na tych cześciach i jak je rozpoznać (np inne numery produkcyjne i stemple). Technicznie będzie całkowicie identyczne lub w 90+% zgodne.

Typowe 'podróbki' iPhone gdzie w środku jest np procesor MTK i Android z 'nakładką iOS' są niespotykanie rzadkie w naszych częściach świata.


Biorąc pod uwagę powyższe to moim zdaniem jest to w pełni oryginalny iPhone.

Telefon kupiony z programu wymiany Apple - telefon ma odpowiednią informację na pudełku oraz gwarancje producenta. Miałem takiego kupionego w UK. 

Jeśli telefon jest wymieniony w ramach ubezpieczenia to ten wymieniony ma normalny imei a np. ten skradziony ma replaced. więc jeśli się odnajdzie taki telefon powienien zostać zwrócony dla firmy ubezpieczeniowej. Jeśli telefon był sprzedawany przez certyfikowaną firmę to powinna być taka informacja dopisana do imei - czy w tym przypadku jest ? Np wcześniej wspomniany iP6 miał informację że właśnie był sprzedany przez firmę brightstar ltd co się zgadza bo ta firma właśnie bierze udział we wspomnianym programie wymiany.

 

Nie jest to normalne że telefon jest replaced i tyle. Na pewno taki sprzęt nie ma prawa się znaleźć w oficjalnej sprzedaży. 

 

 

A czy telefon jest oryginalny to zależy co ma oznaczać ta oryginlanlość - to że jest oryginalny czyli tak jak apple go sprzedało nic nie wymieniane na nieoryginalne części czy oryginalność znaczy tyle że nie jest podróbką.

 

Dla mnie oryginalny iPhone to taki kiedy zbijemy ekran i możemy go wysłać do serwisu autoryzowanego i zostanie tam naprawiony odpłatnie. 

 

W chińskich składach będzie odmowa z powodu nieautoryzowanych przez producenta modyfikacji ale to dalej iphone.

 

A podróba to podróba - iPhonem tego nie można nazwać. 


Użytkownik nie_lubie_jablek edytował ten post 01 marca 2017 - 18:27


#1327 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 01 marca 2017 - 19:22

A kończąć już dywagacje zupełnie nieważne dla zwykłego śmiertelnika, jak sam Apple sugeruje, można się z nimi LINK - skontaktować.
Moje ostatnie konwersacje z biurem w Dublinie były naprawdę pomocne i rzeczowe. Nawet oddzwaniają jak obiecają :D


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1328 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 01 marca 2017 - 22:01

@Up.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie wskazówki. Małą burzę rozpętałem moim zapytaniem, jak widzę :)

 

Generalnie, potwierdziły się jak widzę słowa sprzedawcy, że telefon pochodzi z USA.

Twierdzi on również, że 5S była wymieniana na nowy egzemplarz na gwarancji, jeszcze w Stanach.

 

Jak już pisałem wcześniej, telefon wizualnie nie różni się nawet najdrobniejszymi szczegółami od mojego, oryginalnego 5S

Wszystko działa, iOS 10.2.1, aktywacja w sieci bezproblemowa. Jedyne co zauważyłem to nieoryginalny kabel i ładowarka (są Forever'a).

Wydaje mi się bardzo mocno, że ładowarka z USA i tak by nie pasowała do naszych gniazdek - no ale oryginalnej nie ma, to fakt.

 

Poprosiłem znajomego policjanta, żeby sprawdził mi ten IMEI - okazało się że jest czysty, nie figuruje nigdzie jak skradziony ani zgubiony.

 

Poradźcie mi proszę brać czy nie brać  (córka bardzo chce mieć taki telefon), sprzedawca życzy sobie za niego 550 zł 


iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#1329 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 01 marca 2017 - 22:58

Ładowarka oczywiście by nie pasowała, więc raczej lepiej.

Mogę sprawdzić dokładnie w syetemie wpisy dotyczące wymiany, ale zazwyczaj są piekielnie nudne i zwyczajnie zwyczajne (problemy z przyciskami, bootowaniem albo ekranem).

Polska baza czarnej listy jest bardzo uboga, praktycznie nic tam się nie pokaże, ale zagraniczne sprawddziłem i jest też ok.

Jedyną różnicą pomiędzy tym modelem i wersją EU to brak obsługi pasma LTE 7 2500 - 2570MHz - u nas chyba nic na tym i tak nie odbiera. Ma za to dużo dodatkowych innych których wersja EU nie posiada.

Dokładniejsza rozpiska tutaj - http://www.everymac....-5s-models.html - ten model to VERIZON.

 

Brać czy nie brać za 550 się nie wypowiem - nie mam pojęcia o cenach używanego sprzętu w PL.


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1330 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 01 marca 2017 - 23:23

Cena 550zl za 5S to tanio - generalnie chodzą od około 700 zł za nieco zmęczone egzemplarze. Ale jakby doliczyć zakup oryginalnej ładowarki i kabla to wyjdzie na to samo.
Co do LTE to sprawdzałem i działa OK.

Dzięki jeszcze raz za wszystkie informacje, pomimo tych pewnych niewiadomych chyba jednak się zdecyduję na zakup. Taniej raczej nie znajdę 5S w takim stanie a naprawdę jest ładnie utrzymany. Nawet jeśli to refub.

iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#1331 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 marca 2017 - 23:38

Ja podejrzewam, że ten sprzedawca podał Ci numer seryjny z pudełka tego telefonu czyli ten który został wymieniony na nowy. Dlatego jest taka informacja w systemie.

Jeśli natomiast nie jest tak jak piszę i numer IMEI odczytujecie z obudowy telefonu, a system daje informację, że jest to telefon wymieniony to nie kupuj go i trzymaj się z daleka od takich sztuk. 

Pomimo tego co pisze LondonTech to nie jest normalne, że takie wymienione telefony są na rynku i zawsze jest to jakiś wałek. Żaden normalny, legalny  iPhone nawet refabrykowany nie ma informacji na stronie Apple, ze jest to wymieniony numer seryjny. A jeśli ktoś twierdzi inaczej to poproszę o przykładowy numer seryjny to sobie sprawdzę i zdam relacje.

 

Poza tym Ty widać od pierwszego postu, że jesteś napalony na ten telefon, bo ktoś go sprzedaje stówkę taniej i tylko czekasz aby Ci napisać, że wszystko jest super. Dlatego nie ma sensu się rozpisywać, bo nawet jakby Ci ktoś napisał, że ukradli go tydzień temu to i tak byś kupił bo jest ładny, tańszy i da się go używać.


Użytkownik macsupport edytował ten post 01 marca 2017 - 23:41

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#1332 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 02 marca 2017 - 11:26

Kolejny 'autorytatywny' post, ehhh. Wiem że wszystkim zależy bardzo żeby kupować telefony tylko od Apple, najlepiej jeszcze przez 'Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl' :D
Prawda jest taka że ten telefon jest prawdopodobnie tak samo wartościowy jak inne.

 

Co do samego wipsu - zależy ile razy telefon był wymieniany, ile IMEI jest ze sobą podpiętych i który on jest z kolei.

A przykłady podawałem już wyżej. Po tylu latach zresztą widziałem wiele rzeczy nie trzymających się kupy, a będących całkowicie legalnymi.

Czasem takie dziwactwa wynikają ze zwykłej pomyłki kogoś kto zaznaczył złe pudełko w GSXie i tyle.

 

Najlepszym przykładem dla mnie jest patowa sytuacja telefonów z sieci Play wymienianych w niemieckim Apple store.

Teoretycznie, zgodnie z procedurą wymiany, jest na tym polisa Play.

A Play powie Wam 'akuku', bo te IMEI nie będą znalezione w ich bazie i nie są prawidłowo podpięte ze sobą w GSXie również.
Efektem jest całkowicie legalny, a do tego nieodblokowywalny telefon z simlockiem na Play.
Nie wszystko jest zawsze tak jak ma być i pokazuje tak jak ma pokazywać. Każdy kto zajmuje się tym dostatecznie długo już to wie.


Użytkownik LondonTech edytował ten post 02 marca 2017 - 11:27

Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1333 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 02 marca 2017 - 15:24

@macsupport

Nie jestem napalony jak nastolatek, natomiast chcę mieć max pewności, że ten telefon jest legalny i można go normalnie używać.

Kwestia tego, czy jest składakiem czy nie to inna sprawa i jestem świadomy tego. Telefon jest po gwarancji i zawsze może się coś zepsuć.

 

IMEI odczytałem z telefonu - co jest na pudełku nie sprawdzałem, bo nie kupiłem go jeszcze.

Poza tym tak naprawdę nie zależy mi na pudełku, najważniejszy jest telefon, jego stan techniczny i prawny. 

 

A teksty w stylu

 bo nawet jakby Ci ktoś napisał, że ukradli go tydzień temu to i tak byś kupił bo jest ładny, tańszy i da się go używać
proszę podaruj sobie i nie mierz mnie swoją miarą.

iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#1334 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 02 marca 2017 - 17:19

Crox - 013416004958123 - simlock na EE UK, czysty, bez iClouda.


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1335 CroX

CroX
  • 43 postów

Napisano 03 marca 2017 - 05:37

LondonTech dzięki bardzo :)

#1336 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 marca 2017 - 11:43

 proszę podaruj sobie i nie mierz mnie swoją miarą.

 

 

Zadajesz pytanie na forum, więc ja Ci odpowiadam - nie kupuj takiego telefonu, bo jest bardzo duża szansa, że jest kombinowany, a co Ty zrobisz to już Twoja sprawa. Jeśli chcesz spać spokojnie to szukaj normalnej sztuki, a jak wierzysz w to, ze akurat ten jeden na milion jest OK, bo pracownik w serwisie wpisał źle numer seryjny do GSXa, to kupuj.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#1337 Mapeta

Mapeta
  • 3 postów

Napisano 04 marca 2017 - 18:54

Mogę prosić o sprawdzenie tego Iphone IMEI:  359264065764135


Przepraszam że w dwóch postach, jesli mogę jeszcze prosić o pomoc w wytłumaczeniu tego Device has been replaced Yes. Czy mogę normalnie uzywac tego telefonu ? czy nie warto kupować ?



#1338 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 04 marca 2017 - 18:59

Dzwoń do wsparcia - może kolejny przypadek błędu w GSX :)



#1339 Mapeta

Mapeta
  • 3 postów

Napisano 04 marca 2017 - 19:21

Dzwoniłem to dostałem odpowiedź że "nie udzielają takich informacji" 


czy to oznacza że nie będę mógł normalnie korzystać z tego urządzenia ?



#1340 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 marca 2017 - 00:46

Będziesz mógł korzystać normalnie ale to na 99% oznacza, że ten iPhone kiedyś został oddany do serwisu jako uszkodzony, potem ktoś dostał za niego nową sztukę, a ten powinien trafić do Apple do utylizacji. Z jakiegoś powodu nie trafił i to jest podejrzane. Może to być chiński składak itp. Może to też wynikać z błędu w systemie albo błędu w serwisie autoryzowanym ale jest to niesamowicie mało prawdopodobne. Dla swojego świętego spokoju nie kupuj takiego telefonu, poszukaj innego.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#1341 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 05 marca 2017 - 10:57

Mogę prosić o sprawdzenie tego Iphone IMEI:  359264065764135


Przepraszam że w dwóch postach, jesli mogę jeszcze prosić o pomoc w wytłumaczeniu tego Device has been replaced Yes. Czy mogę normalnie uzywac tego telefonu ? czy nie warto kupować ?

Oj, nieeeeeeeeeeeee. Ten telefon powoduje raka mózgu, choroby serca i przedwczesne starzenie się skóry stóp.

JEDYNY telefon jaki można kupić to taki z osobistym błogosławieństwem 'nie_lubie_jablek' i prywatnym stemplem 'macsupport'. Najlepiej jak jeszcze go poliżą, to wydajność w stosunku do oryginały wzrośnie o 192,617843(43)%

A jak już wrócą z Cebulandii i panowie specjaliści wyciągną głowy stamtąd gdzie słonko nie dochodzi i przestaną trzymać się za ręce i drapać po członkach to może udzielą informacji bazującej na konkretnych danych.

Wybaczcie mi, ale nie trawię fanboizmu ani zaściankowości tak samo jak cenię fachowość, doświadczenie i analizy bazujące na faktach.
 

Po pierwsze:
* 'Będziesz mógł korzystać normalnie' - zależy od stanu technicznego telefonu w tym momencie
* 'ale to na 99% oznacza, że ten iPhone kiedyś został oddany do serwisu jako uszkodzony, potem ktoś dostał za niego nową sztukę, a ten powinien trafić do Apple do utylizacji.' - może tak, może nie
* 'Z jakiegoś powodu nie trafił i to jest podejrzane.' - niekoniecznie. Nie znamy okoliczności sprzedaży tego telefonu.
* 'Może to być chiński składak itp.' - kategoryczne nie. Chińskie składaki, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z Chin. Jest to niesamowicie mało prawdopodobne żeby z EU ten telefon pojechał do Chin, a potem znowu trafił tutaj.
* 'Może to też wynikać z błędu w systemie albo błędu w serwisie autoryzowanym ale jest to niesamowicie mało prawdopodobne.' - zdarza się. Nie znamy okoliczności sprzedaży tego telefonu.
* 'Dla swojego świętego spokoju nie kupuj takiego telefonu, poszukaj innego.' - nieprawda. Musisz sam ocenić stan techniczny telefonu albo poprosić o to specjalistę. W większości takie telefony będą profesjonalnie naprawione przez osobę/firmę która je odkupiła i pełnowartościowe technicznie trafiają do sprzedaży - UWAGA - nie będą posiadały gwarancji Apple.

Po drugie:
 

10.36.04.jpeg

 

Dlatego fakty są takie - telefon pochodzi z niemieckiego Vodafone i był serwisowany na terenie Niemiec.

O ile nie mogę mówić o jego stanie faktycznym w tym momencie to był wymieniony na nową sztukę 20 lutego 2016.

Powód jak w raporcie - niemieckiego nie znam ale tytuł to 'nieoczekiwane restarty systemu'. Kolejne sprawy to problemy z aparatem i niestabilnością telefonu.

Problemy z niestabilnością oznaczają zazwyczaj uszkodzony lub umierający komponent na płycie głównej i są ciężkie do zdiagnozowania i naprawy. (więcej czasu i zachodu niż Apple uważa za warte świeczki, dlatego telefon idzie do utylizacji)

Biorąc powyższe pod uwagę odradzam zakup takiego urządzenia. Proszę nie zrozumieć przez to że każdy telefon z dopiskiem 'replaced' będzie w takim samym stanie.
Wszystko zależy od stanu faktycznego urządzenia w tym momencie.

Edit____ literówki
 


Użytkownik LondonTech edytował ten post 05 marca 2017 - 11:04

  • Wania lubi to

Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1342 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 05 marca 2017 - 11:31

Londontech oczywiście że taki telefon będzie działać. Nie każdy ma dostęp do informacji takich jak ty. Wszystko zależy od ceny urządzenia - bo jeśli taki kombinowany telefon nie jest kilkaset zł tańszy to nie ma co sobie głowy zawracać i kupić coś co ma nawet kilka dni gwarancji Apple od razu po zakupie wysyłasz do serwisu gdzie sprawdzą ten telefon za darmo i jeśli wykryją usterkę to naprawią a jeśli nie do dostaniesz papier że ze sprzętem jest wszystko ok i możesz spać spokojnie.

 

Jak widać w informacjach od ciebie jest wzmianka o tym że sprzęt miał kontakt z wodą. Czyli sprzęt pewnie został płatnie wymieniony na nowy- może klientem był ubezpieczyciel, który zapłacił za płatną wymianę a później ten stary sprzęt został sprzedany na licytacji - ktoś go naprawił nie wiadomo jak i teraz wraca do obiegu. Teraz na pewno ktoś grzebał przy tym sprzęcie i nie wiadomo ile pochodzi. 

 

Napisz jak ktoś kto nie koniecznie ma takie dostępy jak Ty i wiedzę na temat tego jak otworzyć telefon sprawdzić kompletność i oryginalność komponentów w środku ma sobie zweryfikować czy taki sprzęt jest dobry bo klient oddał do serwisu bo trzeszczał głośnik od rozmów i taki telefon ma wszystko oryginalne tylko głośnik rozmów czy jakąś inną drobnostkę wymienioną czy jednak to grubsza sprawa i nie wiadomo ile taki sprzęt pochodzi. 

 

W żadnym wypadku nie jestem żadnym ślepym fanatykiem sam cały sprzęt sobie dla rodziny i ew. znajomych jak ktoś poprosi kupuje z rynku wtórnego jednak prawie zawsze kupuję na gwarancji i z polskiej dystrybucji bo po wymianie gwarancja leci od nowa. W podobnej cenie można kupić iPhone 6 zarówno na gwarancji jaki po gwarancji jak i replaced - czy nie warto w takim wypadku wybrać trochę droższy jednak sprzęt na gwarancji ?



#1343 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 marca 2017 - 11:56

LondonTech wyjaśnij mi proszę teraz dlaczego ten iPhone znajduje się na rynku, a nie wrócił do Apple. Masz informację z GSX, którą wrzuciłeś i jest tam wyraźnie napisane Original czyli ten wymieniony i nowy oznaczony jako Active. Active idzie do użytkownika, a original ma być odesłany jako KBB do Apple, pytanie dlaczego tam nie trafił? A jeśli trafił to z jaką płytą główną skoro numer seryjny działa i znajduje się w sprzedaży? Tak się składa, że siedzę trochę lat w tym "biznesie" i napatrzyłem się już na takie rzeczy a sprawdzić mogę sobie też to samo co Ty.

 

Ja Ci powiem i innym jak to się dzieje, że takie telefony są na rynku, jak się to robi i dlaczego to jest wał. Mianowicie jak masz dwa iPhony, jeden uwalony na amen bez gwarancji ale na przykład bez śladów uszkodzeń, a drugi sprawny z gwarancją ale na przykład rozbity to specjaliści oszuści zamieniają płyty tych urządzeń i ten martwy dostaje płytę główną z tego sprawnego rozbitego, a ta martwa płyta idzie do tej ładnej obudowy z numerem seryjnym posiadającym gwarancję i zostaje oddana do Apple do wymiany w ramach gwarancji, no bo się nie uruchamia. Apple wymienia telefon na nowy i ten telefon, który ma do nich wrócić jako uszkodzony wraca ale z inną płytą, a sprawna płyta z numerem seryjnym widniejącym jako wymieniony pozostaje i funkcjonuje na rynku. W ten sposób oszuści i kombinatorzy radzą sobie i pozyskują sprawne płyty główne z urządzeń, które idą do Apple na wymianę. To się dzieje prawie od początku istnienia iPhonów, już od czasów 3G i 3GS, a jak były iPhony 4S to rynek był wręcz zalany takimi sztukami, bo wtedy numer seryjny telefonu był w środku tylko na blaszce, którą można było przekręcić i już był inny numer seryjny iPhona. Teraz od iPhona 6 w górę mają w serwisach możliwość odczytania numeru seryjnego płyty przez USB ale podejrzewam, że i to można obejść jak ktoś porządnie płytę upali.

Dlatego w dalszym ciągu odradzam zakup sztuk, które widnieją w systemie jako wymienione, bo większość z nich pochodzi z oszustwa. Jak najbardziej zgadzam się z tym, że może być opcja, że pracownik w Apple coś zamieszał i wbił zły numer podczas wymiany czy coś ale to jest tak mało prawdopodobne, że można to w ogóle pominąć w rozważaniach.

Nie rozumiem też po co w ogóle komuś polecasz taki zakup skoro na rynku jest pełno normalnych telefonów, chyba, że Ty też handlujesz takimi padlinami i boisz się, że obrót spadnie jak wyjdzie na jaw skąd się takie telefony biorą.

Poza tym nie wiem też po co te Twoje docinki, że jak iPhone to tylko od nas, bo my praktycznie w ogóle nie sprzedajemy iPhonów, a jak już to nowe z polskiej dystrybucji, a temat chyba dotyczy sprzętu używanego.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#1344 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 05 marca 2017 - 14:38

@nie_lubie_jablek
Prawda jest taka że normalny użytkownik nie jest w stanie sprawdzić wielu rzeczy. Tak samo przy zakupie telefonu jak i samochodu czy innego sprzętu.

Dlatego nie ma też sensu się nad nimi rozwodzić ani demonizować sprzętu z dopiskiem 'replaced'.

Zgadzam się że oczywiście sprzęt z gwarancją producenta jest lepszy niż taki bez niej :)
Ale sprawdzenie czy telefon posiada przypisaną gwarancję nie oznacza że Apple ją będzie honorował (np w przypadku telefonów naprawianych poza autoryzowanym serwisem czy takich wskazujących na kontakt z wilgocią).

Sam Apple nam tego nie powie do momentu aż telefon nie zostanie poddany oględzinom w serwisie.

Myślę że jednym z wyjść jest zakup od komisu/salonu sprzedaży - klient będzie w różnym stopniu chroniony przez prawa konsumenckie, a sprzedający na pewno się nie 'ultoni' za tydzień.

Ale to nie są w ogóle pytania które są poruszane w tym wątku i rodzaj informacji której może ktoś udzielić zdalnie.
Z tego co rozumiem ten wątek służy do pytań o obowiązującą gwarancję i/lub simlocka na danym IMEI/nr seryjnym.
To są informacje które w weryfikowalny sposób można komuś podać.
* np Gwarancji brak, simlocka nie ma, jest na czarnej liście (w kraju xyz), nie ma aktywnej blokady iCloud

 

@macsupport

Nie można z góry zakładać że wszystko w tym jest nielegalne, bo tak nie jest. Jak wiesz, jest wiele firm, w wielu krajach, które profesjonalnie zajmują się refurbishingiem takich telefonów.

Żaden serwis Apple od dawna nie wymienił by telefonu którego IMEI/nr seryjny z płyty nie zgadza się z odudową, a od kilku lat to jeszcze z resztą komponentów.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości w konfiguracji telefon jest teraz wysyłany na specjalistynczną analizę komponentów do.... z pamięci chyba centrum w Holandii czy okolicach.

Ja od lat w ogóle nie zajmuję się sprzedażą telefonów, jedynie serwisem. A cała polemika wywiżauje się z tego że miałem i będę miał w rękach pewnie wiele sztuk z dopiskiem 'replaced'.
Nie zauwazyłem w nich w żadnym stopniu wyższej tendencji do bycia padliną od innych. Klient może kupić trefny telefon w każdej postaci, replaced czy nie. Wystarczy że kupi cegłę z iCloudem lub nieściągalnym simlockiem.

Jeszcze raz powtórzę, to nie jest wątek który w ogóle porusza takie tematy, bo to tematy nieskończone i niesprawdzalne bez fizycznego kontaktu z telefonem.

 

Pytania 'czy opłaca się go kupić' nie mają większego sensu z uwagi na powyższe

Pytania 'czy ten IMEI ma gwarancję, simlocka, iClouda, czarną listę' to są właściwe pytania na które można odpowiedzieć.


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1345 Mateusz Treder

Mateusz Treder
  • 1 postów

Napisano 05 marca 2017 - 15:29

Mam okazję kupić iphone 7 za 256gb kupiony niby w norwegii czy można sprawdzić jakoś czy nie jest kradziony itp to imei 359171072484112


numer seryjny C39SH70GHG00 model MNRJ2CH/A



#1346 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 05 marca 2017 - 17:33

Mam okazję kupić iphone 7 za 256gb kupiony niby w norwegii czy można sprawdzić jakoś czy nie jest kradziony itp to imei 359171072484112


numer seryjny C39SH70GHG00 model MNRJ2CH/A

Nie zdziwiło Cię, że po wpisaniu w Google: 'MNRJ2CH/A' wyświetlają się dziesiątki chińskich stron ? - to ja Ci powiem:

CH - oznacza kraj wprowadzenia/dystrybucji: Chiny.

To oznacza, że nawet jeżeli jest to zupełnie uczciwy (nie grzebany, nie będący dawcą czy biorcą komponentów, itp.) iPhone - to jest on w całej Europie (w tym w Polsce) "nieserwisowalny" (tzn. żaden z europejskich serwisów Apple nie serwisuje iPhone, z chińskiej dystrybucji).


Użytkownik bee3 edytował ten post 05 marca 2017 - 17:33

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#1347 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 05 marca 2017 - 17:42

Serial nalezy do 7 plus - z aktywnym fmi - zapewne kolejny ip z cyklu okazja za 1500zl. To co chcesz kupic to najprawdopodobniej nie jest iPhone a klon na androidzie ze skopiowanym imei.

#1348 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 05 marca 2017 - 17:49

@Londontech

Uprzejmie proszę o sprawdzenie jeszcze jednego 5S

 

IMEI : 358813059212369
S/N : F2LN9044FNJL
 
Z góry dzięki.

iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#1349 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 05 marca 2017 - 19:38

Serial nalezy do 7 plus - z aktywnym fmi - zapewne kolejny ip z cyklu okazja za 1500zl. To co chcesz kupic to najprawdopodobniej nie jest iPhone a klon na androidzie ze skopiowanym imei.

Ten model (MNRJ2CH/A) to 7+ z 32GB (a nie 256GB), ale najprawdopodobniej masz rację i jest to:
http://www.olx.ba/ar...phone-7-kopija/


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#1350 Mapeta

Mapeta
  • 3 postów

Napisano 05 marca 2017 - 22:42

Dziekuję panowie za wyczerpujące odpowiedzi. kupię ten telefon i sprawdzę jak to wygląda, jest o wiele tańszy od pozastałych wiec myślę że warto zaryzykować. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych