Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Sprawdzanie iPhone: Warranty & Simlock Status


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1602 odpowiedzi w tym temacie

#1301 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 21 lutego 2017 - 20:49

Hej, proszę o sprawdzenie iPhone 5S:

IMEI: 359265069092308

Dziękuję i pozdrawiam!

Simlock O2 czarna lista, aktywny czysty iCloud.


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1302 thedek

thedek
  • 11 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 10:50

Simlock O2 czarna lista, aktywny czysty iCloud.

mam rozumieć, że telefon do kosza? czy robią takie z "czarnej listy"?



#1303 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 15:17

mam rozumieć, że telefon do kosza? czy robią takie z "czarnej listy"?

 

O2 UK od bardzo dawna nie robi czarnej listy, Nie do kosza, ale simlocka z tego się nie zdejmie.


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1304 thedek

thedek
  • 11 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 14:38

O2 UK od bardzo dawna nie robi czarnej listy, Nie do kosza, ale simlocka z tego się nie zdejmie.

a u Ciebie w Londynie można to zrobić?  :)



#1305 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 19:34

a u Ciebie w Londynie można to zrobić?  :)

 

Ogólnie nie, czasami trafi się szansa na zdjęcie z czarnej listy a dopiero potem simlocka. W tym momencie to nie działa, pokazuje się i znika co jakiś czas.

Ale nawet wtedy nie zawsze się uda. Bardzo dużo zabawy i cierpliwości, daltego w skrócie napisałem że się nie da. Do tego aktywny iCloud.

Czas i koszty przewyższają potencjalny zysk. Telefon na części albo do szuflady do robienia powoli, jak się uda, jak najtaniej.

Albo pozbyć się iClouda i użyć R-sim.


Użytkownik LondonTech edytował ten post 23 lutego 2017 - 19:34

Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1306 Peg Sue

Peg Sue
  • 5 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 11:31

Prośba o sprawdzenie :rolleyes:  pod kątem FindMyIphone i simlocka przede wszystkim, ew. czy nie jest refurbished? chyba polska dystrybucja:  352046069629316
Z tego co mi się udało sprawdzić telefon ma ok. 500 dni; plus podobno tylko ok. 400 cykli ładowań, myślicie że warto się decydować?



#1307 CroX

CroX
  • 43 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 13:08

355693072154613
Ktoś pomoże?
Głównie to kiedy był aktywowany, czyli do kiedy gwarancja bo iCloud ani simlock z tego co ustaliłem nie ma, lecz jak się mylę to proszę o info.

#1308 CroX

CroX
  • 43 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 18:04

Prosiłbym o sprawdzenie
013416004958123
Pod względem simlocka.

#1309 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 25 lutego 2017 - 14:05

Prośba o sprawdzenie :rolleyes:  pod kątem FindMyIphone i simlocka przede wszystkim, ew. czy nie jest refurbished? chyba polska dystrybucja:  352046069629316
Z tego co mi się udało sprawdzić telefon ma ok. 500 dni; plus podobno tylko ok. 400 cykli ładowań, myślicie że warto się decydować?

 

Hmmm, nie ma simlovka, ani iClouda, czysty. Jedno czego nie rozumiem to że pierwsza aktywacja była 27/10/15 a odblokowanie simlocka niby tydzień temu 18/02/17.

Biorąc pod uwagę że jest przypisany do fabrycznej polisy 'Retail Unlock' to powinien nie mieć simlocka od początku.

 

355693072154613
Ktoś pomoże?
Głównie to kiedy był aktywowany, czyli do kiedy gwarancja bo iCloud ani simlock z tego co ustaliłem nie ma, lecz jak się mylę to proszę o info.

IMEI z Playa, czysty, bez simlocka, bez iClouda. Aktywowany 03/03/16, czyli z dowodem zakupu to ma jeszcze rok i tydzień.


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1310 CroX

CroX
  • 43 postów

Napisano 25 lutego 2017 - 15:00

Dzięki a ten drugi co podałem pod względem simlocka?

#1311 Peg Sue

Peg Sue
  • 5 postów

Napisano 25 lutego 2017 - 16:20

Hmmm, nie ma simlovka, ani iClouda, czysty. Jedno czego nie rozumiem to że pierwsza aktywacja była 27/10/15 a odblokowanie simlocka niby tydzień temu 18/02/17.

Biorąc pod uwagę że jest przypisany do fabrycznej polisy 'Retail Unlock' to powinien nie mieć simlocka od początku.

 

Dziękuję bardzo, dziwna sprawa bo sprzedawca twierdzi że nie miał nigdy simlocka.. myslisz LondonTech że to może być jakiś przekręt..?



#1312 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 25 lutego 2017 - 23:51

Dzięki a ten drugi co podałem pod względem simlocka?

Nie sprawdzałem.

 

Dziękuję bardzo, dziwna sprawa bo sprzedawca twierdzi że nie miał nigdy simlocka.. myslisz LondonTech że to może być jakiś przekręt..?

Szczerze - nawet po latach Apple potrafi mnie zaskoczyć. Ich systemy są pełne nieścisłości, prawdopodobnie z uwagi na masę niedokształconych 'techników' z tysięcy punktów serwisowych na świecie.

Część z nich nie mówi nawet po angielsku i tylko klika to co ktoś im pokazał. Co do tego konkretnego przypadku - to jest co najmniej dziwne, ale nie super alarmujące.

Na Twoim miejscu zadzwonił bym na infolinię http://www.apple.com/pl/contact/ podał IMEI i poprosił o ich opinię. Wiele osób jest tam zaskakująco pomocnych.

 

Powiedz że rozmawiałeś z kimś kto zajmuje się telefonami i podał Ci daty pierwszej aktywacji i odblokowania i że są rozbieżne a teoretycznie powinny być toższame (ma to sens przy telefonie fabrycznie bez simlocka) i co o tym myślą...
Może to być oznaka przekrętu, może to być pomyłka albo po prostu kolejne dziwactwo ich systemu.


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1313 CroX

CroX
  • 43 postów

Napisano 26 lutego 2017 - 07:44

Możesz sprawdzić?

#1314 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 13:03

Nie było mnie kilka dni. Tak jasne, dam znać.


Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.


#1315 CroX

CroX
  • 43 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 13:09

Super. Bo kupiłem za śmieszną kasę ale nie mogę aktywować bo wyskakuje żeby dobra kartę włożyć.

#1316 andras

andras
  • 1 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 16:53

Witam

 

Poproszę o sprawdzenie

IMEI 013410002422653

Serial number C7GJQ0SWDTWG



#1317 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 19:02

Witam.

Uprzejmie proszę o sprawdzenie iP5S

IMEI : 357989054402964

 

Zależy mi na zakupie tego egzemplarza, proszę o wszystkie najważniejsze informacje.

 

Z góry dziękuję.


iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#1318 MyNameIsIss

MyNameIsIss
  • 27 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 20:12

IMEI:  013209009512619

na jaka siec jest simlock?



#1319 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 20:29

Witam.

Uprzejmie proszę o sprawdzenie iP5S

IMEI : 357989054402964

 

Zależy mi na zakupie tego egzemplarza, proszę o wszystkie najważniejsze informacje.

 

Z góry dziękuję.

 

Telefon pochodzi z kradzieży z serwisu Apple - najprawdopodobniej odnowiony złom.

 

Ten numer seryjny jest numerem produktu, który został wymieniony. Sprawdź informacje i wprowadź ponownie numer seryjny. Jeśli podane przez Ciebie informacje są poprawne, możesz się z nami skontaktować, aby to wyjaśnić.



#1320 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 20:50

@Up

Czy możesz mi dokładniej wytłumaczyć co to dokładnie oznacza ?? 

Czy telefon jest na jakieś blackliście ?? Czy można go normalnie użyć, czy od razu zgłosić sprzedawcę na Policję ???

 

Sprawdzałem po IMEI na stronach typu IMEI.INFO i przy pozycji blacklist zawsze było CLEAR

iClouda i FMI też nie ma aktywnego.


Użytkownik Marchelius edytował ten post 28 lutego 2017 - 20:52

iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#1321 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 20:52

To znaczy ze ktos oddal telefon do serwisu tam zostal wymieniony na nowy a stary uszkodzony ktory powinien zostac poddany utylizacji wyparowal z tego serwisu. Zglaszac na policje nie masz co bo nawet nie wiadomo w jakim kraju to bylo (serio myslisz ze policja nie ma nic waznjenszego do roboty) ale trzymaj sie z dala od tego telefonu.

#1322 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 20:56

Z tego co mówi sprzedawca, telefon został przywieziony z USA.

Działa OK i wygląda praktycznie jak nowy - jeżeli ktoś go odnowił, to zrobił to dobrze.

 

Generalnie, chciałem zapytać, czy można taki telefon normalnie użytkować ???


iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#1323 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 20:59

Mozna - ale to zlom skladany u chinczyka w szopie ma nieoryginalna obudowe baterie i ekran. Najwiekszym problemem takiego sprzetu jest to ze nie wiadomo kiedy padnie a jak juz padnie to nikt nie chce sie podejmowac naprawy bo w srodu z oryginalem nie ma wiele wspolnego.

#1324 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 21:08

Dzięki za wszystkie wskazówki.

 

Kurcze szkoda, bo porównałem z moim 5S (oryginalnym, kupionym w MM) i jeśli faktycznie obudowa jest nieoryginalna, to jest praktycznie identyczna. Wszystko działa OK, łącznie z TouchID, telefon ma wgrany iOS 10.2.1 i wyświetlacz na pierwszy rzut oka jest identyczny z oryginalnym. Co do baterii to oczywiście nie mam jak sprawdzić. Sprawdziłem go z moją kartą SIM i przeszedł aktywację bez problemu.


Użytkownik Marchelius edytował ten post 28 lutego 2017 - 21:09

iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#1325 LondonTech

LondonTech
  • 343 postów

Napisano 01 marca 2017 - 18:00

Witam

 

Poproszę o sprawdzenie

IMEI 013410002422653

Serial number C7GJQ0SWDTWG

Z niemieckiego O2, po wymianie, bez locka, czysty. iCloud wyłączopny.

 

Witam.

Uprzejmie proszę o sprawdzenie iP5S

IMEI : 357989054402964

 

Zależy mi na zakupie tego egzemplarza, proszę o wszystkie najważniejsze informacje.

 

Z góry dziękuję.

USA Verizon, bez locka, czysty, iCloud wyłączony.

 

IMEI:  013209009512619

na jaka siec jest simlock?

Polski Play, czysty, po wymianie serwisowej. iCloud wyłączony.


Telefon pochodzi z kradzieży z serwisu Apple - najprawdopodobniej odnowiony złom.

 

Ten numer seryjny jest numerem produktu, który został wymieniony. Sprawdź informacje i wprowadź ponownie numer seryjny. Jeśli podane przez Ciebie informacje są poprawne, możesz się z nami skontaktować, aby to wyjaśnić.

Lubię patrzeć jak nasz samozwańczo honorowy naród wytyka palcem 'tych wszystkich złych' i szarżuje opiniami bazującymi na... niczym.
Telefon nie musi być w żadnym wypadku kradziony, a wszystkie jego części mogą być oryginalne.

Są prawdopodobnie dziesiątki powodów dlaczego sprzęt który jest dopisany w systemie jako 'wymianiany' albo w ogóle nigdy nie był wymianiany albo jest sprzedawany poza serwisem,.
Wymieniając tylko kilka - telefon otrzymany jako zastępczy z ubezpieczenia za zgubiony/skradziony. Taki telefon nawet później odnaleziony jest nierozłącznie związany z innym IMEI w systmie i oznaczony jako 'wymieniany'

Kolejny to sprzęt sprzedawany przez Appla do certyfikowanych firm refurbishingowych. Takich w USA jest wiele.
Telefon sprzedawany przez samego Applea w ich programie upgradowym, gdzie skupują telefony oid użytkowników i dają im nowsze modele ze zniżką. Też bardzo popularne w USA i mniej w UK.
...

 

Lista się ciągnie. ;)


Mozna - ale to zlom skladany u chinczyka w szopie ma nieoryginalna obudowe baterie i ekran. Najwiekszym problemem takiego sprzetu jest to ze nie wiadomo kiedy padnie a jak juz padnie to nikt nie chce sie podejmowac naprawy bo w srodu z oryginalem nie ma wiele wspolnego.

Dobry złom składany u chińczyka w szopie używa 'oryginalnych' części Appla - to jest części z fabryki która produkowała dla Appla OEM i już tego nie robi ale dalej korzysta z tych form produkcyjnych do sprzedaży części zamiennych.
99% techników nie będzie miała o tym pojęcia. Tylko technicy Appla będą wiedzieli czego szukać na tych cześciach i jak je rozpoznać (np inne numery produkcyjne i stemple). Technicznie będzie całkowicie identyczne lub w 90+% zgodne.

Typowe 'podróbki' iPhone gdzie w środku jest np procesor MTK i Android z 'nakładką iOS' są niespotykanie rzadkie w naszych częściach świata.


Dzięki za wszystkie wskazówki.

 

Kurcze szkoda, bo porównałem z moim 5S (oryginalnym, kupionym w MM) i jeśli faktycznie obudowa jest nieoryginalna, to jest praktycznie identyczna. Wszystko działa OK, łącznie z TouchID, telefon ma wgrany iOS 10.2.1 i wyświetlacz na pierwszy rzut oka jest identyczny z oryginalnym. Co do baterii to oczywiście nie mam jak sprawdzić. Sprawdziłem go z moją kartą SIM i przeszedł aktywację bez problemu.

Biorąc pod uwagę powyższe to moim zdaniem jest to w pełni oryginalny iPhone.


Użytkownik LondonTech edytował ten post 01 marca 2017 - 17:59

Jak się nie odzywam w wątku to proszę pisać na priv.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych