Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4s - wysyłanie MMS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 lutego 2012 - 18:53

Cześć :) Zakupiłem niedawno iPhone 4S po okazyjnej cenie i mam do was pytanie. Jego interfejs jest tak minimalistyczny, że nie mam pojęcia, czy w trakcie wysyłania MMS'a ze zdjęciem on konwertuje jego wielkość do jakiś minimalnych wielkości? :) Pozdrawiam :)

#2 tores.

tores.
  • 1 149 postów
  • SkądMontrouge

Napisano 10 lutego 2012 - 20:40

Kiedyś tak było (dawno) teraz raczej nie bo do mnie dochodzą sporych rozmiarów foty

#3 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 lutego 2012 - 20:58

Maksymalna wielkosc mmsa masz wpisana w ustawieniach (ustawienia>ogólne>sieć>sieć komórkowa danych). Nie sadze, zeby dalo sie wysylac jakos specjalnie duze fotki. A tak poza tym to moim zdaniem, jesli ktos ma na tyle nowoczesny telefon zeby wyswietlac dobrze fotki, to ma tez mozliwosc odebrania maila, a na maila mozna wyslac nawet pelne 8MPix

#4 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 lutego 2012 - 21:33

Tak tylko, że mam tak wspaniały abonament, że internetu to jest tam ze 250MB, więc nie mam aż takiego limitu żeby przesyłać te zdjęcia mailem, a w zasięgu wi-fi tez nie zawsze jestem :-) So... co najlepiej wpisać w tym ograniczeniu, bo na razie mam tu wpisane: 61440 ale nawet nie wiem czego, domyślam się tylko, że chodzi o KB :] A zależy mi na tym, żeby nie wysyłał jakiś ogromnych wiadomości MMS, o ile w ogóle takie są możliwe... :)

#5 Wkarpi

Wkarpi
  • 4 postów

Napisano 12 maja 2012 - 12:17

Czy jest możliwość wysyłania mms ów tekstowych ? Tzn bez zdjęcia z dużą ilością tekstu. Powiedzmy 500-1000 znaków. W innych telefonach piszę poprostu nową wiadomość mms i wysyła się jako mms, a iphone sam decyduje kiedy i jak wysyła wiadomości.. Jeśli dodam zdjęcie to jest mms i wszystko gra, ale jak to zrobić bez zdjęcia?? Podaje przykładowe zastosowanie (dla wyjaśnienia): kolega pisze do mnie, że jest na egzaminie i nie nie umie (zdarza się). Pisze do mnie pytania, a ja mu przesyłam odpowiedzi (on nie ma internetu w telefonie i nie obsługuje emaili). Odpowiedzi zajmują 100 smsów, a gdybym wysyłał to mms`em byłoby to najwyżej kilka. Cena u operatora za sms i mms taka sama wiec nie wydaje 30zł na sms tylko 2zł :)

#6 ratownik-dcf097708f

ratownik-dcf097708f
  • 33 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 maja 2012 - 16:17

Sam się nad tym zastanawiałem i jedyne co udało mi się znaleźć, to dodanie wyświetlania na stałe w pola temat (w opcjach wiadomości) i wypełnianie go podczas tworzenia wiadomości. Jeśli ktoś zna inną możliwość, to chętnie z niej skorzystam :)

#7 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 12 maja 2012 - 16:24

Chyba ogarniczają, bo często filmiku nie da się wysłać całego i iPhone woła o jego skrócenie.

#8 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2012 - 09:04

Chyba ogarniczają, bo często filmiku nie da się wysłać całego i iPhone woła o jego skrócenie.


Ograniczeniem jest wielkość MMSa, która w przypadku polskich sieci wynosi 300kB. MMS to relikt przeszłości do przesyłania 3gp, midów i marnej jakości zdjęć z aparatu 0,3MPx :)

#9 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 13 maja 2012 - 09:19

Jeszcze wiekszym reliktem jest SMS - i co z tego wynika ?

#10 Wkarpi

Wkarpi
  • 4 postów

Napisano 13 maja 2012 - 09:45

Sam się nad tym zastanawiałem i jedyne co udało mi się znaleźć, to dodanie wyświetlania na stałe w pola temat (w opcjach wiadomości) i wypełnianie go podczas tworzenia wiadomości.
Jeśli ktoś zna inną możliwość, to chętnie z niej skorzystam :)


Twój sposób jest dobry i jak dla mnie wystarczający. Wielkie dzięki !

#11 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2012 - 11:16

Jeszcze wiekszym reliktem jest SMS - i co z tego wynika ?


A dlaczego tak uważasz? SMS odbierzesz na każdym urządzeniu i nie ma ograniczeń (poza ilością znaków) że możesz wysłać tylko kiepskiej jakości wiadomości, natomiast MMSa nie odbierzesz na każdym urządzeniu i w każdej sytuacji.
Ale to nie wątek na tego typu dywagacje w sumie.

#12 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 13 maja 2012 - 15:59

To była ironiczna uwaga do kolegi który zarzucał archaizm MMS'om Podałem przykal ze stopien archaicznosci NIJAK ma się do tego czy dana technika jest uzywana czy nie. SMS wysyłane są w miliardach - pomimo że to tylko tekst. To samo MMS. Są i będą bardziej popularne w telefonach od e-maila i jeszcze długo to się nie zmieni. I dobrze

#13 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2012 - 16:32

Wysyłanie MMSow nie jest uzasadnione ani ekonomiczne ani technologicznie 20gr/MMS Vs 3 gr. za 300 kB e-maila z tym, ze w tym drugim nie masz za bardzo ograniczeń co do ilości, wielkości i jakości załączników. W dobie internetu w smartfonach MMS jest całkowicie zbędny. MMS jest używany przedecwszystkim w zwykłych telefonach, bądź przez osoby sporadycznie potrzebujące coś wysłać i nie posiadające pakietw internetowych.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych