Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oryginalność słuchawek monster beats Tour - Poradnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Serwuskm

Serwuskm
  • 309 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 26 stycznia 2012 - 23:57

Wątek dotyczący oryginalności słuchawek monster ma już ponad 600 stron i wiadomo, że nikomu kto trafi tam z zamiarem zakupu nie będzie się chciało ich przeglądać. Dlatego też tworzę pierwszy polski poradnik dotyczący
odróżniania produktu oryginalnego od fake. Enjoy!

Super Okazje Niestety Nie Istnieją :(
Zakup oryginalnych słuchawek monster beats by dr. dre tour w sklepie stacjonarnym, takim jak na przykład apple store wiąże się z wydatkiem nawet powyżej 600zł. Wiadomo, że każdy z nas chcąc zaoszczędzić przejrzy allegro. A tam - ceny wachają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
Tak naprawdę ciężko kupic ten podel poniżej 500zł. Aukcje za 50-100 zł to oczywiscie podróbki. Ale znajdziemy aukcje równiez za np.350 zł - sprzedający sprzeda nam dokładnie te same podróbki, licząc na to, zę uznamy je za oryginalne. oczywiści zdarzają się również sprzedawcy, u których mozna kupic podróbki za cene oryginałów...

Z control talk, czy bez?
Aktualnie sprzedawanie są modele zwykły, oraz z control talk - panelem do sterowania głośnością który działa tylko w urządzeniach apple. Oba modele różnią się trochę ceną, zazwyczaj wersja control talk jest jakieś 100zł droższa. W apple store aktualnie sprzedawany jest tylko nowy model. Oba modele posiadają również swoje chińskie odpowiedniki.

Jak rozróżnić oryginał od fake? Wstęp
Wiadomo, że podczas zakupu na allegro, aby rozpoznać oryginalne słuchawki należy mieć real foto słuchawek. Najlepiej po prostu poprosić o nie sprzedawcę. Jeżeli nie bedzie miał nic na sumieniu dostaniemy je i bez problemu poznamy czy to nie fake. Jeżeli nie otrzymamy odpowiedzi, lub sprzedawca bedzie się wykręcał od wysłania zdjęć - radzę na tym etapie przerwać współpracę z kontrahentem.
Jeżeli już kupimy słuchawki i okaże się, że to fake zawsze możemy zgłosić sprawę na policję. Po otrzymaniu
potwierdzenia wszczęcia postępowania możemy skorzystać z Programu Ochrony Kupujących, który zwróci nam
50% kosztu zakupu słuchawek, wliczając w to koszty wysyłki.

Porównanie oryginału i fake

Wbrew pozorom oryginalne słuchawki i fake bardzo się różnią. są to bardzo niewielkie różnice, lecz jest ich bardzo wiele.

Pudełko miękkie
część podróbek (ale oczywiscie nie wszystkie, spotkamy również podróbki z opakowaniem jak w oryginale) jest pakowane w miękkie pudełko z cienkiego kartonu, jest ono też trochę mniejsze niż twarde pudełko.
po lewej stronie pudełko twarde, po prawej pudełko miękkie.
Dołączona grafika

twarz dr.dre
Twarz dr. dre widoczna na bocznej części opakowania w fake jest niedoświetlona, zaś w oryginale wygląda aż na prześwietloną. Po lewej stronie skan fake, po prawej oryginału.
Dołączona grafika

wtyczka jack
Aktualnie produkowane modele posiadają wtyczkę jack prostą. Na oryginalnym jacku powinien znajdować się numer seryjny, chociaż nie jest to regułą. rzadko zdarzają się również oryginały bez numeru, lub fake z numerem.
Dołączona grafika

kolor pudełka
Oryginalne pudełko ma bardziej nasycony kolor czerwony, niż fake, którego czerwony przechodzi w różowawy.
ciężko jednak poznać podrobione pudełko nie zestawiajac ze soba oryginału i fake. Po lewej fake, po prawej orginał.
Dołączona grafika

pakowanie kabla
w produkcie oryginalnym po odpakowaniu pudełka kabel powinien być zawinięty podłużnie, w fake jest zawinięty w "kółko". Na obrazku z prawej oryginał, z lewej fake.
Dołączona grafika

wykończenie pudełka
Pudełko oryginału jest wykonane bardzo staranne, natomiast podróbki wręcz z niedbałością. papier się odkleja, tworzą się bąbelki powietrza. z lewej- fake. z prawej- oryginał
Dołączona grafika

etui
etui w oryginale i fake jest niemal identyczne, jedynie napisy na suwaku w podróbce są "cieńsze"
z lewej podróbki, z prawej oryginały.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

gumki i strona zamykania etui
W oryginalnym produkcie gumki dołączone do zestawu są zapakowany w podłużny, foliowy woreczek zamykany na strunę, natomiast w podróbce zapakowane są w jeden lub dwa mniejsze opakowania
Z lewej fake, z prawej oryginał. mozna również zauważyć, ze w oryginale suwak zasuwa się w stronę zgodną z ruchem wskazówek zegara, natomiast w fake w kierunku przeciwnym
Dołączona grafika

rozdzielacz kabli
rozdzielacz kabli w oryginalnych słuchawkach jest gładki, dobrej jakości. w podróbce jest niedokładnie wykończony, kiepskiej jakosci, z przebarwieniami i nierówno nałożonym lakierem.
Lewa- fake. Prawa- oryginał
Dołączona grafika

wykończenie słuchawki
dolna , srebrna część słuchawki wyróżnia się tym samym, co rozdzielacz kabli
pierwsze zdjęcie to fake, drugie to oryginał.
http://zapodaj.net/i...12448ffcd8b.png
http://zapodaj.net/i...fa6f6cb3324.png

logo "b"
logo "b" na słuchawce jest idealnie równe, zaś w fake lekko przekrzywione w prawo, przypomina lekko "6"
Po lewej fake, po prawej oryginał
Równiez na pudelku z wizerunkiem słuchawek w oryginale tło na którym znajduje się logo b ma kolor srebrno-szary, natomiast w fake jest kolor biały.
http://zapodaj.net/i...f2ad60f192d.png

jeżeli chodzi o panel sterowania control talk, to niczym nie różni się w oryginale i fake.
oczywiście przedstawione cechy podrobionych słuchawek nie zawsze muszą wszystkie sie
zgadzac, wlasciwie poza numerem seryjnym wystarczy jedna zgodnosc, aby wiedziec że słuchawki to FAKE.
Pozdrawiam, wkrótce powstaną dalsze części poradnika dotyczące modeli studio i solo hd.

Oczywiscie duza czesc sluchawek jest wysylana bezposrednio z chin. Aby uswiadomic ile sprzedajacy w polsce na
Nas zarabia, koszt sluchawek (wliczajac koszt wysylki) wynosi odpowiednio:
10$ za wersje bez control talk w twardym pudełku, 5$za wersję OEM (same słuchawki bez dodatków, w folii)
20$ za wersje z control talk w twardym pudełku, 10$ za wersję OEM

#2 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 27 stycznia 2012 - 10:50

nie widać zdjęć

#3 Serwuskm

Serwuskm
  • 309 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 27 stycznia 2012 - 11:05

Tak, niestety nie udalo sie nam z moderatorem nic z tym zrobic, dzisiaj wrzuce je jeszcze raz na inny serwer :)

#4 xCHERRYx

xCHERRYx
  • 217 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 15:16

I jak ze zdjęciami? Czekam, bo jestem sam ciekaw jak to wygląda :>

#5 Serwuskm

Serwuskm
  • 309 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 30 stycznia 2012 - 21:05

Przepraszam, ale oddalem komputer do naprawy, a z ipada ciezko sie robi takie rzeczy :/ Dodam zdjecia maksymalnie w sobote :)

#6 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 31 stycznia 2012 - 15:47

wtyczka jack
Aktualnie produkowane modele posiadają wtyczkę jack prostą. Na oryginalnym jacku powinien znajdować się numer seryjny, chociaż nie jest to regułą. rzadko zdarzają się również oryginały bez numeru, lub fake z numerem.

Błąd! Aktualne modele mają jack wygięty w literę L(2009 wzwyż) oraz nie posiadają wcale numeru seryjnego.Daje wam prawie gwarancje, że teraz w sklepach z oryginałami nikt wam nie sprzeda starego modelu z prostym jackiem i to jest też bardzo duży znak na to, że to podróbki, 90% jest wzorowana na starym modelu(osobiście nie widziałem podróbek z jackiem w literę L w przypadku Tour)

#7 Serwuskm

Serwuskm
  • 309 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 01 lutego 2012 - 19:31

No wlasnie nie masz racji :P sam osobiscie sprawdzalem ostatni model w apple store i teraz są z prostym jackiem (przynajmniej wersja control talk). Tak samo na zdjeciach na stronie monster. A jezeli chodzi o numer seryjny- sam napisalem ze to nie jest zadna regula, ale uznalem ze warto o tym wspomniec ;)

#8 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 21:47

No wlasnie nie masz racji :P sam osobiscie sprawdzalem ostatni model w apple store i teraz są z prostym jackiem (przynajmniej wersja control talk). Tak samo na zdjeciach na stronie monster. A jezeli chodzi o numer seryjny- sam napisalem ze to nie jest zadna regula, ale uznalem ze warto o tym wspomniec ;)


Te zdjęcia na stronie Monstera od premiery nie są aktualizowane, każde słuchawki powyżej 2009(bardziej stawiam na 2010r. na pudełku mam 2009, ale instrukcje mają rok 2010 na odwrocie) będą miały jacka w literę L, obejrzyj filmiki na YT, zobacz sobie najnowsze Studio oraz MIXR, wszystkie mają jacka w literę L, mój kolega kupił ostatnio Solo HD, tez mają w literę L, po co firma miałaby wracać do starej, gorszej koncepcji w której jack się rozpadał? Wiesz myślę...że ceny w Apple Store są tak atrakcyjne, że jak widać nie udało im się sprzedać nawet modeli z 2008r. :)
Zdjęcia MOJEGO autorstwa:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Moja złota rada to sprawdzenie jak otwiera się pudełko, z tego co wiem to dosłownie każde z oryginałami otwiera się w ten sposób jak na zdjęciu(zaznaczone białymi strzałkami), gdy podróbki odstają, ponieważ chińsko-tajwańsko-bóg-wie-jacy konstruktorzy za bardzo zainspirowali się pudełkami od Studio/Pro i popełnili mały błąd, oczywiście nie oznacza to, że nie ma modelu podróbek z poprawnym pudełkiem(są takie na YT), ale na pewno jeżeli ma się z odstającym to mamy do czynienia z fake'm.

#9 Serwuskm

Serwuskm
  • 309 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 02 lutego 2012 - 08:48

Najwidoczniej znowu to nie jest reguła. Ja mam z 2010 i maja prosty jack. I jak dla mnie to nawet lepiej bo jack L nie wchodzi mi do bumpera. A jezeli chodzi o studio,mixr, solo hd, solo to one od ZAWSZE mialy jack w ksztalcie l. Łatwiej patrzec na jakosc wykonanania pudelka i samej sluchawki. Zreszta i tak wiekszosc osob kupuje przez internet i wierzy umieszczonym tam zdjeciom.zreszta ten temat ma bardziej na celu uswiadomienie, ze nie istnieją okazje, bo jezeli ktos bedzie chcial to kupi i za 700. A twoja zlota rada znowu nie jest regula, bo widzialem i takie chinskie podrobki :D chinczycy podrobia wszystko :D

#10 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 02 lutego 2012 - 13:42

A twoja zlota rada znowu nie jest regula, bo widzialem i takie chinskie podrobki chinczycy podrobia wszystko

Tak, tak, ja też widziałem, ale ogólnie ta zasada działa w jedną stronę, bo oryginały jak dobrze wiem, NIGDY nie były robione w takim pudełku, więc mając je ma się 100% pewności, że to fake, co w innych przypadkach np. numeru seryjnego się nie sprawdza, bo oryginały mogą mieć albo nie, więc moją metodę uważam za jedną z lepszych.Po za tym ja nadal idę w zaparte i twierdzę, że musiałeś kupić dosłownie ostatnią parę starszego modelu, bo one update dostały w właśnie w 2010.Po za tym mylisz się, Studio(jako jedne z pierwszych słuchawek z 2008 roku tak jak Tour, były produkowane z prostym) MIXR i PRO są produkowane od 2011 i 2010 i są tylko i wyłącznie z L, ponieważ tak jak mówiłem Monster od 2010 robi słuchawki z jackiem w literę L, więc dalej radzę Ci poprawić ten poradnik, bo jest błędny.
http://www.youtube.com/watch?v=N88VuaETE3o
Tutaj jest filmik ze starszymi Studio w których autor sam przyznaje, że to jedne z pierwszych, większość filmików będzie teraz z jackiem w L, bo są nowe.Obejrzyj tez filmiki z Tourkami, na niektórych z nich recenzenci, mówią że to nowszy model.

#11 Serwuskm

Serwuskm
  • 309 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 02 lutego 2012 - 20:56

Nie ma zadnej reguly. Sam dokladnie nie wiesz, a dopatrujesz sie niewiadomo czego. Czesc modeli jest robiona z l a czesc z prostym. I koniec tematu bo ladny spamik sie robi.

#12 shadownike

shadownike
  • 2 postów

Napisano 22 marca 2012 - 23:04

witam, czy te sluchawki beda oryginalne? podobno sa, prosze o pomoc... pozdrawiam

---------- Wpis dodano o 23:04 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:45 ----------

http://c.wrzuta.pl/wi7633/3968f291000eb81f4f6ba100/dsc07143
[url]http://c.wrzuta.pl/wi2407/d38ed1ba000f01834f6ba0fe/dsc07142[/url]

linki zeby powiekszyc zdjecia:

[url]http://w930.wrzuta.pl/obraz/4UzqqaEdgeq/dsc07142[/url]

[url]http://w930.wrzuta.pl/obraz/2aNyYg3eB7g/dsc07143[/url]


bardzo prosze o szybka odpowiedz i pomoc:)
pozdrawiam serdecznie

#13 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 marca 2012 - 23:30

Według mnie podróby, ale nie mam w 100% pewności.

#14 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 22 marca 2012 - 23:36

Fejki, B sa w literę 6, widać gołym okiem, mimo tego, że zdjęcie jest wykonane w technice "i tak gówno pokażę", najlepiej jeszcze daj screena z otwartym pudełkiem i sprawdź czy "odstaje" jak tak to masz 100% fejki.

#15 shadownike

shadownike
  • 2 postów

Napisano 22 marca 2012 - 23:47

ale czy co odstaje w pudełku bo nie rozumiem?:) podobno byly one zakupione w staurionie za 600zł :) czyli fejki?

#16 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 23 marca 2012 - 01:57

Dość nieprofesjonalne, zrobione na szybko przeze mnie, po za tym pudełko można mieć oryginalne a słuchawki podmienić...ja bym nie ryzykował.

#17 patryk582

patryk582
  • 9 postów

Napisano 06 kwietnia 2012 - 21:35

Czy w saturnie sprzedają oryginalne monster beats studio? Kosztują 1300 zł

#18 KKCloser

KKCloser
  • 6 postów

Napisano 07 kwietnia 2012 - 18:15

Mam podobne pytanie jak kolega wyżej. W saturnie studio mają inne pudełko tzn. twarz dr.dre jest umieszczona centralnie i jest mała (jak na zdjęciach). Czy istnieją fejki takiej wersji słuchawek? Gdzieś czytałem że to pudełko to box na rynek europejski. I tu też pytanie czy te na zdjęciach to oryginały? Już z tydzień oglądam porównania faków i orginalnych ale trafiam na tylko te z "dużą" twarzą ;)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Pzdr

#19 walcz

walcz
  • 61 postów
  • Skądmyapple.pl

Napisano 07 kwietnia 2012 - 19:22

Nie ma zdjęć

#20 KKCloser

KKCloser
  • 6 postów

Napisano 08 kwietnia 2012 - 10:06

Saturn sprzedaje oryginalne. Stwierdzam na podstawie [url=http://www.beatsbydre.com/verify/verifyserial.aspx]Beats Serial Number Validation[/url]
Wybierając w Country: Poland
i w Retailer mamy trzy opcje: Media markt, Apple i saturn. Więc to chyba wystarczy aby stwierdzić oryginalność tych z Saturna.
Czy istnieją fake tych słuchawek z "małą" twarzą ???

#21 Marcinskate1

Marcinskate1
  • 6 postów

Napisano 27 kwietnia 2012 - 16:01

Witam,
chciałem kupić słuchawki monster beats solo HD lecz nie znam się a jest baardzo dużo podróbek na allegro wybrałem te używane 3 niewiem czy któreś wogólę są oryginalne czy podróbki wszystkie proszę o poradę tych co się znają na tym sprzęcie.

1 - [url=http://allegro.pl/show_item.php?item=2292690591]MONSTER Beats by Dr. Dre SOLO HD ORYGINAŁ NOWE BCM (2292690591) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]
2 - [url=http://allegro.pl/show_item.php?item=2297280284]Monster Beats Solo HD Okazja! Kurier Gratis! (2297280284) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]
3 - [url=http://allegro.pl/show_item.php?item=2303937317]ORGINALNE!! Monster Beats By Dr. SOLO HD (2303937317) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]

#22 Marcinskate1

Marcinskate1
  • 6 postów

Napisano 27 kwietnia 2012 - 19:55

Zdecydowałem się na te słuchawki [url=http://allegro.pl/monster-beats-by-dr-dre-solo-hd-oryginal-nowe-bcm-i2292690591.html]MONSTER Beats by Dr. Dre SOLO HD ORYGINAŁ NOWE BCM (2292690591) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]
moim zdaniem po przeczytaniu tego poradnika chyba są oryginalne czy mogłby ktoś potwierdzić bo za pół godziny mam zamiar je kupic.
pozdrawiam i proszę o szybką odp.

#23 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 kwietnia 2012 - 14:03

Jeśli wcześniej nie odsłuchiwałeś muzyki na modelu solo hd, bądź miałeś okazję korzystać z wersji Studio, możesz być rozczarowany. Za tą cenę są to marne słuchawki, ale to Twój wybór.

#24 lordon

lordon
  • 248 postów
  • SkądŁódź, Poland

Napisano 28 kwietnia 2012 - 18:04

on się nie pyta o jakość itp. tylko o oryginalność :E. Tak były oryginalne :)

#25 Marcinskate1

Marcinskate1
  • 6 postów

Napisano 29 kwietnia 2012 - 14:03

thx wygrałem aukcje za 405zł tych sluchawek i tez mam nadzieje ze to legity. Drogo czy tanio?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych