Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przycisk HOME - zacina się - iPhone 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 czarny767

czarny767
  • 81 postów

Napisano 14 stycznia 2012 - 16:37

Witam,mam pytanie - orientacyjnie jaki koszt jest wymiany przycisku HOME w iPhonie 4 ? Pozdrawiam

#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 14 stycznia 2012 - 17:33

Nowy przycisk na allegro można kupić za około 8zł na allegro.
Myślę że z wymianą lub wyczyszczeniem poradzisz sobie sam. Tu masz dokładną instrukcje krok po kroku: Installing iPhone 4 Home Button - iFixit

W nieautoryzowanym serwisie pewnie policzą Ci około 100zł. W oficjalnych pewnie jeszcze więcej.

#3 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 stycznia 2012 - 17:42

Jeżeli czasami Ci nie działa, to polecam to:
http://myapple.pl/co...-comments4.html
Przetestowane na iP4, który miał problemy z przyciskiem home od rozpakowania. Teraz działa normalnie.

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2012 - 17:55

Michu, to największa bzdura ostatnich czasów :)

#5 czarny767

czarny767
  • 81 postów

Napisano 14 stycznia 2012 - 17:55

Dzięki za propozycje :) Chodzi o to ,że będę kupował iPhone 4 16GB z takim właśnie przyciskiem za 1340zł . :) PS. Michu ,też jestem ze Szczecina (słoneczne) - masz jakiś polecony servis?

#6 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 stycznia 2012 - 18:51

Jeżeli chodzi o autoryzowany serwis to maqsimum, natomiast są jeszcze jakieś małe serwisy "ajfonowe" w Szczecinie ale nie mogę żadnego polecić bo nie korzystałem. Co do tej metody to warto jej spróbować, pomimo że zdania są podzielone. Mój ojciec posiada iP4 i home chodził bardzo źle, co drugi raz nie udawało się uruchomić multitaskingu albo przycisków iPoda na lockscreenie - ogólnie trzeba było mocno wcisnąć przycisk żeby zadziałał i było to uciążliwe. Teraz chodzi idealnie za każdym razem...

#7 reperatorium

reperatorium
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 stycznia 2012 - 23:45

To jest w 100% uszkodzenie taśmy home!! Wymiana i po sprawie a nie jakieś klikanie.... nie da się naprawić usterki sprzętowej oprogramowaniem ... To tak jak by przy przebitej oponie w samochodzie wyłączenie silnika i włącznie 3x miało coś pomóc ...

#8 freeak.klo

freeak.klo
  • 88 postów

Napisano 20 czerwca 2013 - 13:22

Ja wymienilem home button i problemu to nie rozwiązało, cała reszta działa bez zarzutów. Jakieś inne pomysły???

#9 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 20 czerwca 2013 - 13:27

(...)
To tak jak by przy przebitej oponie w samochodzie wyłączenie silnika i włącznie 3x miało coś pomóc ...


Bez tego zdania nie da się zrozumieć całości wypowiedzi.

#10 reperatorium

reperatorium
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwca 2013 - 21:51

Bez tego zdania nie da się zrozumieć całości wypowiedzi.


Twoja wypowiedź nie wnosi nic do tematu....



Jeżeli nie działa home to do wymiany jest flex home, lub taśma ładowania (dock), sprawdzenie gniazda do którego jest wpinana taśma ładowania w ostateczności uszkodzenie znajduje się na płycie głównej

#11 neomarcel

neomarcel
  • 61 postów

Napisano 04 lipca 2013 - 18:53

Dziś przeszukiwałem neta za jakąś sprawdzoną firmą która wymieniłaby mi przycisk HOME bo się "zacina" - wciskam i nic..... dopiero za drugim - trzecim razem łaskawie reaguje.... Nagle wyszukiwarka znalazła ten post, czytam i się śmieje... co to za bzdury, przecież to niemożliwe, no ale sprawdzamy.... WYNIK: przycisk działa NORMALNIE, zero problemów - zaoszczędzone kilka stówek... Aż się sama buzia śmieje. Dla znalazcy filmiku należy się MEGA DUŻY KUFEL zimnego i wysoką pianką:) Pozdrawiam cały zespół.

#12 AHMPL

AHMPL
  • 51 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 sierpnia 2013 - 18:55

A czy ktoś próbował tego ?! FILM U mnie od 3 dni bez jednego zacięcia i problemu ?! Jak to możliwe

#13 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2013 - 09:44

A czy ktoś próbował tego ?! FILM U mnie od 3 dni bez jednego zacięcia i problemu ?! Jak to możliwe


Jak wiadomo woda nie jest najlepszym połączeniem z elektroniką. Czekać tylko na zwarcia i korozję w środku.

#14 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 13 sierpnia 2013 - 11:33

A czy ktoś próbował tego ?! FILM U mnie od 3 dni bez jednego zacięcia i problemu ?! Jak to możliwe


Serio to zrobiłeś?
Dołączona grafika

To jeszcze naładuj sobie ipka mikrofalą.
iPhone Microwave Charging Challenge #IMCC - YouTube

#15 AHMPL

AHMPL
  • 51 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 sierpnia 2013 - 17:43

aha ale tylko 1 krople :)... wczoraj poprawiłem jeszcze sporą ilością spirytusu kilkukrotnie... nadmiar wyssałem, wiem może to archaiczne ale... przycisk chodzi jak nowy, nie wiem jak długi ale nie musiałem oddawać do serwisu lub męczyć się z rozkręcaniem a przecież o to mi chodziło, czas pokaże czy to było słuszne posunięcie :)

#16 mrc120

mrc120
  • 186 postów
  • SkądPłock, Poland, Poland

Napisano 13 sierpnia 2013 - 17:59

Ja mam także problemy z przyciskiem home w iPhone 4. Raz działa, a raz nie. Mam tak od roku i jest rozwiązanie. Nie wiem czy pernamentne, ale u mnie wraca po kilku tygodniach. Wystarczy włożyć kabel od ładowania, wypchnąć w dół i kliknąć home. Po tym zabiegu działa on u mnie elegancko. No, ale jak pisałem wraca po kilku tygodniach.

#17 AHMPL

AHMPL
  • 51 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 sierpnia 2013 - 19:39

J Wystarczy włożyć kabel od ładowania, wypchnąć w dół i kliknąć home...

Rozwiniesz tą myśl bo nie bardzo rozumiem jak to wypchnąć w dół ?

#18 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2013 - 23:27

Ja mam także problemy z przyciskiem home w iPhone 4. Raz działa, a raz nie. Mam tak od roku i jest rozwiązanie. Nie wiem czy pernamentne, ale u mnie wraca po kilku tygodniach. Wystarczy włożyć kabel od ładowania, wypchnąć w dół i kliknąć home. Po tym zabiegu działa on u mnie elegancko. No, ale jak pisałem wraca po kilku tygodniach.


Jak odtańczysz taniec deszczu i spluniesz przez lewe ramię - poprawi się permanentnie. Twoja metoda niestety służy do napraw pernamentnych.

#19 mrc120

mrc120
  • 186 postów
  • SkądPłock, Poland, Poland

Napisano 14 sierpnia 2013 - 01:26

Rozwiniesz tą myśl bo nie bardzo rozumiem jak to wypchnąć w dół ?

Easy Fix For iPhone Non Responsive Home Button - How To Fix iPhone Home Button - YouTube

lub jeżeli nie masz czasu na oglądanie filmików

There is a chance that through normal wear and tear, your phone's docking port got misaligned, moving the home button along with it. Although a repair shop might suggest you replace the home button, this YouTuber offered a different solution.
Plug a USB cable into your iPhone. Then, gently push down on the 30-pin connector, so that it pushes up behind the home button. While you apply the pressure, click the home button. Remove the cable, and see if that fixed the problem.



Jak odtańczysz taniec deszczu i spluniesz przez lewe ramię - poprawi się permanentnie. Twoja metoda niestety służy do napraw pernamentnych.


Dziękuje za poprawienie literówki, sprawiłeś, że lepiej mi się będzie spało. Dziękuje.

#20 PMplast

PMplast
  • 9 postów

Napisano 21 lutego 2014 - 22:39

Jestem świeżo po wymianie przycisku home na podstawie instrukcji z Ifixit i wszystko działa jak marzenie. Bawiłem się wcześniej w wypychanie przycisku ładowarką i inne czary, ale teraz widze jak byłem głupi, że nie wymieniłem go wcześniej. Komfort nie do opisania ;)

#21 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 czerwca 2014 - 08:20

Czy ktoś może polecić dobry, sprawdzony i w miarę niedrogi serwis w Krakowie, w którym wymienię HB? :)

#22 eSpares24_com

eSpares24_com

  • 200 postów
  • SkądFieldorfa 5a/d, Warszawa

Napisano 09 czerwca 2014 - 08:55

W KRK masz macsupport - iProblem z głowy :)

#23 krzaczek5

krzaczek5
  • 22 postów

Napisano 22 sierpnia 2014 - 15:31

mi na zmniejszoną czułość przycisku home pomogło wlanie trochę alkoholu propylowego. nasączyłem wacik i powciskałem dookoła przycisku. znów jest bardzo czuły. później wystarczy chwilę odczekać, aż alkohol odparuje. taki zabieg na wyłączonym telefonie jest całkowicie bezpieczny. pozdrawiam

#24 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpnia 2014 - 15:39

Gorzej jak wlejesz tego izo zbyt dużo i zalejesz ekran. Wtedy przy okazji wymiany ekranu wymienisz też taśmę od przycisku.

#25 gienek1

gienek1
  • 1 postów

Napisano 21 lutego 2015 - 14:44

To jest w 100% uszkodzenie taśmy home!! Wymiana i po sprawie a nie jakieś klikanie.... nie da się naprawić usterki sprzętowej oprogramowaniem ... To tak jak by przy przebitej oponie w samochodzie wyłączenie silnika i włącznie 3x miało coś pomóc ...

Na 100 000% to nie musi być taśma. Wymieniłem ją razem z przyciskiem i wymieniłem konektor ładowania w komplecie. Niestety z twojego 100% zostało zwykłe "0". Nie pomogło. Wniosek? Problem softu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych