Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

warto jeszcze kupować iPhone 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
863 odpowiedzi w tym temacie

#26 Jarson

Jarson
  • 139 postów

Napisano 29 kwietnia 2012 - 14:35

Jasne, że warto kupić czwórkę. To wciąż świetny smartfon, zwłaszcza, że cena spada na łeb, na szyję. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy mieć dosłownie kombajn. Odnosząc się do tematu "mulenia" - dementuję. :) Czwórka działa ładnie i płynnie. Zapewne poinstalowaliście miliony wtyczek z Cydii, nie dziwcie się więc że potem działa jak działa.

#27 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 kwietnia 2012 - 16:46

zwłaszcza, że cena spada na łeb, na szyję.


Chyba sobie zartujesz. Raptem 300zl na pol roku :D Zaden telefon tak nie trzyma ceny.

#28 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 29 kwietnia 2012 - 18:07

ostatnio dostałem propozycje na Ajfa 4 - tu na tym forum via PM - 1750 :) A ja za 1950 kupiłem nowego (folia) 4S Grzecznie podziekowałem za taka "okazję" :)

#29 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 kwietnia 2012 - 20:05

Do usunięcia.

#30 911T

911T
  • 153 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2012 - 20:18

Jak IP4 może mulić, jak mój 3GS działa płynnie? :) Chip graficzny jest mi potrzebny by obsłużyć płynnie Bejeweled, do innych gier mam iPada, 4S kusi aparatem w sumie tylko, Siri ponoć nudzi się po tygodniu - prawda to? Prawda, że serwery siri działają teraz dużo wolniej i czeka się na każdą odpowiedź sporo?
W sumie mam dylemat czy warto dopłacać 500zł do lepszego aparatu w 4S...
No i martwi mnie kwestia wyświetlacza, że może być "ciepły lub zimny" i nie mam wpływu na to co dostanę..


Siri praktycznie nie uzywam, jest to zbedne. Moze jak biegasz, czy cos to tak zeby nie wyjmowac ze spodenek telefonu
natomiast aparat, jest naprawde bardzo dobry. Warto ! jeśli masz jakies pytania smiało

Pozdrawiam

#31 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2012 - 08:18

jasne, że warto kupić 4 powiem więcej - wg mnie nie warto kupować 4S :)

#32 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 30 kwietnia 2012 - 13:06

a wg mnie nie warto oszczedzać 200zł i kupować stary model

#33 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 kwietnia 2012 - 14:32

200zl mozna wydac na sporo aplikacji.

#34 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 30 kwietnia 2012 - 21:14

równie dobrze można przejeść, przepić ....albo kupić lepszy sprzęt

#35 PeGaZ666

PeGaZ666
  • 284 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 06 maja 2012 - 17:53

Sam mialem ostatnio taki sam dylemat ale niech to go rozwieje. Dlatego te bajki o 7x szybszym procesorze wsadzilem sobie gdzies. I przewazyla oszczednosc 600 zl zamiast na rzecz sekundy dluzszego ladowania stron/programow. Dodam ze test byl robiony na swiezym, identycznym sofcie z identycznymi aplikacjami wiec jest to dobre porownanie, ale czy warto zostawiam do oceny zainteresowanym. PS. Siri po polsku nie ma wogole i pewnie nie bedzie, a zeby uzywac jej po angielsku trzeba naprawde perfekcyjnie znac jezyk, akcent wymowe itp zeby ta usluga miala sens i ulatwiala a nie uprzykszala zycie. Aparat lepszy w 4s? A na co mi wiecej mega pixeli? I rozdzielczosc zdiecia 3264 x 2448 ? W ip4 jest 2592 x 1936 to i tak za duzo bo czy ktos z was ma monitor o wiekszej rozdzielczosci? I tak musze to foto pomniejszac do rozdzialki 1280x768 zeby moc je ogarnac na swoim laptopie.Gdyby ip4s mial lepsza optyke to co innego ale ten procesor 7x szybszy i wiecej mega pixeli to chwyt czysto marketingowy i tyle. Dodatkowo na dzien dzisiejszy na niekorzysc 4s przemawia brak jailbreaka na 5.1, niemozliwosc zmiany softu nawet majac shsh i nie wiadomo kiedy ten stan rzeczy sie zmieni. Na plus nie moge pominac ze w 4s glosny problem slabnacego zasiegu 3g jak w ip4 juz tu nie wystepuje choc nie utrudnia mi on zycia.

#36 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 maja 2012 - 18:30

Większa ilość pikseli jest akurat wadą, a nie zaletą, ale optyka wg appla jest poprawiona względem 4. Wybór rozbija się jedynie o to, ile musimy dołożyć do 4s w znalezionych przez nas okazjach - czasem różnica jest minimalna (nie mówię tu o kupowaniu w apple czy spocie).

#37 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maja 2012 - 00:56

Optyka w 4S naprawde urywa jaja w porownaniu z 4rką. Siri znudzilo mi sie niemal od razu naromiast procesor A5 niewatpliwie daje poczucie "zapasu mocy". Niestety 4rka ma jej niedobór, nawet 3GS chodzi plynniej.

#38 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 07 maja 2012 - 10:48

Siri to jak dla mnie niezbyt praktyczna, calkowicie zbedna zabawka i absolutnie zaden argument przemawiajacy za 4S, nawet gdyby nauczylo sie polskiego. Co do roznicy wydajnosci miedzy 4 a 4S, to moze byc ona bardziej wyrazna za rok czy dwa, co poskutukuje m.in. tym, ze niektore nowe aplikacje beda dostepne na 4S, a na 4 juz nie.

A na co mi wiecej mega pixeli? I rozdzielczosc zdiecia 3264 x 2448 ? W ip4 jest 2592 x 1936 to i tak za duzo bo czy ktos z was ma monitor o wiekszej rozdzielczosci? I tak musze to foto pomniejszac do rozdzialki 1280x768 zeby moc je ogarnac na swoim laptopie.

Troche nietrafiony argument. Czyli jak mam monitor 1440x900 = 1,3MPixel to nie ma sensu robic zdjec z wyzsza rozdzielczoscia ? Zgodze sie z tym, ze liczba megapixeli jest czesto niemiarodajna, bo to zwykly chwyt marketingowy, ale akurat w tym przypadku wyzsza rozdzielczosc plus lepsza optyka naprawde sie sprawdzaja i roznica jest widoczna.

Dla jasnosci. Oczywiscie nie twierdze, ze wybor iP4 jest zlym wyborem. Kazdy kupuje to, co uwaza za wlasciwe ;)

#39 PeGaZ666

PeGaZ666
  • 284 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 07 maja 2012 - 11:57

Troche nietrafiony argument. Czyli jak mam monitor 1440x900 = 1,3MPixel to nie ma sensu robic zdjec z wyzsza rozdzielczoscia ?

Ja bym powiedzial ze nietrafiona obrona skoro np ip4 oferuje rozdzielczosc fotki 2592x1936 pix a twoj monitor to proporcja obrazu 16:10 (inna niz proporcja zdjecia) dodatkowo rozdzialka 1440x900 to aby fotka zostala wyswietlona "cala" tak czy tak musi byc automatycznie pomniejszona zeby sie zmiescila na ekranie przez co nie jest wyswietlana w swojej natywnej rozdzielczosci. A jak wiadomo na panelach lcd obraz wyglada najlepiej tylko w natywnej rozdzielczosci przez co zdjecie wyglada gorzej. Robienie duzych zdjec w duzych rozdzielczosciach ma tylko sens gdy chcemy bawic sie w detektywow robic wielkie zblizenia i odczytywac rejestracje samochodow stojacych na 3cim planie. Lub naprawde zrobic plakat wiekszych rozmiarow. Dodam ze jesli chodzi o wykonanie standardowych zdjec 10x15 super efekt daje uzycie rozdzielczosci juz 1600x1200 wiec w ip4 mamy sporo zapasu nawet na wieksze odbitki. Oczywiscie w jakosci zdjecia najwazniejsza jest optyka oraz jakosc matrycy(aby rejstrowala efektywne pixele a nie sztucznie napompowana rozdzielczosc) i to jest kluczowe zagadnienie, gdyz wiekszosc matryc cyfrowych oferuje rozdzielczosc pozwalajaca zrobic teoretycznie "dobre" foto. Jeszcze tak obrazowo to wyjasnie: z tymi rozdzielczosciami to jest tak jakbys chcial zatankowac do auta 100l benzyny kiedy bak miesci tylko 60. Wiadomo ze reszta sie rozleje bo sie poprostu nie zmiesci. Tak samo z monitorem skoro jego rozdzielczosc jest taka jaka jest nie moze on wyswietlic zdjecia ktore ma rozdzielczosc wyzsza- chyba logicznie , z pustego i salomon nie naleje, wiec co niektore pixele nie zostana wyswietlone= pogorszenie jakosci.

PS. Jak nie wierzysz zrob dobre zdjecie i kopie tego samego zdjecia przerob programem do rozdzialki np 1024x768 a drugie pozostaw w oryginalej rozdzialce, czyli wiekszej niz rozdzialka twojego monitora. Otworz tym standardowym programem do przegladania zdjec w windowsie tak zeby okno programu bylo takiej samej wielkosci czyli full screen i przelaczaj miedzy tymi fotkami szybko. Zobaczysz ze ta w wyzszej rozddzielczosci ktora jest skalowana w dol zeby zmiescic sie na ekranie bedzie rozmyta i gorszej jakosci. Czasami wiecej nie znaczy lepiej. Wszystko zalezy do jakich celow potrzebne foto- bo np bedziesz chcial wyciac fragment jakiejs foty i z niej zrobic zdjecie sensownej rozdzielczosci to niestety wiadomo ze "zabraknie" pixeli

Troche tu zabardzo wszedlem w szczegoly bo wiadomo ze zarowno ip4 jak i ip4s nie maja dobrej optyki i miec jej nie beda oraz "mikroskopijne" matryce coprawda rozdzielczosci sa duze - ale to sztucznie napompowane.

#40 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 07 maja 2012 - 13:06

Roznic jest wiele. Do tego 4 nie wspiera GLONASS (wolniej łąpie fixa GPS), ma wyraznie gorszy aparat, poprawiony system anten. dwordzeniowy procesor, nagrywa filmy w 1080p.......... Idąc tokiem rozumowania niektórych osób- bez sensem jest kupowanie nowszego modelu telewizora skoro na starym TV widzimy to samo. A pewnie róźnicę lepiej przeznaczyć na zakup płyt z filmami :)

#41 Neo0O

Neo0O
  • 502 postów

Napisano 07 maja 2012 - 13:08

Niestety 4rka ma jej niedobór, nawet 3GS chodzi plynniej.


Mialem 3Gs i chodzil plynnie, male przyciecia, lagi. Natomiast 4 chodzi dla mnie super plynnie, szczegolnie na 5.0.1 i po usuniecie paru deamonow. Wszystko dziala natychmiastowo, tak samo przegladarka. Nie jaram sie cyferkami w 4S, ze cos uruchamia sie pol sekundy szybciej. Jedynie moge narzekac ze 4 bardzo dlugo sie wlacza.Pomimo wiekszej rozdzielczosci, ja nie odczuwalem braku mocy. Gry byly w wyzszej rozdzielczosc i plynniej dzialaly. A co dopiero jakies proste aplikacje. Oczywiscie 4S jest szybszy, wszystko dziala ultra plynnie, bez zadnych lagow, ale mi 4 w zupelnosci wystarcza do rozrywki i multimediow a co dopiero do normalnych zastosowan. Aparat tez jest dla mnie w miare dobry, szkoda tylko ze robi kiepskie zdjecia bez dobrego oswietlenia. Kto sie zastnawia niech kupuje 4, bo warto. Ja wymienie 4 dopiero na 5.

#42 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maja 2012 - 13:13

Popieram przedmówcę. Też miałem 3GS'a sporo czasu i według mnie w codziennych sprawach takich jak przeglądarka, wejście w ustawienia, kalendarz itp. szybciej działa czwórka niż 3GS, więc nie wiem Homer, ale u mnie spostrzeżenia są inne ;) btw. nie mogę się doczekać piątki... mogłaby już w czerwcu wyjść ;)

#43 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 07 maja 2012 - 13:17

Ale jedną wadę 4S muszę wytknąć. Ma cholernie duży apetyt na prąd O ile w trybie czuwania spokojnie da sie uciagnać do 9-10 dni (telefon leży nietykany, wszystkie pierdoły powyłączane z wyjątkiem czuwania w sieci 2G) o tyle po odpaleniu np AppleTV bateria jest kaput po ok 2-3 godzinach

#44 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maja 2012 - 13:21

A włączcie/wyłączcie jednoczesnie aparat w 3GS i w 4'rce na iOS 5.1 (bez zadnych JB i przerobek). Animacja na 3GS jest idealnie plynna jak na 4S, natomiast 4'rka laguje ;) Oczywiscie jesli macie dostep do obu telefonow na raz, bo z pamieci to nie ma sensu. Czas dostepu do aplikacji na 4'rce jest szybszy bo ma wiecej i szybszy rodzaj pamieci RAM. Do tego procesor tez ma wiecej cache i te 200mhz wiecej. Problemem jest ten sam uklad GPU PowerVR SGX535, ktory w 3GS przy 480x320 wyprawia cuda (jak na tak stary juz telefon) natomiast w 4'rce przy 4x wiekszej ilosci pikseli juz niekoniecznie. Generalnie odnosze wrażenie, ze iPhone'y z dopiskiem S to takie wersje ktore malo wprowadzaja nowych bajerow, ale za to dopracowują na maxa obecne i telefon w koncu działa bez zająknięcia :)

#45 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maja 2012 - 13:36

A włączcie/wyłączcie jednoczesnie aparat w 3GS i w 4'rce na iOS 5.1 (bez zadnych JB i przerobek). Animacja na 3GS jest idealnie plynna jak na 4S, natomiast 4'rka laguje ;) Oczywiscie jesli macie dostep do obu telefonow na raz, bo z pamieci to nie ma sensu. Czas dostepu do aplikacji na 4'rce jest szybszy bo ma wiecej i szybszy rodzaj pamieci RAM. Do tego procesor tez ma wiecej cache i te 200mhz wiecej. Problemem jest ten sam uklad GPU PowerVR SGX535, ktory w 3GS przy 480x320 wyprawia cuda (jak na tak stary juz telefon) natomiast w 4'rce przy 4x wiekszej ilosci pikseli juz niekoniecznie. Generalnie odnosze wrażenie, ze iPhone'y z dopiskiem S to takie wersje ktore malo wprowadzaja nowych bajerow, ale za to dopracowują na maxa obecne i telefon w koncu działa bez zająknięcia :)


A z aparatem faktycznie. Dlatego na początku korzystania z czwórki dziwiłem się czemu dłużej się włącza, ale jak widać to nie był przypadek ;) jedyne co mnie od 4S'a odstrasza to zwyczajnie ten sam wygląd co 4..... nie mógłbym jakoś znieść, że mam coś nowego o dokładnie takim samym wyglądzie...dlatego wierzę w nowy design 5 mimo, że obecny jest genialny jak dla mnie, przynajmniej wykorzystane w nim materiały ;)

#46 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 maja 2012 - 13:42

A z aparatem faktycznie. Dlatego na początku korzystania z czwórki dziwiłem się czemu dłużej się włącza, ale jak widać to nie był przypadek ;) jedyne co mnie od 4S'a odstrasza to zwyczajnie ten sam wygląd co 4..... nie mógłbym jakoś znieść, że mam coś nowego o dokładnie takim samym wyglądzie...dlatego wierzę w nowy design 5 mimo, że obecny jest genialny jak dla mnie, bynajmniej wykorzystane w nim materiały ;)


Napisz mi, kolego, co wg Ciebie oznacza słowo "bynajmniej" w tym tekście.

#47 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maja 2012 - 13:49

Napisz mi, kolego, co wg Ciebie oznacza słowo "bynajmniej" w tym tekście.


Chodziło mi o przynajmniej, strażniku zasad.

#48 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 07 maja 2012 - 14:03

Ja bym powiedzial ze nietrafiona obrona skoro np ip4 oferuje rozdzielczosc fotki 2592x1936 pix a twoj monitor to proporcja obrazu 16:10 (inna niz proporcja zdjecia) dodatkowo rozdzialka 1440x900 to aby fotka zostala wyswietlona "cala" tak czy tak musi byc automatycznie pomniejszona zeby sie zmiescila na ekranie przez co nie jest wyswietlana w swojej natywnej rozdzielczosci.

LOL, przeciez nie bede dopasowywal rozdzielczosci aktualnie robionego zdjecia do konkretnego monitora. Dzisiaj chce zdjecie obejrzec na ekranie IPhone, jutro na monitorze 19", pojutrze na 30" a za lat kilka na czyms z duzo wieksza rozdzielczoscia lub po prostu wydrukuje. Wyzsza rozdzielczosc to zwykle (podkreslam - zwykle) wieksza szczegolowosc zdjecia. Robiac zdjecie nie zastanawiam sie na czym bede je ogladal, tylko ustawiam maksymalna dostepna rozdzielczosc, aby bylo ono jak najbardziej szczegolowe. I co z tego, ze teraz moj monitor nie pozwala mi wyswietlic tego zdjecia 1:1 ?

#49 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maja 2012 - 14:59

A z aparatem faktycznie. Dlatego na początku korzystania z czwórki dziwiłem się czemu dłużej się włącza, ale jak widać to nie był przypadek ;) jedyne co mnie od 4S'a odstrasza to zwyczajnie ten sam wygląd co 4..... nie mógłbym jakoś znieść, że mam coś nowego o dokładnie takim samym wyglądzie...dlatego wierzę w nowy design 5 mimo, że obecny jest genialny jak dla mnie, przynajmniej wykorzystane w nim materiały ;)


Bo telefon powinno zmieniac sie co 2 lata, jak wiekszosc abonamentow przewiduje. Wyobraz sobie, ze przesiadasz sie z 3GS na 4S, albo z 4rki na "5tke". Co roku zmieniaja tylko maniacy, ale oni musza liczyc sie z tym, ze przesiadka nie da zadnego konkretnego efektu ;)

#50 PeGaZ666

PeGaZ666
  • 284 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 07 maja 2012 - 17:18

LOL, przeciez nie bede dopasowywal rozdzielczosci aktualnie robionego zdjecia do konkretnego monitora. Dzisiaj chce zdjecie obejrzec na ekranie IPhone, jutro na monitorze 19", pojutrze na 30" a za lat kilka na czyms z duzo wieksza rozdzielczoscia lub po prostu wydrukuje. Wyzsza rozdzielczosc to zwykle (podkreslam - zwykle) wieksza szczegolowosc zdjecia. Robiac zdjecie nie zastanawiam sie na czym bede je ogladal, tylko ustawiam maksymalna dostepna rozdzielczosc, aby bylo ono jak najbardziej szczegolowe. I co z tego, ze teraz moj monitor nie pozwala mi wyswietlic tego zdjecia 1:1 ?

Ty dalej nie rozumiesz ale mniejsza o to. Ty nie pojmujesz ze najwieksza dostepna rozdzielczoscia jest full hd czyli 1920x1080 i nie wazne czy masz ja na 19 calach czy na telewizorze 80 cali wielkim jak twoja sciana - full hd to full hd to wciaz ta sama liczba pixeli. Tyle off topa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych