Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone 4s - problem z zasięgiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 losieq_90

losieq_90
  • 8 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 00:43

Witam. Kupiłam niedawno iPhone 4s, wcześniej używałam iPhone 4 i zauważyłam znaczny spadek siły zasięgu w ip4s. Nawet sprawdziłam to tak,że przełożyłam kartę do ip4 i był 3 kreski, następnie włożyłam kartę sim do ip4s i w dokładnie tym samym miejscu była już tylko 1 kreska. Czy wie ktoś jaka jest tego przyczyna? Czy da się to jakoś rozwiązać? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. P.s.W obu telefonach mam ten sam soft 5.0.1

#2 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 01:14

Jeśli masz włączone dane sieci komórkowej w obu telefonach, ale w iPhonie 4 masz wyłączone 3G, to możesz mieć w nim lepszy zasięg niż w 4S. iPhone 4S automatycznie przełącza się na 3G (nie da się ustawić, by działał tylko na EDGE), nawet, jeśli zasięg jest słaby. Niestety nic się nie da z tym zrobić, oprogramowanie 4S nie pozwala na włączenie danych sieci komórkowej przy jednoczesnym wyłączeniu 3G.

#3 wnyku

wnyku
  • 17 postów

Napisano 07 stycznia 2012 - 13:17

Ja też ostatnio mam problem z zasięgiem w 4s tak jakby spadł zasięk z 2 kreski, nie mam pojęcia co z tym zrobić bo często teraz nie mam wgl zasięgu

#4 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 stycznia 2012 - 14:08

Ja też ostatnio mam problem z zasięgiem w 4s tak jakby spadł zasięk z 2 kreski, nie mam pojęcia co z tym zrobić bo często teraz nie mam wgl zasięgu


Przeprowawadzić się do normalnego, cywilizowanego kraju np.Niemcy gdzie zasięg 3G masz wszędzie, a nie tak jak w naszym Bangladeszu.. ;)

#5 rejestr29

rejestr29
  • 31 postów

Napisano 07 stycznia 2012 - 15:48

A nie słychać nic, czy jakaś kolejna aktualizacja oprogramowania nie da użytkownikom możliwości wyboru?

#6 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 07 stycznia 2012 - 16:46

Ja mam problem z zasięgiem ale inny. Chodzi o "uścisk śmierci", jak trzymam telefon w lewej dłoni to zasięg spada, najbardziej jest to odczuwalne na 3g, wtedy się przełącza na edge. Mam pytanie, bo nie wiem czy reklamacja mi w tym pomoże: Czy też tak macie na iphonie 4s?

#7 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 stycznia 2012 - 17:41

Uścisk na 4s? Jeżeli rly to ja bym reklamował, 4s raczej są tego pozbawione.

#8 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 07 stycznia 2012 - 17:59

No powaga, mam na 4s death gripa... Jestem rozczarowany :(
Ale myślę że z reklamacją nie będzie problemu, bo oprócz tego mam głośną wibrację, potwierdzam również static noise, ale to w sumie mi nie przeszkadza, nie jest w normalnych warunkach słyszalne.
Jakoś pechowo trafiłem, mam nadzieję że druga sztuka będzie dużo lepsza.
Jakby co to telefon z Orange na abo. Ciekawe ile będę czekał, pewnie ze 2 tygodnie :(

Ps. widać że problemu praktycznie nie ma, ale jednak ktoś założył temat.

https://discussions....055293#17055293

#9 wnyku

wnyku
  • 17 postów

Napisano 08 stycznia 2012 - 08:17

Ja już sobie poradziłem z tym problemem, na telefonie miałem założoną aluminiową obudowę i po ściągnięciu jej jak ręką odjoł wszystko wrócioło do normy :)

#10 rejestr29

rejestr29
  • 31 postów

Napisano 08 stycznia 2012 - 18:17

Dobrze, że nie ja wielu sygnałów o tym problemie (w odróżnieniu od braku dźwięku podczas połączenia)

#11 tomekkrakow

tomekkrakow
  • 73 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 08:45

a moze ktos mial taki problem Brak zasięgu przy włączeniu Iphone 4s orange Witam Serdecznie przy włączeniu Iphone 4 s Orange nie mam Wogole sieci pomaga dopiero włączenie dane sieć kom. Byłem dzisiaj w Orange wymienili karte micro SIM na nowa ale niestety nic nie pomogło czy rzeczywiście jedyna rada jest oddanie telefonu na gwarancji ?? Czy Moze miał ktoś taki problem dodam Ze taka sytuacja stała sie dopiero od wczoraj....

#12 kamil7745

kamil7745
  • 10 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 11:32

Problem jest poważny. DeadGrip z iphone'a 4 został. do tego dochodzi wolne odświeżanie zasięgu. Tragedia!! Zwłaszcza dla osób mieszkających z daleka od miast gdzie zasięg gubiony jest praktycznie co chwilę ;/

Za chwilę zmontuje filmik z problemem

---------- Wpis dodano o 11:32 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:55 ----------

[url=http://www.youtube.com/watch?v=xx4qJbFMlXQ&context=C33e2eb9ADOEgsToPDskLS2TTHaVv58QILRh7AyoSZ]iPhone 4S Death Grip !! - YouTube[/url]

#13 nismo

nismo
  • 5 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 12:24

Mam podobny problem. Proszę o pomoc - [url]http://myapple.pl/iphone/212066-traci-zasieg-i-brak-sieci-i-brak-kart-sim.html[/url]

#14 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 13:22

Problem jest poważny. DeadGrip z iphone'a 4 został. do tego dochodzi wolne odświeżanie zasięgu. Tragedia!! Zwłaszcza dla osób mieszkających z daleka od miast gdzie zasięg gubiony jest praktycznie co chwilę ;/

Za chwilę zmontuje filmik z problemem

---------- Wpis dodano o 11:32 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:55 ----------

iPhone 4S Dead Grip !! - YouTube


No właśnie Death grip TRAGEDIA ! I co teraz? Każdy model ma tą wadę?
Nie wiem czy reklamować z tego powodu, bo jeśli wymienię na to samo to dzięki!
Przydałoby się potwierdzenie lub zaprzeczenie większej ilości użytkowników.

(telefon oddałem na gwarancję)

Macie death grip?

#15 unicum

unicum
  • 3 postów
  • SkądNowy Sacz, Poland

Napisano 13 stycznia 2012 - 18:34

Ja tam nie mam żadnych problemów.

#16 adam2142

adam2142
  • 117 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 stycznia 2012 - 19:31

również nie mam problemów... być może dlatego, że mam folijke Wrapsol również wokół anteny, ale wątpie żeby to coś zmieniało ;)

#17 zibi2000

zibi2000
  • 181 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 10:17

iP4S zapętlone gubienie i odzyskiwanie zasięgu Od miesiąca posiadam kolejnego iP4S. Przez ten okres wszystko było OK, cieszyłem się, że po problemach z home i gubieniem zasięgu nareszcie bez problemów. Niestety od wczoraj znowu, tak jak w mojej poprzedniej 4-ce telefon jest w ciągłym gubieniu i odzyskiwaniu zasięgu. Dzieje się to w odstępach od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Nie pomaga DFU, za chwilę spróbuję restore. T-mobile, gdzie kupiłem telefon jest bezradne, twierdzą, że w ciągu 60 godzin sprawdzą czy to wina sygnału w mojej okolicy czy to kwestia uszkodzenia. Dodam jeszcze, że tuż przed pojawieniem się problemów telefon zaczął wydawać jakieś trzaski będąc w trakcie odtwarzania radia internetowego i jednoczesnego odbioru połączenia telefonicznego. Wiem, że temat wałkowany jednak o takim zapętleniu jeszcze nie czytałem. Czy ktoś też tak ma? U mnie nie jest to związane z charakterystycznym trzymaniem telefonu. Telefon leży na stole i też gubi i odzyskuje sygnał.

#18 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 19 stycznia 2012 - 10:38

w wersji 5.1 dla iphone 4s bedzie można przełączać między E a 3G

#19 zibi2000

zibi2000
  • 181 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 11:24

Właśnie skończyłem restore i ... problem narazie zniknął! Sieć T-M wydaje się dość stabilna, wacha się pomiędzy 2 a 3 kreskami ale nie ma gubienia go w ogóle. Można sądzić, że to jednak problem niestabilnego iOS!?

#20 tomekkrakow

tomekkrakow
  • 73 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 15:04

U mnie Restore tez pomógł :)

#21 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 stycznia 2012 - 21:28

A ja caly czas mam problem z brakiem dzwięku podczas wybierania numeru. Raz jest raz go nie ma. To jest po prostu absurd. Telefon prawie za 4k i takie problemy - komedia.

#22 zorba66

zorba66
  • 41 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 22:12

Polecam zapoznać się z informacją Komunikat „Brak sieci” lub „Brak karty SIM” wyświetlany na telefonie iPhone 4S
(zamieściłem podobny post w innym temacie a nie zwróciłem uwagi, że tam był problem w 4 z iOS 5.0)

#23 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 stycznia 2012 - 22:23

Polecam zapoznać się z informacją Komunikat „Brak sieci” lub „Brak karty SIM” wyświetlany na telefonie iPhone 4S
(zamieściłem podobny post w innym temacie a nie zwróciłem uwagi, że tam był problem w 4 z iOS 5.0)

We're sorry.

We can't find the article you're looking for.

#24 zorba66

zorba66
  • 41 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 22:33

Sorry ale u mnie link działa prawidłowo. Na wszelki wypadek przekopiuje z oryginalnej strony :-) "Objawy W pewnych sytuacjach mogą wystąpić problemy z rozpoznaniem karty micro-SIM przez telefon iPhone 4S, w wyniku czego mogą mieć miejsce następujące zachowania: Czasami jest wyświetlany komunikat „Nieprawidłowa karta SIM” lub „Brak karty SIM”. W miejscu o dobrym zasięgu na pasku stanu jest wyświetlany komunikat „Brak sieci” lub „Szukam”. Rozwiązanie Jeśli dowolny z tych objawów wystąpi na telefonie iPhone 4S, należy wykonać czynności opisane poniżej. Uwaga: wykonanie tej procedury jest konieczne tylko w przypadku występowania opisanych objawów na telefonie iPhone 4S. Wykonaj kopię zapasową zawartości i ustawień użytkownika za pomocą programu iTunes lub usługi iCloud. Więcej informacji można znaleźć w tym artykule. Odtwórz telefon iPhone 4S za pomocą programu iTunes. Po ukończeniu tego procesu odtwórz zawartość i ustawienia użytkownika z kopii zapasowej. Aby upewnić się, że odtwarzanie przebiegło pomyślnie, sprawdź, czy numer wersji systemu iOS to 5.0.1 (9A406) na ekranie Ustawienia > Ogólne > To urządzenie. Informacje dodatkowe Jeśli na pasku stanu nadal czasami pojawia się komunikat „Brak sieci” należy uaktualnić ustawienia operatora.

#25 zorba66

zorba66
  • 41 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 06:41

Niestety po zastosowaniu się do instrukcji problem nie zniknął. Mój 4s (iOS 5.0.1 9A406 - wcześniej miałem 9A405) niekiedy nie przełącza się w 3G. Po przełączeniu w tryb samolotowy wprawdzie wyszukuje sieć 3G (Orange) ale z sygnałem słabszym o dwie-trzy kreski. Po wyłączeniu 3G wraca zasięg max.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych