Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IPhone 4S Bardzo słabe zdjęcia i filmy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 szkatu

szkatu
  • 59 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 24 grudnia 2011 - 20:09

Witam mam od niedawna telefon IPhone 4S. W telefonie tym była bardzo wychwalana kamera i aparat. Dziś wieczorem robiłem zdjęcia w dobrze oświetlonym pokoju i ogromnie się zaskoczyłem . Straszne szumy, jakość jest bardzo słaba. Bardzo często się zdarza gdy używam lampy w słabiej oświetlonym pomieszczeniu zdjęcia mimo iż złapało ostrość są mleczne.. potem zrobiłem film i w porównaniu z tym co pokazują na YouTube lub gdzie indziej to niebo a ziemia. Film jest moim zdaniem tragicznej jakość koło full Hd 1080 p to nie stało .. Nokia N8 którą miałem wcześniej robiła film 720 p w słabym oświetleniu i wychodziło to wspaniale. Pytam więc czy z tym telefonem coś nie tak, czy może tak widać w sztucznym oświetleniu ? W menu aparatu zero opcji praktycznie, żadnych trybów czy czegokolwiek, czy tka ma być ? Mój stary Sony Ericsson Aino miał aparat 8 mega i zdjęcia full Hd wychodzą dużo większe niż na IPhone 4S .. Jutro jeszcze zrobię testy na dworze.. Ale jeśli ten telefon robi tylko dobrze zdjęcia i filmy w dzień. To to jest bardzo słabe . Naprawdę, spodziewałem się czegoś bardziej porządnego.. Ogromny minus za to, jeśli to nie wada telefonu..

#2 Blutut

Blutut
  • 207 postów

Napisano 24 grudnia 2011 - 20:41

Pokaż nam te zdjęcia, filmy. ponadto, na pewno to, co masz, jest iPhone'em? Wiem jak to brzmi, ale to pytanie o oryginalność.

#3 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 grudnia 2011 - 20:41

Jak chcesz mieć dobre zdjęcia to kup normalny aparat a nie telefon. Wracając do tematu to przydały by się jakieś przykładowe zdjęcia. Ciężko powiedzieć, czy są słabe czy nie czytając suchą wypowiedź.

#4 szkatu

szkatu
  • 59 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 24 grudnia 2011 - 21:52

Telefon kupowałem z Polskiego app store. Na pewno jest oryginalny. Może trochę przesadziłem. Zdjęcia nie wychodzą takie straszne. Denerwuje mnie tylko to mleko przy lampie błyskowej no i te szumy to chyba przez sztuczne oświetlenie, z tego co czytałem IPhone radzi sobie dobrze przy naturalnym świetle i porównując do zdjęć z internetu są podobne . Denerwuje mnie tylko od czasu do czasu to mleko przy lampie, ale może najbliższe oprogramowanie to zmieni. Przeraził mnie trochę film HD 1080 p . Ale film robiłem przy świetle sztucznym, mocnym i przy migającej choince to isę w sumie nie dziwie, że wyszedł kiepsko. Zobaczę jutro jak to wygląda przy normalnym świetle. Chyba trochę się zapędziłem w tym osądzie. Ale dzięki za zainteresowanie. Napisze jutro jak zrobię w normalnym świetle filmy i zdjęcia. Pozdrawiam i wesołych świąt .

#5 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 24 grudnia 2011 - 21:57

nie rozumiem takich wpisów... NAJPIERW POMYŚL I SIĘ ZASTANÓW PÓŹNIEJ PISZ, bo robi się mały śmietnik

#6 adam2142

adam2142
  • 117 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 grudnia 2011 - 22:24

hahaha, mleczne zdjęcia... też tak miałem dopóki nie zdjąłem folii z tyłu ( też byłem przestraszony ) :D

#7 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 grudnia 2011 - 22:25

A ja zapytam naiwnie... folia z plecków zdjęta? Hehe, Adam szybszy :)

#8 adam2142

adam2142
  • 117 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 grudnia 2011 - 22:29

Myślałem że to jakiś problem z migawką i juz miałem odsyłać :P

#9 helldriver

helldriver
  • 15 postów
  • SkądZabrze / Warszawa

Napisano 24 grudnia 2011 - 22:49

Ja tez mam mleko na zdjeciach z dioda w 4S (a folia z pleckow zniknela dawno temu...)

#10 kubalek95

kubalek95
  • 20 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 24 grudnia 2011 - 23:24

Witam mam od niedawna telefon IPhone 4S. W telefonie tym była bardzo wychwalana kamera i aparat. Dziś wieczorem robiłem zdjęcia w dobrze oświetlonym pokoju i ogromnie się zaskoczyłem . Straszne szumy, jakość jest bardzo słaba. Bardzo często się zdarza gdy używam lampy w słabiej oświetlonym pomieszczeniu zdjęcia mimo iż złapało ostrość są mleczne.. potem zrobiłem film i w porównaniu z tym co pokazują na YouTube lub gdzie indziej to niebo a ziemia. Film jest moim zdaniem tragicznej jakość koło full Hd 1080 p to nie stało .. Nokia N8 którą miałem wcześniej robiła film 720 p w słabym oświetleniu i wychodziło to wspaniale. Pytam więc czy z tym telefonem coś nie tak, czy może tak widać w sztucznym oświetleniu ? W menu aparatu zero opcji praktycznie, żadnych trybów czy czegokolwiek, czy tka ma być ? Mój stary Sony Ericsson Aino miał aparat 8 mega i zdjęcia full Hd wychodzą dużo większe niż na IPhone 4S .. Jutro jeszcze zrobię testy na dworze.. Ale jeśli ten telefon robi tylko dobrze zdjęcia i filmy w dzień. To to jest bardzo słabe . Naprawdę, spodziewałem się czegoś bardziej porządnego.. Ogromny minus za to, jeśli to nie wada telefonu..


Szkatu, czy mógłbyś napisać jak się czujesz po przesiadce z N8 na 4S. Sam się nad tym zastanawiam, ale trzyma mnie jeszcze ten super aparat..

#11 szkatu

szkatu
  • 59 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 25 grudnia 2011 - 11:02

No cóż . Nokie N8 miałem nie całe 2 miesiące. Jednym jej plusem jest aparat, darmowa nawigacja.. Ale ten telefon to dla mnie badziew troszeczkę. Po pierwsze fioletowy kolor ciemno szary na wyświetlaczu. Nic nie dały naprawy,Polski serwis sobie jaja robi z klienta, System do bani.Ale wierzę, że Nokia wkrótce zacznie robić bardzo dobre telefony i powróci na rynek . IPhone 4S to bardzo dobry telefon, jest świetny i uważam, ale to moje zdanie, za najlepszy na rynku . Nigdzie nie znajdziesz takich aplikacji jak na nim..Jest szybki, wyświetlacz ma o niebo lepszy . Myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać, jeśli masz kasę. Ale jeśli chodzi o aparat wracając do tematu. Przed chwilą zrobiłem próbki i dalej twierdzę, ze albo ten aparat i camera jest totalnie przereklamowana i to badziew jakich mało, albo mam coś z telefonem. Sami oceńcie w świetle dziennym takie szumy ? Zarówno na zdjęciach, jak i na filmie .A przy powiększeniu to już nie mówię . Mogę wam wrzucić dla porównania film z N8 w ciemniejszym świetle na 720p ....:/ Folię ściągałem jak tylko dostałem telefon,. Jedyną folię jaka mam to folie ochronną wrapsol na obu stronach, ale aparatu nie zakrywa ..sami oceńcie 860OKMZO.rar

#12 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2011 - 12:10

Jaki masz tryb robienia zdjęć (dzień, nocny, iso? itp)?

#13 szkatu

szkatu
  • 59 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 25 grudnia 2011 - 12:35

W Iphone4S nie ma przełączników trybu... Wszystko automatyk ;)

#14 ART533

ART533
  • 19 postów

Napisano 27 grudnia 2011 - 09:07

Niestety muszę potwierdzić ,że mnie również mocno rozczarował aparat w 4s-w porównaniu do N8 to jest po prostu porażka szczególnie gdy robi się zdjęcia w pomieszczeniach.Mam oba telefony i często porównywałem zdjęcia na komputerze.W 4s szumy są porażające.Najgorzej jest jak robi się zdjęcia z lampą oczy wychodzą jak u wilkołaka -białe źrenice to samo przy filmowaniu.

#15 wombat16

wombat16
  • 77 postów

Napisano 27 grudnia 2011 - 12:13

zgadzam się z opiniami o słabym aparacie w 4s, też zdjęcia mnie zawiodły :(

#16 Colin 79

Colin 79
  • 263 postów
  • SkądWałbrzych, Poland

Napisano 27 grudnia 2011 - 18:25

Uuuuu a ja tak się napaliłem na 4S jako posiadacz Nokii N8. A więc teraz się zastanawiam czy warto dawać tyle kasy za wymianę telefonu na 4S ? Trochę pooglądałem filmó na YT z 4S i wyglądały w miarę ok, ale skoro macie poruwnanie z N8 to może faktycznie jest duuuuża różnica... Pozdrawiam !

#17 szkatu

szkatu
  • 59 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 02 stycznia 2012 - 19:00

IPhone 4S robi piękne filmy przy dobrym oświetleniu . Nie pasują mu totalne pomieszczenia ze zwykłymi żarówkami, lub po prostu. Jeśli chodzi o filmy w dzień, to N8 mu nie dorasta do pięt. Zdjęcia w tez ładnie na dworze, ale w N8 lepsze, nic dodać nic ująć. IPhone lubi białe światło. Dobrze sobie radzi w nocy, kiedy naprawdę nic nie widać. Dobrze sobie radzi z białym światłem, w centrum handlowym bardzo ładnie nagrywa. Tylko nie psują mu pomieszczenia . To wynik mej obserwacji. Ale generalnie z tego co wiem, to bardzo ciężko nawet dobrym kamerom uzyskac brak szumów przy słabym oświetleniu. Dlatego w Iphone 4S potrzebna jest podwójna lampka i będzie cacy. Już teraz gdy jest słabe oświetlenie włączcie lampę i porównajcie. Pozdro.

#18 conkerkh

conkerkh
  • 458 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 19:59

IPhone 4S robi piękne filmy przy dobrym oświetleniu . Nie pasują mu totalne pomieszczenia ze zwykłymi żarówkami, lub po prostu. Jeśli chodzi o filmy w dzień, to N8 mu nie dorasta do pięt. Zdjęcia w tez ładnie na dworze, ale w N8 lepsze, nic dodać nic ująć. IPhone lubi białe światło. Dobrze sobie radzi w nocy, kiedy naprawdę nic nie widać. Dobrze sobie radzi z białym światłem, w centrum handlowym bardzo ładnie nagrywa. Tylko nie psują mu pomieszczenia . To wynik mej obserwacji. Ale generalnie z tego co wiem, to bardzo ciężko nawet dobrym kamerom uzyskac brak szumów przy słabym oświetleniu. Dlatego w Iphone 4S potrzebna jest podwójna lampka i będzie cacy. Już teraz gdy jest słabe oświetlenie włączcie lampę i porównajcie. Pozdro.


Ja uwazam ze N8, 4S i kazdy inny telefon robi smieciowe zdjecia, bo generalnie posluguje sie lustrzanka, matryca co prawda tylko ASP-C, ale z FF tez mam do czynienia... Rozumiem ze po pijaku fajnie jest sobie zrobic foty ze znajomymi, bo nie wiem kiedy indziej ma sie aparat w slabym swietle przydac, ale mimo wszystko bez przesady czy wtedy naprawde tak wazna jest ta jakosc swoja droga i tak przesadzasz bardzo latwo mozna odszumic zdjecie jak juz komus tak bardzo zalezy.

#19 szkatu

szkatu
  • 59 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 02 stycznia 2012 - 20:14

No ja też myślę, że do zdjęć tylko lustrzanka. Ale nie chcę wszędzie z aparatem śmigać. fotografem nie jestem. Ale tu i ówdzie chcę zrobić zdjęcie, to chcę żeby było jak najlepsze jak na telefon :) No generalnie bardzo rzadko robię zdjęcia w słabym bądź sztucznym świetle typu żarówka w pomieszczeniach. Robiłem je na wigilie tylko i się trochę zaskoczyłem ,bo to były pierwsze zdjęcia z tego telefonu jakie oglądałem. Ale w dobrym oświetleniu naprawdę jest dobrze, więcej mi nie trzeba.

#20 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 stycznia 2012 - 20:24

A ja uważam że jak nie chce się tachać torby to iPhone najlepiej się nadaje na robienie zdjęć:-)

#21 thomas516

thomas516
  • 50 postów
  • Skądszczecin

Napisano 02 stycznia 2012 - 23:38

Ja mam iphona 4 i też jakość zdjęć mnie rozczarowała trochę, jak na taką klasę i firmę spodziewałem się trochę lepszego, co do szumów to czytałem gdzieś na stronach apple że specjalnie zrezygnowano z systemu redukcji szumów aby zachować więcej szczegółów na zdjęciach

#22 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 03 stycznia 2012 - 00:00

Chciałbym zapytać o jedną rzecz. Czy Panowie "niezadowoleni" zauwazyli, że pomimo upchania 8MPx na tak małej matrycy, to po 1 wielkość matrycy nie jest większa, po 2 dostęp do światła pomimo ilości tych MegaPikseli jest nadal kiepski / wielkość "oczka" / , co powoduje, że czego Panowie oczekiwali? Pytam tak, bo przeczytałem z ciekawością wszystkie komentarze i zaskakuje mnie myslenie "skoro mam 8MPx, to powinienem zdjęcia robić uuuu "wspaniałe". Porównywanie do innych słuchawek nie ma sensu, bo na "jakość" zdjęcia wpłynie wszystko, łącznie z tym jak daleko lub blisko umieszczono matrycę, co użyto do przykrycia "oczka" / plastk czy szkło/. I jeszcze jedno, jak widzę reklamę Apple jakie to wspaniałe zdjęcia mozna robic iPkiem, bo to w końcu iPhone...cóz. Jeśli wierzyć w papkę medialną, to myjąc się mydłem X, uzywając wody mineralnej Y i jedząc płatki XY będziemy żyć wiecznie. Marzenia są pieknę, chcecie dobre zdjecia...kupujcie APARATY FOTOGRAFICZNE, w których wystarczy czasem 5-7MPx by zdjęcie zrobiono było piękne i przyciagające, bo na tą chwilę posiadacie jedynie substytut aparatu do robienia "migawek" by na szybko pochwalić się tym co widzimy znajomym wysyłając mn. na mail'a. Nie ma w tym winy firmy Apple, niestety żale tutaj są bezzasadne. Stąd moje pytanie...czego tak naprawdę spodziewało się towarzystwo? :) Pozdrawiam.

#23 thomas516

thomas516
  • 50 postów
  • Skądszczecin

Napisano 03 stycznia 2012 - 00:11

Nikt się nie spodziewa jakości lustrzanki tylko odrobinę lepszej jakości, jakoś u konkurencji są modele z dość dobrym aparatem, chociaż by mój poprzedni tel htc sensation. pozatym od wysokiej jakości sprzętu można oczekiwać czegoś ponad przeciętną.

#24 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 03 stycznia 2012 - 01:47

A gdzie jest napisane na pudełku: "iPhone The High End Smartphone" ??? Nie znalazłem niczego takiego. I jak sądzę to wymysł wszystkich tych, co kupują sprzęt Apple i uważają, że kupują własnie "High End". To zwykła słuchawka, a reszta to wyobrażenie lub oczekiwanie. Cena jest adekwatna do tego, co oferuje Apple. Ma być w miarę drogo i bez rozpieszczania na maksa. Nie widzę tutaj niczego z tego, by nazwać iPhone'a wysokiej jakości smartphonem. Jest design'erski, jest świetnie skomunikowany w "ekosystemie" Apple. Restza to dodatek i reklama + wyobrażenie tak jak napisałem powyżej. Zgodzę się, ze "innni". Ale Apple to nie "inni", "inni" to nie Apple. Nawet 12MPx nic nie zmieni, bo nie o to chodzi w budowie tego malego szkiełka. DOstarczanie dużej ilości światła jest podstawą by zdjęcia były dobrej jakości. Ale to juz wiesz. Pozdr.

#25 thomas516

thomas516
  • 50 postów
  • Skądszczecin

Napisano 03 stycznia 2012 - 02:30

ArrasB za przeproszeniem, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie nabijaj bez sensu postów, a swoje zdanie zachowaj dla siebie, nikt nie zmusza cię do brania udziału w każdej dyskusji i inni mają prawo mieć swoje zdanie i oczekiwania od sprzętu jaki kupują




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych