Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słownik polski do iWork


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekatomek

tomekatomek
  • 128 postów

Napisano 21 czerwca 2007 - 11:35

Witam. Czy istnieje słownik języka polskiego który można zastosować w aplikacjach tekstowych np. iWork? Tak, żeby program sprawdzał poprawność pisanego tekstu w języku polskim i poprawnie dzielił wyrazy? Pozdrawiam

#2 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 21 czerwca 2007 - 12:32

Niestety nie istnieje, przynajmniej na razie. Jest jednak zastępcze rozwiązanie dla Pages: specjalny szablon pozwalający na sprawdzanie pisowni przy pomocy cocoaspella. Ograniczenie tego rozwiązania jest takie, że musisz wybrać najpierw ten szablon i nim się posłużyć, aby mieć możliwość sprawdzenia polskiej pisowni.

Tu masz link do wątku na ten temat:
http://www.myapple.p...ead.php?t=11681

Heidi podaje odpowiednie linki i instrukcję "krok po kroku"

#3 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2007 - 13:47

Ale to rozwiązanie dotyczy tylko pierwszej wersji Pages. Aktualna wersja sprawdza pisownię po polsku za pomocą CocoAspella bez dodatków. Rozwiązania problemu automatycznego przenoszenia jednak nadal nie ma.

#4 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 21 czerwca 2007 - 14:48

Ale to rozwiązanie dotyczy tylko pierwszej wersji Pages. Aktualna wersja sprawdza pisownię po polsku za pomocą CocoAspella bez dodatków.


To zabawne, myślałem, że skoro w ustawieniach sprawdzania pisowni Pages 2.0 nadal nie można wybrać języka polskiego (cocoaspell), to nie będzie działać i męczyłem się z Wordem, Neoofficem i TextEditem na zmianę, a tu taka niespodzianka.

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2007 - 14:54

To zabawne, myślałem, że skoro w ustawieniach sprawdzania pisowni Pages 2.0 nadal nie można wybrać języka polskiego (cocoaspell), to nie będzie działać i męczyłem się z Wordem, Neoofficem i TextEditem na zmianę, a tu taka niespodzianka.


Jak "nie można" skoro można ;-)

#6 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 23 czerwca 2007 - 13:18

No tak, z tym, że ja po bożemu chciałem ustawiać język tak jak w (prawie) każdym innym programie, czyli w Edit-Spelling-Spelling... Najzabawniejsze, że jeszcze przed chwilą w Inspektorze miałem ustawiony angielski, a CococAspell i tak sprawdzał mi polską pisownię polską, jeśli odhaczyłem "Check spelling as you type" w Edit-Spelling. Co Ty na to?

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2007 - 13:33

Nic, bo to dokładnie tak działa. CocoAspell zdaje się "zagłuszać" systemowe sprawdzanie pisowni, co bywa momentami upierdliwe (teksty wielojęzyczne).

#8 zimny

zimny
  • 19 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 06 lipca 2007 - 16:45

pages help!!! Proszę o jakąś wskazówkę bo dostanę szału! mam zainstalowany cocoAspell i słownik polski ale nawet po ustawieniu w Pages2 języka polish coco program nie sprawdza mi pisowni. Co robie źle!!

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2007 - 17:53

A czy w menu Edycja/Pisownia włączyłeś Sprawdzaj pisownię pisząc?

#10 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 06 lipca 2007 - 23:26

I czy Coco sprawdza Ci pisownie w innym edytorze, np. TextEdit?

#11 zimny

zimny
  • 19 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 10 lipca 2007 - 22:41

dzięki Czasem pomaga wygadanie się i sprawdzenie wszystkiego jeszcze raz. Problem był w tym że nie miałem poprawnie zainstalowanych słowników polskich coco. Teraz wszystko działa ale!!!!!! czasem nie działa. czyli czasem sprawdza a czasem nie. ale chyba już nie chcę tego drążyć bo efektywność obecnego działania iworka jest zadowalająco wysoka. Bardzo wam dziękuję za reakcję i porady. Dzięki dzięki!!!

#12 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 12 listopada 2007 - 02:12

No to może ja pociągnę bo u mnie działa w Adium TextEdit czy nawet teraz pisząc ten tekst,ale w Pages już nie chce, zaznaczony polski (Aspell), włączone Sprawdzaj pisownię pisząc. Jakieś pomysły ?

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2007 - 04:38

A czy język tekstu jest ustawiony na polski?

#14 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 12 listopada 2007 - 14:10

Tak jest ustawiony.Spróbuje zainstalować wszystko od nowa i zobaczymy co będzie się działo, choć już sam nie wiem, nie spodziewam się jakichś zmian skoro tylko w Pages nie działa.

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2007 - 14:11

A dla pewności: która to wersja Pages?

#16 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 13 listopada 2007 - 22:07

Nie wiem jak i dlaczego tak się stało, ale już działa, choć nie zrobiłem nic poza tym co przedtem, to teraz działa wszędzie. Przepraszam że zawracałem wam głowę.

#17 Mike83

Mike83
  • 63 postów

Napisano 25 czerwca 2008 - 13:30

Polski słownik w poczcie Witam, Korzystam z oryginalnego macowskiego klienta poczty, który jest zianstalowany na Leopardzie. Mimo, że wszystkie polecenia są po polsku, to niestety nie sprawdza mi on pisowni albo pisząc inaczej podkreśla wszystkie słowa jak lecą. Nie znalazłem w opcjach polskiego języka. Czy istnieją jakieś patche umożliwiające wgranie w macowskiej poczcie polskiego języka? Z góry dziękuję i pozdrawiam

#18 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 czerwca 2008 - 07:49

Witam,

Korzystam z oryginalnego macowskiego klienta poczty, który jest zianstalowany na Leopardzie. Mimo, że wszystkie polecenia są po polsku, to niestety nie sprawdza mi on pisowni albo pisząc inaczej podkreśla wszystkie słowa jak lecą. Nie znalazłem w opcjach polskiego języka. Czy istnieją jakieś patche umożliwiające wgranie w macowskiej poczcie polskiego języka?

Z góry dziękuję i pozdrawiam


Polski słownik zainstalowałeś?

Więcej tutaj:
http://www.myapple.p...cocoaspell.html

#19 Mike83

Mike83
  • 63 postów

Napisano 26 czerwca 2008 - 09:41

Właśnie zainstalowałem i wszystko działa na full wypasie :) Dzięki za pomoc.

#20 ωιεrz¢hοη

ωιεrz¢hοη
  • 7 postów

Napisano 20 sierpnia 2008 - 22:41

Nie wiem czy to wypada tak banalnie, ale muszę powiedzieć że aplikacja sprawdza się w 100% i jest nieoceniona. Przyznam, że często "ratuje mi to życie" - mogę to śmiało powiedzieć jako dyslektyk i dysgrafik ;{ Dziękuję autorowi.

#21 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 sierpnia 2008 - 22:47

Zawsze wypada ;) zalezy tylko gdzie ;) Poza tym, ladnie by bylo sie przywitac na forum ;)

#22 kmk65

kmk65
  • 16 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 20:55

Używam Iwork 09 i nie mam absolutnie problemu z sprawdzaniem pisowni:) Polecam szczerze

#23 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 17:11

Używam Iwork 09 i nie mam absolutnie problemu z sprawdzaniem pisowni:) Polecam szczerze


to w iWorku 09 jest słownik ??!!

#24 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2009 - 19:14

U mnie na tygrysie jest ok używa sprawdzania polskiego cocoaspell natomiast na leopardzie używa sprawdzania angielskiego mimo ze tu i tu cocoaspell ustawione jest tak samo macie jakies pomysly

#25 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 19 marca 2009 - 19:55

macie jakies pomysly


Standardowo, zainstalować CheckSpell. Instalator CheckSpella usuwa CocoASpell.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych