Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Abonament Orange Free - iPad / iPhone.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Onua

Onua
  • 131 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 22:22

Dobry wieczór,

Aktualnie jestem w abonamencie siecie T-Mobile, jednak umowe kończę w grudniu. Z tego względu, że T-Mobile ma bardzo wysokie ceny iPhone 4S, a aktualnie używam iPhone 4 zastanawiam się nad zmianą sieci. Wybór tutaj padł na sieć Orange i abonament Orange Free z tabletem iPad 2. Urządzenie to nie jest mi najbardziej niezbędne, jednak wydaję mi się jedynym rozwiązaniem, aby wykorzystać sposób przedłużenia/zmiany abonamentu i 'wysępić' coś od operatorów (niepotrzebny mi byle jaki telefon za 1zł, ani dopłata 1.500zł do iPhone 4S).

Mam tu jednak pytanie - czy ktoś używa tego abonamentu?

Z tego co poczytałem na stronie Orange, dostałbym do tego ok. 400minut oraz 200SMS i pakiet 6GB.

Przechodząc do głównego pytania - chciałbym używać tej karty tylko w iPhonie tzn. miałby być to mój główny abonament, z którego dzwoniłbym, smsował, ale nie korzystałbym przede wszystkim w iPadzie, tylko w telefonie - czy tak można? Czy numer jest 'normalny', czy jakiś specjalny internetowy?

Przede wszystkim pytam o to, ponieważ Pani w salonie Orange nie była w stanie udzielić mi na to odpowiedzi.

#2 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 22:40

Karta jak każda inna - możesz używać w dowolnym telefonie do dzwonienia. Różni się tylko pakietem czyli więcej dla danych, a mniej dla rozmów. Sprawdź tylko ceny połączeń po wykorzystaniu limitu co by nie było zaskoczenia.

#3 Onua

Onua
  • 131 postów

Napisano 29 listopada 2011 - 22:43

Tak, mam zamiar udać sie jeszcze do innego salonu Orange i o to wypytać.. Wiesz może, czy można przenieść numer do tego abonamentu?

Proszę, tutaj dokładniej ten abonament:
Telefony komórkowe Orange - abonament, mix, karta i internet

#4 nim0

nim0
  • 13 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 listopada 2011 - 11:50

Witam. Miesiąc temu przechodziłem przez dokładnie taki sam temat. Dział techniczny, obsługa w salonach Orange, obsługa sklepu internetowego Orange, obsługa BOK - każdy udzielał innych informacji. W końcu odpowiedzieli mi z BOK (telefonicznie - a myślę, że bezpieczniej mieć takie informacje na piśmie, gdy jest tyle niejasności) na bardzo długiego maila z wieloma pytaniami na ten temat. Można używać tej karty w telefonie, w taki sam sposób jak każdej innej karty Orange. Jest przecież opcja przedłużenia umowy z iPad, więc rozumiem, że z zachowaniem starego numeru. Ja jednak nie zdecydowałem się na tą opcję ponieważ pakiet minut, jaki jest dostępny w Orange Free, to minuty tylko do Orange i numerów stacjonarnych. Kupiłem iPada w Media Markt + zmiana abonamentu na pre-paid Orange Free. Internet będę pobierał z iPhone (kupiłem wersję WiFi) ale w wersji 3g można użyć karty Aero2 i mieć neta za free. Całość wyjdzie taniej, niż opcja z abonamentem Orange Free.

#5 Onua

Onua
  • 131 postów

Napisano 04 grudnia 2011 - 20:33

Dowiedziałem się więcej. nim0 - jest trochę racji w tym co piszesz, ale mam nadzieję, że poniżej napisze trochę bardziej dokładnie.

Otóż, owszem można bez najmniejszego problemu kupić iPada 2 u operatora Orange, nawet od ręki, i jak najbardziej można wykorzystać te X GB internetu, jak również te ok.400 minut tylko - są to minuty które przechodzą na numer jaki podamy przy podpisaniu umowy. A więc przy zakupie iPada dostajemy karte z pakietem internetu, natomiast te 400 minuty przesyłane są automatycznie na podany przez nas numer i to ten numer może je wykorzystać.
Karte z iPada można spokojnie wrzucić do iPhone'a i skorzystać z internetu i smsowania, jednak 400 minut i na nim nie wykorzystamy.

Tak więc jeśli ktoś był / jest w podobnej sytuacji jak ja to albo pozostaje mu płacenie dwóch abonamentów lub po prostu sam internet.

Napisałem to w ramach pomocy dla osób z podobnym problemem oraz w sprawie podsumowania i myślę, że zamknięcia tematu. :)

Dziękuję bardzo!

#6 nim0

nim0
  • 13 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 grudnia 2011 - 23:00

Ja uzyskałem informację, że po włożeniu karty z iPada do telefonu można korzystać z pakietu minut lub przekazać je, tak jak pisze Onua na inny numer. Potwierdzam jednak, że słyszałem w BOK Orange wersję o braku takiej możliwości - to znaczy pakiet minut trzeba przekazać i nie można go wykorzystać na tej karcie. Tak jak pisałem wcześniej, dla mnie za dużo niewiadomych, za dużo sprzecznych informacji ze strony Orange. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych