Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 2G czy iPhone 3G ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 25 listopada 2011 - 20:35

Witam Jestem posiadaczem LG GT540 z androidem. Zmodyfikowałem juz wszystko itp. Zamierzam zamienić mojego Swifta na iPhone'a - nie na długo, max. do roku, bo wtedy kupie jakiegoś 4 rdzeniowca z androidem, albo iPhone'a 5. Na iPhonie bede duzo grał, oglądał filmy, słuchał muzyki. Nie potrzebuje 3G, bo nie mam zadnego pakietu. Ponoć iPhone 2G ma takie same podzespoły co 3G, oprócz GPS i 3G. Najnowszy iOS na 3G to 4.2.1, a na 2G 3.1.3. Bardzo zalezy mi na grach i tu kieruje pytanie. Czy na 3G bedzie chodziło wiecej gier z racji nowszego oprogramowania ? Jest jakaś lista gier na 2G i 3G ? Czy gry np. X Plane 9 Airliner i Silent Hunter działają na 2G i 3G ? Na iphone moge przeznaczyć max. 420 zł. Pozdrawiam

#2 Ptryk

Ptryk
  • 126 postów

Napisano 25 listopada 2011 - 20:49

Wszystko ładnie pięknie ale bateria w 2G i 3G już nie jest taka '' świeża '' i długo byś sobie bez ładowania chyba nie pograł ;/

#3 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 listopada 2011 - 20:49

Jak znajdziesz sprawny 2G to zabulisz za niego wiecej niż za 3G więc o ile nie jesteś pedantem i kolekcjonerem kultowych telefonów to 2G odpada. 3G odpali X Plane na 100% bo grałem to w to kilka lat temu na swoim 3G więc tu Ci daje gwarancje. Co do drugiej gry to nie wiem, sprawdź w AppStore. Z pewnością wiecej gier pójdzie na 3G z racji nowszego softu. Jesli jednak przyjdzie Ci używać 3G na sofcie 4.2.1 nie oceniaj pochopnie Apple'a - to po prostu wypadek przy pracy :D

#4 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 25 listopada 2011 - 20:55

Jaki soft na iPhone 3G polecasz ? Gdzie kupić, opłaca sie brać z defektem typu, pojawiająca się tylko płytka iTunes ? Czy gry: N.O.V.A. , Modern Combat, Brothers in Arms : Global Front działają na iPhone 2G/3G ?

#5 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 listopada 2011 - 21:50

Gry 3d na iPhone 3G/2G to słaby pomysł. 2d jeszcze jakoś dają radę. Jeżeli chodzi o baterię to zależy od przypadku, mój ponad trzyletni 3G trzyma na baterii dość długo. (przy normalnym użytkowaniu po 3 latach bateria powinna mieć 80% żywotności, tak przynajmniej kiedyś argumentowało to apple tłumacząc brak możliwości wymiany baterii w iPhone).

Jeżeli zależy Ci na grach, to iPhone 3GS jest najtańszą opcją. Na 3G raczej tylko gry 2D i jakieś bardzo niewymagające 3D. Jeżeli chodzi o te konkretne gry, to poszukaj w goglach czy chodzą płynnie na iPhone 2G/3G - na pewno trochę tego jest.

iPhone 3G vs. 3GS - OpenGL ES Comparison - YouTube
iPhone 3G Vs 3GS - 3D benchmark - YouTube

#6 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 25 listopada 2011 - 22:34

Dokładać do 3Gs nie będę, w takiej cenie wole dołozyc troche ponad 100 zł i mam Samsunga Galaxy S.
Iphone 2G i 3G słabe do gier 3D ? Nie, spójrz:
iReview part7 [iOS: Real Racing 2: iPhone 2g vs iPod 4] - YouTube

Czekam na dalsze odpowiedzi.

#7 misiu0126

misiu0126
  • 374 postów

Napisano 25 listopada 2011 - 22:39

radziłbym Ci z tych dwóch telefonów kupić iPhone 3g i zainstalować na nim whited00r bo na tym sofcie jednie będzie jakoś chodził.

#8 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 25 listopada 2011 - 23:05

a ten whited00r ''oszukuje'' gry i apki - mam na myśli odpalanie gier tylko dostepnych na np. 3Gs wzwyż na iPhone 2G/3G ?
Skoro mowa o iPhone 3GS, to warto kupić ten: http://allegro.pl/ip...1956257490.html
i wyświetlacz: http://allegro.pl/44...1937205693.html
Bedzie wszystko trybić ?

#9 Spaqin

Spaqin
  • 27 postów

Napisano 25 listopada 2011 - 23:38

Po upadku mogło stać się wszystko. Jest szansa, że to tylko wyświetlacz, ale nie mogę niczego obiecywać - taka specyfika upadkowych usterek.

#10 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 listopada 2011 - 01:10

Jaki soft na iPhone 3G polecasz ?
Gdzie kupić, opłaca sie brać z defektem typu, pojawiająca się tylko płytka iTunes ?
Czy gry: N.O.V.A. , Modern Combat, Brothers in Arms : Global Front działają na iPhone 2G/3G ?


Soft: najpłynniejszy będzie 3.1.3 a na 4.2.1 będziesz mial najwiecej softu - wybór należy do Ciebie. Pojawiająca sie płytka iTunes może oznaczać wszystko - albo wystarczy zrobić restore albo cos jest dupniete na płycie i softu nie da sie wgrać. Tak, te gry które wymieniles bedą działać na 3G, na 2G nie wiem, sprawdź w AppStore.

#11 misiu0126

misiu0126
  • 374 postów

Napisano 26 listopada 2011 - 10:14

nie radzę kupować tego z wylanym LCD który świeci na biało, ponieważ może być uszkodzona płyta główna.

#12 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 26 listopada 2011 - 13:54

a jak wyglada sprawa z gniazdem jack 3,5mm w obu iPhone'ach ? włozę tam SHP5401 i MEElectronics M9P - słyszałem, ze w iPhonie 2G były z tym jakieś problemy...

#13 misiu0126

misiu0126
  • 374 postów

Napisano 26 listopada 2011 - 14:13

w 2g trzeba by kupić przejściówkę za 10 zł bo nie wszystkie słuchawki wchodzą. A w 3g nie ma takiego problemu.

#14 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 listopada 2011 - 18:07

Na tym filmie widać tyle, że gra działa. Owszem, można włączać a nawet grać w gry 3D ale z przyjemnością ma to mało wspólnego ;) Sam kupiłem RR2, ale nie gram w tą grę pomimo że jest świetna, ponieważ fps jest niski i ciężko uzyskać precyzję sterowania, a sama gra ładuje się długo. Co do słuchawek, to do 2G wejdą tylko bardzo wąskie wtyczki (wejście jack jest na 3,5 cala ale obudowa przeszkadza bo otwór jest mały). Do 3G pasują wszystkie wtyczki 3,5mm. Ogólnie lepiej wziąć 3G ze względu na lepszą baterię, soft 4.2.1 no i to nieszczęsne wejście jack. Najpierw zainstaluj sobie software 4.2.1 bez żadnych jailbreaków, a potem zastanów się czy jest ci on w ogóle potrzebny. W Polsce większość osób pierwsze co robi jak dostanie w ręce ajfona to robi bez zastanowienia JB, "bo w internecie jest napisane że bez tego ajfon nie ma sensu" a piszą to tak naprawdę osoby które z tym telefonem miały niewiele kontaktu ;).

#15 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 26 listopada 2011 - 19:25

Teraz mam właśnie dylemacik. Jakoś nie widzę dużych spadków fps'ów na tym filmiku: iReview part7 [iOS: Real Racing 2: iPhone 2g vs iPod 4] - YouTube
Znajomy miał iPhone 2G i działały mu nawet NFS Hot Pursuit i Shift 2 ( płynnie ).
Opłaca się w ogóle sprzedawać Lg GT540 i kupować iPhone 2g/3g ?
Jeszcze się zastanowie, bo moze uda mi się dołozyc do innego smartfona ( SGS ).

---------- Wpis dodano o 19:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:19 ----------

A czy ten whited00r na iPhone 2G oszuka appstore i bede mógł instalować gry i apki dostepne tylko dla iOS 4.x.x wzwyż ?

#16 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopada 2011 - 21:06

[QUOTE=Damixs74;1751925]Teraz mam właśnie dylemacik. Jakoś nie widzę dużych spadków fps'ów na tym filmiku: iReview part7 [iOS: Real Racing 2: iPhone 2g vs iPod 4] - YouTube
Znajomy miał iPhone 2G i działały mu nawet NFS Hot Pursuit i Shift 2 ( płynnie ).
Opłaca się w ogóle sprzedawać Lg GT540 i kupować iPhone 2g/3g ?
Jeszcze się zastanowie, bo moze uda mi się dołozyc do innego smartfona ( SGS ).

---------- Wpis dodano o 19:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:19 ----------

A czy ten whited00r na iPhone 2G oszuka appstore i bede mógł instalować gry i apki dostepne tylko dla iOS 4.x.x wzwyż ?

Ja mimo wszystko wolałbym na twoim miejscu sumiennie odkładać i kupić coś nowszego niż pchać się w sprzęt który zamiast przyjemności będzie ci dawał co raz to więcej problemów ;) ale to twój wybór.

#17 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 listopada 2011 - 21:13

Jeszcze się zastanowie, bo moze uda mi się dołozyc do innego smartfona ( SGS ).


No to po drodze będzie Cie stać na 3GS, ktory ma dalej wsparcie a SGS już ICS nie dostanie. No chyba że lubisz zniżać sie do customów.

#18 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 26 listopada 2011 - 21:51

tak jak pisałem - iPhone bedzie na okres kilku miesiecy, max. rok - ( zawsze chciałem obczaić iPhone'a , nawet miałem juz kupiona rok temu czwórke w erze w abo, ale nie otwierałem i sprzedałem), bo za rok chyba kupuje coś 4 rdzeniowego. Ponawiam pytanie z whited00r. Co do Custom ROM'ów - smartfon z andkiem bez modyfikacji, to jak krowa bez mleka - na Custom ROMach telefon jest wiele szybszy, wydajniejszy, zyskuje wiele nowych możliwości ( VooDoo Sound w SGS ). Wiem co mówie, bo w rekach miałem nie jednego andka.

#19 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopada 2011 - 22:29

tak jak pisałem - iPhone bedzie na okres kilku miesiecy, max. rok - ( zawsze chciałem obczaić iPhone'a , nawet miałem juz kupiona rok temu czwórke w erze w abo, ale nie otwierałem i sprzedałem), bo za rok chyba kupuje coś 4 rdzeniowego.
Ponawiam pytanie z whited00r.
Co do Custom ROM'ów - smartfon z andkiem bez modyfikacji, to jak krowa bez mleka - na Custom ROMach telefon jest wiele szybszy, wydajniejszy, zyskuje wiele nowych możliwości ( VooDoo Sound w SGS ). Wiem co mówie, bo w rekach miałem nie jednego andka.


Ale nie każdemu się chce modlić, przerabiać i ciągle grzebać w telefonie. Chociaż skoro lubisz się bawić to bierz 3G... chociaż ja nie wytrzymałbym roku na 3G.. ale w końcu będziesz mógł sobie w nim podłubać także będziesz w raju ;)

#20 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 listopada 2011 - 01:25

Co do Custom ROM'ów - smartfon z andkiem bez modyfikacji, to jak krowa bez mleka - na Custom ROMach telefon jest wiele szybszy, wydajniejszy, zyskuje wiele nowych możliwości ( VooDoo Sound w SGS ). Wiem co mówie, bo w rekach miałem nie jednego andka.


To ja wole wydać wiecej na iPhone i nie musieć "naprawiać" telefonu skoro producent nie potrafi go porządnie wykonać.

#21 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 27 listopada 2011 - 08:31

dajcie spokój. Jeden wytrzyma na 3G tydzień inny kilka lat. Ja lecę sobie kolejny rok na 2G i nie odczuwam braków. Co człek to inne potrzeby, ale nie ma co generalizować i twierdzić że 2G czy 3G to złom. Owszem to telefony stare, bez wsparcia, jednak dla użytkowników nie wymagających tabuna gier, miliarda aplikacji, a po prostu telefonu z dostępem do net'a, odtwarzacz muzyczny, i jednak wiele aplikacji wciąż wspierających iOs 3, chociaż niekoniecznie będą to gry, to dlaczego nie? Wiesz Homer, to nie telefony są złe a mentalność użytkowników. Ja nie przerabiam telefonu, ale jak spojrzysz w dział iPhone to poradnik jak złamać jak odzyskać BB (nie wiem co to), jakieś justbooty, jakieś pół T-Mode to gorsze niż kurs administrowania linuxem w tydzień. Więc i tutaj znajduje się spora populacja robiąca z telefonem wszystko byle tylko złamać i zmienić. Tak samo jest na Androidzie.

#22 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 27 listopada 2011 - 14:32

Ponoć większość nowych gier, nie wymagających iOS 4 wzwyż, chodzą na iPhone 2G.
A jak jest z tą przedłużką na jacka ? Kupując np. tą: ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA DO ZEST.SŁUCH, IPHONE (1928678927) - Aukcje internetowe Allegro
dźwięk traci na jakości ?

#23 WondaWaizZ

WondaWaizZ
  • 29 postów
  • SkądKielce

Napisano 28 listopada 2011 - 21:04

Miałem 2g, po co przejściówka? Ja właśnie jeszcze przed kupnem tego iPhona słyszałem, że słuchawki nie pasują, muszą być tylko applowskie, a wszystkie słuchawki co miałem w domu pasowały i grały. Wybierając między 3G i 2G brałbym 2G, obudowa robi swoje, jak mi tak spadł kilka razy, że coś mi się wydaje, że jak ja bym tak spadł jak ten iPhone to byłbym w szpitalu, a on działał normalnie. 3G już za sprawą plastikowej (ale bardzo dobrze wykonanej) obudowy już nie są tak wytrzymałe jak pierwszy z iPhonów. Pamiętam te czasy jak miałem motyw 'Leaf' na 2G, a później jakiś niebieski, szkoda, że na Retinie on już nie jest taki fajny. Bierz 2G, ja z chęcią go kupie jak tylko kupię samochód.

#24 conkerkh

conkerkh
  • 458 postów

Napisano 28 listopada 2011 - 21:24

Soft: najpłynniejszy będzie 3.1.3 a na 4.2.1 będziesz mial najwiecej softu - wybór należy do Ciebie. Pojawiająca sie płytka iTunes może oznaczać wszystko - albo wystarczy zrobić restore albo cos jest dupniete na płycie i softu nie da sie wgrać. Tak, te gry które wymieniles bedą działać na 3G, na 2G nie wiem, sprawdź w AppStore.


Ale oba telefony to wraki po co to kupowac?

#25 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 28 listopada 2011 - 22:20

dla kogo wraki, dla tego wraki... Co do iPhone... szukam 2G i 3G, bo teraz o nie trudno.. bardziej mi sie podoba 2G no i jest cieńszy od 3G. P.S. a o co chodzi z tym , ze iPhone jest odblokowany ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych