Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cegła zamiast iPhone 4S od Orange i DPD - ostrzeżenie [update - szczęśliwe zakończenie]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
373 odpowiedzi w tym temacie

#26 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2011 - 16:13

W przypadku kuriera, bez dodatkowych opłat można otworzyć paczkę. Jeżeli kręci i nie chce się zgodzić - nie odbierać. Sklepy internetowe zalecają, aby tak zrobić, jest to podstawa do reklamacji.

#27 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 listopada 2011 - 16:17

Najlepiej byłoby poinformować o tym jak wygląda 'iPhone' z Orange wszystkie portale o tematyce komórkowej. Trzeba im narobić smrodu.

#28 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:18

Właśnie się dowiedziałem, od osoby pracującej w Orange, że mają powoli, po cichu odstąpić od usług tej firmy kurierskiej. Podobno są z nimi duże problemy.Moim zdaniem, oraz po rozmowie ze znajomym obstawiam na firmę kurierską, ponieważ licząc, że taki iPhone jest wart 3000zł Orange po jego ''przywłaszczeniu'' dużo nie zyska.W drugą stronę zaś firma kurierska również nie, lecz tutaj jest wyjątek, Pan Kowalski, który pracuje w firmie kurierskiej i zarabia 2000zł miesięcznie chętnie przyjmie telefon wart 3000zł widząc, że paczka jest z Orange. Sądzę, że to ktoś bokiem po prostu ją otworzył.

#29 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2011 - 16:19

Newsa warto na wykop wrzucić.

#30 gpawel

gpawel
  • 78 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 17 listopada 2011 - 16:21

@iMaks: również doszły mnie słuchy, że mają zmieniać na DHL-a.

@misiekgruby: już jest, wrzuciłem na fejsa i ktoś podłapał - Cegła zamiast iPhone 4S od Orange i DPD - Wykop.pl

#31 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:25

Będzie DHL, choć nie wiadomo, ja słyszałem nawet o siódemce :). Zresztą nie ważne, teraz trzeba rozgłosić tę sprawę. Do autora - jaki to był iPhone tzn. podaj wersję pamięci i kolor - będziemy szukać na różnych serwisach aukcyjnych, gdzie może się trafi w ''okazyjnej cenie''.

#32 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 listopada 2011 - 16:25

Wrzuciłem też linka u siebie, pełne wsparcie dla kolegi.

#33 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 16:27

Prosilbym o nagłośnienie sprawy na waszych twitterach facebokach i innych. Z góry dzięki. O rozwoju sytuacji będę informował. Na razie jestem na policji.

#34 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2011 - 16:27

Wykopałem :)

#35 tores.

tores.
  • 1 149 postów
  • SkądMontrouge

Napisano 17 listopada 2011 - 16:30

Toż to masakra jakaś, choć nie pierwszy przypadek na tym forum tego typu zniszczony/zamieniony a kurier daleko. Zawsze myślimy: Na mnie to nie trafi. Współczuje, działaj puki sprawa świeża,

#36 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2011 - 16:30

Dlaczego Orange dołączyło papiery z iPhone'a 3g?

#37 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:35

Takie są druczki, do 4-ki 3GS-ów i innych w Orange zawsze karteczka była od 3G ;).

#38 Grisza1991

Grisza1991
  • 10 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 16:36

Dlaczego Orange dołączyło papiery z iPhone'a 3g?


Jak wyzej iMaks

#39 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 16:39

Ale kicha! Normalnie nie wierzę! chyba masz 10 dni na odstąpienie od umowy, bez żadnych zobowiązań. Oddaj to co dostałeś i niech Orange się martwi!

#40 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 17 listopada 2011 - 16:43

Ale kicha!
Normalnie nie wierzę!
chyba masz 10 dni na odstąpienie od umowy, bez żadnych zobowiązań. Oddaj to co dostałeś i niech Orange się martwi!

co Ty za głupoty piszesz!... Skoro pokwitował odbiór telefonu to jak chcesz oddać kawałek metalu?

#41 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 16:45

Mój znajomy już raz się wkopał w coś podobnego właśnie w Orange'u, a raczej ich stronie internetowej. Telefon się zepsuł, był na gwarancji, poszedł go odnieść do salonu, a tam mu powiedzieli, że nie ma karty gwarancyjnej. On mówi, że ma, dano mu tylko taką jaką pokazał. Sprzedawca w Orange powiedział, że to musi być w wielkości kartki a4. Chciał ją zdobyć, oczywiście nie mógł jej nigdzie dostać, bo salony w mieście nie są głównymi, trzeba jeździć do całej ich "bazy" Orange'a i poprosić, ale jak to wszystko zrobić nikt nie wie. Ciągłe odsyłanie. Infolinia, tego nazwać tak nie można. Kupował właśnie przez internet. Gdy brałem iP 4 w Orange'u też planowałem kupić "taniej" przez internetowy sklep, ewentualnie przez pośrednictwo tych sztucznie miłych pań co dzwonią i informują o bliskim końcu umowy, sprzedawca powiedział żebym nigdy tam nie brał, bo to niby jest pod Orange, ale jednak nie do końca. Innymi słowy przekręt na grube pieniądze.

#42 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 17 listopada 2011 - 16:47

Zdjęcie wygląda komicznie, ale sprawa smutna i poważna. Współczuję Ci i rób wszystko co się da żeby "odzyskać" telefon - w końcu płaciłeś za iPhone 4S, a nie kawałek metalu owinięty taśmą. Najlepiej jak ktoś wyżej pisał - rozgłośnić sprawę wszędzie gdzie się da. A najlepiej jeszcze kuriera namierzyć jeśli to możliwe i pokazać co dostarczył. Wrzuciłem to na FB. Współczuję i życzę powodzenia w walce o telefon. ;)

#43 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2011 - 16:53

Takie są druczki, do 4-ki 3GS-ów i innych w Orange zawsze karteczka była od 3G ;).


Ciekawe - nigdy takiej nie dostałem.

#44 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 17 listopada 2011 - 16:54

Również wrzuciłam na fejsa. Współczuję Ci, naprawdę. Ja sama nie sprawdzam nic nigdy przy kurierze, bo zawsze im się śpieszy. Ale chyba teraz zacznę! Zwłaszcza jak wiem, co i za ile kupiłam! Mam nadzieję, że AppStore ma umowę z kimś wiarygodnym...

#45 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 listopada 2011 - 16:57

Również wrzuciłam na fejsa. Współczuję Ci, naprawdę. Ja sama nie sprawdzam nic nigdy przy kurierze, bo zawsze im się śpieszy. Ale chyba teraz zacznę! Zwłaszcza jak wiem, co i za ile kupiłam! Mam nadzieję, że AppStore ma umowę z kimś wiarygodnym...


Bo tak naprawdę, to mogło spotkać każdego. Również czekam na 4s z t-mobile i dzięki przestrodze nie podpiszę niczego dopóki nie zobaczę pudełka z iPhonem.

#46 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2011 - 16:58

Ale kicha!
Normalnie nie wierzę!
chyba masz 10 dni na odstąpienie od umowy, bez żadnych zobowiązań. Oddaj to co dostałeś i niech Orange się martwi!


W bajki wierzysz? Podpisany odbior = akceptacja towaru. Proste. Nic nie da sie zrobic. Jakby tak bylo jak pisze to kazdy by tak robil. Dostajesz paczke i zwracasz z cegla lub kawalkiem metalu. Sprawa z gory przegrana.

#47 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:59

Ciekawe - nigdy takiej nie dostałem.


A Orange zawsze była :).

#48 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:02

A tak na marginesie, to jak kupowałem w salonie, to sprzedawca mi powiedział, żebym nie otwierał pudełka w salonie, bo nie można. Niby dlaczego? Bo nie rozumiem.

#49 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 17:04

Prosze o jasne wyjasnienie co ma dac naglosnienie sprawy. Moje przypuszczenia sa nastepujace: - przymusic firme DPD do przejecia na siebie odpowiedzialnosci i aby ci pokryli koszty utraty telefonu; - przymusic Orange do przejecia na siebie odpowiedzialnosci i aby ci pokryli koszty utraty telefonu; - oczernienie orange, odwiedzenie potencjalnych klientow od zakupow w tej firmie; - oczernienie DPD, odwiedzenie potencjalnych klientow od korzystania z uslug tej firmy. Ciekawostka, autor watku nawoluje do sprawdzania paczek przy kurierze, a juz reszta forumowiczow zaczyna oczernianie i wydawanie wyrokow kto winien i kto zlodziej. Podobna sytuacja moze sie przydarzyc w T-mobile czy Plus i w DHL czy Siodemce. Utworzenie wykopu czy dodanie info na facebooku spowoduje tylko, ze pokrzywdzonemu juz autorowi dostanie sie jeszcze bardziej (podpisuje sie w postach swoim imieniem i nazwiskiem), bo niestety ... nie skorzystal z przyslugujacego mu prawa. MOZE, tylko MOZE i taka mam nadzieje, ze Orange chcac skorzystac i sie rozleklamowac, przekarze poszkodowanemu nowego iPhone'a 4 s. PS. Jeszcze raz podkresle, ze nie doszukuje sie w poscie autora checi oczerniania kogokolwiek i obarczenua kogokolwiek wina za utrate telefonu-inni tez nie powinni tego robic.

#50 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 17:04

A tak na marginesie, to jak kupowałem w salonie, to sprzedawca mi powiedział, żebym nie otwierał pudełka w salonie, bo nie można. Niby dlaczego? Bo nie rozumiem.


Dziwne zachowanie, bo z reguły to pracownicy Orange nakazują otworzyć opakowanie, i tak się robi z wszystkimi telefonami, natomiast wyjątkiem jest iPhone, ponieważ ''odpakowany'' traci na wartości (jeżeli ktoś zamierza sprzedać).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych