Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cegła zamiast iPhone 4S od Orange i DPD - ostrzeżenie [update - szczęśliwe zakończenie]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
373 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 15:33

UWAGA! SPRAWA JUŻ DLA MNIE ZAŁATWIONA

Bardzo miła Pani z Orange zadzwoniła dziś do mnie. Przeproszono mnie za tę sytuację. We wtorek kurierem dostanę nowy aparat. Dostanę też 3 miesiące abonamentu gratis i pisemne przeprosiny. Sprawa i dochodzenie będzie się toczyć dalej niezależnie aż do wykrycia sprawcy. Obiecano mi że będą wdrożone specjalne procedury, które zapobiegną takim sytuacjom w przyszłości. Mnie to satysfakcjonuje, cieszę się że tak szybko zareagowano.

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim forumowiczom MyApple.pl i Wykop.pl za pomoc i rady przekazywane w drodze prywatnej wiadomości, a szczególnie:

MistrzInkwizytor z Wykop.pl
wezsepigulke z Wykop.pl
Całej ekipie redaktorskiej, moderatorskiej MyApple.pl
Panu Wojciechowi Jabczyńskiemu - rzecznikowi Grupy TP
Pani Anecie Gasparskiej - rzecznikowi prasowemu DPD Polska
Działowi bezpieczeństwa DPD Polska
Grzegorzowi Marczakowi z Antyweb.pl
Osobom pragnącym zachować anonimowość z CEVA Automotive Logistics Poland
Działowi reklamacji sklepu internetowego Orange.pl


...a także innym. Do Orange i DPD nie żywię żadnej urazy, sprawę uważam za niebyłą i jestem pod wrażeniem ich zachowania w stosunku do mojej skromnej osoby.Mam nadzieję że powyższa sytuacja będzie nauczką dla wszystkich by sprawdzali przesyłki, ale również nauczką dla kurierów, żeby KAŻDĄ WARTOŚCIOWĄ PRZESYŁKĘ otwierać przy odbiorcy.

Nadal szczęśliwy użytkownik Orange
Rafał Pawłowski


PS: iPhone jest aktywny i używany przez złodzieja/pasera. Orange i DPD go właśnie namierzają.Mam nawet dostęp do informacji gdzie. Użytkownik tego urządzenia zapewne długo się nim nie nacieszy...




Witajcie - stała się zła rzecz - zamówiłem przez strony Orange nowego iPhone'a 4S razem z nową umową. Dziś wreszcie doszedł kurierem DPD. Kurier kazał podpisać dokumenty, wziął pieniądze i się zwinął.


Otwieram paczkę przy świadku minutę później - a tam taki widok:


Posted Image




Tak jak widać - karta z nową aktywacją, kawałek żelastwa i brak iPhone'a 4S (16 GB white). Tylko karta gwarancyjna z numerem IMEI urządzenia. Tak właśnie zostałem porobiony.


To już moja trzecia aktywacja Orange - już jednego iPhone'a mam - też przez stronę internetową Orange. Wtedy nie było problemów. Tym raz okazało się że jest gorzej.

Infolinia Orange? Pusty śmiech - przekierowują z numeru na numer, nie wiedzą co robić. Chyba godzinę wisiałem na słuchawce. Infolinia sklepu internetowego każe w sprawie reklamacji dzwonić do działu reklamacji Orange. Ten dział zaś przekierowuje mnie z powrotem do sklepu, bo "oni nie widzą w systemie tego zamówienia". Nie udało mi się nawet złożyć reklamacji. Nie mogę, mogę tylko złożyć skargę. Złożyłem - czas oczekiwania na reakcję Orange - 30 dni, ale może uda się w 7.


DPD też się nie popisało - na przesyłkę czekałem kilka dni bo kurier nie mógł znaleźć mojego adresu zamieszkania. W końcu go namierzyłem, sam zadzwoniłem i się udało.


Stało się to 2 h temu. Właśnie w tej chwili idę na policję. Jedyny plus tej sytuacji - mam świadka, który widział moje otwieranie, ale czy to coś pomoże. Wątpię.

Do wszystkich kupujących aparaty w Orange i DPD - sprawdzajcie swoje paczki przed wyjściem kuriera a wiadomo im się zawsze spieszy. Mój się zawinął nim się obejrzałem, niestety.

UPDATE: złożyłem doniesienie na policji. Będę pisał reklamację do DPD. W Orange obiłem się o mur. Przy okazji dziękuję wszystkim za słowa otuchy, jakoś z tym żyję :) Jak to się mówi, każdy choć raz w życiu został oszukany, mi się zdarzyło pierwszy raz. Mam prośbę: Jeśli ktoś ma znajomych w DPD lub ma jakoś pomysł na tę sprawę, piszcie proszę rafpaw@me.com Z góry dzięki za każdą podpowiedź.

Pamiętajcie, że nie mam zamiaru nikogo oskarżać, ale po prostu ostrzec, że jednak takie sytuacje mają miejsce.


Sporo osób dziwi się dlaczego na karcie jest napisane 3G a to iPhone 4S. Nie wiem, też się tym zdziwiłem - tutaj przybliżenie:

Posted Image


UPDATE 2: Żeby być w pełni wiarygodnym, bo na Wykopie piszą moja sprawa że to fake, choć tylko ja zarówno na MyApple jak i na Wykopie, podpisuję się imieniem i nazwiskiem... Poniżej skan kuriera DPD. Numer podany, każdy może wejść i sprawdzić czy dane są prawdziwe:

Posted Image

UPDATE 3: Po powrocie z policji bliżej przyjrzałem się paczce. Jak widzicie na fotce dolna część kartonu ma ubytek. Ubytek jest na tyle spory ze mała ręka bez problemu wyjmie tak mały kartonik jak od iphonea bez uszkodzenia naklejki dpd. Zgłaszam jednak uszkodzenie przesyłki.



Wyjaśnię jeszcze raz: pierwsze co zrobiłem to zapytałem o otwarcie paczki. Kurier powiedział, że najpierw pieniądze i podpisanie umowy. Moją winą jest to, że potem NIE ZMUSIŁEM kuriera by jednak otworzyć paczkę bo on już praktycznie wychodził. To co miałem siłą go zatrzymać ?

UPDATE 4: Kochani jest progres! Przed chwilą dzwonił do mnie rzecznik GRUPY TP i zapewnił że prowadzone w tej sprawie jest specjalne dochodzenie. Chwilę później zadzwonił dział bezpieczeństwa DPD - jestem już z nim umówiony na spotkanie, razem z tym kurierem od którego odbierałem paczkę. Skontaktował się ze mną również Rzecznik Prasowy DPD Polska. O rozwoju sytuacji mam być informowany na bieżąco. Jestem tą sytuacją bardzo zbudowany i mam nadzieję że sprawa dobrnie szczęśliwie do końca.

UPDATE 5: Nie mogę w to uwierzyć - właśnie przed chwilą ktoś aktywował mój telefon! Dzięki maxld.


Posted Image


UPDATE 6: Dziś z samego rana znów dzwonił Orange i DPD z przeprosinami. Orange powiadomiło że zaraz podjedzie do mnie kurier z nowym sprzętem. I o 10:00 przyszedł nowy iPhone. Godzinę później przyjechał przedstawiciel DPD - przeproszono mnie, wręczono upominki. Dla mnie sprawa zamknięta. Cieszę się że wszystko stało się tak szybko. Jak już mówiłem jestem pod wrażeniem profesjonalnego załatwienia sprawy zarówno przez Orange i DPD. Oczywiście nie omieszkam zadzwonić jeszcze za kilka dni do inspektoratu bezpieczeństwa DPD i dopytać się czy złapano złodzieja/pasera. Jednak dla mnie sprawa jest już pozytywnie zamknięta. :)


Posted Image

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2011 - 15:36

Masakra, też czekam na kuriera i dzięki Tobie przygotowałem sobie nożyk przy drzwiach, aby szybko rozerwać opakowanie.

#3 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 17 listopada 2011 - 15:38

Wow! Niewiarygodne! Wniosek jaki się nasuwa-to kupować iP z odbiorem w salonie operatora.

#4 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 listopada 2011 - 15:40

patrze na to zdjęcie chyba już z 5 min i nie mogę uwierzyć co się u nas w PL dzieje.. moim zdaniem DPD "nawaliło" i pewnie wiedzą co przewożą.. choć mogę się mylić.. szczerze współczuję i domyślam się reakcji..

#5 maxld

maxld
  • 636 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 listopada 2011 - 15:41

Z kwitem z policji od razu blokuj IMEI, ale to już pewnie wiesz. Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie w Orange.

#6 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 17 listopada 2011 - 15:42

Jestem ciekaw kto ukradł Iphona i włożył "cegłę". Ktoś z Oranga albo z firmy kurierskiej. Sprawa niemożliwa do wygrania. Powiedzą Ci że sam włożyłeś cegłówkę a świadek jest podstawiony.

#7 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2011 - 15:44

Katastrofa, chyba bym się załamał. Wniosek, koniecznie otwierać każdą paczkę w obecności kuriera.

#8 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 15:46

Prawdopodobnie ten kurier (albo pracownik w magazynie DPD) ukradł. Mam nadzieję że będziesz miał nowy telefon. :)

#9 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 listopada 2011 - 15:50

Prawdopodobnie ten kurier (albo pracownik w magazynie DPD) ukradł. Mam nadzieję że będziesz miał nowy telefon. :)


tylko ktoś z DPD, bo nie wydaje mi się żeby Orange takie cyrki robiło.. choć kto ich tam wszystkich wie :/

#10 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 17 listopada 2011 - 15:50

@effe. Deutscher Fußball Bund?-czyli ukryta opcja niemiecka co?

#11 -wujas-

-wujas-
  • 67 postów
  • SkądPoznań/Lubsko

Napisano 17 listopada 2011 - 15:51

Masakra! jestem świadkiem tego zdarzenia i przez kilkanaście minut patrzyłem z niedowierzaniem! to jest telefon Prosto z ORANGE !! nie mieści się to w głowie

#12 BrinX

BrinX
  • 319 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 15:51

ZAWSZE trzeba sprawdzać paczkę przy kurierze. W szczególności jak jest za pobraniem. Jak dla mnie to DPD zawaliło ale chyba niewiele zrobisz bo nie sprawdziłeś paczki przy kurierze.

#13 ravenns

ravenns
  • 47 postów
  • SkądSosnowiec, Poland, Poland

Napisano 17 listopada 2011 - 15:52

Masakra ! dzisiaj był u mnie DPD, ale na szczęście 4S dotarł w całości :) Mam nadzieję żę uda Ci się dojść do sprawiedliwości.

#14 BrinX

BrinX
  • 319 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 15:58

Jedz do centrali, czekaj na kuriera i mu wp............

#15 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 listopada 2011 - 15:59

ZAWSZE trzeba sprawdzać paczkę przy kurierze. W szczególności jak jest za pobraniem. Jak dla mnie to DPD zawaliło ale chyba niewiele zrobisz bo nie sprawdziłeś paczki przy kurierze.


Właśnie, każdy sklep internetowy wyraźnie podaje, żeby sprawdzać paczkę przy kurierze - mi się jeszcze nigdy nic złego nie stało wprawdzie, ale paczki zawsze na szybko otwieram przy kurierze, byle zobaczyć opakowanie czy jest ok w środku.

#16 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:02

Może zabrzmi to odrobinę śmiesznie, ale... Czy nie można zwrócić tej "cegły" jako towaru niezgodnego z umową? ;)

#17 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 17 listopada 2011 - 16:02

Swojego odebrałem wczoraj, ale kurier sam otworzył przy mnie pudełko transportowe, mi dał pudełko z iphonem do otwarcia a sam kompletował dokumenty do podpisania. Pudełko dostałem z fabrycznie zaplombowanym od orange paskiem (czy miałeś też coś takiego?) Przykro mi to pisać ale sprawa raczej przegrana... Moim zdaniem DPD podprowadziło bo mój kurier dzwonił do mnie, żeby się umówić na odbiór i powiedział "mam dla pana iphona i dokumenty z orange na przedłużenie umowy". Mimo wszystko szczęścia życzę.

#18 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 listopada 2011 - 16:06

Tę sprawę trzeba przede wszystkim nagłośnić. Jeśli Orange zależy na wizerunku, to coś z tym zrobi.

#19 maxld

maxld
  • 636 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 listopada 2011 - 16:07

Wrzućcie to ku przestrodze na główną stronę, żeby nikt inny się nie naciął.

#20 gpawel

gpawel
  • 78 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 17 listopada 2011 - 16:07

Oj bracie współczuję i zarazem zachodzę w głowę, dlaczego odebrałeś tykającą bombę bez sprawdzenia (w sensie nie dokonałeś komisyjnego otworu przy kurierze). Jutro spodziewam się u mnie 4S, dlatego będę trzymał faceta z DPD na siłę dopóki nie sprawdzę paczki :P Jak pisali koledzy - sprawa raczej przegrana, bo podpisałeś papiury i siup. Szkoda, że nie nagrywałeś filmu bo wtedy dowód namacalny by był. Niestety może to być najdroższy kawałek w Twoim życiu, chociaż jestem pewny że nie popuścisz im. PS. DPD u mnie to też porażka, jak nie zadzwonisz to nie przywiozą paczki w przeciągu 3 dni... żenada!

#21 iTrzeci

iTrzeci
  • 451 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:08

Właśnie, każdy sklep internetowy wyraźnie podaje, żeby sprawdzać paczkę przy kurierze - mi się jeszcze nigdy nic złego nie stało wprawdzie, ale paczki zawsze na szybko otwieram przy kurierze, byle zobaczyć opakowanie czy jest ok w środku.


LOL! Nie wierzę w to co widzę, wygląda na mało zabawny żart... : D~~

To ja kupowałem laptopa, zapłaciłem i sprawdziłem przesyłkę dopiero po paru godzinach - teraz będę ostrożny, nie wierzę - po prostu nie wierzę, że zrobiło to Orange, więc jeżeli kurierzy robią takie jaja, to od teraz otwieram przy nich :P

#22 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:09

Ja pier.... Współczuję i po raz tysięczny mówię, że Orange to jeden wielki CYRK w którym pracują klauni. Nie cierpię ich. Tak jak powiedział ktoś inny up. Podjedź do centrali, zapytaj się kto miał Ci przesyłkę dostarczyć a jak nie to namierz gościa jeszcze raz i wtedy po problemie. Nie sądzie, żeby to było orange... ( Jak będę zamawiał iP4S w salonie i powiedzą, że kurier dostarczy to pokarzę im to zdjęcie )

#23 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 listopada 2011 - 16:10

Może zabrzmi to odrobinę śmiesznie, ale...
Czy nie można zwrócić tej "cegły" jako towaru niezgodnego z umową?
;)


hehe dobre :)
Podpisany odbiór, to już kaplica :) wg mnie zero szans na cokolwiek. Tylko zeznania na policji i jest cień nadziei. Ale wg mnie to już nic nie da się zrobić. Szkoda.

#24 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:12

Dlaczego...nie bądźcie pesymistami bo mnie by to wbiło jeszcze głębiej. Może uda się coś zrobić

#25 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2011 - 16:12

Jedyne co można teraz zrobić to tak jak napisał ktoś wyżej nagłośnić te sprawę!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych