Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy twój iMac ma problemy z ekranem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy twój iMac ma problemy z ekranem? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Mój iMac ma mniej niż rok i nie ma żadnych plam lub kurzu. (55 głosów [24.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.77%

  2. Mój iMac ma do 2 lat i nie ma żadnych plam lub kurzu. (12 głosów [5.41%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.41%

  3. Mój iMac ma powyżej 2 lat i nie ma żadnych plam lub kurzu. (29 głosów [13.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.06%

  4. Mój iMac ma mniej niż rok i pojawiły się plamy lub kurz. (64 głosów [28.83%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 28.83%

  5. Mój iMac ma do 2 lat i pojawiły się plamy lub kurz. (28 głosów [12.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.61%

  6. Mój iMac ma powyżej 2 lat i pojawiły się plamy lub kurz. (34 głosów [15.32%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.32%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 listopada 2011 - 12:07

Nie od dziś toczy się na MyApple dyskusja na temat matryc w iMac'ach. Część osób twierdzi że plamy występują, inni że ich nie ma i nie zanosi się na to aby się pojawiły. Myślę że łatwiej będzie nam stworzyć szerszy obraz problemu dzięki tej ankecie. Proszę o udział w niej jedynie osoby, które posiadają lub posiadały iMac'a. Osoby z problemami pożółkniętych matryc niech dopiszą się tym wątku i dadzą znać czy reklamowali tę przypadłość, czy wymieniona była jedynie sama matryca czy może była to już któraś z kolei reklamacja i otrzymali nowy sprzęt po interwencji w Apple? Opiszcie swoje zmagania z serwisem. A może ktoś ma lekko widoczne plamy ale nie zamierza tego reklamować, bo w niczym nie przeszkadzają?

#2 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 listopada 2011 - 12:27

Piotrze 66% to wadliwy sprzęt...jak na razie. Zobaczymy w trakcie trwania ankiety. Mam pytanie, jak ując w tej ankiecie fakt, ze posiadałem 3 iMac'i i w kazdym wymieniono matryce lub matryca była do wymiany? Jako kupujący pownienem oddac 3 głosy? a moze wiecej, kazdy glos zwiazany z kolejna usterka? :) Pozdrawiam

#3 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 listopada 2011 - 12:28

ArrasB, zagłosowały trzy osoby - zaczekajmy 2 miesiące i wtedy zobaczymy :) Nie da sie stworzyć odpowiedzi do kazdego scenariusza, musza wystarczyc Ci te ogólnikowe i komentarz poniżej ;)

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 13:06

Zagłosowane, były dwa iMaki 21,5 (2009 i 2010) oba miały ten sam problem po około 2 miesiącach zaczynało być lekkie przebarwienie po 3 po prostu czarna plama. Liczne wymiany matrycy nie dały żadnego rezultatu, problemu się pozbyłem sprzedając iMaca. Dodam też że ten 2gi to była wymiana iMaca przez Apple Poland z licznymi zapewnieniami iż problem już dawno został rozwiązany i że na pewno problem się nie pojawi. Jak łatwo się domyśleć pojawił się w takim samym czasie i dokładnie w tym samym miejscu tylko straciłem czas na wysyłanie na serwis a potem do Holandii w celu wymiany sprzętu. Ja na prawdę jestem w stanie uwierzyć że można trafić na wadliwy egzemplarz no ale czy 2 egzemplarze komputera z odrębnych serii i chyba z 7 matryc to przypadek? Nie wydaje mi się. Telefon do apple po wymianie nie miał już zupełnie sensu bo nawet nie chcieli zbytnio o tym rozmawiać bo te iMaki problemu z matrycami nie mają a oni nic o tym nie wiedzą.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 listopada 2011 - 13:11

Problem z matrycami występuje od włożenia "bebechów" za matrycę LCD. Miałem plamy w białym iMaku 20", niestety wyskoczyły tuż po gwarancji. Pół roku po gwarancji iMak zepsuł się w czasie renderingu na Final Cut Pro. Wczoraj naprawiałem klientowi ALU 24" z 2008 roku. Tak wyglądał ekran. [ATTACH]9893[/ATTACH] Jeszcze dwa miesiące temu tylko jeden z 10 moich znajomych nie miał problemu z matrycą (iMac21,5 i 27"). W miesiąc temu go dopadło. W zeszłym tygodniu opowiadał mi, że uświadomił problem swojemu koledze, który całe szczęście miał jeszcze miesiąc gwarancji i mu wymienili. Kiedyś miałem telefon od klienta, który dzwonił spanikowany, bo jak siadał do pracy na iMaku, to plam nie było. Po zakończeniu dniówki myślał, że coś popsuł. Bał się, że pracodawca będzie miał do niego pretensje.

#6 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 09 listopada 2011 - 13:17

W moim wypadku to również nie jeden a wiele komputerów - łącznie na dwadzieścia kilka komputerów (cienkie alu od pojawienia się problemu) 6 miało plamy (matryca wymieniana czasem więcej niż jednokrotnie).

#7 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 listopada 2011 - 13:19

fadro, a czy wszystkie były użytkowane w podobny sposób? Twoj przypadek wskazuje na usterkowość na poziomie 20-kilku %

#8 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 09 listopada 2011 - 13:23

Kurz w iMac 2006 late

#9 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 listopada 2011 - 13:23

u mnie ekran jest zażółcony w 60% od lewej strony, można by nazwać to jedną wielką plamą. Nie wiem z czego się bierze - czasem jest, czasem znika. Dwa razy widziałem "duszki" odbite od ikonek, które po kilku godzinach nikły. Przy starcie komputera podczas wygrzewania mam gdzieniegdzie ciemniejsze plamy. Po wygrzaniu plamy bledną, ale nie nikną całkowicie. Kurz pojawił się po dwóch latach przy górnej ramce mniej więcej na środku ekranu. Więcej grzechów nie pamiętam - iMak 24" early 2008 używany od maja 2009

#10 derykus

derykus
  • 56 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 listopada 2011 - 14:12

Mój Imac 27 już dwa razy miał wymienianą matrycę z powodu plam i kurzu. Jedno dobre że trwało to w Cortlandzie zawsze nie dłużej niż 4 dni. Na szczęście mam Applecare i czekam na trzeci raz, niech wymieniają na nowy.

#11 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 14:21

iMac 20" 2008 - brak plam. Jedynie jest minimalna ilość kurzu, ale to dlatego, że jak wymieniałem dysk to musiałem zdjąć szybę i pewnie przed założeniem nie do końca ją umyłem ;)

#12 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 09 listopada 2011 - 14:31

up Ze wszystkich wymienionych jeden był użytkowany w warunkach domowych, wiec ciut więcej kurzu, bałaganu, zmieniająca się temperatura w ciągu doby, etc. Jego zastosowanie jak pozostałych (wraz z "pracowym" charakterem czasowym - domowe to są białasy, bo ładniejsze). Pozostałe były użytkowane w utrzymywanych niemal sterylnie pracowniach (niedaleko były pracownie cięcia materiałów plazmą, więc okoliczne pomieszczenia również musiały być czyściutkie), utrzymywana stała temperatura w ciągu doby. Komputery używane max 10h w ciągu doby, zwykle 5 - 6h (zależnie od zamówień, ilości pracy do wykonania). Jeśli chodzi o oprogramowanie - wszędzie to samo mniej więcej - jakies alacady, dedykowane narzędzia dla układania oświetlenia w pomieszczeniach, zarządzanie maszynami w zakładzie (tak naprawdę nic nie obciążało zbytnio maszyn) do tego office (excel chyba z istatem, na części stanowisk jakieś większe makra)

#13 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 listopada 2011 - 17:18

Dzieki za wyjasnienia i wskazanie innym ze problem nie dotyczy wszystkich komputerow, a tylko czesci. Iro dalej opisuje przypadki awaryjne nie biorac pod uwage ze prowadzi serwis i ludzie ze sprawnymi komputerami do niego nie dzwonia ;)

#14 GRZECHO

GRZECHO
  • 229 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 listopada 2011 - 17:44

Pierwszy iMac 27" 3 razy wymieniona matryca w przeciągu 10 miesięcy, następnie wymiana na nowego (w kwietniu br.) - a w nowym już 2 krotnie wymieniono matrycę. Za wyjątkiem matrycy brak innych usterek - no może dysk twardy chodzi głośno niczym betoniarka.

#15 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 listopada 2011 - 17:45

Oprócz serwisu, mam jeszcze kontakt użytkownikami. Zajmuję się raczej naprawami pogwarancyjnymi, więc iMaki 21,5 i 27" jeszcze do mnie nie trafiają. Ale sporo znajomych je kupiło (większość już się ich pozbyło). Jak pisałem, już wszystkich dopadły plamy, zdarzył się już jeden z najnowszej serii.

#16 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 listopada 2011 - 18:27

Panowie sonda trwa w najlepsze i chciałoby sie wyciagnąć wnioski, aczkolwiek ciut za wczesnie... ale pokusiłem się o analizie tego, co widzimy na wykresie, a widzimy to, że nasze przewidywania w zakresie 10%-20%, co nie oszukujmy sie i tak stanowiłoby liczbę wręcz porażającą, zostało juz przekroczone. Jesli sonda na naszym Forum MyA zakonczy sie z liczbą procentową wyższą niż 30%, co jak sądze jest wręcz prawdopodobne, to będzie to porażka Apple i ich produktu. Nie sądze, aby "nieomylne" Apple wyciągnęło wnioski z tej sondy / choc jak wiemy z innego tematu, zainteresowanie MyApple w "obrębie" firmy Apple jakieś jest/, to mam nadzieję, że sonda ta skonczy spekulacje na ile warto , a na ile nie warto zainteresować się iMciem w świetle występujących problemów. Moze skonczą się kolejne tematy na Forum z cyklu "czy warto kupic iMac'a, bo słyszałam/łem, że podobno żółkną matryce" a kolejne posty to przepychanka zadowolonych lub nie. Cierpliwie poczekamy na wnioski płynące z tej sondy.

#17 stankowp

stankowp
  • 59 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 18:40

Przydał by się podział na wersje iMaca (który model oraz tydzień produkcji). Się okaże, że po jednym na każde wydanie nowego modelu (lata 2008 - 2011). Albo odwrotnie większość z 40 tygodnia modelu z 2010 na przykład.

#18 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 listopada 2011 - 18:40

stankowp, musisz wybaczyc, ale nie mialem za specjalnie ochoty bawic sie w ropisywanie ankiety z milionem opcji ;) Myśle ze dzisiejsze czy jutrzejsze wyniki sondy o niczym nam nie powiedzą. Na to trzeba czasu i kilkuset userów. Fajnie by było gdyby redakcja MyApple podpieła ankietę w jakims bardzej widocznym miejscu lub napisała o tym newsa z linkiem, że przeprowadzamy wśród użytkowników iMac'a wlasnie taka ankietę.

#19 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 09 listopada 2011 - 18:46

21" iMac z 2011 roku, jak na razie żadnych przebarwień ani kurzu. 20" iMac z 2007 roku, brak przebarwień, za to od wyjęcia z pudełka pod szybą było kilka drobinek kurzu (fotka nawet jest na PYM), usunąłem je sobie „ręcznie”, od tego czasu z ekranem wszystko OK. Tak w ogóle, to super pomysł z tą sondą! Przynajmniej będzie z czasem widać, w jakim stopniu ten problem rzeczywiście istnieje. A w ramach generowania przebarwień pozwolę sobie teraz odpalić Duke Nukem Forever. ;)

#20 stankowp

stankowp
  • 59 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 18:48

Jedynie chciałem podkreślić negatywnie nastawionym, że problem rozkłada się na wiele modeli i spory okres czasu. Z czego wynika mała dokładność (czytaj: miarodajność by potwierdzić problem / problemik). Ale pomysł dobry - popieram i pozdrawiam.

#21 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 listopada 2011 - 18:50

Zawsze mozna potem rozpisac ankiete dla pozolknietych z wpisywaniem tygodni ;)

#22 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 listopada 2011 - 19:02

stankowp nie rozumiesz tego o czym jest temat? Jest o matrycach, wadach w konstrukcji iMac'a. Co ma za znaczenie, czy w srodku znalazł sie C2D, czy i7??? Przebarwieniom ulega matryca, a nie uszkodzeniu CPU z modelu 2011 z układem i3! Sens jest taki, by ukazać skale problemu w iMacu, a nie bawic się w sledczych który tydzień produkcji, który model i z jakim GPU lub ilościa RAM. Twoje stanowisko znamy, moje też, Irka tez i Potra też- kazdy miał mozliwosc wypowiedzenia sie w sondzie. Cierpliwie czekajmy na reszte i skonczmy kombinować. To, ze jestes po stronie zadowolonych pomimo posiadania plam to juz wszyscy wiemy. Wiemy tez, że dla ciebie nie stanowi to róznicy, a nawet powód do chwalenia Apple za "jakosc" sprzętu. Ale ten temat wybitnie temu nie służy, był osobny temat, gdzie toczylismy o tym w szerszym kontekscie polemikę. po co powielac to, czy jest ktos czy nie i z jakiego powodu. Temat dotyczy stricte sondy o wadach matrycy i nie wybiegajmy poza ramy tej sondy, bo powieli sie temat, od którego sie ta sonda w prostej linii "wywodzi". Howgh.

#23 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 19:07

ArrasB, stankowp ma rację, bo iMaki np. z 2008 roku (taki jak ja mam) nie miały problemów z matrycą, bo jest to inna konstrukcja od tych nowych...

Chodzi mi o rozróżnienie:
takiego iMaca Dołączona grafika od takiego Dołączona grafika

#24 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 19:08

stankowp - nie ma tu nikogo negatywnie nastawionego, to jest tylko sonda, bardzo interesująca zresztą, szkoda że tego nie rozumiesz. Proszę przestań już pieprzyć za przeproszeniem głupoty, oddaj głos, napisz ewentualnie krótki komentarz i to tyle. bar-trek - Ty też, to jest tylko sonda. Nie zaśmiecajcie chociaż tego jednego tematu.

#25 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 09 listopada 2011 - 19:09

Zgłębiłem temat oczywiście tylko teoretycznie i dotarłem do info, że Apple oficjalnie przyznało się do błędu dopiero po premierze iMaca 2010. Z tego wynika, że rocznik 2011 powinien być w miarę ok. Warto byłoby więc rozbić ankietę i dodać osobno opcję wypowiedzenia się dla tych, którzy kupiłi swoje iMaki z tegorocznego rzutu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych