Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy dysk SSD - Internet Recovery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzordzyk

dzordzyk
  • 31 postów

Napisano 31 października 2011 - 18:37

Witam, właśnie wymieniłem dysk w swoim mbpro na Crucial M4 64GB. Po załączeniu Maca, miga mi folder z pytajnikiem. Próbowałem zbootować go z Command+R, ale to nic nie daje - Recovery nawet się nie wyświetla. Chciałbym skorzystać z OSX Lion Internet Recovery, bo laptop kupiona tydzień temu, więc na pewno to ma. Po włączeniu z ALTem, nie widzi żadnego dysku... Ale to Recovery i tak powinien się załączyć? Słyszałem, że to powinno zadziałać z nowy dyskiem. Czy ktoś ma jakieś porady? Pozdrawiam, dzordzyk

#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2011 - 18:39

Nie możesz po prostu sklonować starego dysku z systemem? Oszczędzasz sporo czasu.

#3 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 31 października 2011 - 18:41

Włóż stary dysk, nagraj Liona na płytę dvd lub pendrive zbootuj system z przyciskiem ALT. W Narzędziach Dyskowych utwórz partycje i przywróć system za pomocą Time Machine lub zainstaluj świeży.

#4 dzordzyk

dzordzyk
  • 31 postów

Napisano 31 października 2011 - 18:45

Tzn o co dokładnie chodzi? @GreaTskY: Czy z poziomu Liona mogę od razu nagrać system, czy muszę pobierać obraz?

#5 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2011 - 18:49

Włóż stary dysk, nagraj Liona na płytę dvd lub pendrive zbootuj system z przyciskiem ALT. W Narzędziach Dyskowych utwórz partycje i przywróć system za pomocą Time Machine lub zainstaluj świeży.

O wiele szybciej będzie przeniesienie zbędnych rzeczy ze starego dysku na jakiś inny i sklonowanie go carbon copy cloner

Cała operacja zajmie godzinę a nie trzy lub więcej jak się ma wolne łącze do ściągania aktualizacji ;-)

---------- Wpis dodano o 18:49 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:46 ----------

Tzn o co dokładnie chodzi?
@GreaTskY:
Czy z poziomu Liona mogę od razu nagrać system, czy muszę pobierać obraz?


Musisz pobrać obraz systemu innych stron niż Apple lub sklonować partycję recovery na inny dysk (ale nigdy tak nie robiłem)

Możesz też wsadzić ten dysk zamiast SuperDrive i normalnie zainstalować system na SSD ;-)

#6 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 31 października 2011 - 18:52

Wydaje mi się że jeżeli ma Liona to i posiada plik instalacyjny ale pewien nie jestem.

Zobacz czy masz w Programach taką aplikację: Install Mac OS X Lion jeżeli tak to zrób to: [How to] Install OS X Lion from USB Pen Drive or DVD (Clean Install) | The Apple Daily

#7 dzordzyk

dzordzyk
  • 31 postów

Napisano 31 października 2011 - 19:04

Starego dysku już nie wkładałem, bo na drugim Macu ściąga mi się Lion (mam USB recovery, ale zostawiłem w domu, a jestem u rodziców...). Poczekam jeszcze tę godzinę i zrobię dysk startowy i wtedy go z płytki zbootuje. Myślałem, że Internet Recovery poradzi sobie z czystym dyskiem...

#8 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2011 - 19:05

Widocznie na coś ten system musi się pobrać ;-)

#9 dzordzyk

dzordzyk
  • 31 postów

Napisano 31 października 2011 - 19:24

Widocznie na coś ten system musi się pobrać ;-)


Racja - o tym zapomniałem. Rozwiązałem problem następująco - pobrałem aplikację Lion Recovery Disk Assistant i utworzyłem recovery na Pendrive'ie - 3 minuty. Zbootowałem go z Pendrive'a i utworzyłem narzędziem dyskowym partycję na dysku. I teraz już faktycznie dom - albo wrzucenie systemu z DVD/pendrive'a lub z internetu. Ja wybrałem opcję internet - nie próbowałem jej jeszcze nigdy, to się pokusiłem ;)
Niemniej jednak dziękuję za pomoc i wypowiedzi.

Pozdrawiam
dzordzyk

#10 Wojzar

Wojzar
  • 131 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 31 października 2011 - 19:26

Partycja Recovery jest na dysku, to skoro go wymieniłeś jak ma Ci zabootować??? Pomyśl.

#11 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2011 - 19:29

Partycja Recovery jest na dysku, to skoro go wymieniłeś jak ma Ci zabootować??? Pomyśl.


Chodziło mu o Internet Recovery a to jest w Efi na nowych Macach.

dzordzyk napisz czy pobierze Ci się 10.7 czy od razu 10.7.2 ;-)

#12 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 31 października 2011 - 19:34

dzordzyk napisz czy pobierze Ci się 10.7 czy od razu 10.7.2 ;-)


Bardzo możliwe że pobierze taką wersje jaka jest w Mac AppStore a tam jest wersja:
Dołączona grafika

#13 dzordzyk

dzordzyk
  • 31 postów

Napisano 05 listopada 2011 - 11:16

Nie odpisywałem, bo byłem offline. Pobrał się od razu system 10.7.2 - całość, czyli pobieranie i instalacja trwała około 3 godzin - ja w tym czasie przebywałem poza domem. Wróciłem i zastałem zainstalowany system :)

#14 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 22:03

Przepraszam, że się podepnę: Jeśli obecnie mam HDD i zrobię jego clone'a przy pomocy Carbon Copy Cloner'a na SSD to bez żadnych problemów i przywracania z Time Machine ruszy system? Nie spowolni to jakoś jego pracy?

#15 grzech987

grzech987
  • 387 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 listopada 2011 - 14:46

ja dodam od siebie że ta opcja internet recovery u mnie po wifi nie działa, jedynie kabel ethernet... może to wina routera, powiem tylko że strasznie długo taka instalacja trwa, lepiej mieć na pendrivie wszystko bo inaczej 5h wyjęte z życia

#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2011 - 15:35

Przepraszam, że się podepnę:
Jeśli obecnie mam HDD i zrobię jego clone'a przy pomocy Carbon Copy Cloner'a na SSD to bez żadnych problemów i przywracania z Time Machine ruszy system? Nie spowolni to jakoś jego pracy?

Nie ma problemów, jak tak pracuje do tej na sklonowanym systemie z HDD ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych