Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[3G/3GS] upgrade/downgrade 06.15.00 (iPad BB)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
721 odpowiedzi w tym temacie

#26 piotr5001

piotr5001
  • 2 postów

Napisano 27 października 2011 - 17:22

Heya mam 3gs z 06,15.00 z IOS 5.0 i mam problem taki że zasięg zanika mi w pomieszczeniach lub poza dużymi miastami

#27 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 28 października 2011 - 12:49

jesteście bardzo pomocni. tematu założyć nie można, bo blokują, tutaj nikt nie odpowiada - zajebiście...

i 'the connected device doesn't support untethered options - Szukaj w Google

Myślenie boli ;x?

#28 Bob1978

Bob1978
  • 33 postów

Napisano 29 października 2011 - 20:47

Witam, Ja mam problem taki ze jak juz w redsn0w robie install iPad baseband to wyskakuje mi error na telefonie: loaded configuration for 2 partitions Mounting rootfs as read-only... ERROR

#29 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 30 października 2011 - 11:45

Witam,
Ja mam problem taki ze jak juz w redsn0w robie install iPad baseband to wyskakuje mi error na telefonie: loaded configuration for 2 partitions Mounting rootfs as read-only... ERROR

spróbuj na innym kompie lub innego redsnowa sciągnij (nowszego, starszego)

#30 ercne

ercne
  • 19 postów

Napisano 31 października 2011 - 14:59

witam,mam 3gs 5.0 06.15.00. po zainstalowaniu z cydi ultrasnowa telefon rozpoznaje daną karte sim lecz nie mam zasięgu i nie mogę wykonywać połączeń.robię od nowa według tego poradnika Paf i w redsnowie 0.9.9b4 gdy zaznaczam instal cydia oraz bb ipada cały proces przebiega a w trakcie ,gdy na iphonie widać dużo przebiegających literek w pewnym momencie wyskakuje PLIS WAIT ,pużniej ERROR.Rece mi opadają.

#31 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 15:37

witam,mam 3gs 5.0 06.15.00. po zainstalowaniu z cydi ultrasnowa telefon rozpoznaje daną karte sim lecz nie mam zasięgu i nie mogę wykonywać połączeń.robię od nowa według tego poradnika Paf i w redsnowie 0.9.9b4 gdy zaznaczam instal cydia oraz bb ipada cały proces przebiega a w trakcie ,gdy na iphonie widać dużo przebiegających literek w pewnym momencie wyskakuje PLIS WAIT ,pużniej ERROR.Rece mi opadają.

Próbowałeś zmienic port USB lub na innym kompie to robić ?

#32 ercne

ercne
  • 19 postów

Napisano 31 października 2011 - 15:50

porty zmieniałem i nic, na innym kompie nie próbowałem,nie moge tam zainstalować itunsa,musze zainstalowac nowego windowsa,może wtedy pójdzie.mam pytanie czy po nieudanej próbie trzeba w moim przypadku wgrać najpierw orginalny 5? a pużniej zabierać się za reszte?czy jeśli mam już na tel bb 06.15.00 muszę zaznaczać w redsnowie instal bb ipad?

#33 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 16:10

Nie musisz instalować bb do ipada. Wgraj CF.

#34 ercne

ercne
  • 19 postów

Napisano 31 października 2011 - 17:40

spróbuje jeszcze raz

---------- Wpis dodano o 18:38 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:33 ----------

dalej to samo...nie mam pomysłów.

---------- Wpis dodano o 18:40 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:38 ----------

mam pytanko czy jak mam cf 5.0 moge wgrac niższe cf?

#35 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 17:45


[/COLOR]mam pytanko czy jak mam cf 5.0 moge wgrac niższe cf?

jak masz pliki shsh z innego softu to tak.

#36 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 31 października 2011 - 17:51

spróbuje jeszcze raz

---------- Wpis dodano o 18:38 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:33 ----------

dalej to samo...nie mam pomysłów.


---------- Wpis dodano o 18:40 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:38 ----------

mam pytanko czy jak mam cf 5.0 moge wgrac niższe cf?


Użyj najnowszej wersji Redsnow.

#37 ercne

ercne
  • 19 postów

Napisano 31 października 2011 - 18:05

wiem że marudzę ...ale w twoim poradniku jest napisane że -czekasz aż się soft sie zainstaluje-i w moim przypadku gdy soft się zainstaluje ituns mi to potwierdza mam na tel jabłko a pod spodem pusty pasek stanu,tak jak by chciało coś tam jeszcze się robić.czekam i nic się nie dzieje,potem uruchamiam ibooty,niby operacja przebiegła ok,ale tel nie włącza się,nie wiem czy robie dobrze ale następnie uruchamiam redsnow,a dalej ten ERROR

---------- Wpis dodano o 19:05 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:00 ----------

mam najnowszą wersje redsnow 0.9.9b4,on chyba jest najnowszy i on chyba tylko obsługuje 5.0

#38 Zegzii

Zegzii
  • 64 postów

Napisano 31 października 2011 - 18:22

a musze sciagnac wersje haktywowana softu i oryginalna? czy wystarczy tylko haktywowana?

#39 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 18:37

wiem że marudzę ...ale w twoim poradniku jest napisane że -czekasz aż się soft sie zainstaluje-i w moim przypadku gdy soft się zainstaluje ituns mi to potwierdza mam na tel jabłko a pod spodem pusty pasek stanu,tak jak by chciało coś tam jeszcze się robić.czekam i nic się nie dzieje,potem uruchamiam ibooty,niby operacja przebiegła ok,ale tel nie włącza się,nie wiem czy robie dobrze ale następnie uruchamiam redsnow,a dalej ten ERROR

---------- Wpis dodano o 19:05 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:00 ----------

mam najnowszą wersje redsnow 0.9.9b4,on chyba jest najnowszy i on chyba tylko obsługuje 5.0


O ja pitole.... Musisz użyć ibooty lub redsnowa (just boot now) aby odpalić telefon...

a musze sciagnac wersje haktywowana softu i oryginalna? czy wystarczy tylko haktywowana?


To zależy aby włączyć telefon redsnowem trzeba mieć oryginalny soft jak będziesz używał i booty nie musisz miec orgnialnego.

#40 steeler

steeler
  • 79 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 31 października 2011 - 18:40

Paf, czy Ty robiłeś już upgrade i jaiblreak? Jak Ci poszło? Posiadam 3GS z 4.1 i bb od iPada.

#41 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 18:42

Paf, czy Ty robiłeś już upgrade i jaiblreak? Jak Ci poszło? Posiadam 3GS z 4.1 i bb od iPada.

Zrobiłem 2 dni po premierze iOS 5 jak tylko wyszedł Ultarsnow wspierający 5. Poszło bez większych problemów. Jedyne co mnie zdziwiło to konieczność wgrania po raz 2 bb od ipada przez redsnowa. No i gdybym nie zrobił to nie napisałbym do tego instrukcji :)

#42 steeler

steeler
  • 79 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 31 października 2011 - 18:45

Szczerze powiedziawszy, to jestem zainteresowany upgradem. Jednak zostało trochę strachu, po moich wcześniejszych przeżyciach z wgrywaniem 4.1, JB (to mój pierwszy raz :D ) Boję się, że wyskoczy jakiś błąd i zostanę w du*** :P może mógłbyś w skrócie opisać zalety przejścia na 5.0? :P

#43 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 18:52

Szczerze powiedziawszy, to jestem zainteresowany upgradem. Jednak zostało trochę strachu, po moich wcześniejszych przeżyciach z wgrywaniem 4.1, JB (to mój pierwszy raz :D ) Boję się, że wyskoczy jakiś błąd i zostanę w du*** :P

Zachowaj pliki SHSH przy pomocy Tinny Umbrelli zawsze będziesz mógł wrócić do 4.1. A od siebie dodam że warto wgrać 5. Bateria lepiej trzyma i ogólnie system jest szybszy.

Postępuj wg tej instrukcji a powinno być ok :

Instrukcja pod Windowsa.
1.Sciagasz soft do 3gs (ios) (iPhone2,1_5.0_9A334_Restore) w opcjax expert zaznaczasz aby był haktywowany. Klikasz bulid ipws.
2.Sciagasz snobrezza do ios 5 (sn0wbreeze-v2.8b8)
3.Przerabiasz snowem soft. (jeżeli jesteś leniwy tu link do haktywowanego softu do 3gs Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! )
4.iREB-r4 wprowadzasz telefon w pwng dfu.
5.Potem w itunes klikasz odtwórz z shiftem i wybierasz soft zrobiony przez snowa (powinien się tak nazywać sn0wbreeze_iPhone 3GS-5.0)
6.Czekasz aż soft się zainstaluje
7.Uzywasz ibooty aby właczyć telefon.
8.Sciągasz redsnowa (najnowszy obsługujący iOS5) ps. nie jest to konieczne ponieważ po wgraniu softu przerobionego snowem i tak mamy Cydie.
9.Uruchamiasz go zaznaczasz w extras w select ipws orginalny ios5 (iPhone2,1_5.0_9A334_Restore)
10.Potem klikasz Jilbreak and instal cydia i tam masz Instal BB ipada czy cos takiego . Zaznaczasz to i czekasz aż cały proces sie zrobi.
11.Uruchaszmiasz telefone rednowem opcja Just Boot która znajduję sie w extras
12.Uruchaszmiasz cydie gdy już telefon się włączy .
13.Czekasz aż sie zaktualizuję
14.Sciagasz Ultrasnowa
15.Po ponownym uruchomienie telefonu powinno być wszystko ok.

Kroki od 8 do 11 można pominąć.
Ale podobno nowy redsnow naprawia błąd z rozłączaniem wi fi przy uruchomionej funkcji lokalizacji.
UWAGA !!!!!!!
Jeżeli po instalacji Ultrasnow telefon nadal nie łapie zasięgu/sieci należy ponownie wgrać BB od ipada.
UWAGA 2 !!!!!!!!!!!! ^^
Na razie istnieję tylko JailBreak na uwięzi i co z tym idzie za każdym razem kiedy padnie nam bateria lub przyjdzie potrzeba ponownego uruchomienia telefonu potrzebny nam będzie komputer z redsnowem lub ibooty.
Jest też inna opcja o której możemy przeczytać tu :
http://www.ipod.info...ailbreak-ios-5/
Pamiętajmy jednak aby cieszyć się wszystkim funkcjami telefonu będziemy musieli użyć komputera.
UWAGA 3!!!!!!!!!! -,-
Jeżeli telefon zawiesił się na jabłku po aktualizacji Cydii lub po wgraniu softu należy użyć Redsnowa (Just Boot now) lub iBooty aby odpalić telefon.

Pozdrawiam

#44 steeler

steeler
  • 79 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 31 października 2011 - 18:58

Soft już się ściąga. Jutro powinienem wykonać próbę wgrania softu i zrobienia JB. Czy powinienem przygotować się na jakieś ewentualne błędy? :)

#45 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 19:03

Soft już się ściąga. Jutro powinienem wykonać próbę wgrania softu i zrobienia JB. Czy powinienem przygotować się na jakieś ewentualne błędy? :)

Z tego co pamiętam w iTunes żaden mi nie wyskoczył. Pamiętaj o wprowadzeniu telefon w pwng dfu iRebem.

#46 ercne

ercne
  • 19 postów

Napisano 31 października 2011 - 19:19

wszystko chyba dobrze poszło lecz po restarcie cydi telefon wisi na jabłku

#47 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 19:30

wszystko chyba dobrze poszło lecz po restarcie cydi telefon wisi na jabłku

Uzyj i booty lub redsnowa aby włączyć telefon.

#48 ercne

ercne
  • 19 postów

Napisano 31 października 2011 - 19:44

odpaliłem...ale dalej to samo...widzi sieć a nie ma zasięgu.

---------- Wpis dodano o 20:44 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:41 ----------

ja pitole siedzę na dnim jakieś 20 godz i to od wczoraj.żona mi mówi że mam coś z garem,trudno męcze się dalej

#49 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 31 października 2011 - 19:48

odpaliłem...ale dalej to samo...widzi sieć a nie ma zasięgu.

---------- Wpis dodano o 20:44 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:41 ----------

ja pitole siedzę na dnim jakieś 20 godz i to od wczoraj.żona mi mówi że mam coś z garem,trudno męcze się dalej

Skoro widzi sieć a nie ma zasięgu to :
1. Wgraj ponownie BB od ipada.
2. Wgraj ponownie Soft
3. Jeżeli poprzednie dwa pkt nie pomogły uszkodzony może być moduł GSM.

#50 ercne

ercne
  • 19 postów

Napisano 31 października 2011 - 20:30

Piszesz aby wgrać BB od ipada, czyli masz na myśli zaznaczenie opcji w redsnowie -instal BB ipad- ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych