Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 5.0, 5.0.1 Jailbreak i Cydia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1218 odpowiedzi w tym temacie

#51 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 19 października 2011 - 19:23

hiehiehie a ty spadłeś chyba z kosmosu ;p Pierwszy post i tak z grubej rury? ;p Zanim się odezwiesz to sam sprawdź w praktyce a nie gadaj coś co być może gdzieś usłyszałeś lub przeczytałeś ale i to chyba nie miało miejsca. Jb tethered znaczy dokładnie tylko i wyłącznie jb na uwięzi co nie wyklucza uruchomienia iphona bez jb. Zanim cokolwiek napisze zawsze staram sie sprawdzić w praktyce i tak tez bylo tym razem. Czyli zrobiłem jb redsnow 9.9.9b4 na iphonie 4 z ios 5. Następnie restart i standardowo ikonka cydii biała, kolejny restart przez redsnow czyli tethered i odpalona cydia i instalacja callme. Specjalnie wybrałem aplikacje która nie wymaga mobile substrate. Kolejny restart czyli wyłączenie iphona i włączenie go a nie jak sugerujesz respring i telefon działa. Inna sprawa ze cydia i callme nie. Ale tego sie spodziewałem bo przecież uruchomiłem telefon bez redsnow'a. @pdrac zanim coś napiszesz pomyśl (myślenie nie boli wbrew pozorom) a najlepiej sam sprawdź.

@pdrac jezeli znasz troszke angielski to zapraszam do poczytania - Will any mobile substrate tweak mess up a semi-tethered jailbreak or just some? - iPad, iPhone, and iPod touch forums - iFans



czy na tym jb "untethered" nie bedzie chodzic cydia ale programy z cydii beda dzialac ?

#52 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 października 2011 - 19:48

Bez sprawnie działającego programu MobileSubstrate żadna aplikacja z Cydii, która bazuje na interfejsie iOS, nie zostanie poprawnie uruchomiona – telefon cały czas będzie działał w trybie awaryjnym.

Saurik wydaje poprawnie działający MobileSubstrate dla iOS 4.3

#53 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 października 2011 - 19:58

czy na tym jb "xxtethered" nie bedzie chodzic cydia ale programy z cydii beda dzialac ?



Na tak uruchomionym telefonie nie beda działac cydia jak i programy z cydii.

ps: edytowałem twoje zdanie bo moze wprowadzac innych w blad ;p

#54 kaczkacz

kaczkacz
  • 45 postów

Napisano 19 października 2011 - 20:24

a ja mam problem taki, że zrobiłem jb na ios 5. aktywowałem sobie iphone sn0wbreezem, chce sciągnąć simlocka, ale niestety nie ma w cydii ultrasn0w ani praktycznie nic.. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Jakaś aktualizacja cydii czy cokolwiek? Bo naprawdę nie mam pojęcia iphone 3gs / bb 06.15.00 /

#55 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 października 2011 - 20:41

ostatnio zaktualizowała mi sie cydia, jak nie masz repo dodaj recznie
ultrasn0w.com

#56 apple3333

apple3333
  • 86 postów

Napisano 19 października 2011 - 20:48

Witam

Kupiłem na allegro iphona 4 z simlockiem na AT&T, sprzedawaca dał mi do niego gartę gevey, ale jak potem zobaczyłem, w telelefonie jest BB 01.59.00 co bardzo mnie ucieszyło ponieważ dowiedziałem się że można w prosty sposob z tego ominiąć simlocka. No więc chcę mu zrobić JB ale zatrzymuje sie w punkcie ... do JB uzywam redsn0w_win_0.9.9b4
pod koniec występuje jakaś informacja i że mam przejść i wybrać inny soft w programie.

Wie ktoś jak zrobić tego JB ??

Dołączona grafika

#57 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 października 2011 - 21:10

Witam

Kupiłem na allegro iphona 4 z simlockiem na AT&T, sprzedawaca dał mi do niego gartę gevey, ale jak potem zobaczyłem, w telelefonie jest BB 01.59.00 co bardzo mnie ucieszyło ponieważ dowiedziałem się że można w prosty sposob z tego ominiąć simlocka. No więc chcę mu zrobić JB ale zatrzymuje sie w punkcie ... do JB uzywam redsn0w_win_0.9.9b4
pod koniec występuje jakaś informacja i że mam przejść i wybrać inny soft w programie.

Wie ktoś jak zrobić tego JB ??

Dołączona grafika

musisz zacząć od czyatania tego co masz na obrazku i forum stronę wcześniej masz odpowiedź na to samo pytanie co zadałeś wcześniej

#58 kaczkacz

kaczkacz
  • 45 postów

Napisano 19 października 2011 - 21:16

okej ultrasn0w przeszedł bez problemu, ale teraz mam problem z zasięgiem ;-). wina czego to może być ? (wiem, że ten wątek był poruszany wiele razy, ale po prostu proszę o odpowiedź). Miałem 4.3.3 JB ultrasn0w zdjął mi simlocka i wszystko ładnie działało. Wrzuciłem sobie przez sn0wbreeza 5.0, zainstalowałem ultrasn0w, ale jest BRAK SIECI no i niestety już nie chce mi znaleźć mojej sieci. Operatora wyświetla jako Carrier 11.0 (wkładając karte Plusa), firmware modemu - 06.15.00. Pomocy :)

#59 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 19 października 2011 - 21:22

tryb samolot kilka razy az zaskoczy albo reset ?

---------- Wpis dodano o 22:22 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:21 ----------

dodaj inne repo jak nadal nie masz moze cydia sie zaktualizuje albo inne jak mobile substrate

#60 apple3333

apple3333
  • 86 postów

Napisano 19 października 2011 - 21:39

musisz sciągnąć soft od ios5 i w extras wybrac podac sciezkę select IPSW
pamiętaj żeby nie podnieść BB i chyba potrzebna jest hakaktywacja

---------- Wpis dodano o 19:31 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:30 ----------

ogolnie niektóre programy sie sypią, poczytaj czy nie ma problemów z ultrasn0w



dzięki zrobiłem tak jak mówiłeś iphone ruszył Jb zrobił się teraz mam pytanko jeszcze jedno całość menu jest po polsku ale pod zegarem gdzie jest dzień pisze po angielsku, da się to zmienić na PL ?

#61 kaczkacz

kaczkacz
  • 45 postów

Napisano 19 października 2011 - 21:45

a jak nie pomaga z trybem samolot kilka razy ani mobile substrate ani ultrasn0wem ?:P

---------- Wpis dodano o 22:45 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:40 ----------

tryb samolot kilka razy az zaskoczy albo reset ?

---------- Wpis dodano o 22:22 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:21 ----------

dodaj inne repo jak nadal nie masz moze cydia sie zaktualizuje albo inne jak mobile substrate



a jak nie pomaga?:P

#62 allgsm

allgsm
  • 173 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 20 października 2011 - 12:48

Rozumiem ,ze jak mam ip4 z firmware modemu: 4.10.01 to nie zrobie loka ? Czy moge jakos zmienic firmware modemu ?

#63 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 20 października 2011 - 14:37

Rozumiem ,ze jak mam ip4 z firmware modemu: 4.10.01 to nie zrobie loka ? Czy moge jakos zmienic firmware modemu ?


tak możesz wlutować nowy chip z bb

#64 miko083

miko083
  • 130 postów

Napisano 20 października 2011 - 16:26

Witam mam od jakiegoś czasu iOS 5.0 na iPhone 3GS i jestem raczej zadowolony.Swego czasu robiłem JB, ale w iOS 5 ma praktycznie wszystko czego mi brakowało w iOS 4.X, jednak brakuje mi większej ilości widgetów.Właśnie z tego powodu chce przeprowadzić JB i mam parę pytań: 1. Czy iPhone z paroma widgetami w Centrum Powiadomień nie zamula? 2. Czy jest stabilnie? (Tzn. Nie wywala z aplikacji itp.) 3. Czy to prawda, że do JB 3GS z Starym Bootromem potrzeba pliku IPSW? Z góry dziękuje za opowiedzi.

#65 zalesq

zalesq
  • 11 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 października 2011 - 19:50

Panowie jak myślicie za ile mniej więcej zrobią JB na IOS5 ? Kurcze tak czekam już czekam i nic :) Ile zazwyczej zajmuje czasu od premiery nowego IOS-a na pojawienie się pełnego JB?

#66 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 października 2011 - 19:53

Panowie jak myślicie za ile mniej więcej zrobią JB na IOS5 ? Kurcze tak czekam już czekam i nic :) Ile zazwyczej zajmuje czasu od premiery nowego IOS-a na pojawienie się pełnego JB?


Wróżek nie mamy na etacie - Kula zgadula - Zapytaj, niech się męczy bidula

#67 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 20 października 2011 - 21:47

u mnie bez kompa nie uruchomi sie , jedynie uruchamiał jak cydia miała białą ikonkę , chyba ze jak pisze @r4id zalezy to od aplikacji masz mobile substrate ?


U mnie też nie chce bez komputera się uruchomić jezeli go wylacze,mobile substrate nie posiadam...
co moze byc przyczyna?

#68 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 20 października 2011 - 21:59

U mnie też nie chce bez komputera się uruchomić jezeli go wylacze,mobile substrate nie posiadam...
co moze byc przyczyna?


JB na uwięzi ?

#69 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 20 października 2011 - 22:01

tak,najnowszy redsn0w tethered,ale nie ma MS wiec powiniene sie wlaczyc...bez cydi ale powinien...

#70 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 października 2011 - 22:04

@proxx ja stwierdzilem ze sie dowiedzialem ze ms blokuje uruchomienie jb tethered ale moze sa jeszcze inne aplikacje ktore blokuja uruchomienie. co masz zainstalowane z cydi? Właśnie ponownie przeprowadziłem testy. Mam dwa iphony 4: jeden z simlockiem, drugi bez. - Na tego bez simlocka wrzuciłem czysty oryginalny soft 5.0 i zrobiłem jb redsnowem: efekt jest taki ze uruchamia się bez problemu bez komputera mimo jb tethered (oczywiście nie instalowałem ms) - na iphona z simlockiem wrzuciłem soft 5.0 zrobiony snowbreezem i następnie zrobiłem jb redsnowem bo brak aktywacji. Efekt jest niestety taki ze można go uruchomić tylko przez redsnowa "just boot" czyli jb tethered. Jest to chyba wina braku aktywacji.

#71 aureate

aureate
  • 47 postów

Napisano 21 października 2011 - 02:29

pytalem i powiedziala, ze wszystko w swoim czasie... glupia kula zgadula!

#72 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 października 2011 - 09:20

pytalem i powiedziala, ze wszystko w swoim czasie... glupia kula zgadula!


Wszystko w swoim czasie, jak już jb się pojawi to z pewnością będzie o tym głośno na forum, a pytanie w co drugim poście kiedy będzie jak myślicie, tylko zaśmieca dyskusję.

#73 oliverasek

oliverasek
  • 92 postów

Napisano 21 października 2011 - 21:10

Panowie, ma ktoś informacje na temat stanu prac nad untethered JB ?

#74 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 21 października 2011 - 21:15

narazie nie ma...

#75 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 21 października 2011 - 21:23

Panowie, ma ktoś informacje na temat stanu prac nad untethered JB ?


Nastepny ;/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (2)